نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط G4chB0y
  • 1 توسط mahdy
  • 1 توسط G4chB0y
  • 1 توسط G4chB0y

موضوع: تقسیم اشتراک اینترنت بصورت مجزا بین مغازه های یک مجتمع تجاری چند طبقه

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223

Icon14 تقسیم اشتراک اینترنت بصورت مجزا بین مغازه های یک مجتمع تجاری چند طبقه

سلام خسته نباشید اساتید عزیز
    سرچ کردم مشابه دقیقی پیدا نشد...
    آقا یه ساختمون 3 طبقه تجاری داریم که توی هر طبقه بصورت سالنی و راهروهای پیچ در پیچ حدود 10 تا واحد تجاری هست که در فاصله 50 متری این ساختمون تجاری یک isp سرویس دهنده هست که میتونیم اینترنت رو با یه نانو استیشن ام5 یا لایت5 میکروتیک یا باند 2 یا رادیو های امثالش دریافت کنیم.

حالا هدف ما اینه که یه لینک حالا چه توی باند 2 چه توی باند 5 بیاد درون ساختمون و توی این ساختمون وضعیتی رو ایجاد بکنیم که حدودا در هر طبقه دو یه سه مغازه بتونن با یه مودم روتر pppoe کانکشن بزنن برای دستگاه کارتخوانشون و یا استفاده شخصیشون و همه این مشترکین سه طبقه روی این لینک ارتباطشون به isp مرکزی وصل بشه و براحتی بتونن pppoe connction بزنند.

1- فاصله بین ساختمون isp تا تجاری کم هست و از هر دو طریق کابلی و لینک بیسیم میشه با دکل isp ارتباط برقرار کرد(هر کدوم که برای این شبکه مناسبتر باشه ولی کابلی دردسرش بیشتر هست از لحاظ مسیر)
    2- مشترکین هر مغازه با اشتراک مجزا و مودم روتر وای فای مجزای خودشون باید pppoe کانکشن بزنن به crm سرویس دهنده

؟؟امکان داره که بشه با یک رادیوی power beam m5 لینک تا دکل رو برقرار کرد و بعد یه سوئیچ 24 پورت در وسط ساختمان یا مثلا طبقه دوم تعبیه کرد و از هر واحد تجاری یک کابل برای مودم روتر مشترک به سوئیچ مرکزی وصل کرد تا براحتی بتونن روی لینک پاور بیم تا دکل سرویس دهنده کانکشن بزنند؟(مشکل سختی و یا عدم امکان کابل کشی و مسیر کابلها بین طبقات و واحد ها تا سوئیچ مرکزی وجود دارد)
    و یا پوشش 2.4 توی هر کدوم از طبقات و اتصال هر طبقه به سوئیچ مرکزی و بعد لینک اصلی تا isp ؟؟

از نظر اقتصادی کم هزینه ترین راه که نتیجه مطلوبی هم در بر داشته باشه؟

نیاز به همکاری و تجربه شما دوستان دارم...

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Omid Naghdi

عضو عادی شناسه تصویری G4chB0y
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    64
    سلام
    بهترین و کم هزینه ترینش کابل کشی هست
    اگر مصرف مشترکا قابل قبول باشه میتونی برای اون دسته از مشترکا که امکان کابل کشی نیست
    از این میکروتیک برای فرستنده
    از این میکروتیک برای گیرنده یا محصولای مشابه استفاده کنی
    رادیو پاور بیم انتخاب خوبیه اگر با محدودیت نصب تجهیزات Ubiquity سمت مرکز اینترنت مواجه نشی

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    سلام دوست عزیز

جسارتا این امر رو به خود ISP بسپرید راحت تره

ISP هایی هستند که حاضرند برای این جور مجموعه ها 50 مگ پهنای باند بیارن و بفروشن

اما برای شبکه داخلیتون اگر تعداد مشترکین زیاد هست میتونید به فکر کابل کشی باشید یا با خط تلفن های مغازه ها DSL راه بندازید

یا اینکه شما بیایید برای کل پاساژ چتر WiFi راه بندازید که هزیته های جفتش کم نیست ...

شما اگر بخواهید خودتون هم می تونید به عنوان یک سرویس دهنده اینترنت رو اونجا بفروشید

نکته ای هم که هست اینکه ISP ها معمولا راضی نمیشن شما شبکه اون ها رو به صورت WiFi زیر نظر خودتون منتشر کنید

من یک بار تجهیزات دو سر لینک رو خودم خریدم و دادم به یکی از همین ISP های معروف بعد از نصب روی دکلشون دیگه اجازه ندادن به رادیو لاگین کنم . خلاصه یکم سخت میگیرن

هات اسپات هم چیز خوبیه ... اگر خودتون اقدام به فروش اینترنت کنید می تونید برای مشتری های پاساژ هم سرویس دهی کنید.

اگر پاساژ جای خوبی باشه خود سرویس دهنده های اینترنت هم تبلیغاتی حاضرن از این کار ها بکنند

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط G4chB0y نمایش پست ها
    سلام
    بهترین و کم هزینه ترینش کابل کشی هست
    اگر مصرف مشترکا قابل قبول باشه میتونی برای اون دسته از مشترکا که امکان کابل کشی نیست
    از این میکروتیک برای فرستنده
    از این میکروتیک برای گیرنده یا محصولای مشابه استفاده کنی
    رادیو پاور بیم انتخاب خوبیه اگر با محدودیت نصب تجهیزات Ubiquity سمت مرکز اینترنت مواجه نشی
    سلام ممنون از حسن توجه شما...
    1-تصمیمم این بود که از رک شرکت یعنی روتر مرکزی یه کابل outdoor بکشم تا ساختمون مورد نظر و بعد یه سوئیچ گیگ بذارم با 24 پورت و از هر پورت یه کابل بره برای هر مغازه و یه روتر مجزا با اشتراک مجزا pppoe connection ولی متاسفانه یه خرده فکر کنم از لحاظ مسیر توی ساختمون بین طبقات مشکل و سخت باشه یه کم.گفتم شاید گزینه بهتری باشه بین طبقات ...
    2- مصرف مشترکا کلا کارتخوان هست و نهایتش یه واتساپ یا اینستا.همین...
    3-برای پاور کسی نمیتونه بهم گیر بده.و میتونم یه لینک 300 مگ تا بالای سر ساختمون آپ کنم و کابل lan ش بیاد تو ساختمون.حالا تکلیف توی ساختمون و ارتباط مودم روتر واحد ها با لینک isp چی میشه توی طبقان و راه رو های مختلف؟ چجوری کانکشن مودمشون با لینک و نهایتا روتر isp برقرار بشه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

جسارتا این امر رو به خود ISP بسپرید راحت تره

ISP هایی هستند که حاضرند برای این جور مجموعه ها 50 مگ پهنای باند بیارن و بفروشن

اما برای شبکه داخلیتون اگر تعداد مشترکین زیاد هست میتونید به فکر کابل کشی باشید یا با خط تلفن های مغازه ها DSL راه بندازید

یا اینکه شما بیایید برای کل پاساژ چتر WiFi راه بندازید که هزیته های جفتش کم نیست ...

شما اگر بخواهید خودتون هم می تونید به عنوان یک سرویس دهنده اینترنت رو اونجا بفروشید

نکته ای هم که هست اینکه ISP ها معمولا راضی نمیشن شما شبکه اون ها رو به صورت WiFi زیر نظر خودتون منتشر کنید

من یک بار تجهیزات دو سر لینک رو خودم خریدم و دادم به یکی از همین ISP های معروف بعد از نصب روی دکلشون دیگه اجازه ندادن به رادیو لاگین کنم . خلاصه یکم سخت میگیرن

هات اسپات هم چیز خوبیه ... اگر خودتون اقدام به فروش اینترنت کنید می تونید برای مشتری های پاساژ هم سرویس دهی کنید.

اگر پاساژ جای خوبی باشه خود سرویس دهنده های اینترنت هم تبلیغاتی حاضرن از این کار ها بکنند
    ممنون از توجه شما...
    من خودم isp هستم...
    همین کارو میخام بکنم.برای شهر بازیش میخام یه 2 سه مگ نامحدود رایگان بدم و بقیه واحد ها رو یکی یه اشتراک مجزا با یه مودم جدا گانه بدم برای کارتخوان.و استفاده سنگینی هم ندارن.مشکل برقراری ارتباط بین واحد ها و طبقات تا سوئیج مرکزی و لینک پشتبام و نهایتا isp هست....
    منظورم این بود که یه لینک 5.8 برای ارتباط ساختمون تا مرکز و یه لینک سکتور 2.4 یا همون ptmp توی ساختمون که هر مودم بصورت وای فا وصل بشه به لینک 2.4 و بعدش همین لینک روی لینک 5.8 منتهی میشه تا مرکز.امکان پذیر هست؟؟؟

خط تلفن موجود نیست...
    فروشنده و isp خودمم....

نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    64
    سلام
    اگر بتونی از تاسیسات اونجا کمک بگیری ختما یه راه پیدا میشه
    یه نیرو فنی خوب و یه پرسنل تاسیسات میتونن خیلی بهتون کمک کنن .
    فوقش بخوایین با دریل پیکور دیواره یا سقف و سوراخ کنی
    بهترین و امن ترین راه کابل کشی هست
    چال آسانسور رو بررسی کنید

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط G4chB0y نمایش پست ها
    سلام
    اگر بتونی از تاسیسات اونجا کمک بگیری ختما یه راه پیدا میشه
    یه نیرو فنی خوب و یه پرسنل تاسیسات میتونن خیلی بهتون کمک کنن .
    فوقش بخوایین با دریل پیکور دیواره یا سقف و سوراخ کنی
    بهترین و امن ترین راه کابل کشی هست
    چال آسانسور رو بررسی کنید
    اوکی از لحاظ تاسیسات مشکلی نیست.از دوستان هستند...
    پس شما منظورتون اینه که یه لینک بزنم تا پشت بومشون و بعد یه سوئیچ مرکزی مثلا گیگ هم وسط یکی از طبقات.بعد هر مغازه تو هر طبقه کابل مودم روترش بیاد تو سوئیچ مرکزی و بعد روی همین لینک بیسیم بصورت مجزا با هرکی با اشتراک جداگانه خودش pppoe بزنه به سمت Isp درسته؟؟

نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    64
    اوکی از لحاظ تاسیسات مشکلی نیست.از دوستان هستند...
    پس شما منظورتون اینه که یه لینک بزنم تا پشت بومشون و بعد یه سوئیچ مرکزی مثلا گیگ هم وسط یکی از طبقات.بعد هر مغازه تو هر طبقه کابل مودم روترش بیاد تو سوئیچ مرکزی و بعد روی همین لینک بیسیم بصورت مجزا با هرکی با اشتراک جداگانه خودش pppoe بزنه به سمت Isp درسته؟؟
    سلام
    بهترین راه اینه که شما یک رک اصلی داشته باشید
    و توی هر طبقه یه رک 9 یونیت یا کوچیکتر با یک سویچ بزنی
    یه خط کابل از رک اصلیت بیاری توی این رک های فرعی
    بعد از طرف مشترکا کابل بیاری توی رک طبقات.
    اگر مجموعه بزرگ باشه توی هزینه کابل صرفه جویی میکنی
    و در صورت بروز مشکل سریعتر میتونی پشتیبانی بدی
    اگر مجموعه کوچک هست میتونی همه کابل ها رو بیاری توی یک رک

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع