نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 9سپاس
  • 1 توسط cisco-tr
  • 2 توسط alisc
  • 1 توسط alisc
  • 2 توسط alisc
  • 1 توسط alisc
  • 2 توسط alisc

موضوع: طریقه اتصال مودم وایرلس به اکسس پوینت

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    90

Icon14 طریقه اتصال مودم وایرلس به اکسس پوینت

با سلام بر اساتید
    سناریو:
    من یک مودم وایرلس دارم که توی کنتور برق جاسازی اش کردم!! و اینترنت را از طریق wireless usb می گیرم!!! چون با کابل کشی مشکل دارم!! از این روش استفاده می کنم!!!
    من میخواستم یک اکسس پوینت بگیرم و این مودم وایرلس را به این اکسس پوینت وصل کنم و از طریق این اکسس پوینت پهنای باند را مدیریت کنم!! منظور اینترنت هست !چون از ccproxy استفاده می کنم!!
    خلاصه می خواستم بدونم ایا میشه مودم وایرلس را به اکسس پوینت متصل کرد؟؟؟؟ و کلا این 2 را با هم ادغام کرد؟؟؟
    اکسس پوینت باید دارای چه ویژه گی هایی باشد؟؟؟

سپاس

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: cisco

عضو عادی
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    4
    بله میشه.

باید bridge کنین و ...

lakers320 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    90
    ممنون دوست عزیز: میشه بیشتر و با جزییات توضیح بدهید!! من تا حالا به این سیستم کار نکردم!!!
    سپاس

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    90
    کسی نیست!!!!!!!!!!!!!

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط lakers320 نمایش پست ها
    خلاصه می خواستم بدونم ایا میشه مودم وایرلس را به اکسس پوینت متصل کرد؟؟؟؟
    بله میشه

اکسس پوینت باید دارای چه ویژه گی هایی باشد؟؟؟

چیزه خاصی نمیخواد !

۲ راه دارید :

۱. مودم رو Bridge کنید و کانکشن PPPOE را روی اکسس پوینت تنظیم کنید
    ۲. مودم رو بصورت PPPOE کانفیگ کنید و مستقیم وصلش کنید به اکسس پوینت ( روی اکسس پوینت باید DHCP Server - اکسس پوینت باید هم رنج مودم ADSL باشد )

- - - ادامه - - -

روش کلی :
    فقط هنگام کانفیگ کردن اکسس پوینت باید اکسس پوینت را روی مد AP بزارید - سپس یک SSID بهش بدید - سپس یک WPA2-PSK ست کنید و از تب Network آی پی اون رو هم رنج با مودم ADSL انتخاب کنید

یعنی مثلا مودم ADSL هست 192.168.1.1
    اکسس پوینت رو بزارید 192.168.1.254

lakers320 و sayrus2010 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    90
    ممنون دوست عزیز: هدف من این است که مودم وایرلسی که توی کنتور برق جاسازی کردم را به اکسس پوینت وصل کنم: این اکسس پوینت باید کنار پی سی خودم باشه!!! چون مودم وایرلسی که توی کنتور هست را نمیتونم پورت لن اش را به کامپیوتر خودم که سرور هست وصل کنم!! فاصله یکم زیاد هست!!!! و مدیریت نمیشه کرد!!!! برای سی سی پروکسی و..!! خلاصه..
    الان روش اولی که گفتید را متوجه نشدم!!!! مودم وایرلس باید توی حالت bridge باشه؟؟؟ اینجوری که باید کانکشن ساخت براش!!! و یوزر پس داد به مودم!!!
    این مد ap را می گید چی هست؟؟؟ لطفا یک اکسس پوینت که چنین قابلیتی داره و قیمت اش بین 80 تا 100 هزار باشه را معرفی کنید!!! چون فاصله بین کنتور و پی سی بین 5 تا 10 متر هست!!! ولی دیوار هم هست بین شان!!!

سپاس

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    ممنون دوست عزیز: هدف من این است که مودم وایرلسی که توی کنتور برق جاسازی کردم را به اکسس پوینت وصل کنم: این اکسس پوینت باید کنار پی سی خودم باشه!!! چون مودم وایرلسی که توی کنتور هست را نمیتونم پورت لن اش را به کامپیوتر خودم که سرور هست وصل کنم!! فاصله یکم زیاد هست!!!!
    پس کلا قصد دارید این ارتباط بی سیم باشه ؟ درسته ؟

الان روش اولی که گفتید را متوجه نشدم!!!! مودم وایرلس باید توی حالت bridge باشه؟؟؟ اینجوری که باید کانکشن ساخت براش!!! و یوزر پس داد به مودم!!!
    این مد ap را می گید چی هست؟؟؟ لطفا یک اکسس پوینت که چنین قابلیتی داره و قیمت اش بین 80 تا 100 هزار باشه را معرفی کنید!!! چون فاصله بین کنتور و پی سی بین 5 تا 10 متر هست!!! ولی دیوار هم هست بین شان!!!
    سپاس
    ببینید شما برای این کار باید یک روتر/وایرلس تهیه کنید
    که اینترنت رو بصورت وایرلس بتونه دریافت کنه ( یعنی قابلیت Station یا Client هم داشته باشه ) و روی ۴ تا پورت شبکه خودش بتونه اون رو شیر کنه .
    یعنی وایرلس بگیره و بصورت کابلی شیر کنه درسته ؟

- - - ادامه - - -

صبر کنید سرچ کنم یک روتر/وایرلس در این رنج قیمت پیدا کنم

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    دوست عزیز یک سوال :
    شما که فرمودید الان دارید با USB Wireless اینترنت رو دریافت می کنید دیگه چه نیازی به اکسسس پوینت دارید ؟

از اکسس پوینت برای چه کاری میخواهید استفاده کنید ؟

- - - ادامه - - -

از طریق این اکسس پوینت پهنای باند را مدیریت کنم!! منظور اینترنت هست !چون از ccproxy استفاده می کنم!!
    اگر قصد شما از خرید اکسس پوینت مدیریت اینترنت و اعمال محدودیت هست باید خدمتتون عرض کنم اکسس پوینت برای این کار نیست ! و نمیتوان با اکسس پوینت همچین کاری انجام داد !

شما یک روتر میکروتیک تهیه کنید

mohsenheyt و lakers320 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    90

Icon14

ممنون دوست عزیز:
    پس کلا قصد دارید این ارتباط بی سیم باشه ؟ درسته ؟
    بله»درسته.

ببینید شما برای این کار باید یک روتر/وایرلس تهیه کنید
    که اینترنت رو بصورت وایرلس بتونه دریافت کنه ( یعنی قابلیت Station یا Client هم داشته باشه ) و روی ۴ تا پورت شبکه خودش بتونه اون رو شیر کنه .
    یعنی وایرلس بگیره و بصورت کابلی شیر کنه درسته ؟
    ببینید: من نمیخوام روی پورت لن اینترنت را شیر کنه!! چون نمیخوام کابلی کار کنم!!!! و نمیخوام به صورت کابلی شیر کنه!!! چون پورت لن به مودم وایرلس متصل هست(یعنی داخل مودم وایرلس تعبیه شده است) و ان هم توی کنتور هست!!!

شما که فرمودید الان دارید با USB Wireless اینترنت رو دریافت می کنید دیگه چه نیازی به اکسسس پوینت دارید ؟
    از اکسس پوینت برای چه کاری میخواهید استفاده کنید ؟
    درسته:
    USB Wireless استفاده می کنم!!! ولی چون مودم ویرلس را توی حالت pppoe گذاشتم !! هر کسی میتونه به مودم وصل بشه و از اینترنت استفاده بکند!! و من نمی تونم به مودم وایرلس از طریق پورت لن وصل بشم!! و تنظیمات سی سی پروکسی را انجام بدم!!! چون مودم وایرلس توی کنتور برق هست و امکان بردن کامپیوتر به انجا نیست!!!!

اگر قصد شما از خرید اکسس پوینت مدیریت اینترنت و اعمال محدودیت هست باید خدمتتون عرض کنم
    اکسس پوینت برای این کار نیست ! و نمیتوان با اکسس پوینت همچین کاری انجام داد !
    شما یک روتر میکروتیک تهیه کنید
    بله: میخوام مدیریت کنم!! بالا قضیه را کامل گفتم!! این روتر میکروتیک قیمت اش چند هست؟ وایرلس هست؟؟ تنظیمات اش چطوری هست؟
    سپاس

ویرایش توسط lakers320 : 2014-08-13 در ساعت 04:26 PM

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    USB Wireless استفاده می کنم!!! ولی چون مودم ویرلس را توی حالت pppoe گذاشتم !! هر کسی میتونه به مودم وصل بشه و از اینترنت استفاده بکند!! و من نمی تونم به مودم وایرلس از طریق پورت لن وصل بشم!! و تنظیمات سی سی پروکسی را انجام بدم!!! چون مودم وایرلس توی کنتور برق هست و امکان بردن کامپیوتر به انجا نیست!!!!

برای اتصال به مودم و اعمال تنظیمات حتما نیازی نیست که با کابل بهش وصل بشید
    میتاونید همین الان هم که توسط وایرلس وصل هستید آدرس 192.168.1.1 رو داخل مرورگر تایپ کنید تا بتونید وارد صفحه کانفیگ مودم بشید و رمز روی اون قرار بدید یا تغییر رمز بدید و . . .

بله: میخوام مدیریت کنم!! بالا قضیه را کامل گفتم!! این روتر میکروتیک قیمت اش چند هست؟ وایرلس هست؟؟ تنظیمات اش چطوری هست؟
    میکروتیک مدل RB951 مناسب هست
    قیمتش هم حدودا 190.000 تومان هست

لینک مشخصات این مدل : RouterBoard.com : RB951-2n

میتاونید همین الان هم که توسط وایرلس وصل هستید آدرس 192.168.1.1 رو داخل مرورگر تایپ کنید تا بتونید وارد صفحه کانفیگ مودم بشید و رمز روی اون قرار بدید یا تغییر رمز بدید و . . .

لینک مشخصات این مدل : http://routerboard.com/RB951-2n

- - - ادامه - - -

در رابطه با کانفیگش هم خدمتتون عرض کنم تمام آموزش های مورد نیاز در سطح وب موجود هست - ولی برای کانفیگ باید حداقل به Network+ مسلط باشید و در رابطه با میکروتیک مقالاتی بخونید تا بتونید روتر رو کانفیگ کنید ( کلی بگم : ساده نیست ! )

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    90
    ممنون دوست عزیز:
    دوست عزیز: این قضیه اش فرق داره!!!! من نمیخوام یوزر پس عوض کنم که!! من میخوام به مودم وایرلس از طریق اکسس پوینت یا همین میکروتیک شما وصل بشم و از طریق ان کاربر ها را محدود کنم!!!! یک چیز واسط باید باشه!!
    سی سی پروکسی و غیره را تنظیم کنم!!

سایتی معتبر برای خرید اش وجود داره؟؟؟؟ در ضمن این دستگاه وایرلس هست؟؟؟ چون انتن ای نداره!!!

سپاس

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    دوست عزیز: این قضیه اش فرق داره!!!! من نمیخوام یوزر پس عوض کنم که!! من میخوام به مودم وایرلس از طریق اکسس پوینت یا همین میکروتیک شما وصل بشم و از طریق ان کاربر ها را محدود کنم!!!! یک چیز واسط باید باشه!!
    سی سی پروکسی و غیره را تنظیم کنم!!
    ببینید برای ایجاد محدودیت باید از میکروتیک استفاده کنید

ولی جریان این CCProxy یه چیزه دیگست !!!
    شما الان با همین تجهیزاتی که دارید هم میتونید توسط CCProxy اعمال محدودیت کنید !

سایتی معتبر برای خرید اش وجود داره؟؟؟؟
    سپاس
    بله ! داخلش گوگل سرچ کنید ( اعلام سایت خلاف قوانین انجمن هست )

در ضمن این دستگاه وایرلس هست؟؟؟ چون انتن ای نداره!!!
    بله ! بصورت داخلی وایرلس داره !

lakers320 و sayrus2010 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    90
    ولی جریان این CCProxy یه چیزه دیگست !!!
    شما الان با همین تجهیزاتی که دارید هم میتونید توسط CCProxy اعمال محدودیت کنید !
    ممنون دوست عزیز: من میخوام با
    CCProxy اعمال محدودیت کنم!! ولی چون مودم وایرلس توی کنتور برق هست و من نمیتونم پورت لن مودم وایرلس را به پورت لن کامپیوتر وصل کنم!!! در واقعه نمیتونم تنظیمات را اعمال کنم!! یعنی زمانیکه مودم وایرلس به کامپیوتر من وصل بود!! کامپیوترم سرور می شد!! و به سایر لپ تاپ کلاینت!! ولی الان من اینترنت را از طریق usb wireless ای که به کامپیوتر ام وصل هست می گیرم!! الان اینجا من کلاینت هستم!! و دیگه ان شرایط را ندارم!!!
    اگر شما روش خاصی را سراغ دارید برای تنظیمات ccproxy! لطفا راهنمایی کنید!
    سپاس

کلمات کلیدی در جستجوها:

طریقه اتصال اسپلیتربه مودم

وصل کردن مودم به کنتور

اتصال اکسس پوینت به مودم ADSL

سی سی پراکسی با اکسس پوینت

اتصال مودم وایرلس به اکسس پوینت

برچسب برای این موضوع