صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 32

موضوع: لينك دو عدد نانو ام 5 با وجود مانع

نام حقيقي: کریمی

عضو عادی شناسه تصویری taghikarim
    نوشته
    569
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    658
    تمام رادیو های شرکت UBNT به دلیل اینکه گلبرگ آنتن تقریبا مثل آنتن امنی هست مجوز نمیگیرند.رادیو های میکروتیک هم همه مجوز ندارند ولی بیم کمتری دارند و کمتر گیر میدن بهشون .
    بهترین حالت این هست شما برای لینک رادیو + آنتن دیش بزارید و مجوزتون رو بگیرید و بعد از مجوز آنتن رو تغییر بدید.

متاسفانه سازمان ها هرکدوم سلیقه ای برخورد میکنند. رادیو های AirFiber و کل محصولات UBNT برای عموم غیر مجازه اما خود سازمان تنظیم مقررات از همین ها استفاده میکنه.

amin-net و mahsa hosi سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهسا حسيني

عضو عادی شناسه تصویری mahsa hosi
    نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    نقل قول نوشته اصلی توسط taghikarim نمایش پست ها
    تمام رادیو های شرکت UBNT به دلیل اینکه گلبرگ آنتن تقریبا مثل آنتن امنی هست مجوز نمیگیرند.رادیو های میکروتیک هم همه مجوز ندارند ولی بیم کمتری دارند و کمتر گیر میدن بهشون .
    بهترین حالت این هست شما برای لینک رادیو + آنتن دیش بزارید و مجوزتون رو بگیرید و بعد از مجوز آنتن رو تغییر بدید.

متاسفانه سازمان ها هرکدوم سلیقه ای برخورد میکنند. رادیو های AirFiber و کل محصولات UBNT برای عموم غیر مجازه اما خود سازمان تنظیم مقررات از همین ها استفاده میکنه.
    مثلا از چه راديوي استفاده كنم ؟
    برا انتن ميشه از پارابوليك استفاده كنم ؟
    دوتا راديو و انتني كه سريعا مجوز ميدن و ارزون ترين هستن ميدونيد كدوم هستن ؟

نوشته
    569
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    658
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa hosi نمایش پست ها
    مثلا از چه راديوي استفاده كنم ؟
    برا انتن ميشه از پارابوليك استفاده كنم ؟
    دوتا راديو و انتني كه سريعا مجوز ميدن و ارزون ترين هستن ميدونيد كدوم هستن ؟
    2تا رادیو basebox و آنتن Wilink یا Delta میتونید استفاده کنید که آنتن هاش تولید داخل هستند.کارکرده هم البته هست میتونید کارکرده تهیه کنید ارزونتر بیافته

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    2تا رادیو basebox و آنتن Wilink یا Delta میتونید استفاده کنید که آنتن هاش تولید داخل هستند.کارکرده هم البته هست میتونید کارکرده تهیه کنید ارزونتر بیافته
    انيا كه گفتين كه خيلي گرونه . چرا از انتن 24 اندرو پارابوليك استفاده نكنم كه ارزونتره ؟
    راديو هم گرونه . راديو ارزونتر هست ..
    در مورد دكل واسطه بين دو لينك اگه روي كوه انتخاب كنم بايد مجوز از منابع طبيعي بگيرم ؟

نوشته
    569
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    658
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa hosi نمایش پست ها
    انيا كه گفتين كه خيلي گرونه . چرا از انتن 24 اندرو پارابوليك استفاده نكنم كه ارزونتره ؟
    راديو هم گرونه . راديو ارزونتر هست ..
    در مورد دكل واسطه بين دو لينك اگه روي كوه انتخاب كنم بايد مجوز از منابع طبيعي بگيرم ؟
    شما گفتید معرفی کنید و من معرفی کردم.میتونید از هر چیزی که فکر میکنید مناسب تره براتون استفاده کنید
    مجوز هم متاسفانه اطلاع ندارم اونجا به کدوم ارگان مربوط میشه تا راهنمایی کنم.

mahsa hosi سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    شما گفتید معرفی کنید و من معرفی کردم.میتونید از هر چیزی که فکر میکنید مناسب تره براتون استفاده کنید
    مجوز هم متاسفانه اطلاع ندارم اونجا به کدوم ارگان مربوط میشه تا راهنمایی کنم.
    خوب اگه قرار بشه تجهيزات را عوض كنم كه ديگه نميام گرونش را بخرم و بعد استفاده نكنم . !!!!!!!!!
    مربوط به همون منابع طبيعي هست .....

نام حقيقي: سعید قائدی

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام .به نظر من برید ببینید این ISP ها که نت ارائه میدن،آیا بالای کوه آنتن دارن ؟و از طریق اونا اطلاعاتتونا رد و بدل کنید .مطمعنا شرکتی هست که اونجا آنتن داشته باشه.
    فقط نمیدونم آیا بازم باید مجوز بگیرید یا نه ؟
    در زمینه فرکانس 2.4 که دوستان گفتند .باید ببینید این فرکانس bit rate مطلوب شما را فراهم میکنه یا نه ؟
    اگر سرعت کم هم جواب کارتون را بده میتونید تو رنج فرکانس مگاهرتز کار کنید

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedghaed نمایش پست ها
    سلام .به نظر من برید ببینید این ISP ها که نت ارائه میدن،آیا بالای کوه آنتن دارن ؟و از طریق اونا اطلاعاتتونا رد و بدل کنید .مطمعنا شرکتی هست که اونجا آنتن داشته باشه.
    فقط نمیدونم آیا بازم باید مجوز بگیرید یا نه ؟
    در زمینه فرکانس 2.4 که دوستان گفتند .باید ببینید این فرکانس bit rate مطلوب شما را فراهم میکنه یا نه ؟
    اگر سرعت کم هم جواب کارتون را بده میتونید تو رنج فرکانس مگاهرتز کار کنید
    اونجا هيچ بني بشري نيست جز من .
    isp كجا بود .......نامه را دادم منابع طبيعي . گفتن مورد نداره ولي امنيتش پا خودتونه .

فقط اون جريان مگاهرتز ديگه چي بود ؟؟؟من كه تا الان راديو هاي اين فركانس را نديدم . ميشه معرفي كنيد .

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    یعنی باید اون بالای تقریبا 4 متر مربع زمین را حصار بکشید تا امنیتش را فراهم کنید ؟احتمالا پول زمین هم باید بدید؟؟
    شما میتونید برید ی فرکانس در رنج مگاهرتز را خریداری کنید و بگید براتون دستگاهش را میسازن.من خودم گرایشم محابرات نیست ولی دوستام که مخابرات بودن رو ساخت فرستنده گیرنده در فرکانس های خاص کار میکردن.
    اگر میخاید لینک استادم را بهتون بدم از ایشون بپرسید که میتونن براتون این فرستنده گیرنده را بسازن یا نه؟اول مطمعن شین این فرکانس با وجود مانع کار میکنه و سرعت مطلوبی هم داشته باشه.اگر قیمتش بیشتر از اولیه در میاد همون لینک واسط را استفاده کنید
    در کل با فرکانس پایین کار کنید یا فرکانس بالاهمراه لینک واسط
    نمیدونم با اینترنت ماهواره ای هم بشه یا نشه .اصلا مجوز بدن یا ندن .آخه اینترنت ماهواره ای را شنیدم میان میگیرن.چون کنترلی روی محتوای اینترنتت ندارن

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    یعنی باید اون بالای تقریبا 4 متر مربع زمین را حصار بکشید تا امنیتش را فراهم کنید ؟احتمالا پول زمین هم باید بدید؟؟
    شما میتونید برید ی فرکانس در رنج مگاهرتز را خریداری کنید و بگید براتون دستگاهش را میسازن.من خودم گرایشم محابرات نیست ولی دوستام که مخابرات بودن رو ساخت فرستنده گیرنده در فرکانس های خاص کار میکردن.
    اگر میخاید لینک استادم را بهتون بدم از ایشون بپرسید که میتونن براتون این فرستنده گیرنده را بسازن یا نه؟اول مطمعن شین این فرکانس با وجود مانع کار میکنه و سرعت مطلوبی هم داشته باشه.اگر قیمتش بیشتر از اولیه در میاد همون لینک واسط را استفاده کنید
    در کل با فرکانس پایین کار کنید یا فرکانس بالاهمراه لینک واسط
    نمیدونم با اینترنت ماهواره ای هم بشه یا نشه .اصلا مجوز بدن یا ندن .آخه اینترنت ماهواره ای را شنیدم میان میگیرن.چون کنترلی روی محتوای اینترنتت ندارن
    اخه ساختن فرستنده كه كار هر كسي نيست من خودم رشتم مخابرات هست . ولي ساختن فرستنده و استفاده از اون نياز به مجوز داره از رگولاتوري .
    رگولاتوري هم به شركت هايي اجازه طراحي و ساخت داده و به اونا مجوز اين كار را داده . كه اگر هم خواستم بدن بسازن بايد به اين شركت مراجعه كنم . كه قانوني هست . و بعدا مشكلي برام بوجود نيارن .

دوما پهناي باند فركانس پايين مثل 50 مگاهرتز باند fm ميشه . و خيلي پايين هست . و فقط ميشه صوت را ر كريرش سوار كرد نه تصوير و يا ديتا البته ديتا با پهناي كم در حد صوت ميشه ولي نه بيشتر .و فكرنكنم حتي 5 ميگ را بتونه پهناي باند بده . مثلا باند fm چه برسه به اين كه ميخوام اينترنت با پهناي 20 يا بيشتر شير كنم .....اينطور كه من تجربه دارم هر چي فركانس بالا ميره ميشه روش پهناي باند زيادي مدوله كرد . و برعكس
    پس فكر نكنم بدرد كار من بخوره ...

ویرایش توسط mahsa hosi : 2016-02-21 در ساعت 01:07 PM

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    من ی سوال برام پیش اومده
    مگه 5.4 گیگا هرتز باند اراد نیست.برای این فرکانس هم باید مجوز گرفت؟
    نمیشه 2 تا آنتن را همینجوری به هم لینک کرد؟
    بالای 20 گیگا هم باید مجوز گرفت ؟

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    من ی سوال برام پیش اومده
    هم 2.4 و هم 5.8 باند های آزاد هستند، ولی بدلایل مختلف، از جمله آلودگی فرکانسی و ایجاد اختلال در سایر سیستم های رادیویی و ... باید مجوز گرفت.

معمولا در لینک های معمولی در مناطق بیرون شهر و عموما مناطقی که رفت و آمد چندانی روی آنها وجود ندارد، و یا تاسیسات خاصی در آن محدوده استقرار ندارد، برقراری لینک بدون مشکل امکان پذیر بوده و سازمان نیز با آنها برخورد خاصی ندارد.
    اما پیشنهاد میشود، پیش از انتخاب تجهیزات، استعلام تهجیز مجاز داشته باشید و پس از تهیه تجهیز و برقراری لینک، (با توجه به اهمیت لینک) نسبت به اخذ مجوز اقدام کنید.

اما در خصوص سوال شما سرکار خانم حسینی؛
    شما که در مباحث دکل خوب نشان دادید دست اساسی بر آتش دارید !
    قطعا برای این لینک یا هر دو سمت باید دکل های مرتفعی نصب (پیدا) کنید که بتوانید از ارتفاع مانع وسط عبور کنید، و یا باید روی تپه یک واسطه ایجاد کنید.

صرفنظر از پهنای باند مورد نظر، توانایی فرکانس 2.4 برای این مسافت و ... ؛ هیچ تفاوتی نمیکند که این لینک با چه بستری بخواهد برقرار شود.

amin-net و mahsa hosi سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها

اما در خصوص سوال شما سرکار خانم حسینی؛
    شما که در مباحث دکل خوب نشان دادید دست اساسی بر آتش دارید !
    قطعا برای این لینک یا هر دو سمت باید دکل های مرتفعی نصب (پیدا) کنید که بتوانید از ارتفاع مانع وسط عبور کنید، و یا باید روی تپه یک واسطه ایجاد کنید.
    سلام و ممنون از همراهي
    بالا تر از 60 متر دكل نزدم . ولي دكل واسطه را هستم . كه هزينه و مجوز نصب اضافي ميبره كه ظاهرا چاره اي ندارم ......
    صرفنظر از پهنای باند مورد نظر، توانایی فرکانس 2.4 برای این مسافت و ... ؛ هیچ تفاوتی نمیکند که این لینک با چه بستری بخواهد برقرار شود.
    بله درسته . بنده هم همين طور فكر ميكردم . زياد فرقي نداره كه فركانس 2.4 باشه يا 5 يا بيشتر . البته كه به نويز محيط بستگي داره . كه خدا را شكر اون مكان عاري از هر گونه فركانس هست . ولي خوب نظرات و تجربيات دوستان و اساتيد هم برام مهم بود . تا صد در صد مطمئن باشم

- - - ادامه - - -

من ی سوال برام پیش اومده
    همونطور كه جناب راستي هم فرمودن بله ميخواد قاعدتا هر لينكي با هر فركانسي مجوز ميخواد ولي . ظاهرا كسي رعايت نميكنه . من در داخل شهر هم ديدم كه به راحتي اب خوردن دكل و لينك ميزنن در صورتي كه بيشتر اونا مجوز ندارن .....

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    اگر هر دو نقطه در طرفین، یه نقطه مشترک از نقطه وسط رو، بدون دکل زدن (مثلا پشت بام یک ساختمان مرتفع) میتونن ببینن،
    تا حد ممکن سعی کنید فقط اون وسط یه دکل بزنید.
    علاوه بر کاهش هزینه، فواید دیگری هم دارد

mahsa hosi سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    اگر هر دو نقطه در طرفین، یه نقطه مشترک از نقطه وسط رو، بدون دکل زدن (مثلا پشت بام یک ساختمان مرتفع) میتونن ببینن،
    تا حد ممکن سعی کنید فقط اون وسط یه دکل بزنید.
    علاوه بر کاهش هزینه، فواید دیگری هم دارد
    اي كاش اينطوري بود . ولي نقطه مشترك وجود نداره چون نقاط طريفين در دو منطقه اي و اقع شدن كه بينشون هيچ ساختموني نيست . و از هم ديگه در ارتفاع بسيار پايين قرار دارند . حتي قبلا من اون مكان ها دكل و بيسيم دولتي نصب كرده بودم كه بعلت جواب ندادن بين بي سيم مركز و دستي مجبور شدم تو يكي از كوه هاي اونطرف دكل و سيستم ريپيتر نصب كنم بصورت سيمپلكسر . تا ارتباط بين دستي و مركز برقرا ر بشه . جالبه كه بدونين حتي همون بي سيم با فركانس پايين هم خيلي خوب جواب نداد و به همون مقدار بسنده كردن . ....

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع