نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط hajmahdi
  • 1 توسط gorioma
  • 1 توسط gorioma
  • 1 توسط hamedahdi
  • 1 توسط mksat

موضوع: طراحی آنتن گیرنده مودم های وای فای

نام حقيقي: mahdfi

تازه وارد شناسه تصویری hajmahdi
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4

طراحی آنتن گیرنده مودم های وای فای

سلام دوستان من میخوام یه آنتن طراحی کنم (با کمک نرم افزار hfss) که امواج مودم های وای فای رو به بهترین حالت دریافت کنه (فرکانس تشدید رو داشته باشیم و بیشترین ولتاژ توی آنتن القا بشه) ولی چون رشته ام مخابرات میدان نیست با آنتن زیاد آشنایی ندارم کلی نت رو هم جستجو کردم ولی هنوز چند تا سوال بدون جواب دارم اگه کسی سوالام رو جواب بده ممنون میشم
    1-من دقیق متوجه نشدم موجبر آنتن کجای آنتن هست بعضی از دوستان میگن موجبر یه کانال انتقاله که مثلا بین فرستنده تا آنتن هست بعضی از دوستان میگن موجبر توی خود آنتن هست یعنی بخشی از آنتن هست دقیقا همین سوال در مورد فیدر هم دارم فیدر هم جدای آنتن هست یا بخشی از آنتن ؟؟؟ بزارین خودم یه مثال خیلی ساده بزنم فرض کنیم یه منبع تغذیه داریم با یه جفت سیم مسی به یه صفحه آلومینیومی وصل میکنیم اینجا فیدر میشه منبع تغذیه موجبر میشه زوج سیم مسی آلومینیوم هم میشه آنتن؟ درست نتیجه گیری کردم؟
    2-گفتم میخوام یه آنتن گیرنده طراحی کنم که امواج مودم های وای فای به بهترین صورت دریافت کنه اما با جستجو توی سایت های به دوتا فرکانس 2.4 و 5 گیگا هرتز رسیدم (البته دیدم فرکانس کاری مودم خودم 2.4 هست) میخواستم ببینم به نظر اساتید فرکانس 2.4 درست تره یا 5 گیگا هرتز اصلا 5 گیگ فرکانس چه نوع مودم هایی هست؟
    3-هنوز فرق دقیق گین آنتن با پترن آنتن رو متوجه نشدم
    4-اگه توصیه یا تجربه ای در این زمینه دارین ممنون میشم راهنماییم کنین

azadfalah سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: √√√√√

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    دوست عزیز بهتره برای گرفتن جواب این سوالات . زبان آلمانی و یا اینگلیسی فول داشته باشید و تو اینترنت تحقیق کنید . کسایی هم که خونده باشن یادشون نیست .

نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
    دوست عزیز بهتره برای گرفتن جواب این سوالات . زبان آلمانی و یا اینگلیسی فول داشته باشید و تو اینترنت تحقیق کنید . کسایی هم که خونده باشن یادشون نیست .

حالا خوبه در مورد معادلات ماکسول سوال نپرسیدم یعنی تو این فرم یک نفر تئوری آنتن بلد نیست جواب منو بده فکر نکنم سوالام خیلی سخت باشه ها

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    43
    سپاسگزاری کرده
    70
    بنده تئوریشو سر در نمی یارم
    اما دو تا سایت که برای خودم زیاد مفید بوده رو معرفی میکنم
    qsl.net
    digdice.com
    طراحی کردید به ما هم نشونش بدید
    موفق باشید

hajmahdi سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط gorioma نمایش پست ها
    بنده تئوریشو سر در نمی یارم
    اما دو تا سایت که برای خودم زیاد مفید بوده رو معرفی میکنم
    qsl.net
    digdice.com
    طراحی کردید به ما هم نشونش بدید
    موفق باشید
    حالا برا طراحی با چه نرم افزاری میشه آنتن تست کرد؟ مثلا من آنت ساختم میخوام ببینم قدرت دریافت امواجش چقدره؟ چطوری باید به کامپیوتر وصلش کنم و برا آنالیزش از چه نرم افزاری باید استفاده کرد؟

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    43
    سپاسگزاری کرده
    70
    نقل قول نوشته اصلی توسط hajmahdi نمایش پست ها
    حالا برا طراحی با چه نرم افزاری میشه آنتن تست کرد؟ مثلا من آنت ساختم میخوام ببینم قدرت دریافت امواجش چقدره؟ چطوری باید به کامپیوتر وصلش کنم و برا آنالیزش از چه نرم افزاری باید استفاده کرد؟
    این سوال منم هست هنوز جوابشو پیدا نکردم
    این سایتم نگاه کنید...
    www.wifi-turk.com
    آنتن های وای فای زیادی ساختند
    احتمالا بگردید نرم افزار های تستشو هم پیدا کنید

نام حقيقي: حامد عهدی

عضو عادی شناسه تصویری hamedahdi
    نوشته
    105
    سپاسگزاری شده
    67
    سپاسگزاری کرده
    76
    یه نوع از آنتن ها هستن به اسم biquad antenna که هم طراحی شون راحتتره هم تجزیه و تحلیلش. توی اینترنت هم مثال هاش فراوونه امیدوارم موفق باشین

نام حقيقي:  مهدی

عضو عادی شناسه تصویری mksat
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    16
    به زبان خیلی ساده . موجبر یا ویو گاید خط انتقالی بین ترانسیور و انتن هست. علت استفاده از اون کاهش تلفات ناشی از انتقال سیگنال در فرکانسهای ماکرو ویو هست در مقایسه با کابل کواکسیال و اثر پوستی کابل. ابتداو انتها ویو گاید رو مامولا المانهای یک چهارم طول موج تغذیه میکنن. در اکثر مواقع فقط طرف ترانسیور دارای المان هست و انتهای ویو گاید متصل میشه به هورن و هورن هم در کانون رفلکتور یا همون دیش قرار میگیره

نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedahdi نمایش پست ها
    یه نوع از آنتن ها هستن به اسم biquad antenna که هم طراحی شون راحتتره هم تجزیه و تحلیلش. توی اینترنت هم مثال هاش فراوونه امیدوارم موفق باشین
    ممنون منم دقیقا میخوام رو این آنتن ها کار کنم چون اینطوری که من متوجه شدم بازدهی شون از آنتن های مودم بیشتره

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mksat نمایش پست ها
    به زبان خیلی ساده . موجبر یا ویو گاید خط انتقالی بین ترانسیور و انتن هست. علت استفاده از اون کاهش تلفات ناشی از انتقال سیگنال در فرکانسهای ماکرو ویو هست در مقایسه با کابل کواکسیال و اثر پوستی کابل. ابتداو انتها ویو گاید رو مامولا المانهای یک چهارم طول موج تغذیه میکنن. در اکثر مواقع فقط طرف ترانسیور دارای المان هست و انتهای ویو گاید متصل میشه به هورن و هورن هم در کانون رفلکتور یا همون دیش قرار میگیره
    ممنون از پاسختون بنظرتون برا آشنایی ابتدایی با اعملکرد آنتن خوندن چه کتابی خوبه؟
    در ضمن آیا میشه موجبر داخل خود آنتن نصب بشه و اینکه همیشه آنتن باید زمین بشه؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

ساخت گیرنده وای فای

http:forum.persiannetworks.comf77t70273.html

گیرنده امواج وای فای

ساخت انتن گیرنده وای فایگیرنده ی وای فایدیش گیرنده وای فایآنتن گیرنده وای فایمودم گيرنده امواج واي فايساخت گیرنده امواج وایفایآنتن وای فای مسیانتن دریافت وای فای گیرنده انواج وای فا از انتنآنتن مسی و آلومینیومیساخت انتن جهت دریافت امواج وایفاگیرنده وای فایساخت گیرنده امواج وای فایانتن گیرنده wifiانتن گیرندهی وای فایگیرنده وایفایآنتن مسيگیرنده وای فادر مودم کدام انتنها گیرندهگیرنده امواج وای فای برای pcانتن گیرنده وایفایگیرنده ی وای فای telekom

برچسب برای این موضوع