نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط G4chB0y
  • 1 توسط maff21
  • 1 توسط maff21

موضوع: انتخاب تجهیزات مورد نیاز یک شبکه بی سیم اداری

نام حقيقي: sepehr

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6

انتخاب تجهیزات مورد نیاز یک شبکه بی سیم اداری

سلام خدمت اساتید محترم، این اولین پست بنده هست،
    ما یه محیط اداری داریم که میخوایم بصورت بی سیم شبکه کنیم که چندتا سوال درمورد انتخاب دیواس ها و... حسابی گیجم کرده. سناریو و خواسته های ما به این شکل هست:
    1- یک ساختمون (شبیه فایل ضمیمه) که حدود 1.100 مترمربع زیربنا داره با 17 تا اتاق دور بنا، که معمولا درب همه اتاقا بازه ، جنس دیوارا اجری و سنگی.
    2- تو این ساختمون قراره 30 تا سیستم وچندتا چاپگر رو با هم شبکه کنیم (در اینده تحت دامین میشن!) که از منابع هم مثل انتقال فایل استفاده میکنن / اتوماسیون اداری هم دارند، چندتا سیستم هم هستن که همیشه اینترنت کار میکنن(یک خط ADSL 4m)
    بنا به دلایلی کابل کشی مقدور نیست و باید حتما بصورت بی سیم انجام بشه
    ------- من در انتخاب AP خیلی مرددم تجهیزاتی میخوام که جوابگوی این پهنای باند باشه و کم نیاره
    با تعاریف بالا چه نوع AP و چه تعداد اکسس پوینت (مدل دقیق لطفا)برای اینکار جوابگو هست؟بنظرتون از دیوایس های میکروتیک مثل سری RB951 استفاده کنم بهتره یا از AP های معمولی؟ اگه به چند تا AP نیاز هست ارتباط بین AP ها چطور برقرار کنم بصورت ریپیتر یاWDS باشه بهتره یا با کابل به هم متصل کنم؟(باتوجه به اینکه انتقال فایل هم دارند)
    یه چیز دیگه اینکه در هر صورت یک روتربرد میکورتیک برای راه اندازی سرویس اکانتیگ و .. نیاز دارم(چه مدلی باشه کگه تا 50 یوزر جواب بده)
    هزینه تا سقف 5 ت میتونیم داشته باشیم. کارت شبکه بی سیم از چه برند و مدلی باشن؟
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Omid Naghdi

عضو عادی شناسه تصویری G4chB0y
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    64
    با سلام
    میتونی از
    TP-LINK WR841HP
    TP-LINK WR941HP
    استفاده کنی ، اگر میتونی ارتباطشون رو با کابل تامین کنی چه بهتر اگر نشه AP-REPEATER
    کارت وایرلس هم TL-WN851ND یا TL-WN781ND
    میکروتیک هم میتونی از سری های 2011 استفاده کنی

mh5583 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    سلام دوست عزیز در ابتدا یه چیز رو مد نظر داشته باش که در پیکربندی های وایرلس هم فرستنده مهمه هم گیرنده یعنی چی؟
    یعنی شما فرض کن دو نفر با فاصله 500 متر میخوان باهم صحبت کنن اما اولی یه بلند و میکروفن داره ولی دومی نداره پس اگر اولی چیزی بگه یا سوالی بپرسه نفر دوم میشنوه ولی نمیتونه جواب بده پس هم دیواس گیرنده باید خوب باشه هم دیوایس فرستنده

در ادامه من پیشنهاد میکنم که اگر مقدوره دیواس های اکسس پوینت رو روی فرکانس 2.4 و 5.8 تهیه کن یعنی دیوایسی بخر که هر دو رو پشتیبانی کنه و کارت های وایرلس رو فرکانس 5.8 تهیه کن چون از لحاظ عدم وجود آلودگی فرکانسی و موج های غالب یا نویز نسبت به 2.4 بهتر عمل میکنه و پهنای باند بیشتری داره

سعی کن به صورت جزیره ای و در فاصله ی 20% از پوشش هر اکسس پوینت اونا رو قرار بدی و اگر از اکسس پوینت های آنتن دار استفاده کنی خیلی بهتره
    و همچنین سعی کن اکسس پوینت هارو با کابل به هم وصل کنی و اگر نشد برو سراغ wds یا ریپیتر و این حرفا

برای روتر هم مدل rb2011 نمونه ی وایرلس دارشو بگیر عالیه اگر هم بدون وایرلس بگیری مشکلی نیست زیاد فرقی نمیکنه بستگی به مکانت داره این روتر برای اکانتینگ و 50 تا یوزر هم کفایت میکنه

و درپایان این مدل اکسسپوینت هم برای این شبکه و به صورت کلی برای محیط های داخلی عالیه RBcAPGi-5acD2nD

ویرایش توسط maff21 : 2018-08-14 در ساعت 02:16 PM

نام حقيقي: sepehr

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط maff21 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز در ابتدا یه چیز رو مد نظر داشته ..............................
    -----------
    سلام، بسیار ممنون بخاطر راهنمایی دوستان، من با یک روتر بی سیم دی لینک (AC1900-DIR879) که در سالن روی دیوار در فاصله 2 متری گذاشتم،و یه تبلت برا وضعیت پوشش انتن دهی و بررسی نقاط کور در ساختمان یه تست زدم، دیدم که در بدترین حالت و دورترین اتاق یک خط آنتن رو تبلتم دارم(درب اتاقا باز بود) که مطمئنا با کارت وایرلس و روی باند 5 حتما وضعیت مطلوبتری دارم، با این توصیف فکر میکنم با دو یا سه عدد AP به راحتی تمام سیستم ها حداقل 40تا50درصد پوشش آنتن دارند، و البته مضاف بر آنتن دهی پهنای باند AP ها برام مهمه(اینترنت4m-اتوماسیون اداری-خط دیتا256K) که بتونه اولا دائم روشن باشه و سرویس بده آستانه تحمل دمای 40 تا 50 درجه رو هم داشته باشن (منطقه گرمسیری هست و تو، سالن راهرو کولر نداره)
    با توصیف بالا دوستان نظرشون رو در مورد این دو انتخاب بدن ممنون میشم:

برا اکسس پوینت:
    Linksys EA8500-EU MAXSTREAM AC2600
    یا
    Linksys WRT1900ACS
    ------
    برای کارت وایرلس هم:
    D-Link DWA-582
    -----
    روتر میکرویت
    rb2011 آ

یه مورد دیگه بنظرتون Ap ها رو مستقیم به هم وصل کنم بهتره یا از همه یه کابل بدم به یک سویچ مرکزی و میکروتیک هم به همون سویچ وصل باشه ؟

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط mh5583 نمایش پست ها
    -----------
    سلام، بسیار ممنون بخاطر راهنمایی دوستان، من با یک روتر بی سیم دی لینک (AC1900-DIR879) که در سالن روی دیوار در فاصله 2 متری گذاشتم،و یه تبلت برا وضعیت پوشش انتن دهی و بررسی نقاط کور در ساختمان یه تست زدم، دیدم که در بدترین حالت و دورترین اتاق یک خط آنتن رو تبلتم دارم(درب اتاقا باز بود) که مطمئنا با کارت وایرلس و روی باند 5 حتما وضعیت مطلوبتری دارم، با این توصیف فکر میکنم با دو یا سه عدد AP به راحتی تمام سیستم ها حداقل 40تا50درصد پوشش آنتن دارند، و البته مضاف بر آنتن دهی پهنای باند AP ها برام مهمه(اینترنت4m-اتوماسیون اداری-خط دیتا256K) که بتونه اولا دائم روشن باشه و سرویس بده آستانه تحمل دمای 40 تا 50 درجه رو هم داشته باشن (منطقه گرمسیری هست و تو، سالن راهرو کولر نداره)
    با توصیف بالا دوستان نظرشون رو در مورد این دو انتخاب بدن ممنون میشم:

برا اکسس پوینت:
    Linksys EA8500-EU MAXSTREAM AC2600
    یا
    Linksys WRT1900ACS
    ------
    برای کارت وایرلس هم:
    D-Link DWA-582
    -----
    روتر میکرویت
    rb2011 آ

یه مورد دیگه بنظرتون Ap ها رو مستقیم به هم وصل کنم بهتره یا از همه یه کابل بدم به یک سویچ مرکزی و میکروتیک هم به همون سویچ وصل باشه ؟
    با سلام همون طور که قبلا گفتم فاصله ی پوشش اکسس پوینت ها باید نهایتا در 20% هم دیگه باشه یعنی وقتی به پوشش 20% اکسس پوینت اول رسیدی میشه مکان خوب برای گذاشتن اکسس پوینت دوم اما این حالتی که گفتم برای زمانی هست که ما نهایت فاصله رو در نظر بگیریم ولی شما میتونی نسبت به بودجه ی موجود راه رو یا کل ساختمان رو متراژش رو تقسیم بر 3 کنی و اکسس پوینت هارو کار بذاری ولی این نکته رو مد نظر داشته باش که از پوشش 20% نباید رد کنی و اگر نرفتی روی مود ریپیتر یا wds اسامی تمام وایرلس هارو مثل هم بذار و اگر میخوای پسورد بذاری باز هم مثل هم و میتونی به اکسس پوینت بگی که پسورد هارو توسط ردیوس از اکانتینگ روتر بگیره که هر کس پسورد خودش رو برای وصل شدن به وایرلس داشته باشه
    بعد خود دستگاهی که میخواد وصل بشه میفهمه کدوم سیگنال بهتره از اون استفاده میکنه شاید تنظیمی روی گوشی ها بخواد که این اتفاق بیفته ولی اگر روی سیستم هات دیدی که به اکسس پوینتی وصل میشه که سیگنال کمتری داره (چون اگر اسما یکی باشن توی اتصال همه رو یکی می بینه ولی ممکنه بسته به مکانش به اونی وصل بشه که سیگنال کمتری داره) پس برای این که این اتفاق نیفته از مالتی SSID استفاده کن تا چند تا اسم باشه که بدونی به سیگنال خوبه وصلش کنی ما به فرض همه اسمارو یکی گذاشتیم برای گوشی و سیستم های سیار که وقتی جابجا میشن اتوماتیک به بهترین سیگنال وصل بشن که نخوای n تا SSID توی این دستگاه ها ذخیره کنی.

روتر هم خوبه مدل خوبی هست

استفاده ی کابل بیشتر در شبکه منظور متراژ نیست یعنی جایگزینی اتصالات کابلی نسبت به وایرلس = با لتنسی کمتر
    اگر بتونی اکسس پوینت هارو با کابل به هم وصل کنی چه بهتر و اگر تونستی روتر به اکسس پوینت باکابل وصل کنی بازم بهتره

کلا هرچقدر از کابل استفاده کنی بهتره

و درپایان برای اکسس پوینت ها اگر روی پلتفرم های میکروتیکی بری بهتره اگرم دوست نداشتی و سلیقت روبه محصولات دیگست از مدلای صنعتی استفاده کن چون نسبت به گرما مقاوم ترن مثل
    Linksys WRT1900ACS که گفتی در پایان تجهیزات ubnt هم تجهیزات خوبی هستند.

ویرایش توسط maff21 : 2018-08-18 در ساعت 09:50 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع