نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 2سپاس

موضوع: به اشتراک گذاری دستگاه فتوکپی و پرینتر اداری به صورت وایرلس

نام حقيقي: poorya kazemipour

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

به اشتراک گذاری دستگاه فتوکپی و پرینتر اداری به صورت وایرلس

با سلام خدمت همه دوستان انجمن
    بنده یک دستگاه فتوکپی و پرینتر حرفه ای شارپ مدل 421 دارم که سه پورت یو اس بی ، لن و پارالل رو پشت دستگاه داره و هر سه تاشون هم ساپورت میکنه . از طرفی بنده یک دستگاه روتر بیسیم هم دارم . حالا سوال بنده این هست که آیا میتونم از طریق پورت لن پشت دستگاه یه کابل شبکه بگیرم وصل کنم به روتر بیسیم تا بتونم پرینتر رو تو محیط اداره از طریق بیسیم به اشتراک بذارم ؟ یا مجبورم حتما از پرینت سرور وایرلس استفاده کنم ؟ لازم به ذکره که در حال حاضر پرینتر رو با کابل یو اس بی به یه کامپیوتر وصل کردم و از طریق اون کامپیوتر ، تو اداره به اشتراک گذاشتم . چون میخوام کامپیوتر رو از مدار شبکه خارج کنم تا دیگه مجبور نباشم واسه پرینت گرفتن حتما کامپیوتر روشن باشه . تا هر کارمندی بتونه از طریق لپ تاپ خودش هرجا که هست پرینت بفرسته ... ممنون میشم پاسخم رو بگیرم ... یا حق

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: cisco

عضو عادی
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    4
    با سلام

بله عزیز همونطوریکه خودتونم فرمودین با کابل eth میتونین این کار رو انجامش بدین.

اون هم مثل یه کامپیوتر هست دیگه.

M-r-r و farassoo سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: poorya kazemipour

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    ببخش دوست عزیز ولی میشه چند خط توضیح مختصر بدی ؟ یعنی میخوام بدونم از اول که کابل لن رو از پشت پرینتر به روتر وصل کردم دقیقا باید چیکار کنم؟ چجوری نصبش کنم؟

نام حقيقي: cisco

عضو عادی
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    4
    با سلام.

ما در شبکه برای این که هر نوعی از تجهیزات شبکه رو به شبکه وصل بکنیم باید یک آدرس IP بدیم بهش.و انجام اینکار در وسایل مختلف متفاوت است. مثلا برای IP دادن به Switch یا Router باید مستقیما به کامپیوتر وصلش کرد و بعد بهش IP داد. برای Printer هم همین قضیه صادقه.اگه Printer شما این امکان رو از طریق LCD برای شما فراهم بکنه که براحتی میتونید بهش IP بدین یا IP پیش فرضش رو به رنج شبکتون تغییر بدین. اگه پرینترتون این امکان رو نداشت شما باید از روی دفترچش IP پیش فرضش رو بردارین و پرینتر رو به یه کامپیوتر وصل کنین و IP کامپیوتر رو در رنج پرینتر قرار بدین و مثل تنظیم مودم ADSL با زدن IP پرینترتون در Browser وارد تنظیمات پرینتر میشین و اونجا تنظیمات مورد نظرتون رو انجام میدین.
    و بعد پرینتر رو از کامپیوتر در آورده و به روتر وصل میکنین(اگه روتر یا پرینتر شما از خاصیت MDIX پشتیبانی بکنه که با کابل شبکه معمولی هم کارتون راه میوفته وگرنه باید از کابل Cross استفاده کنین).
    حالا تو هرکدوم از کامپیوترات که میخوای به پرینتر دسترسی داشته باشن از قسمت Add Printer پرینتر رو روی کامپیوتر باید نصبش کرد.برای این کار باید نوع پرینتر رو Network قرار بدین که در این مرحله از شما IP میپرسه که با دادن IP بهش وصل میشه.(احتمالا درایورش رو هم ازتون بخواد.).

کلمات کلیدی در جستجوها:

میخوام از پرینتر بتونم در شبکه استفاده کنم

به اشتراک گذاری چاپگر در شبکه وایرلس

اموزش به اشتراک گذاری پرینتر در شبکه وایرلس

استفاده از پرینتر بصورت وایرلس

دستگاه پرینت سرور

اشترک گذاری پرینتر در شبکه بیسیم

نحوه به اشتراک گذاری چاپگر در شبکه وایرلس

اشتراک گذاری پرینتر توسط لن

شبکه پرینتر روتر

شیر پرینتر با استفاده از ای پی

اشتراک گذاری چاپگر بصورت بی سیم