راهنمایی در مورد خرید الفا+اکسس پوسنت+روتر

سلام خدمت همه دوستان گرامی و بزرگان شبکه یک سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم جواب بدین
توصیح::: خیلی راحت بگم خونه داداش من تا خونه من 500/1000 متر میشه یعنی ما سر کوچه هستیم اونها تح کوچه داداش من اینترنت داره میخوام ازش بگیرم استفاده کنم با وای فای اما برد وای فای گوشی و لبتاب در اون هدی نیست که بتونه اون شبکه رو پیدا کنه چون از ما دوره قدرت نداره وای فای گوشی و لبتاب که بگیره سیگنال شو تا اینجا درست؟؟
خیلی از دوستانم بهم کارت شبكه اكسترناله الفا كه تا يكى دو كيلومتر شبكه هاى واى فاى رو شناسايى ميكنه البته 1/2 کیلومتر تو خونه اما بالای پشت بوم 4/5 کیلومتر الفا مدل alfa-awus036h

این الفا من نخریدمش اما فکر کنم فقط قابلیت دریافت شبکه های وای فای رو داره نه شر کردن اونها بله میشه به کامپیوتر متصل کنم با کامپیوتر شر کنم
اما من خونه نه کامپیوتر دارم نه لبتاب
فکر کنم این ادابوتر نداشته باشه با کامل یو اس پی متصل به کامپیوتر روشن میشه کار میکنه درسته؟؟
خیلی ها بهم گفتن برای دریافت الفا بگیرم با یک روتر میتونم اینترنت شر کنم
خیلی ها بهم گفتن اکسس پوینت باید بگیرم
براي دريافت وارسال نت به يك اكسس پوينت نیاز دارم نمیدونم والا
من هیچ اطلاعاتی در مورد این ها ندارم نمیدونم چی هستن
من به یک چیزی نیاز دارم که وای فای های 1/2 کیلومتری رو پیدا کنه و شر کنه با گوشی بتونم متصل بشم نیازی به کامپیوتر نباشه
مثلا: مثل وای فای لب تاب یا گوشی وای فای های دور رو بر پیدا میکنه اما مشکل قدرت ضیف هست میخوم
1.2 کیلومتر برا نشون بده شر کنه من با گوشی بتونم متصل بشم اسفاده کنم دوستان راهی هست میشه کمک کنید من چکار کنم چی بخرم که قدرت دریافت ساگنال های وفای فای تا مسافت بالا رو داشته باشه و خدش شر کنه مسقیم؟؟ میشه راهنمایی کنید
بدون نیاز به کامپیوتر بشه

تشکر از شما بزرگوار
والا ممنون میشم راهنمایی کنید داداش من اطلاعاتی ندارم در مورد شبکه و تجهیزات شبکه
من میخوام یک وسیله بخرم که وای فای های مسافت بالا و دور رو برام پیدا کنه
برد وای فای گوشی و لبتاب در اون هدی نیست که بتونه اون شبکه رو پیدا کنه چون از ما دوره قدرت نداره وای فای گوشی و لبتاب که بگیره سیگنال شو
یک وسیله میخوام وای فای های مسافت های 1تا4/5 کیلومتر رو برام نمایش بده
یکی گفت الفا
یکی گفت تپلینک
یکی گفت روتر
هرکسی یک حرفی زد
الفا برد بالایی داره برای گرفتن سیگنال اما نمیتونه بدون وسایته شر کنه باید حتما به کامپیوتر متصل بشه برای شر کردن(یکی بهم
گفت اگر روتر بخرم که مستقیم به الفا متصل کنم شبکه هایی که الفا پیدا میکنه میده روتر روتر برای شما شر میکنه نمایش میده بدون نیاز به کامپیوتر(فکر کنم الفا ادابتور نداره باید با کامپیوتر روشن بشه) کامل سواس پی

یکی گفت تپلینک
اما اون به درد من نمیخورد برد کمی داشت

Mikrotik SXT
والا اطلاعاتی ندارم نمیدونم چی هست
این لینک رو ببینید
https://pasakgroup.com/mikrotik-wire...-radio-antenna
برای خرید هست
اطلاعاتی ندارم در این مورد تو اپارات سرچ کردم چند تا فیلم دیدم در موردش اما نفهمیدم باز
ایا این سخت افزار نصب کنم بالای پشت بوم یا پشت پنجره وای فای های مسافت بالا رو پیدا میکنه؟
چطوری سر میکنه با گوشی متصل بشم بهش؟ بدون نیاز به کامپیوتر
میشه یک راهنمایی بکنید به خدا خیلی گیرم