صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 20

موضوع: تفاوت سیگنال در نانو استیشن m5 و پاوراستیشن

نام حقيقي: fgh

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    10

تفاوت سیگنال در نانو استیشن m5 و پاوراستیشن

سلام .ازدوستانی که تو کار نصب و راه اندازی هستن یه سوال داشتم هر کس که هم با پاور و نانو استیشن ام 5 در حالت گیرنده کار کرده لطفا کمک کنه:

من با نانو استیشن m5 رادیوی یک شرکت رو با سیگنال -90 میبینم .فاصله اش حدودا با من 2 کیلومتر هوایی و دید مستقیمه .ساختمان زیادی هم نزدیکم نیست و دلیل ضعیف بودن سیگنال ارتفاع کمه منه که حدودا 6 متره و متاسفانه دیگه افزایش ارتفاع برام مقدور نیست. میخاستم بدونم اگه به جای این ام 5 خودم یه پاور استیشن بزارم سیگنالم به چند میرسه ؟ اصلا تاثیری در بهتر شدن سیگنال داره یا هر دو سیگنال مساوی میدن ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی غفاری

عضو عادی شناسه تصویری netnetnet
    نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    199
    سپاسگزاری کرده
    93
    اینکه فاصلت دو کیلومتره و دیدت هم مستقیمه ربطی به تو و گیرنده ات تا حدودی نداره
    ببین فرستنده ات چه دسنگاهی است؟
    تو چه زاویه ای نسبت به تو است شاید آنتنش تو دید تو نیست؟
    مطمئنا پاور بهتر از نانو است ولی این فاصله باید بتونی با نانو هم به راحتی کانکت کنی

ahwazp30 و mnfad50 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    من با نانو استیشن m5 رادیوی یک شرکت رو با سیگنال -90 میبینم .فاصله اش حدودا با من 2 کیلومتر هوایی و دید مستقیمه .ساختمان زیادی هم نزدیکم نیست و دلیل ضعیف بودن سیگنال ارتفاع کمه منه که حدودا 6 متره و متاسفانه دیگه افزایش ارتفاع برام مقدور نیست. میخاستم بدونم اگه به جای این ام 5 خودم یه پاور استیشن بزارم سیگنالم به چند میرسه ؟ اصلا تاثیری در بهتر شدن سیگنال داره یا هر دو سیگنال مساوی میدن ؟
    نانو استیشن آنتن بسیار خوبیه ! و اصلا امید نداشته باشید پاور سیگنال بهتری بهتون بده . با سرویس دهنده مشورت کنید . توی این مسافت این سیگنال بسیار بده . احتمالا همونطور که دوستمون اشاره کردند شما تو نقطه کور هستید یا هم آنتن ها موردی داره .

nadali، Supra، ahwazp30 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    10
    اول اینکه فرستنده شرکت پاور 5 هست بعدش هم من زاویه ای باهاش ندارم چون رادیو رو دیدم و دقیقا نانو رو در جهت همون گذاشتم ولی من مطمئنم به خاطر ارتفاع سیگنال ضعیفه چون یک بار برای تست روی پشت بام یک لوله 8 متری گذاشتم که با 4 متر ارتفاع ساختمان در مجموع 12 متر از سطح زمین ارتفاع داشت و سیگنالم به -75 رسید و کانکت شد و سرعت فول داد ccq هم 100 درصد بود .برای همین میگم مطمئنم مشکل به خاطر ارتفاع چون توی خانه ویلایی ان هم روی یک لوله 6 متری نمیشه از هر شرکتی گرفت مگر اینکه دکلش جفتت باشه .اما اینا دکلشون حداقل 2 کیلومتر هوایی با من فاصله داره و من مطمئنم چون ارتفاعم کمه سیگنالم ضعیفه .دوستان چرا میگید با پاور سیگنال بهتر نمیشه ؟ مگه زاویه دیدش کمتر از نانو نیست ؟ پس برد بیشتری داره .مگه گین انتنش بالاتر نیست ؟ پس باید بتونه 90 رو به 70 برسونه ؟

ویرایش توسط ahwazp30 : 2014-11-03 در ساعت 02:17 PM

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    مگه زاویه دیدش کمتر از نانو نیست ؟ پس برد بیشتری داره .
    بله اما مربوط به دو کیلومتر نیست این مطلب !

یه مقدار سر آنتن رو کج کنید به سمت آنتن فرستنده ببینید تغییری می کنه یا نه .

ahwazp30 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    بله اما مربوط به دو کیلومتر نیست این مطلب !

یه مقدار سر آنتن رو کج کنید به سمت آنتن فرستنده ببینید تغییری می کنه یا نه .
    اگه منظورتون از کج کردن اینه که کله ی رادیو رو مثل دیش م ه از حالت عمودی کمی رو به بالا ببرم بله بهتر میشه مثلا از 90 میرسه به 87 در این حد تاثیر داره وتنها وقتی که ارتفاع زیاد بشه سیگنالم خوب میشه که امکانش برام نیست و باید توی ارتفاع 6 متری از سطح زمین این رادیو رو استفاده کنم .

خوب حالا که با پاور بهتر نمیشه چه انتن یا رادیویی خوبه بزارم که توی همین ارتفاع سیگنال 90 رو برام به 70 برسونه ؟

نام حقيقي: مهدی غفاری

عضو عادی شناسه تصویری netnetnet
    نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    199
    سپاسگزاری کرده
    93
    چرا اصرار به پاور داری مگر خودت تست گرفتی ازش؟!؟ که نگرفتی اگه میتونی به صورت امانی از همون شرکته بگیری برا تست برو پاور بگیر تست کن مطمئن شی.
    خودت هم داری میگی ارتفاع پس برو همون لوله 8 متری رو بزار. (برا مهار کردنش هم بیا حلقه بهش جوش بده بعد با سیم مفطولی از چند طرف مهارش کن خیلی هم خوب و تمیز در میاد)

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    10
    یه فکری برای ارتفاع میکنم .پس یعنی پاور و نانو سیگنالشون مثل همه ؟ یعنی پاور با این هیکلش و اون قیمت قشنگش نباید سیگنال قوی تر بده ؟ اگه قرار باشه سیگنالشون برابر باشه که پاور باید بره خودش رو بکشه

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    برای این محیط و قاصله حتی به نظر من نانو بهتر هم هست !
    در کل هر کس رو بهر کاری ساختند و ...

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    10
    خوب حالا اگه بخوام توی همین ارتفاع 6 متری یه رادیو بزارم که سیگنال بهتر از نانو بده چی هست تو بازار ؟ میخام 20 تا کمش کنه مثلا 80 رو به 60 برسونه .رادیو چی هست ؟ (البته غیر از نانوبیم )

نام حقيقي: Ali Belali

عضو عادی
    نوشته
    45
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    3
    سلام به نظر من سعی کن با یه پایه مناسب زاویه انتن رو با انتن شرکت تنظیم کنی
    من خودم با نانو استیشن ام فایو 22 کیلومتر رو سیگنال 60 گرفتم یعنی میخوام بهت بگم که فاصله ات برای نانو ام فایو مناسبه
    این پایه ای که باهاش میشه زاویه رو تنظیم کرد گیر بیار اگه پایه مخصوصش گیرت نیومد ببین میتونی از پایه اتصال به دیوار اسپیکر استفاده کنی؟ بعد تو کانفیگ آنتن فاصلت رو تنظیم کردی؟ سعی کن سیگنال آنتن رو به اندازه کافی بالا ببری

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط noob نمایش پست ها
    سلام به نظر من سعی کن با یه پایه مناسب زاویه انتن رو با انتن شرکت تنظیم کنی
    من خودم با نانو استیشن ام فایو 22 کیلومتر رو سیگنال 60 گرفتم یعنی میخوام بهت بگم که فاصله ات برای نانو ام فایو مناسبه
    این پایه ای که باهاش میشه زاویه رو تنظیم کرد گیر بیار اگه پایه مخصوصش گیرت نیومد ببین میتونی از پایه اتصال به دیوار اسپیکر استفاده کنی؟ بعد تو کانفیگ آنتن فاصلت رو تنظیم کردی؟ سعی کن سیگنال آنتن رو به اندازه کافی بالا ببری
    این پایه ای که میگی یا همون تنظیم زاویه منظورت اینه که سر رادیو بیاد بالاتر مثل دیش رسیور یا از راست و چپ هم باید کج و کوله بشه ؟

عضو عادی
    نوشته
    45
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    3
    نه فقط رو به بالا حتی تو تبلیغ های نانو استیشن تو سایت های خارجی این پایه هم هست رو جعبه دستگاه هم یه عکس از این پایه هست
    این باند هایی که تو سالن ها روی دیوار نصب میشن از یه پایه مشابه استفاده میکنن
    اگه باز هم توفیقی حاصل نشد سعی کن دنبال یکی دیگه از آنتن های شرکت ای اس پیت بگردی که جهتش بیشتر باهات مچ باشه حتی اگه فاصلش هم بیشتر باشه

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط noob نمایش پست ها
    نه فقط رو به بالا حتی تو تبلیغ های نانو استیشن تو سایت های خارجی این پایه هم هست رو جعبه دستگاه هم یه عکس از این پایه هست
    این باند هایی که تو سالن ها روی دیوار نصب میشن از یه پایه مشابه استفاده میکنن
    اگه باز هم توفیقی حاصل نشد سعی کن دنبال یکی دیگه از آنتن های شرکت ای اس پیت بگردی که جهتش بیشتر باهات مچ باشه حتی اگه فاصلش هم بیشتر باشه
    متاسفانه چون ارتفاع کمه فقط اونایی که نزدیکن بهم رو میبینه بقیه انتن ها فاصلشون بیشتره و ساختمان بلند توی مسیر هست و امواج بهم نمیرسه .راستی الان سر رادیو رو یکم دادم بالا سیگنال بهتر شده از 90 رسید به 86 این دیگه بهترین حالتشه کانکت هم شد اما چون سیگنال ضعیفه سی سی کیو داغونه و افت سرعت دارم ولی من فکر میکنم اگر انتن پارابولیک 32 db +یک رادیو با خروجی حداقل 1000 میلی وات استفاده کنم سیگنالم به 60 برسه ؟درسته یا اونم مثل نانو عمل میکنه ؟

عضو عادی
    نوشته
    45
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    3
    من تا حالا فقط از نانو استیشن و تی پی لینک برا دریافت استفاده کردم برا یه مدل آنتن دیگه نمیتونم مشاوره ای بهت بدم
    ولی خب هر جور فکرشو بکنی با مشخصاتی که دادی باید سیگنال بهتر بشه اما مسئله مهمتر اینه که سیگنال تا چه اندازه بهتر بشه!
    با توجه به اطلاعاتی که دادی باید از یه آنتن استفاده کنی که رنج دریافت عمودیش بالا باشه
    اگر تونستی از یه جا گیر بیاری نتیجه رو بگو تا در جریان باشیم

ویرایش توسط noob : 2014-11-09 در ساعت 08:32 PM

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

زاویه گیرنده هی نانو استیشن

مشکل سیگنال ندادن رادیو نانو استیشن

تفاوت انتن نانو استیشن ام فایو

پاور استیشن

نانو استیشن m5

برچسب برای این موضوع