نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 7سپاس
  • 2 توسط Mask
  • 2 توسط Mask
  • 1 توسط Mask
  • 1 توسط Mask
  • 1 توسط alisc

موضوع: شبکه شدن چند لپ تاپ بدون کابل کشی و ویندوز سرور ؟؟؟

نام حقيقي: گلنار فرد

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8

شبکه شدن چند لپ تاپ بدون کابل کشی و ویندوز سرور ؟؟؟

سلام

من یک کلاس آموزشی میخوام بذارم برای دوستانم که با کامپیوتر باید یاد بدم
    که میخوام در حد اینکه مواردی که انجام میدم رو ببین و بتونن تمرین کنن درست ....
    فقط میخواستم ببینم چه روشی و چه راهکاری هست برای کار من ؟ و اینکه تا چند لپ تاپ متونن باهم شبکه بشن؟

و اینکه نرم افزار NetSupport School Professional میتونه کار منو راه بندازه؟ بدون کابل کشی هست؟

جایی که هستم دسترسی به نت ندارم ولی بیشتر لپ تاپ ها مودم دارن در خودشون...نداشتن هم براشون درایو wifi رو نصب میکنم...

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mask

خواننده شناسه تصویری Mask
    نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    بهترین راهش اینه که لبتاب خودتون رو سرور کنید و کارت شبکه وایرلسش رو اکسس پوینت کنی. اینچوری بقیه لبتابها به لبتاب شما شبکه میشوند. بدون نیاز به سوییچ و کابل کشی.
    از دستور :
    netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=VirtualWifi key=88888888
    netsh wlan start hostednetwork
    برای ساخت اکسس پوینت مجازی بر روی لبتاب سرور استفاده کنیدو نت ساپورت رو هم نصب کنید. میتونید یه کلاس درسی سریع راه اندازی کنید.

Catman و kharashi سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mask نمایش پست ها
    بهترین راهش اینه که لبتاب خودتون رو سرور کنید و کارت شبکه وایرلسش رو اکسس پوینت کنی. اینچوری بقیه لبتابها به لبتاب شما شبکه میشوند. بدون نیاز به سوییچ و کابل کشی.
    از دستور :
    netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=VirtualWifi key=88888888
    netsh wlan start hostednetwork
    برای ساخت اکسس پوینت مجازی بر روی لبتاب سرور استفاده کنیدو نت ساپورت رو هم نصب کنید. میتونید یه کلاس درسی سریع راه اندازی کنید.
    چون اصلا از شبکه سر در نمیارم نمیدونم اینهایی که گفتین رو چطوری انجام بدم

ویندوزمم 7 هست

نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    اولین کار اینه که بر روی لبتاب خودتون اکسس پوینت مجازی ایجاد کنید.
    cmd و بعد دستور پست بالا.
    مرحله بعد اینه که لبتابهای دیگه ssid شما رو پیدا میکنن و کانکت میشن. الان نت ساپورت رو نصب کنید و کلاینتهارو سرچ کنید.
    کار سختی نیست.

ویرایش توسط Mask : 2016-01-20 در ساعت 01:49 PM
    kharashi و MapS سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    اولین کار اینه که بر روی لبتاب خودتون اکسس پوینت مجازی ایجاد کنید.
    cmd و بعد دستور پست بالا.
    البته اگه نتونستید با ای مسنجر من که در امضامه تماس بگیرید تا کمکتون کنم. مرحله بعد اینه که لبتابهای دیگه ssid شما رو پیدا میکنن و کانکت میشن. الان نت ساپورت رو نصب کنید و کلاینتهارو سرچ کنید.
    کار سختی نیست.
    ممنونم بزرگوار
    الان در کلاس نیستم و مشکل اینه در مکانی که هستم اینترنت ندارم و میخوام بدون کابل کشی اول شبکه بشم و بعد netsupport school رو نصب کنم

راستی نت ساپورت خودش شبکه نمیکنه بلکه روی سیستمی که اول شبکه هست میشه ازش استفاده کرد درسته؟
    چون یکی گفت برای کار من به جای ad hoc باید از نت ساپورت استفاده کنم فکر میکردم خودش هم شبکه میکنه لپ تاپ ها رو...

نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    نه دوست عزیز.
    نت ساپورت فقط برای مانیتورینگه. یعنی اول باید بستر شبکه رو اماده کنید و بعد برنامه.
    adhoc هم یه چیزی شبیه به روشی هست که من در پستهای بالا گفتم.
    در ابتدا باید سیستمها با هم شبکه بشوند و سپس برنامه.

kharashi سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    نه دوست عزیز.
    نت ساپورت فقط برای مانیتورینگه. یعنی اول باید بستر شبکه رو اماده کنید و بعد برنامه.
    adhoc هم یه چیزی شبیه به روشی هست که من در پستهای بالا گفتم.
    در ابتدا باید سیستمها با هم شبکه بشوند و سپس برنامه.

ممنونم از راهنمایی های درستتون که واقعا کمک هست ...
    حالا اگر بخوام با کمترین هزینه به صورت وایرلس با یک وسیله ای که نقطه دسترسی باشه مثل همین مودم adsl که همه به اون متصل میشن و ارتباط برقرار میکنن به چه صورت میشه ؟ چون میگن این روش ad hoc قطعی داره یا خیلی قوی نیست درسته؟
    و همه میگن یک نقطه دسترسی یا یک وسیله داشته باش حتی میخوام شبکه ی وایرلس هم درست کنم....آیا حرفشون درسته؟
    چون شما دارید فقط درست راهنماییم میکنید...
    شرمنده حلال کنید زیاد سوال میکنم

نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    خواهش میکنم.
    برای مشکلاتی که در adhoc هست من تبدیل سیستم شما به اکسس پوینت مجازی رو پیشنهاد کردم.
    اما اگه مودم adsl دارید. چه بهتر. هم استیبل تره و هم قطی نداره.
    خود مودم بصورت اتوماتیک به هر دیوایسی که بهش وصل بشه ای پی میده و اتوماتیک کامپیوترها شبکه میشوند. فقط کافیه اسم وورک گروپشون یکی باشه.
    همشون میان تو یه گروه کاری.
    فقط اینجا باید نسخه سرور نت ساپورت رو روی سیستم اصلی و نسخه کلاینت رو هم بر روی بقیه نصب کنید.

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    خواهش میکنم.
    برای مشکلاتی که در adhoc هست من تبدیل سیستم شما به اکسس پوینت مجازی رو پیشنهاد کردم.
    اما اگه مودم adsl دارید. چه بهتر. هم استیبل تره و هم قطی نداره.
    خود مودم بصورت اتوماتیک به هر دیوایسی که بهش وصل بشه ای پی میده و اتوماتیک کامپیوترها شبکه میشوند. فقط کافیه اسم وورک گروپشون یکی باشه.
    همشون میان تو یه گروه کاری.
    فقط اینجا باید نسخه سرور نت ساپورت رو روی سیستم اصلی و نسخه کلاینت رو هم بر روی بقیه نصب کنید.
    فقط بلد نیستم چطوری لپ تاپم رو سرور کنم و بقیه رو کلاینت...

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط kharashi نمایش پست ها
    فقط بلد نیستم چطوری لپ تاپم رو سرور کنم و بقیه رو کلاینت...
    ببینید سرور و کلاینت یک اصطلاح هست !
    در شبکه WorkGroup هیچ سرور و کلاینتی وجود ندارد ! همه سیستم ها سرور هستن ! یعنی قادر هستن تغییرات اعمال کنن و هر لحظه ارتباط خودشون رو قطع کنن !

ولی اگر منظورتون از سرور اینه که Desktop شما رو ببینید و شما تدریس کنید ، هنگام نصب NetSupport از شما سوال میشه این نسخه نقش سرور رو بازی کنید یا کلاینت ؟!؟
    شما روی سیستم خودتون تیک سرور رو بزنید
    هنگام نصب روی بقیه سیستم ها تیک کلاینت رو بزنید !

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    - مودم adsl وایرلس را راه اندازی کنید. {راه اندازی منظورش فقط روشن کردن مودم هست؟}

2- ارتباط لپ تاپ ها, کامپیوترها و دیگر دستگاه های دارای کارت شبکه وایرلس را با مودم adsl وایرلس برقرار کنید. {چطوری بشناسن ؟ذاتا خود مودم اسم داره یا تنظیماتی داره؟}

خواهش میکنم قابل فهم توضیح بدین نه مختصر..

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    یه سوال مهم دیگه من میخوام مودمی تو خونه داریم استفاده میکنیم رو ببرم اونجا و همه متصل بشن اگر اسم شبکه بنده مثلا mahdi هست که بهش متصل میشم .... اونجا که اینترنت نیست هم وصل کنم به برق همه باید به همون mahdi وصل بشن ؟ و اینکه همه رو ،رو اتومات تنظیم کرده باشم آی پی اتومات بده به همشون اختلالی در تنظیمات مودمم تو خونه ایجاد نمیشه؟

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام عزیزان
    من با همون مودمی که تو خونه به اینترنت adsl متصل میشم رفتم کلاس و تو خونه با یه لپ تاپ دیگه شبکه شده بودم و به مودم متصل شده بودیم و workgroup که درست کرده بودم متصل شدم ...رفتم کلاس همه به مودم متصل میشدن ولی وقتی پسورد ورک گروپ رو بهشون میدادم هیچ لپ تاپی وصل نشد ...

دو تاشون ویندوز 8 بودن و یکی 10 حدس زدم اونا چون همه WINDOWS 7 هستیم شبکه نمیشن ....

ولی نمیدونم واقعا گیج شدم تو خونه شد ولی تو اونجا حتی یدونه لپ تاپ هم وصل نشد به ورک گروپی که تو خونه ساخته بودم...

راستی من یه بار ساختم ورک گروپ رو همین که به مودم وصل میشم به ورک گروپ وصلم ؟چطوری باید فعال کنم بقیه منو بشناسن؟ یا همیشه چون یه بار ساختم فعال هست وقتی همه وصل میشیم به مودم؟

خلاصه یک ساعتم تو کلاس رفت و هیچی.... تو رو خدا کمکم کنید

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    ببینید سرور و کلاینت یک اصطلاح هست !
    در شبکه WorkGroup هیچ سرور و کلاینتی وجود ندارد ! همه سیستم ها سرور هستن ! یعنی قادر هستن تغییرات اعمال کنن و هر لحظه ارتباط خودشون رو قطع کنن !

ولی اگر منظورتون از سرور اینه که Desktop شما رو ببینید و شما تدریس کنید ، هنگام نصب NetSupport از شما سوال میشه این نسخه نقش سرور رو بازی کنید یا کلاینت ؟!؟
    شما روی سیستم خودتون تیک سرور رو بزنید
    هنگام نصب روی بقیه سیستم ها تیک کلاینت رو بزنید !

خواهش میکنم کمک کنید :

الان حتی اومدم خونه با لپ تاپ خواهرمم که قبلا شبکه شده بودیم و حتی روی هر دو netsupport school رو امتحان کرده بودم ...اومدم خونه به مودم که متصل میشدیم ولی به ورک گروپی که ساخته بودم متصل نمیشد...
    احساس میکنم بعد اینکه با همون مودم به اینترنت وصل شدیم بعد خاموش روشن کردن مودم متصل شد دوباره بعد زدن سوکت خط تلفن به مودم شاید مودم و نقطه دسترسی دچار مشکل میشه یا حدسم اینه که یه مشکلی از نوع شبکه ام باشه منظورم در عکس هست چون وقتی میزنم روی home network ورک گروپ رو میزنه جوین ولی وقتی روی اونیکه عکس نیمکت هست public network فقط دسترسی به نت رو میزنه ...عکس هم میفرستم مشخص بشه منظورم...

تو رو خدا کمکم کنید اگر میبینید واقعا شبکه تعطیل هستم روش با کابل با یه روتر که بتونه فقط 10 لپ تاپ رو بهم شبکه کنه فقط درس بدم اونم فقط ورد و پاورپونت و اینچیزاست....و هزینه با کابل زیر 70000 تومان میشه اونو انجام بدم ....واقعا خیلی ناراحتم که چرا نمیدونم مشکل چیه حل کنم... علمم کمه کمکم کنید ...

عکسی که میگم فقط در کامپیوتر خودم حالت اول هست هوم گروپ میسارم ولی بقیه لپ تاپ ها در حالت public هستن حتی وقتی همه به مودم متصل بودن ...راستی از کجا بفهمم همه لپ تاپ ها به مودم متصل شدن و آی پی گرفتن که بتونن جوین بشن اصلا...

Click here to view the original image of 880x575px.

حالت دوم که همه این شکلی هستن و همین طور وقتی تو خونه خودم به اینترنت وصلم و شبکه نیستم ...

تو کلاس اینترنت ندارم ...

Click here to view the original image of 889x545px.

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    کسی نیست جواب بده؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع