نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 6سپاس
  • 2 توسط ksi_xi_nt
  • 2 توسط ksi_xi_nt
  • 1 توسط Arc1o0
  • 1 توسط alisc

موضوع: تداخل فرکانس2.4 گیگاهرتز

نام حقيقي: Mehdi

عضو عادی
    نوشته
    305
    سپاسگزاری شده
    57
    سپاسگزاری کرده
    357

تداخل فرکانس2.4 گیگاهرتز

سلام
    دوستان یه موضوع برام پیش اومد که شاید زیاد ربطی به این انجمن نداشته باشه ولی ازچندین نفر که تو این زمینه هستند پرسیدم جواب درستی بهم ندادند

من یک پرنده بنام کواد کوپتر دارم
    که از طریق رادیو کنترل که تصویرش در عکس مشخصه کنترل میشه که فرکانس کاریش 2.4 گیگاهرتز هست
    من با این زیاد پرواز داشتم و تا نزدیک یک کیلومتر هم از خودم دورش کردم

اما چند مدت پیش یک موضوع بسیار عجیب برام اتفاق افتاد که گوشی موبایلم رو به این پرنده با چسب نواری زیر اون بسته بودم و میخواستم از طریق وایفای گوشی و داشتن صفحه نمایش گوشی در پایین رو زمین عکس بگیرم دستگاه فرستنده هم رو زمین پاوراستیشن 2 بود که قبلا نزدیک 12 بار این کار رو کرده بودم این بار 13 هم یک ذره پرندم رو از زمین بلند کردم نزدیک 1 متر دیدم ارتباط رادیو با پرنده قطع شد و بصورت فول گاز داره ارتفاع میگیره و نزدیک 500 متر ارتفاع گرفت و بعد برگشت من به نظرم چون خیلی بالا رفته وایفای گوشی قطع شده وبرگشته وگرنه همینطور واسه خودش ارتفاع میگرفت
    این هم بگم که همیشه پاوراستیشن رو کانال یک میزاشتم..

این پرنده وقتی ارتباطش با رادیو قطع بشه بصورت اتوماتیک برمیگرده سرنقطه ای که بلند شده و اونجا لندینگ میکنه داری جی پی اس هست که همین اتفاق هم افتاد اما
    سوال اصلی من این بود که ایا اون گوشی باعث شده که این اتفاق بیفته و اگر بوده چرا قبلا این اتفاق نمی افتاده با این که پرنده اینبار هم نزدیکم بود 8 متری

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Immortal

خواننده شناسه تصویری ksi_xi_nt
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    35
    شما لینک وایرلست یک لحظه پریده و این اتفاق طبیعی هست. اگر تکرار بشه فرکانس عوض کنید ، در مورد فرکانسهای 2.4 سرچ کنید ، 3 فرکانس هست که همپوشانی ندارن ، از اونها استفاده کنید.

skype و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mehdi

عضو عادی
    نوشته
    305
    سپاسگزاری شده
    57
    سپاسگزاری کرده
    357
    درمورد اون 3 کانال یا فرکانس بر روی 2.4 چیزی پیدا نکردم لطفا میتونید بگید چه فرکانس هایی هستند

نام حقيقي: Immortal

خواننده شناسه تصویری ksi_xi_nt
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    35
    نقل قول نوشته اصلی توسط skype نمایش پست ها
    درمورد اون 3 کانال یا فرکانس بر روی 2.4 چیزی پیدا نکردم لطفا میتونید بگید چه فرکانس هایی هستند
    1,6,11

Wi-Fi Back to Basics | 2.4 GHz Channel Planing

skype و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: O

عضو عادی
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    43
    نقل قول نوشته اصلی توسط skype نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یه موضوع برام پیش اومد که شاید زیاد ربطی به این انجمن نداشته باشه ولی ازچندین نفر که تو این زمینه هستند پرسیدم جواب درستی بهم ندادند

من یک پرنده بنام کواد کوپتر دارم
    که از طریق رادیو کنترل که تصویرش در عکس مشخصه کنترل میشه که فرکانس کاریش 2.4 گیگاهرتز هست
    من با این زیاد پرواز داشتم و تا نزدیک یک کیلومتر هم از خودم دورش کردم

اما چند مدت پیش یک موضوع بسیار عجیب برام اتفاق افتاد که گوشی موبایلم رو به این پرنده با چسب نواری زیر اون بسته بودم و میخواستم از طریق وایفای گوشی و داشتن صفحه نمایش گوشی در پایین رو زمین عکس بگیرم دستگاه فرستنده هم رو زمین پاوراستیشن 2 بود که قبلا نزدیک 12 بار این کار رو کرده بودم این بار 13 هم یک ذره پرندم رو از زمین بلند کردم نزدیک 1 متر دیدم ارتباط رادیو با پرنده قطع شد و بصورت فول گاز داره ارتفاع میگیره و نزدیک 500 متر ارتفاع گرفت و بعد برگشت من به نظرم چون خیلی بالا رفته وایفای گوشی قطع شده وبرگشته وگرنه همینطور واسه خودش ارتفاع میگرفت
    این هم بگم که همیشه پاوراستیشن رو کانال یک میزاشتم..

این پرنده وقتی ارتباطش با رادیو قطع بشه بصورت اتوماتیک برمیگرده سرنقطه ای که بلند شده و اونجا لندینگ میکنه داری جی پی اس هست که همین اتفاق هم افتاد اما
    سوال اصلی من این بود که ایا اون گوشی باعث شده که این اتفاق بیفته و اگر بوده چرا قبلا این اتفاق نمی افتاده با این که پرنده اینبار هم نزدیکم بود 8 متری

اقا اینو از کجا خریدی

اسم مدل و مارکش چیه

از کیفیتش راضی هستی؟

خوشم اومد می خوام یکی بخرم

skype سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    سلام

دوست عزیز ، موبایل WiFi ضعیفی داره ، نمیتونه بیش از یک مسافت خاص ( تحت شرایطی ) ارتباط داشته باشه ( بنده خودم تا 110 متر مستقیم تست کردم ) به این نکته هم توجه داشته باشید .

همونطور که دوستان هم فرمودند سعی بفرمائید از فرکانس های بدون اورلپ یعنی 1.6.11 استفاده بفرمائید
    پهنای باند رو هم 40Mhz قرار بدید

یک سوال از شما : بنده خیلی وقت بود دنبال همچین چیزی بودم که بتونه یک دوربین رو از زمین بلند کنه منتها با چند جایی که صحبت کردم اعلام کردند که مدل های اونها این توانایی رو نداره و صرفا جهت بازی و تفریح است فرمودند حتی اگر 5 گرم وزن اضافه کنی به این پرنده دیگر بلند نمی شود ، چون شارژی هست و . . .
    این مدلی که شما استفاده میفرمائید ، قیمتش چقدر هست ؟ همین مدلی هست که برای فیلمبرداری ها استفاده میکنند ؟

سپاس

skype سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع