نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط mch
  • 1 توسط amirreza22
  • 1 توسط amirreza22

موضوع: مشکلات قطعی مودم های WAP44 10N

نام حقيقي: sarah asemani

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    8

مشکلات قطعی مودم های WAP44 10N

با سلام،

دوستان، من دو access point سیسکو مدل WAP4410N دارم که به سقف شرکت متصل و نزدیک به کامپوترها هستند . آنتنشون همیشه برای هر کامپیوتری که بهش متصل هست، فوله. اما مشکل این هست که مدام یا باید ریستارتشون کنم و یا کانالشون رو عوض کنم تا کامپیوترها مثلاً به سرور اتوماسیون ping داشته باشند. جالب اینجاست که بعضی روزا اصلاً مشکلی ندارن. ولی بعضی روزا میشه که مُدام باید ریستارت بشن یا کانالشون عوض شه.
    در مواقعی که کانالشون رو عوض میکنم، مدتی که روی کانال ۱۱ از همه کامپیوترها ping دارم بیشتره. یعنی مثلاً اگر کانال روی ۱۳ باشه، با اینحال که اون لحظه کانال ۱۳ خیلی خلوته و بهترین کانال معرفی میشه، بعد ۶ دقیقه باز باید کانال رو عوض کنم ولی وقتی کانال رو روی ۱۱ میگذارم، مثلاً ۲۰ دقیقه از کامپیوترام ping دارم و به هم متصل هستن.
    کامپیوترهای کابلی هم که هیچ مشکلی ندارن.
    یه سویچ ۲۹۶۰ هم دارم که چون تعداد حداکثر ۳۰ کاربر دارم، دیگه دنبال تهیه سویچ لایه ۳ برای vlan کردن نبودم، البته چون کامپیوترهایی که با کابل به سوییچ متصلند مشکلی ندارند، مشکل رو از vlan کردن نمیبینم.
    توی شبکه علاوه بر کامپیوترها، هم دوربین مدار بسته، هم تلفن های IP و هم دستگاه ضبط صدا دارم که دو تا از کاربرام با نرم افزار کلاینتش به سرور ضبط صدا برای گوش دادن به صداها وصل میشن.
    آیا راه حلی برای رفع مشکل این access point ها هست؟
    شاید بهتر باشه بگم که شرکت ما در یک برج تقریباً ۳۰ طبقه هست و اکثر کانال ها از سایر شرکت ها هم استفاده میشن.

Sent from my C6903 using Tapatalk

موضوعات مشابه:

mch
    mch آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mehdi

خواننده
    نوشته
    294
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    22
    الان فقط مشکلت accesspoint هااست
    یا یه سویچ ۲۹۶۰ هم دارم که چون تعداد حداکثر ۳۰ کاربر دارم، دیگه دنبال تهیه سویچ لایه ۳ برای vlan از کی تا حالا vlan تو سوئیچ لایه 3 راه اندازی می کنند کردن نبودم، البته چون کامپیوترهایی که با کابل به سوییچ متصلند مشکلی ندارند، مشکل رو از vlan کردن نمیبینم.
    توی شبکه علاوه بر کامپیوترها، هم دوربین مدار بسته، هم تلفن های IP و هم دستگاه ضبط صدا دارم که دو تا از کاربرام با نرم افزار کلاینتش به سرور ضبط صدا برای گوش دادن به صداها وصل میشن.

ویرایش توسط mch : 2015-07-27 در ساعت 10:41 PM
    bzgh سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    8
    بله، مشکل از access point هاست.
    مدتی کار میکنند واتصال کامپیوتر ها با هم و با سرور ها برقراره، ولی مدتی بعد اتصال از بین میره.
    در هر دو، firmware جدید رو نصب کردم. چون قبل از این کلاً اتصال با مودم ها به صورت قطع شده، نشون داده میشد که ما مجبور میشدیم ریستارتشون کنیم. بعد از نصب firmware ها، کانکشن روی مودم کامپیوترها به صورت فول هست، ولی ping ندارن با شبکه.
    درباره vlan، منظور ایجاد vlan نیست، بلکه ارتباط اونها با هم باید برقرار باشه. میدونم که میشه با rras این ارتباط رو ایجاد کرد ولی چطورشو نمیدونم. ومیشه با سوییچ لایه ۳ هم ارتباط vlan ها رو تنظیم کرد.
    اما برای این بحث vlan رو آوردم که فکر میکردم به خاطر تنوع در پک هام، باید vlan ایجاد کنم و فکر میکردم احتمالاً به خاطر همین دستگاهای وایرلسم ( access pointها) هنگ میکنن. ولی خوب، کامپیوترهای متصل به سوییچ که از طریق کابل اتصال دارن، همچین مشکلی ندارن. پس اگر دوستان میخوان پیشنهاد vlan رو بدن، این رو هم بدونن.
    اگر نظر من اشتباهه، ممنون میشم راهنماییم کنید

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    8
    دوستان تا بحال برای شما و روی access point تون همچین مشکلی نداشتین؟
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    8
    اگر ممکنه، راهنمایی بفرمایید که در صورتی که بخوام این اکسس پوینت ها رو عوض کنم، کدام برند بهتر هست؟
    درباره فاصله اکسس پوینت ها با کلاینت ها باید بگم که فاصله اکسس پوینت ها به کلاینت ها حدوداً ۱۰ تا ۲۰ متره. اما امکان اینکه محل شرکت تغییر کنه هست و ممکنه در محل جدید فاصله ها بیشتر بشه

نام حقيقي: امیررضا

عضو عادی شناسه تصویری amirreza22
    نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    71
    چه تعداد کاربر به این اکسس پوینت متصل می‌شن؟
    اگر می‌خواید اکسس پوینت جدیدی بگیرین cAP2n تهیه کنید.

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    8
    در کُل فعلاً ۳۰ کاربر به هر دو اکسس پوینتم متصل میشن. مثلاً ۱۵ به یکی و ۱۵ تا به دیگری. اما ممکن هست تعداد اونها و یا فاصلشون بیشتر بشه.
    درضمن، اکثر مودم های وایرلسم که روی کلاینت ها نصب هستن سیسکو و برخیTP-Link و بعضی دیگه D-Link هستن. فکر میکنید این اکسس پوینت با این مودم ها سازگار هستن؟ یا اصلاً ربطی به برند نداره و همه اکسس پوینتها با هر مودم وایرلسی سازگاره؟!
    با تشکر

ویرایش توسط bzgh : 2015-08-06 در ساعت 05:18 PM

نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    71
    ما هم در شبکه‌مون اکسس‌پوینت‌های سیسکو و DLink رو کنار هم استفاده می‌کنیم اما بنظرم تعداد کاربرهایی که به اکسس‌پوینت‌هاتون متصل می‌شن و پهنای باندی که استفاده می‌کنن زیاد هست که این مشکل براتون ایجاد می‌شه.

bzgh سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    8
    قبل از این هم همین تعداد کاربر، شاید هم بیشتر به این اکسس پوینت ها متصل بودند ولی زمانی که من مدیر شبکه شدم، سیستم عامل ها رو عوض کردم به ویندوز ۷، قبلاً XP بودند. چون مشکل اکسس پوینت ها این بود که به طور مداوم در یک لحظه همه مودم ها اتصالشون از اکسس پوینت ها قطع میشد، به ذهنم رسید که شاید بهتر باشه firmware اونها رو آپدیت کنم، دو هفته بعد از آپدیت، IP-Phone ها رو هم وارد شبکه کردم و بعد از اون کلاً شبکم به هم ریخته.
    جالب اینجاست که کلاینت هایی که از طریق کابل به صورت مستقیم به سوییچم وصل هستند، هیچگاه به مشکل بر نمیخورن.
    فکر میکنم بهترین کار عوض کردن اکسس پوینت ها باشه!

نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    71
    نقل قول نوشته اصلی توسط bzgh نمایش پست ها
    قبل از این هم همین تعداد کاربر، شاید هم بیشتر به این اکسس پوینت ها متصل بودند ولی زمانی که من مدیر شبکه شدم، سیستم عامل ها رو عوض کردم به ویندوز ۷، قبلاً XP بودند. چون مشکل اکسس پوینت ها این بود که به طور مداوم در یک لحظه همه مودم ها اتصالشون از اکسس پوینت ها قطع میشد، به ذهنم رسید که شاید بهتر باشه firmware اونها رو آپدیت کنم، دو هفته بعد از آپدیت، IP-Phone ها رو هم وارد شبکه کردم و بعد از اون کلاً شبکم به هم ریخته.
    جالب اینجاست که کلاینت هایی که از طریق کابل به صورت مستقیم به سوییچم وصل هستند، هیچگاه به مشکل بر نمیخورن.
    فکر میکنم بهترین کار عوض کردن اکسس پوینت ها باشه!

اکسس‌پوینت‌های DLink,TPLink تعداد کاربرهایی که می‌تونن پشتیبانی کنن کمتر از Cisco Linksys هست، با این حال مدل‌های Indoor اکسس‌پوینت‌های Cisco هم برای استفاده در شبکه‌های داخلی برای ما پاسخگو نبودن نه تنها 4410 بلکه سایر مدل‌های indoor این شرکت هم همین‌طور.
    برای شبکه داخلی ما تا جایی که تونستیم سیستم‌ها رو کابلی کردیم و موبایل‌ها و تبلت‌ها و اغلب مهمان‌ها به اکسس پوینت متصل می‌شن.

bzgh سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع