صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 21

موضوع: سولوشن برای اجرای وایفای یک ساختمان 5 طبقه

نام حقيقي: علیرضا

خواننده
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    26

سولوشن برای اجرای وایفای یک ساختمان 5 طبقه

سلام

دوستان عزیر برای یه ساختمان 3 طبقه که هر طبقه تقریبا بصورت مستطیل هست به پهنای 12 و طول 20 متر که سه وجه آن شیشه که احتمالا پرده نصب خواهد شد و یک وجه آن دیوار از جنس هبلکس میباشد که قرار یه رستوران وکافی شاپ بشه تعداد یوزر هم تو یه طبقه 70 ودو طبقه دیگه هر کدوم 150 در نظر بگیریم.(نمیدونم خودم که چطور اینقد آدم میخوان تو این فضا جا بشن)پیشنهاد شما برای اکسس پوینت چه اکسسی هست اگه برا هر کدوم یک unifi pro بزارم خوبه ؟
    بعد از راه اندازی شبکه و هات اسپات پیشنهاد شما برای یوزر دادن به مشتری چه طور هستش ؟آیا کارت چاپ بشه که خود پذیرش بده به مشتری ویا هر راهی که وجود داره وشما تجربه دارین که توی رستوران وکافی شاپ به مشتری میدن
    ممنون از راهنمایی دوستان

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    سلام . اکسس پونت رو بودجه شما مشخص میکنه ...

بوجه رو مشخص کنید .

خواننده
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    26
    بودجه زياد مهم نيس ولي شما هر دو حالت رو در نظر بگيريد هم بدون توجه به بودجه و هم مناسب دربياد

نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    پیشنهاد من اکسس پوینت های پپلینک هست...

و یک ردیوس سرور خوب ... چون تبلیغ میشه نمی تونم بگم ... خوصی اگر خواستید می تونم اسمش رو بفرستم.

در مجموع هرچی سعی کنید مستقلتر مجموعه رو ب بندید بهتره

فرستاده شده از LG-D325ِ من با Tapatalk

love_inrai سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    26
    ممنونم كه جوابمو ميدين وراهنمايي ميكنيين منظورتون از مستقل چيه؟
    برا رديوس هم قصد دارم از يوزر منيجر خود ميكروتيك استفاده كنم اگه خوب نيس منو راهنمايي كنين؟
    اكسس پپلينك كه فرمودين رو چه مدلي پيشنهاد ميكنين

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    خوب اگر ریوس میکروتیکه میتونی از تجهیزات میکروتیک استفاده کنی
    از این تجهیزات میتونی استفاده کنی
    RouterBoard.com : cAP 2n
    مقدار و تعدادشم که باید امکان سنجی شه و سیگنال گیری
    این تجهیزات در سلوشن وای فای ایندور به علت خاصیت رومینگ سازگارتر نسبت به بقیه تجهیرات بهتر عمل میکنه

amin-net و love_inrai سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    26
    آقا مازیار ممنون از راهنماییتون من خودم برای هر طبقه یک unifi pro وبعد یک میکروتیک برای اتصال همه رادیو ها بهش در نظر گرفتم برای اکانتیگ سایر کارا میخواستم ببینم آیا این مدل یونیفای جواب میده یا نه یا شما وقتی میگین من این cap 2n رو بزارم آیا از یونیفای بهتره یا نه
    یا این مدل اکسس میکروتیکی که گفتین چندتا یوزر رو میتونم باهاش هندل کنم برا هرطبقه باتوجه به متراژ و تعداد یوزری که گفتم آیا یکی کافیه یا نه
    ممنون

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    به نظر من همون یونی فای بهتره
    اما با داشتن این تعداد یوزر بهتره در هر طبقه بیش از یک دستگاه استفاده کنی
    البته اول تست کن ببین که به این تعداد یوزر میرسی و اگر اکسس پوینت ها کم اوردن اضافه کن، الکی هزینه نکن و نیاز نباشه

نام حقيقي: احسان لاجوردی

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    من هم پیشنهاد اکسس پوینت های pepwave هست. مدل AP One AC .
    Pepwave AP One > Peplink

Unifi Pro به چند دلیل پیشنهاد نمیشه :

1- استاندارد ac رو ساپورت نمیکنه در صورتی که تجهیزاتی که استاندارد ac دارند مثل مدلی که بالا معرفی کردم پهنای باند بیشتر و تعداد کاربر همزمان بیشتری رو ساپورت میکنن

2- کنترل مرکزی روی تجهیزات unifi ندارید در صورتی که اکسس پوینت های pepwave رو به هر تعداد میتونید با کنترلر مدیریت کنید که بسیار در وقت و هزینه صرفه جویی میکنه و تمام تنظیمات و مانیتورینگ و غیره از یک جا انجام میشه.

3- بطوریکه تجربه کردم unifi pro روی تعداد کاربر بالا به شدت هنگ میکنه/

4- قابلیت band steering نداره

pepwave علاوه بر نداشتن مشکلات بالا قابلیت های زیادی دی اختیار میذاره مثل پشتیبانی از 16 ssid مختلف با قابلیت کنترل پهنای باند روی هر ssid و تنظیمات حرفه ای vlan و dhcp و guest isolation و captive portal بر روی هر ssid.

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    دوست من لطفا در راهنمائی هاتون به صورت کاملا مشهود نسبت به یک تجهیزات پافشاری نفرمائید در پست دیگه ای هم این تجهیزات را با کلمه فقط و فقط استفاده کردین این نوع راهنمائی شبهه تبلیغات رو تداعی میکنه

من یونی فای رو تست کردم روی 40-50 یوزر هیچ مشکلی نداشت
    در ضمن شما میتونید با نرم افزار مرتبط کنترل مرکزی داشته باشین
    در ضمن چند در صد از تجهیزات یوزر ها استاندارد ac رو ساپورت میکنه
    در ضمن مگه اینترنت چه مقدار پهنای باند نیاز داره که بخواد از استاندار ac استفاده بشه استاندارد b هم کافیه g و n پیش کش
    در ضمن استاندارد ac روی باند 5 گیگا هرتز، رادیویی هست که معرفی کردین
    اینجا ما برای وای فای داخلی باند 2.4 نیاز داریم و 450 مگ پهنای باند در باند 2.4 هم به علت وجود 3*3 بودن رادیو هست نه ac
    برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه کن
    https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11
    رادیوهایی هست که پپ ویو وامسال اون در مقابلشون اسباب بازی بیش نیستن اما واقعا نیازه ؟؟؟
    با اینطور راهنمائی شما هم خرج بیشتری روی دست دوستمون میندازی و هم به نتیجه مطلوب نمی رسند

ویرایش توسط maaziyar : 2015-08-30 در ساعت 08:54 PM
    herus_deus و love_inrai سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    دوست من لطفا در راهنمائی هاتون به صورت کاملا مشهود نسبت به یک تجهیزات پافشاری نفرمائید در پست دیگه ای هم این تجهیزات را با کلمه فقط و فقط استفاده کردین این نوع راهنمائی شبهه تبلیغات رو تداعی میکنه

در ضمن مگه اینترنت چه مقدار پهنای باند نیاز داره که بخواد از استاندار ac استفاده بشه استاندارد b هم کافیه g و n پیش کش
    اینجا ما برای وای فای داخلی باند 2.4 نیاز داریم و 450 مگ پهنای باند در باند 2.4 هم به علت وجود 3*3 بودن رادیو هست نه ac
    رادیوهایی هست که پپ ویو وامسال اون در مقابلشون اسباب بازی بیش نیستن اما واقعا نیازه ؟؟؟
    با اینطور راهنمائی شما هم خرج بیشتری روی دست دوستمون میندازی و هم به نتیجه مطلوب نمی رسند
    هرچند با نظر شما موافقم اما دوستمون گفت مشکل بودجه نداره....

اما در مجموع یونیفای هم خیلی خوبه . مزیت اصلیش هم اینکه می تونی بی نهایت رو به هم رومینگ کنی ... و از یک نقطه مدیریت کنی ... البته poe های خاص خودشونو دارن و از سوئیچ های پی او ای 48 به نظذم نمیشه براش استفاده کرد .

این قضیه رومینگ روی همه اکسس پوینت ها انجام میشه اما اوچه که مهمه .... کیفیت کار و اتصال دائم یوزر هست که شما باید با زون بندی محیط و سیگنال دهی مناسب این قضیه رو حل کنید.

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    لینک رو تصحیح میکنم
    https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11ac

نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    هرچند با نظر شما موافقم اما دوستمون گفت مشکل بودجه نداره....

اما در مجموع یونیفای هم خیلی خوبه . مزیت اصلیش هم اینکه می تونی بی نهایت رو به هم رومینگ کنی ... و از یک نقطه مدیریت کنی ... البته poe های خاص خودشونو دارن و از سوئیچ های پی او ای 48 به نظذم نمیشه براش استفاده کرد .

این قضیه رومینگ روی همه اکسس پوینت ها انجام میشه اما اوچه که مهمه .... کیفیت کار و اتصال دائم یوزر هست که شما باید با زون بندی محیط و سیگنال دهی مناسب این قضیه رو حل کنید.

نام حقيقي: احسان لاجوردی

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها

برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه کن
    https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11
    نمیخوام بحث رو به بیراهه ببرم ولی صرفاً در جهت شفاف سازی

بنده اصلاً تجربه خوبی با این تجهیز ندارم و نمیدونم 40-50 تا یوزر شما صرفا به اکسس پوینت کانکت بودن و یا دیتای سنگین هم رد و بدل میکردن یا خیر

بله نرم افزار UBNT باید بر روی یک کیس کامپیوتر نصب بشه و خود این موضوع یک ایراد اساسیه

الان 90% موبایل ها ، تبلت ها و لپ تاپ هایی که از 2014 به بعد وارد بازار شدند این استاندارد رو ساپورت میکنن . به علاوه ایشون باید کمی هم آینده نگری داشته باشن و تجهیزاتی انتخاب کنند که در آینده نزدیک نیاز به ارتقا پیدا نکنه

زمانی که یک رادیو میگه throughput من 450Mbps هست شما در عمل باید یک سوم این رو در نظر بگیرید چون این سرعت اسمی روتر هست و عمراً این سرعت رو به شما در هیچ حالتی در شبکه واقعی نمیده. بنابراین یک سوم این رو تقسیم بر تعداد کاربر همزمان بکنید برای هر کاربر 1 تا 1.5 مگ پهنای باند باقی میمونه ... شاید ایشون سرعت بالاتری برای هر کاربر بخواد در نظر یگیره .. اونوقت تکلیف چیه ؟؟

ینجا ما برای وای فای داخلی باند 2.4 نیاز داریم
    اتفاقا باند 2.4 به علت وجود نویز بسیار زیاد اصلا پیشنهاد نمیشه ... شما تو این باند فقط کانال های 1 و 6 و 11 رو بدون همپوشانی در اختیار دارید که اون هم اگه یه wireless analyzer باز کنید میبینید که همه تو در و همسایه رو این باند فرکانسی هستند و شدت سیگنال به نویز بسیار پایینه.

رادیوهایی هست که پپ ویو وامسال اون در مقابلشون اسباب بازی بیش نیستن
    بنده به هیچ برندی تعصب ندارم و فقط تجربه خودم رو در اختیار دوستمون گذاشتم.

هر جور شما دستور بدید. گردن ما از مو هم باریک تر

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    شما یک راه اندازی وای فای ساده رو تبدیل کردین به پیاده سازی وای فای شهری توسط شرکت Google
    اینقدرها هم که فکر میکنید نباید موضوع رو بزرگ در نظر بگیریدکه چنین تمهیداتی به خرج بدید
    شما برای یک کافی شاپ و رستوران 150 مگ اینترنت میزارید؟؟
    شما فکر اون 10 درصد مثل من هم بکن لطفا، نمیشه بگید نداریم نمیتونی استفاده کنی گویی که خیلی بیشتر از 10 درصد هستن
    در ضمن دوست من وای فای در و همسایه با یک وایرلس بسیار ضعیف، نویز تو یه ساختمان دیگه با وجود دیوار ایجاد نمیکنه شما در محیط باز که لینک پوینت تو پوینت نمیزنی که دنبال نویز هستی از بین بردن نویز هم راه حل های خودشو داره
    در ضمن وجود یک کامپیوتر برای چک کردن یک شبکه بسیار ضروریه چه برسه کامپیوترهایی در اونجا باشه که نیاز به استفاده همین اینترنت رو برای پرسنل یا هرچیز دیگه ای باشه
    اما بهتره در مورد این موضوع دیگه بحث نکنیم من و شما دیدگاهامون متفاوته

ویرایش توسط maaziyar : 2015-08-30 در ساعت 10:01 PM
    HLajevardi سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

سلوشن 5طبقه وای فای

سلوشن وای فای 5طبقه

برچسب برای این موضوع