صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: بهترین روش برای را اندازی اینترنت در یک مجتمع مسکونی

نام حقيقي: amir

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13

بهترین روش برای را اندازی اینترنت در یک مجتمع مسکونی

با سلام
    دوستان من میخام در یک مجتمع مسکونی اینترنت راه اندازی کنم دو روش در نظر دارم
    1- راه اندازی adsl در همون مجتمع به وسیله dslm و لوازم مورد نیاز
    2- به صورت وایرلس
    هر کاربر داری یک یوزر و پس باید باشه تا ترافیک و سرعت محدود بشه به نظر شما کدوم روش بهتره و لوازم مورد نیازم بهم بگید قیمت برام مهمه
    مشخصات مجتمع
    5 بلوک که فاصله کمی از هم دارن هفت طبقه و هر طبقه 6 واحد
    باز اگر سوالی بود بگید تار توضیح کامل بدم مرسی

موضوعات مشابه:
    amin-net سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    با سلام و خداقوت
    خوش آمدید به فروم
    نقل قول نوشته اصلی توسط okpnz1 نمایش پست ها
    1- راه اندازی adsl در همون مجتمع به وسیله dslm و لوازم مورد نیاز
    می خواهی ISP راه اندازی کنی!!!
    یه نقشه از موقعیت فیزیکی ساختمانها از هم دیگر بذار و اینکه دقیقا چه نیازهایی رو می خواهی از خطوط اینترنت برآورده کنی؟

amin-net و okpnz1 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    بحث اصلی هزینه است . چقد میخوایی بابت هر بلوک هزینه کنی ؟ بابت هر dslam 48 پورت باید چیزی حدود 3-4 تومن هزینه بشه . منهای سایر تجهیزات و هزینه نصب . اما نصبش ساده تر هست . لوازم : دی اس لم . میکروتیک 750 معمولی . یه آنتن وایرلس بسته به مسافت ای اس پی تا شهرک .
    در کنار این راه هم میشه ساختمون رو کابل کشی کرد . هزینه خیلی پایین تره . اما خوب یه مقدار برای نصب باید زمان بزاری . لوازم مصرفی ات هم کابل شبکه چند تا سویچ معمولی نهایتا یه میکروتیک 750 معمولی برای مدیریت . یه آنتن وایرلس بسته به مسافت ای اس پی تا شهرک .

در هر دو حال هزینه کاربر مشابه هست . و ورودی اینترنت به ساختمون باید به صورت وایرلس باشه .

amin-net، dodvaod و okpnz1 سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط dodvaod نمایش پست ها
    با سلام و خداقوت
    خوش آمدید به فروم

می خواهی ISP راه اندازی کنی!!!
    یه نقشه از موقعیت فیزیکی ساختمانها از هم دیگر بذار و اینکه دقیقا چه نیازهایی رو می خواهی از خطوط اینترنت برآورده کنی؟
    بله یچیزی تو همین مایه ها فقط به نظرتون وایرلس بهتره یا dslm؟ هر مشترک میخاد به اینترنت وصل بشه با سرعت و حجمی که میخاد و هزینشو پرداخت کنه

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    بحث اصلی هزینه است . چقد میخوایی بابت هر بلوک هزینه کنی ؟ بابت هر dslam 48 پورت باید چیزی حدود 3-4 تومن هزینه بشه . منهای سایر تجهیزات و هزینه نصب . اما نصبش ساده تر هست . لوازم : دی اس لم . میکروتیک 750 معمولی . یه آنتن وایرلس بسته به مسافت ای اس پی تا شهرک .
    در کنار این راه هم میشه ساختمون رو کابل کشی کرد . هزینه خیلی پایین تره . اما خوب یه مقدار برای نصب باید زمان بزاری . لوازم مصرفی ات هم کابل شبکه چند تا سویچ معمولی نهایتا یه میکروتیک 750 معمولی برای مدیریت . یه آنتن وایرلس بسته به مسافت ای اس پی تا شهرک .

در هر دو حال هزینه کاربر مشابه هست . و ورودی اینترنت به ساختمون باید به صورت وایرلس باشه .
    مرسی از جوابتون
    کابل کشی نمیخام بکنم
    اگر بشه با AP انجام داد یا روی خط تلفن فقط نمیخام زیادم واسم هزینه بردار بشه چون احتمال برگشت سرمایه باید داشته باشه و فعلا 25 نفر درخواست دادن که در آینده بیشترم میشه به نظر شما به صرفه هست یا نه؟

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    دوست عزیز بحث DSLM فرق می کنه با وایرلسی که میگی؟(چند تا خط تلفن داری و... آیا مکان مناسب آنتن و دکل داری و ...)
    شما منظورت از وایرلس اینه که قراره کاربرها با وایرلس وصل بشن و از اینترنت استفاده کنند و یا اینکه منظورت اینه که می خواهی با یک وایرلس P2P از یک ISP دیگه اینترنت رو بیاری تا این ساختمانها و بعد خودت با اشتراک بذاری؟ اول اینو معلوم کن، بعد نقشه ساختمان ها نسبت به همدیگر و بعد اینکه تقریبا چقدر می خواهی هزینه کنی؟ می خواهی برات سود آور باشه یا اینکه خودش خرج خودشو دربیاره کافیه و فقط ثوابش به شما برسه؟ خودت چقدر در زمینه شبکه و راه اندازی تخصص و تجربه داری؟
    فکر کنم راه اندازی یه ISP علاوه بر مسائل فنی مشکلات اداری و مجوز و ... نیز دارد.
    اینها و چندتا سوال دیگه مشخص میکنه که چه راهی برات بهتره.
    موفق باشید

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط dodvaod نمایش پست ها
    دوست عزیز بحث DSLM فرق می کنه با وایرلسی که میگی؟(چند تا خط تلفن داری و... آیا مکان مناسب آنتن و دکل داری و ...)
    شما منظورت از وایرلس اینه که قراره کاربرها با وایرلس وصل بشن و از اینترنت استفاده کنند و یا اینکه منظورت اینه که می خواهی با یک وایرلس P2P از یک ISP دیگه اینترنت رو بیاری تا این ساختمانها و بعد خودت با اشتراک بذاری؟ اول اینو معلوم کن، بعد نقشه ساختمان ها نسبت به همدیگر و بعد اینکه تقریبا چقدر می خواهی هزینه کنی؟ می خواهی برات سود آور باشه یا اینکه خودش خرج خودشو دربیاره کافیه و فقط ثوابش به شما برسه؟ خودت چقدر در زمینه شبکه و راه اندازی تخصص و تجربه داری؟
    فکر کنم راه اندازی یه ISP علاوه بر مسائل فنی مشکلات اداری و مجوز و ... نیز دارد.
    اینها و چندتا سوال دیگه مشخص میکنه که چه راهی برات بهتره.
    موفق باشید
    مرسی بابت جوابت
    مشکل اونجا این هست که به خط مخابرات وصل نیس و نمیتونن adsl بگیرن اره قراره با استفاده از وایرلسp2p اینترنتو از یک ISPبگیرم و بین مشترکای ساختمون پخش کنم نه میخوام برام سودآور باشه این کار من خودم شبکه کار کردم ولی در مورد اکانتینگو اینجور چیزا اطلاعاتی ندارم و این مدت دارم روش مطالعه میکنم نقشه ساختمونو میفرسم دوست عزیز isp نمیخام راه اندازی کنم ی چیزی شبیه ispمیخاد بشه که تو مجتمع انترنت که به صورت وایرلسp2pاز شرکت گرفتمو به رو خط تلفن به اشتراک بذارم اگر هم این نشود به صورت وایرلس انجام بدم

- - - ادامه - - -

یکی به من این جوابم فرستاده این چطوریه قضیش؟

به روش دانشگاه ها یعنی منظورم دانشگاه ها یک میتروتیکی نصب می کنن و با همون کاربرها رو کنترل می کنن

یک کد کاربری و پسورد عبور که می تونی با توجه به پولی که میده براش شارژ کنی یا اجازه دسترسی بدی عزیز
    و هم چنین راهای زیادی در مورداین هستش که الان به ذهنم همین میرسه شرمنده ام فعلا
    و حتی نمی تونن هکتم بکن منظور باید اول به شبکه وایرلس شما وصل بشن و بعد یک یوزیر و نیم وپسورد خودشون رو بزنن و بعد کانیک

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13
    دوستان آیا Netronics NetPoint Pro جوابگوی یک مجتمع مسکونی هست یا نه؟ میشه یکی netpoint pro گذاشت و کل مجتمع را پوشش بده؟
    مرسی لطفا راهنمایی کنید

نام حقيقي: amin

خواننده شناسه تصویری amin-net
    نوشته
    323
    سپاسگزاری شده
    211
    سپاسگزاری کرده
    2070
    نقل قول نوشته اصلی توسط okpnz1 نمایش پست ها
    دوستان آیا Netronics NetPoint Pro جوابگوی یک مجتمع مسکونی هست یا نه؟ میشه یکی netpoint pro گذاشت و کل مجتمع را پوشش بده؟
    مرسی لطفا راهنمایی کنید
    دوست عزیز عضویت در این انجمن رو بهتون تبریک میگم ...

دوست عزیز همیشه واسه هر کاری باید زحمت بکشی ... بنظرم یه فرم طراحی کن به ساکنن بده ببین چند نفر نت میخوام تا علکی هزینه نکنی و پولت هدر نره .... اگه 30 نفر مشتری ثابت داشتی استارت بزن .... تجهیزات زیادی هست نگران نباش من و دوستان هستیم تا تورو راهنمایی کنیم ...

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin-net نمایش پست ها
    دوست عزیز عضویت در این انجمن رو بهتون تبریک میگم ...

دوست عزیز همیشه واسه هر کاری باید زحمت بکشی ... بنظرم یه فرم طراحی کن به ساکنن بده ببین چند نفر نت میخوام تا علکی هزینه نکنی و پولت هدر نره .... اگه 30 نفر مشتری ثابت داشتی استارت بزن .... تجهیزات زیادی هست نگران نباش من و دوستان هستیم تا تورو راهنمایی کنیم ...
    مرسی دوست عزیز سی نفر ثبت نام اولیه رو انجام دادن ولی تا 60 نفر هم حدس میزنم ثبت نام بکنن

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13
    دوستان کسی نظری نداره؟
    به نظر شما بنا با عکس مسشه از پیکو استیشن یا نانو استیشن ام2 استفاده کرد؟

amin-net و venus7 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mask

خواننده شناسه تصویری Mask
    نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    سلام دوست من.
    به نظر من تجهیزات لازم برای این کار :
    یک عدد dslam و یه روتربرد میکروتیک750 میخاد فقط.
    اینترنت رو با سیم یا انتن میگیرید وارد میکروتیک میکنید و از اتر بعدی به dslam میرسونید. و بقیه امور بر میگرده به تنظیمات میکروتیک و اکانتینگتون.

نام حقيقي: amin

خواننده شناسه تصویری amin-net
    نوشته
    323
    سپاسگزاری شده
    211
    سپاسگزاری کرده
    2070
    بجای هزینه کردن و خریدن dslam بنظرم 4تا OmniTIK U-5HnD بخر و بذار روی هر ساختمون . راحت میتونی سوئیچ بذاری و با کابل لن نت به یوزهات بدی .... بعدش این 5 تا پورت خروجی داره که خیلی بدردت میخورن نسبت به قیمتش خیلی واست کار راه میندازه ...

OmniTIK U-5HnD - Ubiquiti Mikrotik,فروشگاه یوبی کوییتی و میکروتیک

dodvaod سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mask نمایش پست ها
    سلام دوست من.
    به نظر من تجهیزات لازم برای این کار :
    یک عدد dslam و یه روتربرد میکروتیک750 میخاد فقط.
    اینترنت رو با سیم یا انتن میگیرید وارد میکروتیک میکنید و از اتر بعدی به dslam میرسونید. و بقیه امور بر میگرده به تنظیمات میکروتیک و اکانتینگتون.
    سلام dslm الان قیمتش چنده؟ فقط مهمترین و گرون ترینش ف کنم dslmباشه

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط amin-net نمایش پست ها
    بجای هزینه کردن و خریدن dslam بنظرم 4تا OmniTIK U-5HnD بخر و بذار روی هر ساختمون . راحت میتونی سوئیچ بذاری و با کابل لن نت به یوزهات بدی .... بعدش این 5 تا پورت خروجی داره که خیلی بدردت میخورن نسبت به قیمتش خیلی واست کار راه میندازه ...

OmniTIK U-5HnD - Ubiquiti Mikrotik,فروشگاه یوبی کوییتی و میکروتیک
    آخه امکان کابل کشی در ساختمون نیس و OmniTIK U-5HnD کل ساختمانارو پوشش میده به صورت بی سیم؟
    دوستان نمیشه پیکو استشن استفاده کنم و کاربرا با یک دستگاه گیرنده وایرلس ارزون اینترنتو دریافت کنن؟

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13
    مهندسا کسی نظری نداره؟
    من جایی خوندم پیکو پوشش میده به نظر شما جواب میده؟>برای جاهایی که ضعیف میشه از چی استفاده کنم؟
    کمک کنید

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    13
    اگر بخام داخل ساختمان اکسس پوینت بذارم به نظر شما اکسس پوینت های زیر برای دو طبقه یا 3 طبقه جوابگو هست؟
    D-LINK DIR-619L N300 Wireless
    TP-Link TL-WR1043ND 300Mbps Wireless N

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع