نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط EVERAL
  • 1 توسط EVERAL

موضوع: قطع و وصلی اینترنت در روتر TP-WR840N

نام حقيقي: Arta

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

قطع و وصلی اینترنت در روتر TP-WR840N

سلام خدمت اساتید محترم
    وقت بخیر

ما مشکل کندی اینترنت داشتیم توی اداره که بررسی کردم دیدم 20 تا کلاینت شرکت مستقیم به مودم وصل میشن و این وسط هر کی پهنای باند بیشتری مصرف کنه بقیه کند میشه نتشون من اومدم یه روتر TP-WR840N نصب و کانفیگ کردم برای کنترل پهنای باند حالا چندتا سوال دارم خدمت شما اگه امکانش هست به ترتیب پاسخ بدید

مشخصات و کارهایی که انجام دادم:
    • روتر ذکر شده از مودم LB-Link که مدل دقیقش رو هم خاطرم نیست اینترنت میگیره
    • روتر بصورت Wireless Router کانفیگ شده
    • در قسمت DHCP تمام مک آدرس سیستم ها وارد شده و آیپی اختصاصی برای هر سیستم رزرو شده تا آیپی ثابت داشته باشیم برای کنترل پهنای باند
    • سرعت اینترنت 16 مگابیت هست و تمام یوزر ها در قسمت Bandwidth Control پهنای باندشون کنترل شده (عکس زیر)

و حالا سوالاتی که دارم:

1- چرا در قسمت Bandwidth Control نمیشه بیشتر از 16 آیپی رو (بصورت تک تک) لیمیت کرد؟
    2- در قسمت تنظیمات وایرلس یه قسمتی داره به اسم Channel که گزینه Auto داره و بیشترین عددی که داره 13 هست. آیا چنل منظور همون کلاینته؟ (چون حدودا 13 تا یوزر رو وصل کردم به وایرلس روتر، 14 امی به بعد رو خواستم وصل کنم ارور میداد که نمیتونه وصل بشه) اگه آره چرا 13 تا فقط ! من روی مودم دی لینکم تو خونه 32 تا کلاینت رو میتونم ساپورت کنم اینکه روتره قاعدتاً یا باید بیشتر باشه یا حداقل برابر
    3- یه چند وقتیه تعدادی از یوزر ها قطع میشه اینترنتشون در صورتی که هم بقیه اینترنت دارن و هم توی Network sharing center زده اینترنت هست و با چند بار disable , enable کردن وایرلس یا تنظیم آیپی بصورت موقت درست میشه دلیلش چیه و چیکار باید کرد

ممنون که وقت گذاشتید و این موضوع رو مطالعه کردید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Armin Rezaeimehr

مدیر عمومی شناسه تصویری EVERAL
    نوشته
    695
    سپاسگزاری شده
    572
    سپاسگزاری کرده
    594
    نوشته های وبلاگ
    7
    سلام
    1- چرا در قسمت Bandwidth Control نمیشه بیشتر از 16 آیپی رو (بصورت تک تک) لیمیت کرد؟
    برای اضافه کردن و Modify a Bandwidth Control rule (قانون کنترل پهنای باند) مطابق با تصویر زیر عمل کنید:
    Click Add New>>IP Range (می تونید Scope ip range مربوط به Campus نت ورک خودتون را وارد کنید).

2- در قسمت تنظیمات وایرلس یه قسمتی داره به اسم Channel که گزینه Auto داره و بیشترین عددی که داره 13 هست. آیا چنل منظور همون کلاینته؟ (چون حدودا 13 تا یوزر رو وصل کردم به وایرلس روتر، 14 امی به بعد رو خواستم وصل کنم ارور میداد که نمیتونه وصل بشه) اگه آره چرا 13 تا فقط ! من روی مودم دی لینکم تو خونه 32 تا کلاینت رو میتونم ساپورت کنم اینکه روتره قاعدتاً یا باید بیشتر باشه یا حداقل برابر
    خیر؛ Channel مربوط به تعیین فرکانس هست؛ Channel وقتی روی مود Auto تنظیم بشه AP بهترین
    کانال رو به صورت خودکار (Automatically) انتخاب می‌کنه. لازمه که کانال رو Change کنید مگر اینکه متوجه
    مشکلات تداخل از طریق interface با یک روتر دیگه بشید و ...
    یه چند وقتیه تعدادی از یوزر ها قطع میشه اینترنتشون در صورتی که هم بقیه اینترنت دارن و هم توی Network sharing center زده اینترنت هست و با چند بار disable , enable کردن وایرلس یا تنظیم آیپی بصورت موقت درست میشه دلیلش چیه و چیکار باید کرد
    به دلیل اینکه تعدادی از Userها دسترسی به اینترنت دارند ممکنه تعداد سیستم‌هایی که Access به اینترنت ندارد
    روی Browser پراکسی Set کرده باشند؛ یا ممکنه مسله ای روی Switch ها وجود داشته باشه. با توجه به اینکه
    مشکل روی بلوکی از سیستم‌هاست از لایه 3 شروع به Tshoot کنید از طریق Ping جهت مشخص شدن اینکه Gateway
    بعدی قابل دسترس هست؟ اگه دسترسی وجود داشت بررسی Switch در لایه دو شبکه رو انجام بدید.
    احتمال داره بلوک سیستم هایی که قطع شدند به یک Switch مشترک متصل هستند، (ترافیک مسیر در انتهای کابل
    سوئیچ رو بررسی کنید) ممکنه سوئیچ منبع تغذیه خود را از دست داده باشد.
    اگه مشکل روی Switch بود مقایسه Config دو سوئیچ رو انجام بدید.
    با توجه به اینکه مشکل بعضاً به وجود میاد جایگزینی کابل ها موثر نیست، اگه اون بلوک سیستم هایی که مشکل دسترسی
    به اینترنت دارند به یک سوئیچ متصل هستند Switch را تعویض کنید.
    باید کل Config رو چک کنید و Tshoot کنید. بهترین متد هم اینه که از لایه Access به بالا (لایه های OSI)و بالعکس
    خطایابی کنید. می تونید به user guide دیوایس هم مراجعه کنید.

artaalipou سپاسگزاری کرده است.
    !It's possible to change your life at any time

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    ممنون از شما

1- rule نمیخوام تعیین کنم، میخوام تک تک سیستم ها سرعتی که تعیین میشه داشته باشن که یه زمانی اگه سرعت بیشتری خواستن بتونم فقط روی اون سیستم سرعت بیشتر اعمال کنم

3- یادم رفت توضیح بدم، اینجا کل شبکه بصورت وایرلسه، سوئیچ نداریم و تنها یک مودم به همراه روتر. درمورد پروکسی یا فیلترشکن باید بگم که هیچ کدومشون ندارن و هاتس پات هم از استارت آپ برداشتم که باز نشه خود به خود.
    با توجه به این مواردی که گفتم راه حلتون چیه؟ البته اگه یکم ساده تر توضیح بدین ممنون میشم چون من اینجا به عنوان سئو کار استخدام شدم اما چون شرکت کوچیکیه کارای آی تی هم انجام میدم

نام حقيقي: Armin Rezaeimehr

مدیر عمومی شناسه تصویری EVERAL
    نوشته
    695
    سپاسگزاری شده
    572
    سپاسگزاری کرده
    594
    نوشته های وبلاگ
    7
    ممنون از شما

1- rule نمیخوام تعیین کنم، میخوام تک تک سیستم ها سرعتی که تعیین میشه داشته باشن که یه زمانی اگه سرعت بیشتری خواستن بتونم فقط روی اون سیستم سرعت بیشتر اعمال کنم
    rule باید تعریف کنید دیگه! برید تو قسمت Bandwidth Control >>Control Setting و سرعت ورودی و خروجی اینترنت
    را وارد کنید، سپس سرعت آپلود و دانلود Userها را وارد کنید. مطابق با تصویری که در تاپیک قبل گذاشتم پیکربندی کنید؛
    IP Range: محدوده ای از آدرس آی پی های شبکه شماست می توانید به صورت تک تک سیستم ها (Per Client) پیکربندی کنید.
    مثلاً 192.168.1.1 - 192.168.1.1 یا 192.168.1.100 - 192.168.1.1.
    Protocol: نوع پروتکل TCP یا UDP را انتخاب می‌کنید.
    Egress Bandwidth: حداکثر و حداقل سرعت Uploade یوزرها را می‌تونید اینجا وارد کنید.
    Ingress Bandwidth: حداکثر و حداقل سرعت Download یوزرها را می تونید اینجا وارد کنید.
    با این روش برای هر تعداد Client دسترسی و مقدار اینترنت اختصاصی برای هر دستگاه را می تونید مشخص کنید.

3- یادم رفت توضیح بدم، اینجا کل شبکه بصورت وایرلسه، سوئیچ نداریم و تنها یک مودم به همراه روتر. درمورد پروکسی یا فیلترشکن باید بگم که هیچ کدومشون ندارن و هاتس پات هم از استارت آپ برداشتم که باز نشه خود به خود
    دیاگرام انتزاعی شبکه رو بذارید؛ تعداد نودهایی که متصل میشین؛ مسیر ترافیک خروجی به سمت اینترنت، محل
    قرارگیری روتر و هر گونه اطلاعاتی که بشه مشکل رو رفع کرد.
    قاعدتاً چون کل ترافیک شبکه شما هم به صورت Wireless هست قطع و وصلی و به نوعی کندی ارتباط تا حدودی بدیهی است.

artaalipou سپاسگزاری کرده است.
    !It's possible to change your life at any time

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    در مورد تعیین rule من این کار ها رو قبلا انجام دادم توی اول تاپیک اسکرین شاتش هست اما بیشتر از 16 rule نمیشه اضافه کرد و ارور میده که دیگه نمیتونی rule اضافه کنی به حداکثر رسیدی. 16 rule واسه یه روتر کم نیست؟

یه سرور hp داریم واسه نرم افزار اداری که استفاده میکنیم که روش 3 تا دستگاه caller id هست کنار caller id ها مودم قرار داره که فقط یه کابل لن بهش وصله که اون کابل رفته تو اترنت روتر. به روتر هم 3 تا لن وصله که یکیش فایل سروره که هارد شیر کردیم یکی دیگش همین سروریه که گفتم یکی دیگه هم پرینتر. محیطمون هم نهایت 100 متره

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    اساتید کسی تجربه ای نداره راهنماییمون کنه؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع