نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: تجهیزات مورد نیاز یک شبکه وایرلس برای یک ساختمان سازمانی دو طبقه نسبتا بزرگ چیست؟

نام حقيقي: محمد

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

تجهیزات مورد نیاز یک شبکه وایرلس برای یک ساختمان سازمانی دو طبقه نسبتا بزرگ چیست؟

با سلام و احترام
    میخواهم یک شبکه وایرلس در یک سازمان خصوصی جهت اتصال به اینترنت که قابل مدیریت باشد راه اندازی کنم:
    1. چه تجهیزات سخت افزاری پیشنهاد می کنید؟
    2. آیا میتوان یک اکانت واحد از شرکت خرید و در سیستم داخلی یوزر و پسورد های زیادی (مثلا 100 یا 200) ایجاد کرد؟

منتظر پاسختون هستم و سوالات دیگری هم در ادامه دارم که با توجه به پاسخ به سوالات طرح شده در ادامه مطرح میکنم
    با تشکر از شما

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: khalilipour

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    سوال خیلی کلیه ولی تجهیزات زیر جز بدیهیاته ولی مارک و مدلش و تعدادش به سناریوتون بستگی داره:
    بخش تجهیزات شبکه :
    1- سویچ
    2- کابل cat5e
    3- access point
    بخش مدیریت اینترنت :
    یک سرور (یکعدد کامپیوتر عادی)

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط khalilipou نمایش پست ها
    سلام
    سوال خیلی کلیه ولی تجهیزات زیر جز بدیهیاته ولی مارک و مدلش و تعدادش به سناریوتون بستگی داره:
    بخش تجهیزات شبکه :
    1- سویچ
    2- کابل cat5e
    3- access point
    بخش مدیریت اینترنت :
    یک سرور (یکعدد کامپیوتر عادی)
    بله چون واقعا سوالم هم کلی بود. البته گفتم میخوام اینترنت راه اندازی کنم و حدود 100 نفر همزمان بتونن استفاده کنن با قابلیت مدیریت هزینه و ... در ساختمانی دوطبقه به طول تقریبا 150 متر و عرض 30 دو طرف طول ساختمان اتاق و وسط هر دو طبقه راهرو می باشد. میخوام امواج وایرلس در کل فضای ساختمان پخش شود و قطعی نداشته باشد. کل تجهیزات و روش اتصال آنها و همچنین نرم افزارهای مورد نیاز را شما پیشنهاد دهید .
    همچنین به سوال دوم پاسخ دهید.
    با تشکر

نام حقيقي: khalilipour

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نوع سازه و متراژ مشخص کننده تعداد و نوع اکسس پوینت رو مشخص میکنه
    ساختمانی به طول 150 متر و عض 30 متر خیلی بزرگه (سالن ورزشیه)
    پیشنهاد من استفاده از unifi ap-lr به عنوان اکسس پوینته که طبق تجربه من تو ساختمان شعاعی به فاصله 25 متر رو با سیگنال -80 جواب میده که با این حساب تو هر طبقه 6 تا اکسس می خوای ولی اگه بخوای دقیق بگی باید یدونه نصب کنی بعد کیفیت سیگنال رو با استفاده از نرم افزارهای سیکنال سنج یا دستگاه سیگنال سنج اندازه بگیری تا هم پوشش اکسس برات مشخص بشه و هم بدونی اکسس رو کجابزاری نقطه کور کمتری داره
    یه سویچ بزار وسط لاین و با استفاده از کابل سویچ رو به اکسس ها وصل کن (البته این اکسس پوینتها بدون کابل هم میتونن به هم وصل بشن ولی پهنای باندت میاد پایین ) حالا شبکه داخلیت آمادس و با وصل کردن سویچ به اینترنت ساختمان به اینترنت وصله
    درخصوص مدیریت کاربران و اینترنت هم دوستانی که کار عملی کردن بهتره نظر بدن من شخصا یه همچین سناریویی نداشتم و نمیخوام جواب غلط داده باشم

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط khalilipou نمایش پست ها
    نوع سازه و متراژ مشخص کننده تعداد و نوع اکسس پوینت رو مشخص میکنه
    ساختمانی به طول 150 متر و عض 30 متر خیلی بزرگه (سالن ورزشیه)
    پیشنهاد من استفاده از unifi ap-lr به عنوان اکسس پوینته که طبق تجربه من تو ساختمان شعاعی به فاصله 25 متر رو با سیگنال -80 جواب میده که با این حساب تو هر طبقه 6 تا اکسس می خوای ولی اگه بخوای دقیق بگی باید یدونه نصب کنی بعد کیفیت سیگنال رو با استفاده از نرم افزارهای سیکنال سنج یا دستگاه سیگنال سنج اندازه بگیری تا هم پوشش اکسس برات مشخص بشه و هم بدونی اکسس رو کجابزاری نقطه کور کمتری داره
    یه سویچ بزار وسط لاین و با استفاده از کابل سویچ رو به اکسس ها وصل کن (البته این اکسس پوینتها بدون کابل هم میتونن به هم وصل بشن ولی پهنای باندت میاد پایین ) حالا شبکه داخلیت آمادس و با وصل کردن سویچ به اینترنت ساختمان به اینترنت وصله
    درخصوص مدیریت کاربران و اینترنت هم دوستانی که کار عملی کردن بهتره نظر بدن من شخصا یه همچین سناریویی نداشتم و نمیخوام جواب غلط داده باشم
    متشکر از راهنماییتون

من چهار عدد اکسس پوینت tp-link TL-WA901ND و یک عدد مودم وایرلس چهار پورت D-Link دارم که الان اینترنت رو از خط تلفن رو مودم به اشتراک گذاشتم و اکسس پوینت ها رو به عنوان ریپیتر تنظیم کردم.
    کل ساختمان پوشش داده میشه اما بعضی اوقات مشکل آی پی دهی و قطعی داره
    با این تجهیزات بهترین روش اتصال چطوره؟

نام حقيقي: کریمی

عضو عادی شناسه تصویری taghikarim
    نوشته
    569
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    658
    دوست عزیز شما اولا اگر بخواید از مواردی همچون جابجایی فایل و انتقال تصویر و ویدئو کنفرانس و آیپی تلفنی استفاده کنید.
    تجهیزاتی که خودتون گفتید که اصلا جوابگوی این سولوشن نیست.

دوم اینکه اگر بخواید اینترپرایز کارکنید باید هزینه هم به همون تناسب باشه.
    اگر خیلی هزینه براتون مهمه و کیفیت در اولویت بعدی هست از همون تجهیزات TPlink و متفرقه استفاده کنید چون تفاوت زیادی با هم ندارند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

شبکه اینترنت ساختمان دوطبقه

وسایل مورد نیاز برای برپایی اینترنت در یک اداره

تجهیزات مورد نیاز یک اتصال با وایرلس

کابل موردنیاز برای سیستم وایرلس ساختمان

برچسب برای این موضوع