نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 11سپاس
  • 1 توسط 3hsan
  • 1 توسط 3hsan
  • 1 توسط mryazdian
  • 1 توسط 3hsan
  • 1 توسط mryazdian
  • 1 توسط 3hsan
  • 1 توسط amin-net
  • 1 توسط mryazdian
  • 1 توسط 3hsan
  • 1 توسط mryazdian
  • 1 توسط 3hsan

موضوع: دریافت اینترنت روی باند 5 و پوشش وای فای محوطه تالار و قهوه خونه روی باند 2.4

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223

دریافت اینترنت روی باند 5 و پوشش وای فای محوطه تالار و قهوه خونه روی باند 2.4

سلام خسته نباشید.دوستان محوطه فوق جهت پوشش وای فا برای موبایلها و لپ تاپها هست.نهایت فاصله از دکل تا اطراف آلاچیق ها فکر کنم 40 تا 50 متر باشه اونم در فضای کاملا باز و دو سالن با درو پنجرهای دورتادور شیشه ای....

اینترنت رو از isp با یه نانو یا پاور بیم 5 دریافت میکنیم.
    - از دکل تا سالن ها امکان کابل کشی وجود نداره...
    - نصب مودم وای فای 2.4 خانگی دو آنتنه و تک آنتنه فکر نکنم جواب بده با این فواصل و ترافیک برای کل محوطه...
    - در محل های کارتخوان هم سیستم کامپیوتر هست هم کارتخوان که نیاز به اینترنت دارند که بدون کابل از دکل اینترنت رو دریافت کنن و روی پورت lan تحویل کامپیوتر و کارتخوان بدن...

نیاز به راهنمائی دوستان هست در مورد اینکه چه اکسز پوینتی باید نصب بشه که با قدرت خوبی این محوطه رو پوشش بده و با رادیو پاور یا نانو 5 هم جواب بده و کانکت بشه رو مد AProuter و در محل های کارتخوان هم بشه با یه روتر وای فا از اکسز اصلی اینترنت رو دریافت کرد برای سیستم کامپیوتر و کارتخوان و مناسب فضای بیرون و گرما و سرما باشه...
    مشترک خودش اکسز روتر netis wf2322 رو آورده که نصبش کنیم براش و مد AP-APR-wisp رو داره.ولی من هرجوری که مغزم قد میکشید رو مد APR اومدم با pppoe زدم و lan ش رو زدم به lan نانو5 ولی به هیچ وجه کانکت نمیشه!!

اصلا این مچ میشه با رادیو نانو5 و میتونه pppoe بزنه؟ و شما دوستان چی پیشنهاد میکنید.

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط 3hsan : 2016-04-22 در ساعت 05:45 PM
    amin-net سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    کسی از دوستان نیستند مشاوره کنند؟

نام حقيقي: sadra

عضو عادی
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    31
    سپاسگزاری کرده
    2
    دوست من نیازی نیست شما PPPoE را روی این رادیو بزنید
    روی همون نانو استیشن که از شرکت ISP گرفتید PPPoE بزنید و اینترنت را از Lan بدید به رادیو های باند 2.4
    برای 50 متر می تونید از SXT2 استفاده کنید

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط mryazdian نمایش پست ها
    دوست من نیازی نیست شما PPPoE را روی این رادیو بزنید
    روی همون نانو استیشن که از شرکت ISP گرفتید PPPoE بزنید و اینترنت را از Lan بدید به رادیو های باند 2.4
    برای 50 متر می تونید از SXT2 استفاده کنید
    خب بحث اینه که connect on demond رو نیاز داریم روی روتر فعال کنیم طبق یه تایم خاصی.و روی رادیو ها یو بی نت فکر نکنم کمتر از دو ساعت بشه دیماند تعریف کرد.و sxt رو حقیقتش تا حالا استفاده نکردم در کنار نانو

عضو عادی
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    31
    سپاسگزاری کرده
    2
    شماا می تونید NANO را بریج کنید و PPPoE را روی یکی از SXT ها بزنید و هر زمانی هم که لازم نبود اینترنت به اشتراک گذاشته بشه از روی SXT اینترفیس PPPoE را غیر فعال کنید.
    برای پوشش مناسب به نظرم نیاز به حداقل 3 تا SXT دارید روی باند 2.4

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    شماا می تونید NANO را بریج کنید و PPPoE را روی یکی از SXT ها بزنید و هر زمانی هم که لازم نبود اینترنت به اشتراک گذاشته بشه از روی SXT اینترفیس PPPoE را غیر فعال کنید.
    برای پوشش مناسب به نظرم نیاز به حداقل 3 تا SXT دارید روی باند 2.4
    اوکی تا تست بزنم نتیجه رو اعلام میکنم.سه تا sxt ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مهندس کم نیست برای این فاصله ناچیز؟
    یه مودم دو آنتنه 5 دیبی تست زدیم کل محوطه رو میبینه با موبایل گرچه یه کم ضعیفه ولی دیگه یه رادیوی 10 دیبی که پوشش کامله!!
    3 تا یه کم زیاد نیست!!فواصل خیلی کمه.

نام حقيقي: amin

خواننده شناسه تصویری amin-net
    نوشته
    323
    سپاسگزاری شده
    211
    سپاسگزاری کرده
    2070
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3hsan نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.دوستان محوطه فوق جهت پوشش وای فا برای موبایلها و لپ تاپها هست.نهایت فاصله از دکل تا اطراف آلاچیق ها فکر کنم 40 تا 50 متر باشه اونم در فضای کاملا باز و دو سالن با درو پنجرهای دورتادور شیشه ای....

اینترنت رو از isp با یه نانو یا پاور بیم 5 دریافت میکنیم.
    - از دکل تا سالن ها امکان کابل کشی وجود نداره...
    - نصب مودم وای فای 2.4 خانگی دو آنتنه و تک آنتنه فکر نکنم جواب بده با این فواصل و ترافیک برای کل محوطه...
    - در محل های کارتخوان هم سیستم کامپیوتر هست هم کارتخوان که نیاز به اینترنت دارند که بدون کابل از دکل اینترنت رو دریافت کنن و روی پورت lan تحویل کامپیوتر و کارتخوان بدن...

نیاز به راهنمائی دوستان هست در مورد اینکه چه اکسز پوینتی باید نصب بشه که با قدرت خوبی این محوطه رو پوشش بده و با رادیو پاور یا نانو 5 هم جواب بده و کانکت بشه رو مد AProuter و در محل های کارتخوان هم بشه با یه روتر وای فا از اکسز اصلی اینترنت رو دریافت کرد برای سیستم کامپیوتر و کارتخوان و مناسب فضای بیرون و گرما و سرما باشه...
    مشترک خودش اکسز روتر netis wf2322 رو آورده که نصبش کنیم براش و مد AP-APR-wisp رو داره.ولی من هرجوری که مغزم قد میکشید رو مد APR اومدم با pppoe زدم و lan ش رو زدم به lan نانو5 ولی به هیچ وجه کانکت نمیشه!!

اصلا این مچ میشه با رادیو نانو5 و میتونه pppoe بزنه؟ و شما دوستان چی پیشنهاد میکنید.

من جات بودم دوتا TL-WA5210gمیذاشتم کل محوطه رو آلوده از 2.4 میکردم و برای دریافت با تندا f303 اینترنت و دریافت میکردم حالا میخوای لب تاب و گوشی وصل بشن بهش و هم از طریق کابل لن به کارتخوان نت بدی ...خودم این کارو واسه یه پمپ بنزین با رستورانش انجام دادم .... در مورد این مارک netis اصلا توصیه نمی کنم باش کار کنی من یه خرید داشتم و بعد کلی کلنجار رفتن باش نشد رو مد wisp راهش بندازم هیچ پس دادم ....

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin-net نمایش پست ها
    من جات بودم دوتا TL-WA5210gمیذاشتم کل محوطه رو آلوده از 2.4 میکردم و برای دریافت با تندا f303 اینترنت و دریافت میکردم حالا میخوای لب تاب و گوشی وصل بشن بهش و هم از طریق کابل لن به کارتخوان نت بدی ...خودم این کارو واسه یه پمپ بنزین با رستورانش انجام دادم .... در مورد این مارک netis اصلا توصیه نمی کنم باش کار کنی من یه خرید داشتم و بعد کلی کلنجار رفتن باش نشد رو مد wisp راهش بندازم هیچ پس دادم ....
    درود....
    آقا این netis رو با هزار کلنجار رو مد AP راه انداختم البته بصورت آزمایشی و میخاستم خودشو مثله روتر های 303 یا 302 بذارم رو مد pppoe که بتونم demonde بهش بدم چون روزهای تعطیل میخایم اتوماتیک قطع بشه و رو شبکه نمونه که رو مد ap نمیشه براش demond تعریف کرد.
    و مورد دیگه اینه که کلیه اکسز پوینتهای سمت ما 5G هستند و اینم 2.4 و رو مد wisp نمیتونه دریافت کنه.و من میخام با یه پاور بریدج m5 از isp بگیرم روی مد staion و با یه روتر اکسز پوینت مثله این نت ایز یا این tplink که شما معرفی کردید هم رو مد pppoe کانکت بشه و محوطه رو پر کنم دقیقا شبیه عملکرد یه روتر tplink مدل 740.ولی این نت ایزه رو مد pppoe کانکت نشد.خب فردا این tplink رو هم میارم تست میزنم!!
    - و یه سوال دیگه: چه روتر اکسر پویت دیگه ای میتونید پیشنهاد بدید که بتونه از isp که فرکانس کاریش 5G هست بصورت wisp خودش مستقیم هم وصل بشه و هم پخش کنه که دیگه روتر وای فای پایینو نخاد و هزینه مشترک پایین بیاد؟ با مدل 7510 میشه این کارو انجام داد؟

- و اینکه اگه یه لینک p2p پنج گیگاهرتز داشته باشیم و سمت دوم اکسز های پوینتهای 2.4 مثله راکت یا sxt بذاریم آیا رادیو های کاربران که 2.4 باشن مثل همین WA5210g میتونن رو مد wisp کانکشن pppoe بزنن رو این لینک 5 گیگاهرتز تا مرکز و کانکت بشن یا اینکه لینک p2p هم باید حتما 2.4 باشه؟

ویرایش توسط 3hsan : 2016-04-24 در ساعت 01:06 AM

عضو عادی
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    31
    سپاسگزاری کرده
    2
    اوکی تا تست بزنم نتیجه رو اعلام میکنم.سه تا sxt ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مهندس کم نیست برای این فاصله ناچیز؟
    یه مودم دو آنتنه 5 دیبی تست زدیم کل محوطه رو میبینه با موبایل گرچه یه کم ضعیفه ولی دیگه یه رادیوی 10 دیبی که پوشش کامله!!
    3 تا یه کم زیاد نیست!!فواصل خیلی کمه.
    درسته فاصله ها تون را ندیده بودم...
    ولی می تونید از Omnitik 2.4 یا متال 2.4 با آنتن امنی که روی خودش داره استفاده کنید و PPPoE را هم روی همین روتر بزنید

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    درسته فاصله ها تون را ندیده بودم...
    ولی می تونید از Omnitik 2.4 یا متال 2.4 با آنتن امنی که روی خودش داره استفاده کنید و PPPoE را هم روی همین روتر بزنید
    این omnitik 5 دیبیه ولی او یکی tplink 10 12 و 15 db هم داشت.گرچه معماری میکروتیک یه چیزه دیگه س

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin-net نمایش پست ها
    من جات بودم دوتا TL-WA5210gمیذاشتم کل محوطه رو آلوده از 2.4 میکردم و برای دریافت با تندا f303 اینترنت و دریافت میکردم حالا میخوای لب تاب و گوشی وصل بشن بهش و هم از طریق کابل لن به کارتخوان نت بدی ...
    سلام خسته نباشید
    آقا من یه پاور بریدج m5 رو گذاشتم رو مد بریدج و یه sxt 2.4 رو هم گذاشتم رو مد روتر و اوکی شد و با گوشی با پوشش خیلی عالی و سرعت خوبی داره جواب میده برای لپ تاپ و گوشی و تبلت.و الان دقیقا تنها مشکلی که نتونستم حل کنم اینه که دو نقطه ای که قراره کارتخوان و کامپیوتر نصب بشه رو چجوری باید نت برسونم دستشون.ضمنا با مودم f302r تندا هم نه تونستم pppoe بزنم و نه روش دیگه ای.چون pppoe روی sxt فعال کردم.الان با چه راه حلی میتونم این دو نقطه رو هم نت برسونم به سیستم و کارتخونشون؟!؟

ویرایش توسط 3hsan : 2016-04-24 در ساعت 06:04 PM

عضو عادی
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    31
    سپاسگزاری کرده
    2
    اگر قصد شما از onDemaind کردن سرویس PPPoE قطع کردن اینترنت دهست می تونید این کار را با زمانبندی Queue و یا سرویس Watchdog استفاده کنید

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    خب این مساله حل شدنی هست موردی نداره درسته راه های مختلفی داره.
    الان مشکل من اینه که نت رو میخام از اکسز پویت برسونم به کامپیوتر و کارتخون بدون اینکه کابلی استفاده بشه.

عضو عادی
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    31
    سپاسگزاری کرده
    2
    برای کارتخوان و کامپیوتر ها هم اگر کارت wifi نداشته باشن می تونید از یک Access point استفاده کنید و اینترنت را به صورت WIFI بپیرید و از روی LAN به کارتخوان یا کامپیوتر سرویس بدید

نام حقيقي: amin

خواننده شناسه تصویری amin-net
    نوشته
    323
    سپاسگزاری شده
    211
    سپاسگزاری کرده
    2070
    سلام خسته نباشید
    آقا من یه پاور بریدج m5 رو گذاشتم رو مد بریدج و یه sxt 2.4 رو هم گذاشتم رو مد روتر و اوکی شد و با گوشی با پوشش خیلی عالی و سرعت خوبی داره جواب میده برای لپ تاپ و گوشی و تبلت.و الان دقیقا تنها مشکلی که نتونستم حل کنم اینه که دو نقطه ای که قراره کارتخوان و کامپیوتر نصب بشه رو چجوری باید نت برسونم دستشون.ضمنا با مودم f302r تندا هم نه تونستم pppoe بزنم و نه روش دیگه ای.چون pppoe روی sxt فعال کردم.الان با چه راه حلی میتونم این دو نقطه رو هم نت برسونم به سیستم و کارتخونشون؟!؟

تندا رو بذار مد wisp بعد dhcp رو فعال کن.... بذار ip بگیره بعد که ip گرفت حالا برو توی sxt روی اون ip نت بذار ... یه رول واسش بنویس تا ip نت دار بشه خیلی راحت ...

کلمات کلیدی در جستجوها:

اینترنت ندارم

برچسب برای این موضوع