نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 5سپاس
  • 3 توسط nahvi18
  • 1 توسط GUN12
  • 1 توسط mehrzadmo

موضوع: برای این مشگل چه سلوشنی پیشنهاد میدید ؟

نام حقيقي: صادق خسروانجم

عضو عادی
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    18

برای این مشگل چه سلوشنی پیشنهاد میدید ؟

سلام

توی کارخانه نی که من مشغولم یک عدد خط ADSL داشتیم با یک عدد مودم Linksys X3000 و بنا به دلایلی ما ADSL رو تعطیل کردیم و از یک شرکتی اینترنت رادیو Point to Point گرفتیم با دیوایس Bullet . تا اینجا کار همه چیز عالیه توپولوژی شبکه به این صورت که از بولت سیم مستقیم اومده داخل یکی از چهار پورت مودم ADSL ( که با گفتم ADSL رو کنسل کردیم ) و از یک پورت دیگه خارج می شه و وصل میشه به سویچ های لایه یکی و از اونم هم به طبع به شبکه کابلیم که برای End User هام هم با CCPROXY بهشون اینترنت می دم. اومیدوارم تا این جا رو متوجه شده باشید حالا مشگل من :
    دلیلی که سیم مستقیم از رادیو اومده به مودم ADSL از کار افتاده این بوده که بتونم از Wireless مودم بتونم استفاده کنم سوال منه اینه که چه طوری میتونم به تعدادی مدیر از خود راضی اینترنت بدم به موبایل هاشون ؟ ؟ ؟

من یه روشی رو امتحان کردم ولی جواب نداد (البته برای موبایل ها ولی پی سی تونستن) اومدم حالت مودم رو روی بریج گذاشتم و روی اون یک IP Valid روش ست کردم ور رنج DHCP خود مودم ADSL رو به رنج IP Valid که از شرکت گرفتم گذاشتم که یک رنج ۲۹/ ولی فقط لب تاب و پی سی تونستن وصل شن و اونم به خاطر این بوده که DNS رو باید دستی ست کنم و بد تر از این که مودم NAT رو انجام نمی ده ؟ ! و فقظ ۶ تا کلاینت می تونم داشته باشم سوال دوم : چه طوری NAT مودمی که روی بریج رو فعال کنم
    سوال سوم : بغیر از این کاری که من کردم چه چیز دیگه پیشنهاد میدید ؟ ؟

ببخشد اگه گنگ توضیح دادم
    یا علی
    ۱!

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    مهندس شما باید مودم Adsl رو ویا بولت رو توی حالت روتر قرار بدید و یک ipvalid روی اون ست کنید و رنج شبکتون رو هم
    به اون یکی دست روتر بدید تا مشکلتون حل شه
    مثلا برای بولت شما دوتا اینترفیس دارید یکی اینترفیس وایرلس هستش و دیگری اینترفیس LAN شما
    حالا شما ipvalid رو روی اینترفیس وایرلس بزارید و رنجی که میخواید به یوزرها اینترنت بده رو روی اینترفیس lan قرار بدید
    در مورد مودم adsl هم میتونید کاری مشابه این کار بکنبد با این تفاوت که ایندفعه ipvalid روی اینترفیس lan قرار میگیره که از
    بولت اومده و رنجی که میخواید به یوزراتون ip بدید روی اینترفیس وایرلس

mehrzadmo، netnetnet و spyman_pc سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: amir

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما می تونید به جای استفاده از مودم لینکسیس برای سرویس وایرلس از یک روتر rb951 که وایرلس داخلی داره استفده کنید و برای مدیراتون هم هات اسپات راه بندازی کاربر ها هم میتونن هات اسپات وصا بشن یا از طریق pppoe کانکت بشن این جوری هم ساده تره هم مدیریت بهتری روی اینترنت داری. فقط یک 240 تا خرج مودم هست....

mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: امیرحسین فتوحی

عضو عادی شناسه تصویری Star-x
    نوشته
    743
    سپاسگزاری شده
    347
    سپاسگزاری کرده
    198
    من هم چند روز پیش با همچنین مشکلی برخوردم
    مثل اینکه مودم adsl نمی تونه از پورتهای خودش nat کنه
    اخرش مجبور شدم یک روتر linksys wrt120n تهیه کنم و اینترنتو به پورت wan اون بدم.

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    Plan شبکه رو اگر بکشی من ممنون میشم . لطفا وظایف هر دیوایس رو هم بنویس و رنج شبکه خودت رو . من CCProxyرو نمی شناسم. الان عملیات NAT رو داره انجام میده این سرور ؟

بنویس و بکش اینها رو . یه حسی بهم میگه میشه با همین تجهیزات کار رو انجام داد

نقشه رو دستی هم بکشی و دقیق باشه کافیه.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    مثل اینکه مودم adsl نمی تونه از پورتهای خودش nat کنه
    معمولا مودم های ADSL فقط پورت DSL رو بعنوان ون قبول دارند و فقط با اون کار می کنند . اگر دقت کنید بعضا پورت یک لن نوشته lan / wan از اون سری مودم ها می تونید استفاده کنید .

چه طوری NAT مودمی که روی بریج رو فعال کنم
    نت یه پروتکل لایه 3 هست توی بریج (لایه دو ) جواب نمیده !

بغیر از این کاری که من کردم چه چیز دیگه پیشنهاد میدید ؟ ؟
    روش مهندس نحوی رو تست کنید . فقط یادتون باشه تیک نت رو بزنید توی تب نتورک . کارتون رو راه می اندازه اما روش چندان جالبی نیست . منم استفاده از میکروتیک رو بهتون پیشنهاد میدم . یه 751 و 951 و نهایتا یه 2011
    بهتون امکانات بسیار عالیی رو میده .

netnetnet سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع