صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 19

موضوع: مشاوره برای محدوده مستطیل به طول 2 کیلومتر و شعاع 500 متر

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    133
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    2

مشاوره برای محدوده مستطیل به طول 2 کیلومتر و شعاع 500 متر

سلام ما یک منطقه مستطیلی شکل داریم به طول 2 کیلومتر در 500 متر

فضا محوطه یک کارخانه هست . میخوایم تبلت های شرکت رو در تمام محدوده کارخانه مجهز به شبکه بیسیم بکنیم

از چه تجهیزاتی میتونیم استفاده بکنیم ؟

نیاز به دکل هست یا خیر ؟

هزینه این تجهیزات چقدر هست ؟

موضوعات مشابه:
    amin-net سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    شما باید بفرمایید که دقیقا نیاز به چه نوع سرویس هایی دارید مثلا ایا نیاز به سرویس ویپ روی بستر بی سیم دارید؟
    ایا نیاز دارید که ویدئو های بدون وقفه رو مشاهده کنید ؟ چه تعداد کاربر همزمان دارید؟ایا نیاز به رومینگ با کیفیت خیلی
    مناسب رو توی شبکتون احساس می کنید ؟برای هر کاربر چه میزان پهنای بانددر نظر دارید .تا نقشه دقیق موجود نباشه
    نمیشه هیچگونه احضار نظر قطعی کرد .در نهایت اگر همه این سرویس های فوق را در سطح حرفه ایی نیاز دارید باید به
    سمت رادیوهای حرفه ایی مثل meru با ruckus یا meraki cisco برید که هزینه هاش خیلی بالا هستش مثلا هر اکسس
    پوینت راک اس حدودا دو میلیون و پانصد هزار تومان قیمت داره و نیاز به یک کنترلر مرکزی داره که برای مثلا تعداد 12 تا اکسس
    پوینت هزینه ایی حدود 10 میلیون رو باید پرداخت کنید که به تمام این هزینه ها هزینه نصب و راه اندازی و کابل و کابل کشی
    رو هم اضافه کنید . اما اگر قصد دارید که هزینه کمتری رو پرداخت کنید می تونید به سمت رادیوهای میکروتیک و یوبیکویتی
    برید که اکسس پوینت های مناسب این دو شرکت می تونند rb951ui2hnd و sxtg2hnd , cap2n از شرکت میکروتیک باشند
    و unifi , unifi outdoor , pico station از شرکت یوبیکویتی باشند . البته برخی محصولا شرکت Enginuse هم که توی همین
    رنج قیمت هستند می تونند مناسب باشند البته دیگه بسیاری از قابلیت های اکسس پوینت های حرفه ایی رو نخواهند داشت

mohsenhvac، Supra، messi_reza و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    133
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط nahvi18 نمایش پست ها
    شما باید بفرمایید که دقیقا نیاز به چه نوع سرویس هایی دارید مثلا ایا نیاز به سرویس ویپ روی بستر بی سیم دارید؟
    ایا نیاز دارید که ویدئو های بدون وقفه رو مشاهده کنید ؟ چه تعداد کاربر همزمان دارید؟ایا نیاز به رومینگ با کیفیت خیلی
    مناسب رو توی شبکتون احساس می کنید ؟برای هر کاربر چه میزان پهنای بانددر نظر دارید .تا نقشه دقیق موجود نباشه
    نمیشه هیچگونه احضار نظر قطعی کرد .در نهایت اگر همه این سرویس های فوق را در سطح حرفه ایی نیاز دارید باید به
    سمت رادیوهای حرفه ایی مثل meru با ruckus یا meraki cisco برید که هزینه هاش خیلی بالا هستش مثلا هر اکسس
    پوینت راک اس حدودا دو میلیون و پانصد هزار تومان قیمت داره و نیاز به یک کنترلر مرکزی داره که برای مثلا تعداد 12 تا اکسس
    پوینت هزینه ایی حدود 10 میلیون رو باید پرداخت کنید که به تمام این هزینه ها هزینه نصب و راه اندازی و کابل و کابل کشی
    رو هم اضافه کنید . اما اگر قصد دارید که هزینه کمتری رو پرداخت کنید می تونید به سمت رادیوهای میکروتیک و یوبیکویتی
    برید که اکسس پوینت های مناسب این دو شرکت می تونند rb951ui2hnd و sxtg2hnd , cap2n از شرکت میکروتیک باشند
    و unifi , unifi outdoor , pico station از شرکت یوبیکویتی باشند . البته برخی محصولا شرکت Enginuse هم که توی همین
    رنج قیمت هستند می تونند مناسب باشند البته دیگه بسیاری از قابلیت های اکسس پوینت های حرفه ایی رو نخواهند داشت

خب کار ما فقط این هست که کارمندان بتونند به کنترل پنل تحت وب شرکت دسترسی داشته باشند و از اونجا شرکت رو کنترل کنند

پهنای باند حد اکثر 4 مگ کافیه نیازی به ویپ و ... هم نیست

توجه داشته باشید که ارتباط روی 2.4 گیگا هست و میخواهند با تبلت به شبکه داخلی شرکت متصل شوند

نقشه نیازی نیست یک مستطیل کامل

میخوام هرکسی با تبلت بتونه به این شبکه وصل بشه نیازی هم نیست فقط یک روتر استفاده بشه

بین راه میتونیم چندین روتر قراربدیم و روتر هارو با لوکو بهم متصل کنیم

فقط من دنبال روتر 2.4 هستم که قدرت بالایی داشته باشه

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    دوست عزیز دنبال روترهایی با قدرت بالا نباشید چون نتیجه معکوس میگیرید برای انجام این کار باید تعادل رعایت بشه

فرض کنید که شما می خواید کهع یک توپ رو که با دیوار 30 سانتی متر فاصله داره میخواید بهش طوری ضربه بزنید که

به کنار دیوار منتقل بشه . حالا شما اینو با یک انرژی کم و یک بقل پای ساده می تونید انجام بدید اما اگر شما با انرژی

زیاد این توپ رو به سمت دیوار شوت کنید توپ بعد از برخورد به دیوار به سمت مخالف بر میگرده و نتیجه معکوس میده

به نظر من رادیوهایی با توان 27 دی بی یا حدودا 500 میلی وات برای محیط های خارجی مناسب میتونه باشه . اگر

قصد هزینه خیلی زیاد رو ندارید به نظر بنده از روترهای میکروتیک به همراه کارت وایرلس و انتن های سکتور استفاده کنید

البته با تعداد مناسب(منظور تعداد زیاد نیست) و جایگذاری مناسب . لازم به ذکر هستش که این انتن سکتور مجوز تنظیم

مقررات رادیویی رو نداره و در صورتی قادر به استفاده خواهید بود که مشکلی با سازمان نداشته باشید یعنی انتنها توی چشم

نباشند . در نهایت من کل این سولوشن رو برای باند 2.4 پیشنهاد دادم .یک سوال دیگه ایا شما توی کارخانه ماشین الات سنگین

مانند لودر و کامیون دارید . ایا خطوط برق فشار قوی دارید و یا هر چیز دیگری که روی سیگنال تاثیر مخرب بذاره

messi_reza و Alca سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    133
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    2
    دوست عزیز دنبال روترهایی با قدرت بالا نباشید چون نتیجه معکوس میگیرید برای انجام این کار باید تعادل رعایت بشه

فرض کنید که شما می خواید کهع یک توپ رو که با دیوار 30 سانتی متر فاصله داره میخواید بهش طوری ضربه بزنید که

به کنار دیوار منتقل بشه . حالا شما اینو با یک انرژی کم و یک بقل پای ساده می تونید انجام بدید اما اگر شما با انرژی

زیاد این توپ رو به سمت دیوار شوت کنید توپ بعد از برخورد به دیوار به سمت مخالف بر میگرده و نتیجه معکوس میده

به نظر من رادیوهایی با توان 27 دی بی یا حدودا 500 میلی وات برای محیط های خارجی مناسب میتونه باشه . اگر

قصد هزینه خیلی زیاد رو ندارید به نظر بنده از روترهای میکروتیک به همراه کارت وایرلس و انتن های سکتور استفاده کنید

البته با تعداد مناسب(منظور تعداد زیاد نیست) و جایگذاری مناسب . لازم به ذکر هستش که این انتن سکتور مجوز تنظیم

مقررات رادیویی رو نداره و در صورتی قادر به استفاده خواهید بود که مشکلی با سازمان نداشته باشید یعنی انتنها توی چشم

نباشند . در نهایت من کل این سولوشن رو برای باند 2.4 پیشنهاد دادم .یک سوال دیگه ایا شما توی کارخانه ماشین الات سنگین

مانند لودر و کامیون دارید . ایا خطوط برق فشار قوی دارید و یا هر چیز دیگری که روی سیگنال تاثیر مخرب بذاره

توی محیطی که میخوایم اینکار رو بکنیم فقط فضای بیابونی هست دقیقا شبیه یک جاده هست و بیرون این جاده خونه سازی شده و میخوایم ارتباط دایرکت باشه مثل یک خط اندازه یک جاده یعنی فقط اون جاده 2 کیلومتری انتن بده همین

نه برق و ماشین نداریم فقط اینجا محیط کارمندان هست

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    اگر هدفتون فقط پوشش جاده و بخشی از محیط اطراف هستش به نظر من از انتن سکتور یوبیکویتی استفاده کنید که در زاویه

های 120 درجه و 90 درجه و 60 درجه قرار میگیره و بهتر این هستش که شما زاویه رو روی 60 درجه قرار بدید و از روتر میکروتیک

rb433AH استفاده کنید و روی هر روتر 2 تا کارت وایرلس قرار بدید یکی برای ارائه سرویس 2.4 که به سکتور متصل میشه و یکی

هم برای ارتباط بین اکسس پوینت ها که می تونه به یک انتن دیش 23 دیبی متصل بشه برای هر دو تا شم میتونید از کارت وایرلس

r52 میکروتیک استفاده کنید . اگر باز هم قصد دارید که هزینه کمتر بشه از اکسس پوینت SXT G2hnd به عنوان ارائه سرویس 2.4

استفاده کنید و از sxt lite 5 به عنوان ارتباط بین اکسس پوینت ها استفاده کنید دقت کنید که sxtg2hnd رو حتما توان خروجیشو

تا 27 دی بی بیارید پایین . به نظرم با 4 تا از این اکسس پوینت ها میشه پوشش مناسبی ایجاد کرد . قیمت اکسس پوینت های

sxt g2hnd حدودا 350 تومنه و قیمت sxt lite هم حدودا 250 تومن و نیاز به سوییچ و مقداری کابل شبکه هم نیاز دارید .

Alca سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    133
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    2
    اگر هدفتون فقط پوشش جاده و بخشی از محیط اطراف هستش به نظر من از انتن سکتور یوبیکویتی استفاده کنید که در زاویه

های 120 درجه و 90 درجه و 60 درجه قرار میگیره و بهتر این هستش که شما زاویه رو روی 60 درجه قرار بدید و از روتر میکروتیک

rb433AH استفاده کنید و روی هر روتر 2 تا کارت وایرلس قرار بدید یکی برای ارائه سرویس 2.4 که به سکتور متصل میشه و یکی

هم برای ارتباط بین اکسس پوینت ها که می تونه به یک انتن دیش 23 دیبی متصل بشه برای هر دو تا شم میتونید از کارت وایرلس

r52 میکروتیک استفاده کنید . اگر باز هم قصد دارید که هزینه کمتر بشه از اکسس پوینت SXT G2hnd به عنوان ارائه سرویس 2.4

استفاده کنید و از sxt lite 5 به عنوان ارتباط بین اکسس پوینت ها استفاده کنید دقت کنید که sxtg2hnd رو حتما توان خروجیشو

تا 27 دی بی بیارید پایین . به نظرم با 4 تا از این اکسس پوینت ها میشه پوشش مناسبی ایجاد کرد . قیمت اکسس پوینت های

sxt g2hnd حدودا 350 تومنه و قیمت sxt lite هم حدودا 250 تومن و نیاز به سوییچ و مقداری کابل شبکه هم نیاز دارید .

ممنون از توضیحاتتون

سکتور مگه خلاف قوانین تنظیم مقررات نیست ؟

بعد یک سوال :

من الان با تبلت از روتر مثلا 800 متر فاصله دارم یا مثلا 500 متر فاصله دارم میتونم سند و رسیو داشته باشم یا فقط سند ؟

تبلت من اونقدر قدرت داره که این مسیر رو بتونه سند انجام بده ؟

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    بله سکتور از لحاظ مقررات رادیویی استفاده اش خلافه که اگر دقت کرده باشید من توی پست قبلی به این مطلب اشاره
    کردم . در ضمن هیچکدوم از رادیوهایی که پیشنهاد دادم بهتون مجوز تنظیم مقررات رو ندارند اما سکتور چون خیلی توی
    چشم هستش ممکنه براتون مشکل ساز بشه . در ضمن تبلت شما شاید نتونه توی فاصله 500 متری با اکسس پوینت
    ارتباط برقرار کنه به همین دلیل شما باید به تعداد مناسب از اکسس پوینت با توان خروجی کم استفاده کنید و نحوه جایگذاری
    و نوع انتن رو به گونه ایی انتخاب کنید که خود اکسس پوینت ها هم از لحاظ سیگنالی حدود 20 درصد با هم همپوشانی داشته
    باشند . در نهایت بدون هر تمام این توضیحات فنی هم می تونید با اکسس پوینت های کم قیمت و بدون کارشناسی صحیح
    این سناریو رو به نتیجه برسونید اما مطمئن باشید که در طولانی مدت مثلا بعد از گذشت 3 ماه به مشکل خواهید خورد . مشکلاتتون
    هم به این شکل خواهد بود که مثلا تبلت شما انتن وایرلس کاملا پر هستش اما مرتبا قطع و وصل میشه و یا زمانی هم که متصله
    سرعت به شدت پایین هستش در خدی که حتی یک صفحه وب رو هم نمیتونه باز کنه و ......

Alca سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    133
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    2
    بله سکتور از لحاظ مقررات رادیویی استفاده اش خلافه که اگر دقت کرده باشید من توی پست قبلی به این مطلب اشاره
    کردم . در ضمن هیچکدوم از رادیوهایی که پیشنهاد دادم بهتون مجوز تنظیم مقررات رو ندارند اما سکتور چون خیلی توی
    چشم هستش ممکنه براتون مشکل ساز بشه . در ضمن تبلت شما شاید نتونه توی فاصله 500 متری با اکسس پوینت
    ارتباط برقرار کنه به همین دلیل شما باید به تعداد مناسب از اکسس پوینت با توان خروجی کم استفاده کنید و نحوه جایگذاری
    و نوع انتن رو به گونه ایی انتخاب کنید که خود اکسس پوینت ها هم از لحاظ سیگنالی حدود 20 درصد با هم همپوشانی داشته
    باشند . در نهایت بدون هر تمام این توضیحات فنی هم می تونید با اکسس پوینت های کم قیمت و بدون کارشناسی صحیح
    این سناریو رو به نتیجه برسونید اما مطمئن باشید که در طولانی مدت مثلا بعد از گذشت 3 ماه به مشکل خواهید خورد . مشکلاتتون
    هم به این شکل خواهد بود که مثلا تبلت شما انتن وایرلس کاملا پر هستش اما مرتبا قطع و وصل میشه و یا زمانی هم که متصله
    سرعت به شدت پایین هستش در خدی که حتی یک صفحه وب رو هم نمیتونه باز کنه و ......

یک انتن امنی با شعاع 360 درجه مثلا 12 یا 15 dbi چند متر میتونه پوشش بده ؟

و سوال بعدی اینکه ایا از خروجی های انتن روتر میکروتیک که داریم با سیم میتونم این فاصله 500 متر رو تا انتن با سیم بیارم ؟ چون اونجا برق نیست و نمیتونم روتر رو اونجا بزاریم میخوام ازخود شرکت با سیم کابل انتن رو بیارم تا دم انتن میشه ؟ سیگنال افت نمیکنه ؟ تقویت کننده میخواد ؟

امپیلی فایر نیازه ؟

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    انتن امنی به نظر من نمیتونه اصلا مناسب باشه
    اگر مشکل برق دارید از انرژی خورشیدی یا سولا استفاده کنید که فکر میکنم هزینه اش
    زیر یک میلیون تومانه . شما 500 مترو نمیتونید کابل بکشید . چیزی شبیه به امپیلی
    فایر هم نمیتونید استفاده کنید اگر هم میشد خود امپیلی فایر نیاز به برق داره

amin-net و Alca سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    133
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    2
    انتن امنی به نظر من نمیتونه اصلا مناسب باشه
    اگر مشکل برق دارید از انرژی خورشیدی یا سولا استفاده کنید که فکر میکنم هزینه اش
    زیر یک میلیون تومانه . شما 500 مترو نمیتونید کابل بکشید . چیزی شبیه به امپیلی
    فایر هم نمیتونید استفاده کنید اگر هم میشد خود امپیلی فایر نیاز به برق داره

چون منطقه خصوصی هست به احتمال زیاد میشه سکتور قرارداد

فکر کن یک محیط مربع داریم مثل یک باغ حالا چهار طرف باغ ما سکتور قرار میدیم هم فرکانس و هم چنل و هم نام

تواین حالت فکر کنم بهترین حالت ممکن باشه درسته ؟

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    نه اینیکه شما میفرمایید بدترین حالت ممکنه . شما فرموده بودید که سناریتون یک جاده مسطح بدون هیچ مانعی
    هستش و حالا میفرمایید که یک باغ مربع شکل هستش . این کل سناریو رو عوض میکنه چون درخت ها عموما
    باعث پراکندگی سیگنال و کاهش کیفیت میشن.در ضمن هم فرکانس بودن اصلا صحیح نیست . لطفا ابتدا دقیقا
    سناریتون رو مشخص کنید تا بتونیم در موردش بحث کنیم

Alca سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    133
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    2
    نه اینیکه شما میفرمایید بدترین حالت ممکنه . شما فرموده بودید که سناریتون یک جاده مسطح بدون هیچ مانعی
    هستش و حالا میفرمایید که یک باغ مربع شکل هستش . این کل سناریو رو عوض میکنه چون درخت ها عموما
    باعث پراکندگی سیگنال و کاهش کیفیت میشن.در ضمن هم فرکانس بودن اصلا صحیح نیست . لطفا ابتدا دقیقا
    سناریتون رو مشخص کنید تا بتونیم در موردش بحث کنیم

باغ رو مثلا گفتم ببین دقیقا ما یک محوطه داریم شبیه جاده مستقیم هست ولی این محوطه کنارش درخت داره ولی خود اون جایی که میخوایم شبکه باشه درخت اینا نداره حالا تو این محیط وسط باید ما به شبکه متصل باشیم با تبلت

تو اون قسمت که قهوه کردم میخوام شبکه باشه و بتونیم با موبایل یا تبلت یا لبتاب به شبکه شرکت متصل بشیم دور تا دور ما درخت هست ولی داخل درخت نیست

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    دوست عزیز اگر ممکنه یکسری تصویر از محل پروژه قرار بدید لطفا دقیقا بفرمایید که محدودیت بودجه شما به چه میزان هست
    به هرحال من راه حل هایی که به نظرم مناسب اومد رو براتون تشریح کردم اگر راهنمایی دقیقتر میخواید اطلاعات دقیقتر بدید
    مثلا اینکه کجاها امکان نصب اکسس پوینت دارید و اینکه ایا توی اون نقاط برق دارید یا اینکه از سولا استفاده می کنید . مشکل
    امنیت نصب تجهیزات ندارید . ایا کاربران نیاز دارند که توی کل این مسیر به طور کامل وایرلس داشته باشند و یا فقط نقاط محدودی
    به صورت دوره ایی نیاز به وجود پوشش هستش.

Alca و ciscofan سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    133
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    2
    خیلی خیلی ممنون

من فعلا تهران هستم ممکنه اخر هفته برم حتما عکس میگیرم

Alca سپاسگزاری کرده است.