نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: پهنای باند روتر برای کل شبکه یا یک سیستم

نام حقيقي: محمد

تازه وارد شناسه تصویری SirPatriot
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

پهنای باند روتر برای کل شبکه یا یک سیستم

سلام
    من میخوام یه روتر بگیرم و نیاز به کمک دوستان دارم که هزینه اضافی پرداخت نکنم ( البته اگر لازم باشه تا 1 میلیون هم پول روتر میدم)
    من میخوام یه شبکه ایجاد کنم شامل 2-3 لپتاپ و یک پرینتر و یک تلویزیون و یک هارد اکسترنال USB3.
    تنها چیزی که پهنای باند بالا میخواد همون هارد هست که به اشتراک گذاشته بشه ولی به ندرت پیش میاد همزمان 2 نفر بخوان چیزی ازش دریافت کنند.
    حالا یه سری روترها هست که با وایرلس N پهنای باند 300 میده و با AC 750 که مجموعا میشه 1050 مگابیت بر ثانیه. و یه سری دیگه این ترکیب رو با سرعت 600 و 1300 در اختیار شما قرار میدن که مجموعا میشه 1900.
    تا اونجا که من میدونم اگر سیستمی که به روتر وصل هست N باشه فقط میتونه به فرستنده N وصل شه و AC هم همینطور و کل پهنای باند رو نمیتونن استفاده کنند. (اگر غلط هست بفرمایید)
    حالا سوال من اینه: مثلا اگر دستگاه من N باشه و روتر N هم تا 600 ساپورت کنه من میتونم با یک دستگاه کل 600 تا پهنای باند رو داشته باشم یا همون 150 تا که پایه سرعت وایرلس N هست بهم میرسه و اگر بخوام 600 تا رو پر کنم باید 4 تا دستگاه وصل شه؟
    اگر دستگاه دوال باند باشه چی؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    سرعت گیرنده و فرستنده باید یکی باشند در غیر اینصورت سرعت دستگاه کمتر مدنظره . تازه در اون حالت هم در صورتی به سقف ارتباط می رسی که نویز نباشه ارتباط مستقیم و بدون مانع بین گیرنده و فرستنده باشه و ..
    اون مجموع رو هم کلا بی خیال شو ! و ببین لپ تاپتون از چه استانداردی پشتیبانی میکنه . دیوایس های ac هنوز ارزش خرید ندارند . چون هیچ کدوم از دستگاههای شما نمی تونه اون پهنای باند رو بگیره و مصرف کنه . یا حتی این استاندارد رو پشتیبانی کنه .

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    سرعت گیرنده و فرستنده باید یکی باشند در غیر اینصورت سرعت دستگاه کمتر مدنظره . تازه در اون حالت هم در صورتی به سقف ارتباط می رسی که نویز نباشه ارتباط مستقیم و بدون مانع بین گیرنده و فرستنده باشه و ..
    اون مجموع رو هم کلا بی خیال شو ! و ببین لپ تاپتون از چه استانداردی پشتیبانی میکنه . دیوایس های ac هنوز ارزش خرید ندارند . چون هیچ کدوم از دستگاههای شما نمی تونه اون پهنای باند رو بگیره و مصرف کنه . یا حتی این استاندارد رو پشتیبانی کنه .
    سرعت کمتر یعنی چی؟ میشه واضح تر بگید؟
    من لپتام AC نیست ولی موبایل و تبلت و تلویزیون همه AC هستن و اگر لازم باشه واسه لپتاپ هم میگیرم.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    مثلا لپ تاپ شما 150 هست ولی روتر شما 300 مگ . سرعت ارتباط میشه همون 150 مگ . البته همونطور که گفتم این در بهترین حالته .

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    مثلا لپ تاپ شما 150 هست ولی روتر شما 300 مگ . سرعت ارتباط میشه همون 150 مگ . البته همونطور که گفتم این در بهترین حالته .
    خب منم همین رو میخوام بدونم
    چجوری میشه فهمید لپتاپ یا موبایل من چنده؟
    لپتاپ 600 داریم اصلا؟ نرمال رو چند هستن؟

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    در واقع سوال اصلی من اینه
    اگر کلا لپتاب و موبایل و تبلتی نداریم که مثلا بالاتر 300 رو ساپورت کنه خوب من تکلیفم رو میدونم که روتر 300 هم واسه من بسه و 450 نمیخوام چون 2 نفر همزمان استفاده نمیکنه اما اگر لپتاپ 600 هم داریم من چجوری میتونم بفهمم لپتاپ خودم چنده و خب بالاخره من لپتاپ رو عوض میکنم و شاید 600 بگیرم پس دنبال روتر 600 باشم غیرمنطقی نیست.
    همین مسئله برای AC هم وجود داره؟

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    دوستان کسی نمیتونه کمک کنه؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.