صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 25 از مجموع 25

موضوع: برقراري اينترنت در يك روستا با 30 يوزر بصورت وايرلس

نام حقيقي: مهسا حسيني

عضو عادی شناسه تصویری mahsa hosi
    نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    شما اگر قصد استفاده از باند 2.4 رو دارید و قراره کاربر با گوشی استفاده کنید نیاز به ap های بیشتر دارید.

شما زمانیکه بیشتر از یک اینترنت داشته باشید حتما نیاز به میکروتیک دارید حداقل یک rb750.
    مودمهای adsl معمولا تنها روی حالت ap هستنو اینترنت رو روی سیم دریافت و بصورت وایرلس پخش می کنن. ضمنا اگه مودم اینترنت رو بصورت بیسیم -حالت استیشن- دریافت کنه بعد کاربر رو چی بصورت وای فای با گوشی دریافت کنه؟!

خانم حسینی محدوده ای که قراره تحت پوشش قرار بدید چه ابعادی داره؟
    میشه با کمی بلند پروازی 500 در 500 متر رو برای گوشی و سایر تجهیزات سیار با سه یا 4 عدد پیکو 2 پوشش داد .
    اقا محسن . اينجا كسي با گوشي ارتباط نداره . فرض گيريم همه با PC هستن و به مودم وصلن ... اگه از بيس سمت سرور حساب كنيم بله تقريبا 500 متر حتي كمتر شعاعي فاصله هست . و بايد به يوزر ها لينك بشه ....ولي ديگه بيشتر از يك بيس نميتونم .

اگه از پيكو 2 استفاده كردم حتما نياز به امني داره . فكر ميكنيد چه نوعي و با چه گيني نياز هست . ايا مارك TPLINK 15 DB جواب ميده . ؟
    ايا سمت كلاينت ها همون مودم هاي DIR 600 خوبه .....؟

ویرایش توسط mahsa hosi : 2016-01-24 در ساعت 07:26 AM

نام حقيقي: Danial

خواننده
    نوشته
    45
    سپاسگزاری شده
    26
    سپاسگزاری کرده
    1
    TP-link 15 db برای کاربرا گرون در میاد در ضمن نسبت به قیمش از کارایی خوبی برخوردار نیست - شما باید اینده رو در نظر بگیرید که کاربرا به سمت گوشی روی بیارند . Dir-600 چون هم ارزونه هم وای فای هم پورت lan داره و تو فاصله 500 جواب میده از گزینه های دیگه بهتر

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    نقل قول نوشته اصلی توسط shuttel نمایش پست ها
    TP-link 15 db برای کاربرا گرون در میاد در ضمن نسبت به قیمش از کارایی خوبی برخوردار نیست - شما باید اینده رو در نظر بگیرید که کاربرا به سمت گوشی روی بیارند . Dir-600 چون هم ارزونه هم وای فای هم پورت lan داره و تو فاصله 500 جواب میده از گزینه های دیگه بهتر
    سلام جناب دانيال
    همكارم عكس ها را فرستاد براتون .قرار شده بهش جواب بدين
    من نگفتم سمت كلاينت ها انتن امني استفاده بشه . عرض كردم فقط سمت سرور و فرستنده از امني استفاده بشه . و سمت يوزر ها فقط همون مودم دلينك باشه .
    رو اوردن كار برا به سمت گوشي دست من نيست اگه كسي گوشي نداشت . چي .؟ بايد به زور بخره / نميشه كه دوست عزيز .
    يعني اين شبكه را اندازيش درست نيست .........

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    انتنهای تی پی لینک زیاد مناسب نیستن البته من خودم زیاد ازشون استفاده نکردم اما دوستانی که استفاده کردن زیاد راضی نبودن . پیشنهاد میکنم بجای یک عدد پیکو و انتن امنی با دی بی بالا از سه یا چهار نانو استفاده کنید . البته اگر از نظر هزینه محدودیت دارید دیگه مجبورید از همون پیکو و انتن امنی استفاده کنید .
    ابتدا با همون انتن خود پیکو تست بگیرید در صورت نا مناسب بودن انتن جداگانه تهیه کنید.
    البته میتونید دو تا راکت ام2 بهمراه 4 تا انتن فلت هم پوشش 360 درجه داشته باشید.

dir 600 قابلیت استیشن شدن و اتصال به یک ap دیگه رو نداره. حتما قبل از انتخاب دیوایس سمت کاربر به سایت شرکت ارائه دهنده برید تا مطمئن بشید

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط shuttel نمایش پست ها
    دوست عزیز قبل از پاسخ دادن حتما پست رو با دقت بخونید تا پاسخ ها اشتباه به کاربر ارائه ندید.
    فرض رو هم بر این بذاریم که کاربر از نظر هزینه مشکلی نداشته باشه و اون انتن کیفیت بسیار عالی داشته باشه؛ ایا برای کاربر نهایی که یک cpe نیاز دارد و قرار است سیگنال رو از سمت یک اکسس پوینت که در جهتی خاص قرار دارد از انتن امنی استفاده کند؟؟!

- - - ادامه - - -

ضمنا اگر کاربری در خصوص استفاده از دیوایسی نظر خواهی کرد حتما یه زحمت بکشید و به سایت سازندش برید و مشخصات دستگاه رو یه نگاهی بندازید و بعد اعلام کنید نظراتتون رو.

amin-net و mahsa hosi سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    انتنهای تی پی لینک زیاد مناسب نیستن البته من خودم زیاد ازشون استفاده نکردم اما دوستانی که استفاده کردن زیاد راضی نبودن . پیشنهاد میکنم بجای یک عدد پیکو و انتن امنی با دی بی بالا از سه یا چهار نانو استفاده کنید . البته اگر از نظر هزینه محدودیت دارید دیگه مجبورید از همون پیکو و انتن امنی استفاده کنید .
    ابتدا با همون انتن خود پیکو تست بگیرید در صورت نا مناسب بودن انتن جداگانه تهیه کنید.
    البته میتونید دو تا راکت ام2 بهمراه 4 تا انتن فلت هم پوشش 360 درجه داشته باشید.

dir 600 قابلیت استیشن شدن و اتصال به یک ap دیگه رو نداره. حتما قبل از انتخاب دیوایس سمت کاربر به سایت شرکت ارائه دهنده برید تا مطمئن بشید

- - - ادامه - - -

.
    خوب در اين صورت فكر كنم بهترين گزينه همون نانو باشه . اگه از 3 نانو استفاده كردم . در اين صورت نياز به سويچ دارم يا نه ؟؟
    در مورد DIR 600 كه جناب دانيال فرمودن با همين نوع شبكه زدن .پس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa hosi نمایش پست ها
    خوب در اين صورت فكر كنم بهترين گزينه همون نانو باشه . اگه از 3 نانو استفاده كردم . در اين صورت نياز به سويچ دارم يا نه ؟؟
    در مورد DIR 600 كه جناب دانيال فرمودن با همين نوع شبكه زدن .پس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    شما میتونید سه تا نانو رو به یک روتربورد rb750 وصلش کنید و دو پورت خالی باقیمونده روتربورد برای اتصال به اینترنت استفاده کنید اما اگر بیشتر از سه خط اینتنرت دارید مجبورید یه سوئیچ پنج پورت بذارید.

از نظر من گفته های جناب دانیال هیچ سندیتی نداره وتنها بر اساس فرضیات خودشون هست. ایشون محدوده ای در ابعاد 40*80 کیلومتر
    یعنی 320 هکتار رو با تجهیزات نانو و دیلینک بصورت wds بردن زیر پوشش . با این اوصاف شرکتهایی مثل meru , motorolla , rukus , .... باید در شون تخته بشه؟!

- - - ادامه - - -

شما هم قبل از انتخاب یه دیواس کمی در موردش در اینترنت بگردید تا با قابلیتهایی که داره بطور کامل اشنا باشید تا هم در این کار دچارمشکل نشید و در کارهای بعدیتون دید بازتری داشته باشید

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    شما میتونید سه تا نانو رو به یک روتربورد rb750 وصلش کنید و دو پورت خالی باقیمونده روتربورد برای اتصال به اینترنت استفاده کنید اما اگر بیشتر از سه خط اینتنرت دارید مجبورید یه سوئیچ پنج پورت بذارید.

از نظر من گفته های جناب دانیال هیچ سندیتی نداره وتنها بر اساس فرضیات خودشون هست. ایشون محدوده ای در ابعاد 40*80 کیلومتر
    یعنی 320 هکتار رو با تجهیزات نانو و دیلینک بصورت wds بردن زیر پوشش . با این اوصاف شرکتهایی مثل meru , motorolla , rukus , .... باید در شون تخته بشه؟!

- - - ادامه - - -

شما هم قبل از انتخاب یه دیواس کمی در موردش در اینترنت بگردید تا با قابلیتهایی که داره بطور کامل اشنا باشید تا هم در این کار دچارمشکل نشید و در کارهای بعدیتون دید بازتری داشته باشید
    حالا فعلا يك پورت اينترنت هست ولي براي اين گفتم كه قرار هست به خطوط ADSL اضافه بشه براي اينده ...
    براي اين كه بتونم تعداد حداكثر 30 كاربر را كنترل كنم هم از نظر حجم اينترنت و براي هر كاربر و غيره ... براي همين مدل روتربرد . ايا نيازي به لاينسس و نرم افزار مربوطش هست يا بايد خريداري بشه .... مثل همون SIB ايا رايگان هست . ؟

در مورد مودم هم در طرف گيرنده و كلاينت ها شما پيشنهاد خواصي دارين . ؟

ممنون از اين كه پاسخ صحيح ميدين .

ویرایش توسط mahsa hosi : 2016-01-24 در ساعت 01:07 PM

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    Manual:License - MikroTik Wiki
    برای اکانتینگ میتونید از یوزرمن میکروتیک استفاده کنید اما کمی محدودیت داره و از همه مهمتر که در 750 لول لایسنس 4 هست شما محدودیت 20 یوزر همزمان رو در یوزرمن خواهید داشت . پس قاعدتا مجبورید از روتری مثل rb450g بگیرید که لول 5 هست.و محدودیت 50 کاربر انلاین در یوزرمن رو داره.
    اما در خصوص سیب و ibsng free که باید بگم هردو نسخه رایگان دارن که سیب در نسخه رایگانش محدودیت داره ولی تعداد دقیقش خاطرم نیست.
    در کل من باسیب راحت نیستم و سیستم مدیریتی منطقی نداره و .... (نظر شخصیمه)
    من معمولا ibsng رو انتخاب میکنم و....

نوشته
    255
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    126
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa hosi نمایش پست ها
    حالا فعلا يك پورت اينترنت هست ولي براي اين گفتم كه قرار هست به خطوط ADSL اضافه بشه براي اينده ...
    براي اين كه بتونم تعداد حداكثر 30 كاربر را كنترل كنم هم از نظر حجم اينترنت و براي هر كاربر و غيره ... براي همين مدل روتربرد . ايا نيازي به لاينسس و نرم افزار مربوطش هست يا بايد خريداري بشه .... مثل همون SIB ايا رايگان هست . ؟

در مورد مودم هم در طرف گيرنده و كلاينت ها شما پيشنهاد خواصي دارين . ؟

ممنون از اين كه پاسخ صحيح ميدين .
    اگه از همون 750 استفاده كنم با توجه به محدوديت فقط يوزر . و از يوزر من ميكروتيك استفاده كنم . براي محدود كردن هر يوزر به مقدار حجم مصرفي چه دانلود و چه سرعت و اپلود ديگه مورد خواصي نداره ؟ كه ديگه نيازي به سيب يا IBS هم نباشه .....

براي اموزش كانفيگش كه همه اين مواردش را داشته باشه بصورت تصويري شما فيلم يا PDF يالينكي ميتونين معرفي كنين . راستش هنوز حتي يه روتر ميكرو تيك تا الان كانفيگ نكردم .

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    اگه از همون 750 استفاده كنم با توجه به محدوديت فقط يوزر . و از يوزر من ميكروتيك استفاده كنم . براي محدود كردن هر يوزر به مقدار حجم مصرفي چه دانلود و چه سرعت و اپلود ديگه مورد خواصي نداره ؟ كه ديگه نيازي به سيب يا IBS هم نباشه .....
    بله درسته دیگه نیاز دیگه ای نخواهد داشت.
    براي اموزش كانفيگش كه همه اين مواردش را داشته باشه بصورت تصويري شما فيلم يا PDF يالينكي ميتونين معرفي كنين . راستش هنوز حتي يه روتر ميكرو تيك تا الان كانفيگ نكردم .
    تمامی موارد به دفعات بسیار زیاد در انجمن در مورد بحث قرار گرفته و شما با کمی جستجو در انجمن پیداشون کنی و یا اگر در گوگل هم سرچ کنید منابع بسیار زیاد هست فقط کمی عزم و اراده برای جستجو و یادگیری میخواد

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع