نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: تعیین رنج IP های اکسس پوینت

نام حقيقي: saate

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

تعیین رنج IP های اکسس پوینت

سلام
    من تویه یه شبکه که بنا به دلایلی DHCP غیر فعاله کامپیوتر ها رو توی رنج 192.168.1.x آی پی دادم!
    الان یه اکسس پوینت دارم که می خوام به چند تا از لپ تاپ های موجود اینترنت برسونم ولی مشکل اینه که این لپ تاپ ها علاوه بر اینترنت باید تویه همون رنج 192.168.1.X آی پی بگیرن تا یه نرم افزار خاص اداری کلاین سروری رو بشه روشون سازگار با بقیه ی سیستم های شبکه اجرا کرد!
    خوب دقیقا میشه بگید اصلا این کار شدنی هست؟ نیست؟ مراحل کار به چه صورته؟

الان من اکسس پوینت رو کانفیگ کردم و به همه اینترنت دادم ولی مشکل اینه که سیستم های وایرلس تویه رنج 192.168.0.x آی پی می گیرن که با این وضع، چون رنج آی پی شون با بقیه سیستم ها متفاوته نرم افزار کلاینت سرور اداری که روی بقیه سیستم ها کار می کنه روی لپ تاپ ها کار نمی کنه!!!
    من درست فرق پورت آبی و زرد پشت اکسس پوینت رو هم نفهمیدم( یعنی اگر هم فهمیده بودم قاطی کردم کلا!!!)
    لطفا خیلی ابتدایی توضیح بدید! من تازه کارم!
    مرسی

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی م.

عضو عادی
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام

شما اول از همه بگین که توپولوژی شبکه به چه صورت هست و چه تجهیزاتی دارین؟
    یک راه خیلی ساده اینه که لپ تاپ ها بصورت بیسیم اینترنت بگیرن و با سیم به شبکه داخلی وصل بشن.

در کل دو نوع وسیله بعنوان اکسس پوینت بیسیم استفاده میشه:
    1. مودم های ADSL که وای فای دارن. در این مودم ها پورت wan همون جای فیش تلفن هست و اینها زمانی که از سرویس ADSL روشون استفاده نشه معمولا فقط بصورت bridge عمل میکنن.
    2. روتر های اترنت که اصلا پورت تلفن ندارن و تمام پورت هاشون Ethernet هست و پورتی که رنگش با بقیه فرق کنه پورت Gateway یا Wan هست.

موفق باشید

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaei2000 نمایش پست ها
    سلام

شما اول از همه بگین که توپولوژی شبکه به چه صورت هست و چه تجهیزاتی دارین؟
    یک راه خیلی ساده اینه که لپ تاپ ها بصورت بیسیم اینترنت بگیرن و با سیم به شبکه داخلی وصل بشن.

در کل دو نوع وسیله بعنوان اکسس پوینت بیسیم استفاده میشه:
    1. مودم های ADSL که وای فای دارن. در این مودم ها پورت wan همون جای فیش تلفن هست و اینها زمانی که از سرویس ADSL روشون استفاده نشه معمولا فقط بصورت bridge عمل میکنن.
    2. روتر های اترنت که اصلا پورت تلفن ندارن و تمام پورت هاشون Ethernet هست و پورتی که رنگش با بقیه فرق کنه پورت Gateway یا Wan هست.

موفق باشید
    1- توپولوژی ستاره ای هست و همه ی سیستم ها ( تمام کامپیوتر ها، مودم ADSL و اکسس پوینت به یه هاب وصله)
    2- چیزی که من ازش به عنوان اکسس پوینت اشتفاده می کنم اینه :
    300Mbps/150Mbps Wireless LAN Broadband Router - Micronet

3- بنا به درخواست مسئولین اسنجا نمیشه لپ تاپ ها سیم داشته باشند! می خوان با لپ تاپشون به صورت وایرلس به شبکه ی اینجا کانتکت بشن
    الان همه ی سیستم ها دارن کار می کنن و لپ تاپ ها هم اینترنت دارند ولی چون رنج ip لپ تاپ ها به دلیل وجود اکسس پوینت و شبکه ی داخلی ناشی از اون متفاوته نمی تونن از نرم افزاری اداری کلاینت سرور مجموعه که با IP کار می کنه و یا اشتراک پرینتر و ... استفاده کنند. حالا سوال اینه که اصلا با این کسس پوینت میشه به لپ تاپ ها تویه همون رنج بقیه سیستم ها IP داد یا کلا نمیشه؟

نام حقيقي: مهدی م.

عضو عادی
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط saate777 نمایش پست ها
    1- توپولوژی ستاره ای هست و همه ی سیستم ها ( تمام کامپیوتر ها، مودم ADSL و اکسس پوینت به یه هاب وصله)
    2- چیزی که من ازش به عنوان اکسس پوینت اشتفاده می کنم اینه :
    300Mbps/150Mbps Wireless LAN Broadband Router - Micronet

3- بنا به درخواست مسئولین اسنجا نمیشه لپ تاپ ها سیم داشته باشند! می خوان با لپ تاپشون به صورت وایرلس به شبکه ی اینجا کانتکت بشن
    الان همه ی سیستم ها دارن کار می کنن و لپ تاپ ها هم اینترنت دارند ولی چون رنج ip لپ تاپ ها به دلیل وجود اکسس پوینت و شبکه ی داخلی ناشی از اون متفاوته نمی تونن از نرم افزاری اداری کلاینت سرور مجموعه که با IP کار می کنه و یا اشتراک پرینتر و ... استفاده کنند. حالا سوال اینه که اصلا با این کسس پوینت میشه به لپ تاپ ها تویه همون رنج بقیه سیستم ها IP داد یا کلا نمیشه؟
    خب یه راه اینه که روتر وایرلس رو تو یه رنج دیگه مثل همون 192.168.0.0/24 بذارین باشه و پورت های نرم افزار اداریتون رو روش باز کنید (Port Forward) تا مشکل حل بشه.
    یک راه دیگه اینه که Nat رو در روتر وایرلس غیر فعال کنید و یک Route ایستا برای دسترسی رنج 192.168.0.0/24 به رنج مودم ADSL بنویسید. اینجوری نیازی به باز کردن پورتها نیست.

موفق باشید

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaei2000 نمایش پست ها
    خب یه راه اینه که روتر وایرلس رو تو یه رنج دیگه مثل همون 192.168.0.0/24 بذارین باشه و پورت های نرم افزار اداریتون رو روش باز کنید (Port Forward) تا مشکل حل بشه.
    یک راه دیگه اینه که Nat رو در روتر وایرلس غیر فعال کنید و یک Route ایستا برای دسترسی رنج 192.168.0.0/24 به رنج مودم ADSL بنویسید. اینجوری نیازی به باز کردن پورتها نیست.

موفق باشید
    میشه این دو راه رو به صورت زیر دیپلم توضیح بدید؟
    الان برم کجا؟ چی بزنم؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

اکسس پوینت ها نمایش داده میشه ولی ip نمگیره؟!

برچسب برای این موضوع