نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 14سپاس
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط mojtaba461
  • 2 توسط herus_deus
  • 2 توسط hamedelnin
  • 1 توسط herus_deus
  • 2 توسط hamedelnin
  • 2 توسط herus_deus
  • 1 توسط hamedelnin

موضوع: ویلنینگ در اکسس پوینتهای یونی فای

نام حقيقي: حامد اچ

عضو عادی شناسه تصویری hamedelnin
    نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2

ویلنینگ در اکسس پوینتهای یونی فای

سلام
    قراره داخل شبکه از چندین اکسس پوینت یونی فای استفاده بشه و حالت رومینگ رو در کل شبکه ازش بگیریم . اینکه میشه به هر WLAN و SSID براساس ویلن تقسیم کرد و تگ زد رو مطمئنم اما اینکه چطور انجام میشه رو دقیق نمیدونم . لینک بین سوییچ و اکسس پوینت ترانک و ویلن هایی که باید روی ترانک بره هم مشخصه .
    فرضا به این صورت که ویلن 10 برای یه سری از یوزرها و ویلن 20 برای یه سری دیگه و ویلن 30 که هیدن باشه SSID اون ، برای یه سری دیگه از یوزرها . اما برای ویلن منیجمنت اکسس پوینتها باید چیکار کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اگر درست متوجه شده باشم باید توی سویچ بالای سر یونی فای ها وی لن ببندی . پیشنهاد میکنم mikrotik wap ac رو یه بررسی بکنی . ترکیبش با کپس من ترکیب فوق العاده ای میشه . و هم از نظر قیمتی مناسبه . و هم از نظر امکانات دستت بازه .

اما بهتره یه مقدار بیشتر پروژه رو باز کنی .

hamedelnin سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    سلام مهندس . ممنون از توجهتون . ببینید ویلنینگ توی شبکه باید ایجاد بشه . پس به خودیه خود روی سوییچ هایی که اکسس پوینت قرار میگیرند و سوییچ بالاسری هم این ویلن وجود داره . به این صورت که یه سری ویلن برای شبکه لن وجود داره . حالا میخوام یه ویلن جدا روی سوییچ بذارم فرضا به اسم wireless-internet
    روی اکسس پوینت هم دوتا SSID داشته باشم یکی برای عموم که استفاده کنن ازش و یه SSID هم برای اساتید منتها بصورت هیدن .پس باید لینک بین اکسس پوینت و سوییچ ترانک باشه و ویلن های مربوط روش عبور داده بشه .
    ضمن اینکه بصورت رومینگ میخوایم داشته باشیم این SSID هارو که بین اکسس پوینت ها سوییچ بشن اگر آنتن دهی بهتری در دسترس بود .

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    آها گرفتم چی شد ! من با یونی فای خیلی کار نکردم نمیدونم قابلیت وی لن بندی در این حد رو داره یا خیر . همچنان به نظرم wap ac میکروتیک گزینه مناسب تریه . برای شما کپس من ، اینترفیس ویچرال ، وی لن و ... با قیمت مناسب فراهم میکنه .

- - - ادامه - - -
    ظاهرا برای اینکار رابط گرافیکی نداره :

https://www.youtube.com/watch?v=25fL3o8UXsY
    http://www.binaryheartbeat.net/2015/09/ubiquiti-airos-56-virtual-ssid-step-by.html

ویرایش توسط mehrzadmo : 2016-09-20 در ساعت 09:59 AM
    hamedelnin و sayrus2010 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    ممنون مهندس . مشکل اینه که دانشگاه خودش بدون اینکه اطلاع بده به کسی ، این رو خریداری کرده و اصرار دارن که استفاده بشه . با این حال هنوز دارم سرچ میکنم ببینم با این قابلیت هایی که مد نظرمون هس ، زیر بار کم میاره یا نه ؟ چون توی کانفیگ خود اکسس پوینت ، همچین گزینه ای داره

نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    اکسس پوینت رو واسه کانفیگ تست به سیستم خودم وصل کردم و به اکسس پوینت از قسمت configuration آی پی میدم ولی adopt نمیشه و configuration failed میزنه . واقعا خسته کننده است هرچند که چیزی نداره .
    در مورد قسمت network این اکسس پوینت هم باید رنج آی پی های ویلن های موجود روی سوییچ رو ایجاد کرد ؟ فرضا ویلن 10 با رنج 192.168.10.0/24 و ویلن 20 به همین صورت ؟ یا تعریف دیگه ای داره این قسمت ؟

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    یکم قلق مسخره داره کانفیگ یونیفای. اگه قبلا با سیستم دیگه ای کانفیگ شده باید ریست شه تا با سیستم دیگه بشه adopt اش کرد.

hamedelnin سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    ممنون از شما . امکانش هست در مورد موضوع و سوالی که پرسیدم راهنمایی بفرمایید.

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelnin نمایش پست ها
    سلام
    فرضا به این صورت که ویلن 10 برای یه سری از یوزرها و ویلن 20 برای یه سری دیگه و ویلن 30 که هیدن باشه SSID اون ، برای یه سری دیگه از یوزرها . اما برای ویلن منیجمنت اکسس پوینتها باید چیکار کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین
    ویلنینگ توی شبکه باید ایجاد بشه . پس به خودیه خود روی سوییچ هایی که اکسس پوینت قرار میگیرند و سوییچ بالاسری هم این ویلن وجود داره . به این صورت که یه سری ویلن برای شبکه لن وجود داره . حالا میخوام یه ویلن جدا روی سوییچ بذارم فرضا به اسم wireless-internet
    روی اکسس پوینت هم دوتا SSID داشته باشم یکی برای عموم که استفاده کنن ازش و یه SSID هم برای اساتید منتها بصورت هیدن .پس باید لینک بین اکسس پوینت و سوییچ ترانک باشه و ویلن های مربوط روش عبور داده بشه .
    برای این مورد همون کاری که خودتون نوشتید رو انجام بدید؛درسته.
    برای کانفیگش هم کافیه VLAN ID مورد نظرتون رو برای هر SSID جداگانه وارد کنید.(در حال حاضر هر SSID فقط میتونه به یک VLAN ارجاع داده بشه)
    Hidden کردن SSID هم مزیت امنیتی اضافه ای نداره.فقط بار مدیریتی واحد IT رو بیشتر میکنه.

ضمن اینکه بصورت رومینگ میخوایم داشته باشیم این SSID هارو که بین اکسس پوینت ها سوییچ بشن اگر آنتن دهی بهتری در دسترس بود .
    بحث رومینگ ارتباطی با VLAN نداره.چیزی که مهمه اینه که کاربر بتونه تو کل مجموعه به SSID ای که بهش دسترسی داره سیگنال دریافت و ارسال کنه.

اکسس پوینت رو واسه کانفیگ تست به سیستم خودم وصل کردم و به اکسس پوینت از قسمت configuration آی پی میدم ولی adopt نمیشه و configuration failed میزنه . واقعا خسته کننده است هرچند که چیزی نداره .
    این مورد تو راهنما کامل داکیومنت شده.بخونید مشکل خاصی نداره.(کنترلر رو روی یه سیستم بدون فایروال و آنتی ویروس نصب و تست کنید)

در مورد قسمت network این اکسس پوینت هم باید رنج آی پی های ویلن های موجود روی سوییچ رو ایجاد کرد ؟ فرضا ویلن 10 با رنج 192.168.10.0/24 و ویلن 20 به همین صورت ؟ یا تعریف دیگه ای داره این قسمت ؟
    قسمت Network برای کانفیگ سوییچ های Unifi هست.تو سناریو شما که فقط AP ها حضور دارند نیازی به تنظیمی تو این قسمت ندارید.

یک نکته رو هم در نظر داشته باشید.
    اگر AD یا Radius Server دارید و RS شما از قابلیت Dynamic VLAN Assignment پشتیبانی میکنه می تونید به جای ساختن چند SSID جداگانه و VLAN بندی یه SSID بسازید و VLAN رو بر اساس Per User اختصاص بدید که البته پیش نیاز این قضیه استفاده از مدل احراز هویت 802.1x (WPA Enterprise) برای مدیریت ورود کاربران به شبکه WIFI هست.حسن این روش اینه که به جای پسورد اشتراکی WPA هر کسی نام کاربری و رمز عبور مختص به خودش رو داره (در بیشتر موارد همون اکانت ورود به ویندوز و اینترنت).اگر در آینده تعداد VLAN هم افزایش پیدا کنه مدیریت راحتتری خواهد داشت.

نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    ممنون از جواب با حوصله ای که دادید.خیلی زحمت کشیدید.
    برای کانفیگ این تعداد اکسس پوینت به نظرم همه این اکسس پوینت هارو به یه سوییچ دی لینک وصل کنم و تنظیمات لازم روی اونا انجام بشه و بعد روی شبکه اصلی قرار بگیره.درسته این روش برای کانفیگ؟

herus_deus و sayrus2010 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    مزیت اصلی دیوایس های سری Unifi در اینه که نیاز به هیچ تنظیمی سمت دیوایس ندارند.تمامی تنظیمات روی نرم افزار Controller انجام میشه.دیوایس ها فقط Adopt میشوند.همین.بعد از Adopt شدن فقط کافیه تو گروه مخصوص به خودشون قرار بگیرند،اگر یک گروه بیشتر نداشته باشید این کار هم لازم نیست.
    نکته مهمه اینه که دیوایس ها و Controller (که یک سرور مجزا برایش در نظر گرفته اید و 24 ساعته ارتباطش با دیوایس ها برقرار است ) در یک Broadcast Domain باشند و البته DHCP سرور داشته باشید.

sayrus2010 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    ممنون ازتون.دیاگرام شبکه قراره به این صورت بشه که سوییچ های لایه دو سیسکو روی اینا ویلن تعریف میشه،مثل اساتید ، کارکنان،... سوییچ بالاسری ۳۷۵۰ هست و لینک بین اینا هم ترانک و سرور dhcp یه روتر میکروتیک هست که برای هر ویلن آی پی ست میکنه و به همین سوییچ لایه ۳ وصل شده.
    حالا برای دسترسی های وایرلس یوزر،عموما دانشجویان و اساتید که بصورت وایرلس وصل میشن ، این اکسس پوینتها خریداری شده.ویلن مربوط به اساتید که با کابل وصل میشن مشخص و میخوام که اگر به صورت وایرلس هم وصل شدن،توی ویلن خودشون بیوفتن که فرمودید همون راهی گفته شده درسته.
    برای مابقی ویلن ها هم به همین صورت.
    پس با این اوصاف برای اینکه کنترولر و دیوایس ها در یک برادکست باشند،به نظرتون به اکسس پوینت ها از رنج ویلن منیجمنت که روی سوییچ ها هست، آی پی ست کنم بصورت استاتیک و سروری که برای کنترل دیوایس ها هست هم در ویلن منیجمنت دیگه!؟ درسته؟

herus_deus و sayrus2010 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    برای درک ساده تر سناریو در نظر بگیرید که AP یک سوییچ دیگر در شبکه شماست.پس خود AP باید به همه VLAN ها دسترسی داشته باشدبه صورت پیش فرض AP ها باید در Native VLAN قرار داشته باشند مانند دیگر سوییچها.
    ترجیح من اینست که AP ها IP را از DHCP بگیرند و IP سرور Controller استاتیک باشد.
    با این توضیحات اگر VLAN Management شما به همه VLAN ها دسترسی دارد بله درست است.

نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    خیلی ممنون از شما . کمک زیادی کردید.باید تست کنم . منتها شبکه توی مراحل اولیه اس و به این قسمت نرسیده.با این حال ممنون از وقتی ک گذاشتید

herus_deus سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع