نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط aryaei2000
  • 1 توسط aryaei2000
  • 1 توسط aryaei2000

موضوع: مشکل با آنتن وایرلس Mikrotik Sextan G 5HPND

نام حقيقي: وحید توکلی

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

مشکل با آنتن وایرلس Mikrotik Sextan G 5HPND

با سلام. دوستان من مشترک سرویس ptp شاتل هستم و از آنتنن وایرلس Mikrotik Sextan G 5HPND استفاده میکنم. الان یه چند ماهی میشه CCQ پایین هستش و SIGNAL ضعیف شده (فاصله من با دکل شاتل تقریبا 5 - 6 کیلومتری میشه و جدیدا این مشکل برام پیش آومده).
    الان قصد دارم از رسانه تهران سرویس بگیرم ولی وقتی از این شرکت برای امکان سنجی اومدن رادیو میکروتیکم، دکلی که تو فاصله 1 کیلومتری بود رو نمیتونست خوب بگیره و CCQ پایینی میداد (زیره 50).
    سر همین 2 تا سوال داشتم:
    1-) میخاستم بدونم مشکل میتونه از رادیو من باشه؟ ( یعنی ضعیف شده باشه یا بوردش مشکل پیدا کرده باشه)
    2-) ممکنه رادیو با دکل های این isp مشکل داشته باشه؟ ( از اونجایی که بعضی isp ها فقط UBNT ارائه میدن)

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی م.

عضو عادی
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام

اول از هر کاری باید سراغ spectral history برین تا مشخص بشه آلودگی فرکانسی در چه حدی هست.

اگر توان خروجی دستگاه شما بصورت ثابت برای همه نرخ های تبادلی هست به احتمال زیاد ولتاژ برگشتی باعث صدمه دیدن کارت وایرلس رادیو شده.
    احتمال دیگه اینه که آلودگی فرکانسی باعث ایجاد مشکل برای ارتباط شما شده. این دومی خیلی رایج تره.

توصیه من اینه که وضعیت آلودگی فرکانسی مسیر رو بررسی کنید و حتی الامکان از آنتن های با دید بسته (سالید دیش با زاویه 4 تا 6 درجه) استفاده کنید.
    سعی کنید از تجهیزات MIMO (مثلا همین sextant) در دو طرف استفاده کنید.

نهایتا اگر امکان دریافت پهنای باند مورد نظر رو نداشتید بسترهای دیگه مثل فیبر نوری رو در نظر بگیرید.
    البته لینک های مایکروویو اختصاصی با مجوز هم گزینه بسیار خوبیه اما هزینه های تجهیزات بالا هست.

اگر سرویس دهنده شما از UBNT یا هر رادیوی دیگه ای که MIMO نباشه استفاده کنه، استفاده از میکروتیک مشکلی ایجاد نمیکنه فقط 50 درصد ظرفیت رادیو میکروتیک بلااستفاده باقی میمونه.
    (البته UBNT مدل های MIMO هم داره.)

موفق باشید

amfouter سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    ممنون از پاسختون.
    صبح رادیو رو تحویل شاتل دادم که برای برسی به نمایندگی دلسا بفرستن.
    شما برای isp هایی که از UBNT استفاده میکنند چه رادیویی رو پیشنهاد میکنین؟

عضو عادی
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amfouter نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    صبح رادیو رو تحویل شاتل دادم که برای برسی به نمایندگی دلسا بفرستن.
    شما برای isp هایی که از UBNT استفاده میکنند چه رادیویی رو پیشنهاد میکنین؟
    بستگی به این داره که از فناوری های مخصوص UBNT استفاده کنن یا نه. در کل استفاده از میکروتیک با UBNT مشکلی ایجاد نمیکنه.
    اما چون بیشتر مدل ها MIMO نیستن ارتباط رادیویی ممکنه ظرفیت مورد نیاز رو نداشته باشه.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaei2000 نمایش پست ها
    بستگی به این داره که از فناوری های مخصوص UBNT استفاده کنن یا نه. در کل استفاده از میکروتیک با UBNT مشکلی ایجاد نمیکنه.
    اما چون بیشتر مدل ها MIMO نیستن ارتباط رادیویی ممکنه ظرفیت مورد نیاز رو نداشته باشه.
    با سلام مجدد
    الان به رادیو دسترسی ندارم. برای برسی فنی برای شاتل فرستادمش. شاتل اصرار داره که رادیو مشکل نداره و منم اصرار کردم که مشکل داره ( چون برد 1 کیلومتر و با یه رادیو دیگه به راحتی تونستم بگیرم ولی با رادیو خودم ccq حدوده 30 بود.)
    میشه بگین این بخش spectral history در کدوم قسمت تنظیمات میکروتیک قرار داره و حداکثر مقدار مجازش برای اینکه آنتن بدون مشکل کار کنه چقدره؟
    و اینکه راه دیگه ای هست که بشه تشخیص داد رادیو مشکل داره یا نه؟

عضو عادی
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amfouter نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    الان به رادیو دسترسی ندارم. برای برسی فنی برای شاتل فرستادمش. شاتل اصرار داره که رادیو مشکل نداره و منم اصرار کردم که مشکل داره ( چون برد 1 کیلومتر و با یه رادیو دیگه به راحتی تونستم بگیرم ولی با رادیو خودم ccq حدوده 30 بود.)
    میشه بگین این بخش spectral history در کدوم قسمت تنظیمات میکروتیک قرار داره و حداکثر مقدار مجازش برای اینکه آنتن بدون مشکل کار کنه چقدره؟
    و اینکه راه دیگه ای هست که بشه تشخیص داد رادیو مشکل داره یا نه؟
    interface wireless spectral-history

در مسیر بالا
    رنگ مشکی نشون دهنده کمترین آلودگی و رنگ قرمز بیشترین آلودگی.

معمولا مرز مشخصی برای مشکل دار بودن یا سالم بودن دستگاه از دید من و شما وجود نداره.
    متخصصین فنی هم در این شرکت ها وجود دارن معلوم نیست چقدر دانش و تجربه دارن. ولی بعضی از رادیو ها (تعداد خیلی کم) هنوز از جعبه بیرون نیومدن بصورت سخت افزاری مشکل دارن و معمولا مشکلشون اینقدر بزرگ هست که همونجا مشخص میشه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع