صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: معرفی یک رادیو مناسب برای لینک های طولانی

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3

معرفی یک رادیو مناسب برای لینک های طولانی

امروز قصد دارم که یکی از بهترین و قویترین رادیوهای موجود در بازار رو بهتون معرفی کنم که به راحتی
    می تونید باهاش در فواصل طولانی لینک هایی با پهنای باند بسیار عالی داشته باشید
    به کمک این رادیو به راحتی می تونید در فاصله 80 کیلومتری پهنای باند بالای 50 مگابیت داشته باشید

رادیو مورد نظر روتربرد میکروتیک RB912UAG-5HPnD می باشد از امکانات این رادیو می توان به لایسنس لول 4 و دارا بودن 64 مگابایت RAM و 600 مگاهرتز CPU اشاره کرد
    این رادیو دارای یک کارت وایرلس بر روی خودش می باشد که دارای توان خروجی 1000 میلی وات می باشد
    و از قابلیت دوال چین بودن به خوبی پشتیبانی میکند که به راحتی Rate شمارو تا 300 مگابیت بالا میاره
    توان خروجی این رادیو همونطوری که گفتیم 1000 میلی وات هستش اما ممکنه بعضی از دوستان فکر کنند که توان خروجی رادیو متال که 1300 میلی وات هستش تسبت به این رادیو برتری داره
    باید خدمت اون دسته از دوستا عرض کنم که متال یک رادیو تک چین هستش و نهایتا از RATE معادل 150 پشتیبانی میکند و من تا به حال نتونستم پهنای باند بالای 120 مگابیت به دست بیارم
    اما رادیو RB912 به کمک یک انتن خیلی مناسب به خوبی می تونه توی فاصله 40 کیلومتری پهنای باند بالای 120 مگابیت رو برای شما فراهم کنه
    این روتر برد قابلیت اضافه کردن یک کارت وایرلس MiniPCI-e slots رو دارا می باشد که در صورت نیاز شما می توانید یک کارت وایرلس دیگه هم تهیه کرده و بر روی آن سوار کنید
    چند نمونه کارت

چند نمونه از تست های این رادیو

خوب همانطور که مشاهده میکنید در تصویر اول فاصله لینک 31 کیلومتره و پهنای باند اخذ شده حدود 150 مگابیت هستش و خیلی پایداره از نمودار میتونید به این امر پی ببرید
    قدرت سیگنال در بدترین شرایط (تصویر برای زمانیه که برف و بارون شدید اومد) 60- هستش و توی شرایط خوب تا55- هم پایین میاد و rate ما هم تا 240 بالا رفته

در لینک دوم هم که فاصله 41 کیلومتری داره پهنای باند تا 120 مگابیت بالا رفته و کیفیت سیگنال بسیار عالی هستش و البته این تصاویر برای شرایط بد جوی اب و هواست در شرایط خوب این سیگنال تا 50- هم پایین اومده

موضوعات مشابه:
    scope، reza_b20، netnetnet و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهدی غفاری

عضو عادی شناسه تصویری netnetnet
    نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    199
    سپاسگزاری کرده
    93
    مهندس ما چیزی مشاهده نمی کنیم!!!!

arash3400 و nahvi18 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    ببخشید من منظورتون رو متوجه نمیشم یعنی عکس ها قابل دیدن نیست . یا اینکه .....

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهدی غفاری

عضو عادی شناسه تصویری netnetnet
    نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    199
    سپاسگزاری کرده
    93
    نقل قول نوشته اصلی توسط nahvi18 نمایش پست ها
    ببخشید من منظورتون رو متوجه نمیشم یعنی عکس ها قابل دیدن نیست . یا اینکه .....
    درسته عکس ها نمایش داده نمیشن!!!
    این سایته ایرانیه خوبه برا آپلود آپلود عکس
    بعد از آپبود لینک مستقیم رو بزار قشنگ نشون میده

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    فاصله لینک ها رو که تو هوا میزنه میکروتیک همیشه. 1 کیلو مترو میزنه 3 کیلومتر اینجا تو تست.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    در اینکه نسبت به قیمتش کارایی مفیدی داره شکی نیست اما برای لینکهایی با مسافت بالا مناسب نیست ، چون باید توانایی جریان برگشتی رو هم داشته باشه ، این رادیو بیشتر برای Soho مناسب هستش.
    من اگه روزی بخوام با این سطح قیمت دستگاهی رو معرفی کنم قاعدتا رکت رو نام می برم چون به مراتب با کیفیت تر از این محصول و محصولات مشابه میکروتیک است ، اما اگه بخوام بنا به کیفیت از محصولات این دوشرکت انتخاب داشته باشم بی شک پایدار ترین محصول میکروتیک RB800 هستش که اون هم طراحی مدارش کار میکروتیک نیست.

arash3400، radar، mjzaret و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط netnetnet نمایش پست ها
    درسته عکس ها نمایش داده نمیشن!!!
    این سایته ایرانیه خوبه برا آپلود آپلود عکس
    بعد از آپبود لینک مستقیم رو بزار قشنگ نشون میده
    مسافت لینک از روی گوگل ارتث مشخص شده . بنده فقط قصد داشتم که یک نمونه
    از لینکی که با این رادیو زدم بزارم اینجا تا دوستان با نحوه کارش بیشتر اشنا بشن

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Zahmatkesh نمایش پست ها
    در اینکه نسبت به قیمتش کارایی مفیدی داره شکی نیست اما برای لینکهایی با مسافت بالا مناسب نیست ، چون باید توانایی جریان برگشتی رو هم داشته باشه ، این رادیو بیشتر برای Soho مناسب هستش.
    من اگه روزی بخوام با این سطح قیمت دستگاهی رو معرفی کنم قاعدتا رکت رو نام می برم چون به مراتب با کیفیت تر از این محصول و محصولات مشابه میکروتیک است ، اما اگه بخوام بنا به کیفیت از محصولات این دوشرکت انتخاب داشته باشم بی شک پایدار ترین محصول میکروتیک RB800 هستش که اون هم طراحی مدارش کار میکروتیک نیست.
    مهندس میشه بقرمایید بهترین لینکی که شما با راکت زدید چقدر پهنای باند داشته و توی چه مسافتی بوده
    اگر بخواهیم از رادیو های هم رنج میکروتیک استفاده کنیم شما به جز راکت چیرو پیشنهاد میکنید
    یک سوال دیگه هم داشتم رادیو های ماکروویو علت اصلی گرون بودنشون چیه . یعنی فقط بخاطر فرکانس
    بالاشونه یا به خاطر .....
    با تشکر

arash3400 و hexman سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    مهندس میشه بقرمایید بهترین لینکی که شما با راکت زدید چقدر پهنای باند داشته و توی چه مسافتی بوده
    اگر بخواهیم از رادیو های هم رنج میکروتیک استفاده کنیم شما به جز راکت چیرو پیشنهاد میکنید
    یک سوال دیگه هم داشتم رادیو های ماکروویو علت اصلی گرون بودنشون چیه . یعنی فقط بخاطر فرکانس
    بالاشونه یا به خاطر .....
    با تشکر
    مجموعه ما به موجب نوع فعالیت تحقیقات و مطالعات خوبی درباره اکثر تجهیزات داشته و داره ، ما حتی پاپ سایت تست با کلیه تجهیزات آزمایشگاهی رو برای انجام این عملیات ها داریم و بنا به نوع تست و شرایط گزارش تهیه می کنیم و این گزارشات بنا به تغییرات محصول تولیدی در بازه یک ساله تکرار می شود.
    در مورد رکت ویا هر رادیو دیگری باید اول تمام خط کش ها مقیاس های مقایسه ای یکی شده باشند تا این مقایسه معنا دار شود. "اینکه من بگم لینک زدم 40 مگ و مشکلی نداره " کاملا غیر تخصصی ست پس لطفا این انتظار رو نداشته باش.
    اما از منظر الکترونیک و طراحی برد ، عملکرد تجهیزات SOHO UBNT بهتر از میکروتیک بوده است.

زمانی که ما از فرکانس بالاتری استفاده می کنیم برای اینکه کوچک ترین مشکلی در مدار موجب مشکلات اساسی (مالی و جانی) می شود ساخت این تجهیزات به مراتب مشکل تر می باشد از طرفی برای تطبیق با استاندارد ها در این عرصه هرچه خلاقانه تر بروی تجهیزات ظاهر شوند مسلما هزینه نیروی انسانی بیشتر و متریال ان پیچیده تر است.

در شرکتهای سازنده تجهیزات این متریال انحصاری هر شرکت است که حرف اول را می زند و بابت اون متریال هزینه های بالایی دریافت می شود. دقیقا به همین دلیل است که یک سری تولید کنندگان ادعا دارند که باید پکیج لینک به صورت کامل از ایشان خریداری شود تا راندمان اصلی خود را نشان دهد ، فرق اصلی میکروتیک با نترونیکس ، اینفینت ، ردلاین وغیره در تکنولوژی ساخت دستگاه است.

maaziyar، arash3400 و nahvi18 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mohammad

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    راستی آنتنی که براش گذاشتید چی بوده؟
    البته من الان یه جایی دارم از این 912 استفاده می کنم تو فاصله 10 کیلو متری دید بسیار عالی داره -60 همدیگرو میبینن (آنتن روبروش یه رادیو 433 با کارت xr5 و
    آنتن پارابولیک هست) ccq tx/rx: 100/95 rx/tx 54m/54m نشون میده 6 مگ هم روش اینترنت دارم ولی سرعت ارسالم تو پیک مصرف از 3 بیشتر نمیشه همه یوزرام صداشون در اومده.

نام حقيقي: حامد عهدی

عضو عادی شناسه تصویری hamedahdi
    نوشته
    105
    سپاسگزاری شده
    67
    سپاسگزاری کرده
    76
    چه فایده یوبی کیوتی تکنولوژیس بالاست،استاندارده،توانش کم وضررش کمه، ملاک نهایی برای ما طول لینک و پهنای بانده.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedahdi نمایش پست ها
    چه فایده یوبی کیوتی تکنولوژیس بالاست،استاندارده،توانش کم وضررش کمه، ملاک نهایی برای ما طول لینک و پهنای بانده.
    بستگی داره
    لینکهایی که در هر مسافتی زده می شن در یک فرکانسی به حالت پایداری خودشون می رسن ، که دیگه بکشی هم بهتر از اون نمی شه ، این حالت با توان بالای رادیو بدتر می شه که بهتر نمی شه ، به همین دلیل ما هروقت لینکی رو تست نهایی می کنیم این توان رو به مینیمم حالت پایدار می رسونیم و سپس تمامی تست ها رو انجام می دیم تا این پایداری دچار مشکل نشه.

arash3400، nahvi18 و hamedahdi سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حامد عهدی

عضو عادی شناسه تصویری hamedahdi
    نوشته
    105
    سپاسگزاری شده
    67
    سپاسگزاری کرده
    76
    خیلی سطح بالا بود من این طوری برداشت کردم که یعنی اگر با دو بیسیم قوی در فاصله چند متری ارتباط P2P برقرار کنیم ، کیفیت ارتباط به مراتب کمتر از حالتی هست که این دو رادیو در فاصله مناسب دارند.
    خوب جدا از این بحث عقل ناقص من میگه که هر چقدر توان دستگاه بیشتر باشد امواج بیشتری منتشر شده و طبیعتا باید ارتباط بهتری داشته باشیم مگر اینکه فاکتور های دیگری با افزایش توان دستخوش تغییر گردند و کار را خراب کنند. اگر منظورتان آن فاکتور هاست آنها را برای ما تشریح کنید لطفا.
    با تشکر.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedahdi نمایش پست ها
    خیلی سطح بالا بود من این طوری برداشت کردم که یعنی اگر با دو بیسیم قوی در فاصله چند متری ارتباط P2P برقرار کنیم ، کیفیت ارتباط به مراتب کمتر از حالتی هست که این دو رادیو در فاصله مناسب دارند.
    خوب جدا از این بحث عقل ناقص من میگه که هر چقدر توان دستگاه بیشتر باشد امواج بیشتری منتشر شده و طبیعتا باید ارتباط بهتری داشته باشیم مگر اینکه فاکتور های دیگری با افزایش توان دستخوش تغییر گردند و کار را خراب کنند. اگر منظورتان آن فاکتور هاست آنها را برای ما تشریح کنید لطفا.
    با تشکر.
    ببین اگه دقت کرده باشی در دیتا شیت رادیو ها قید شده که اگه سیگنال دریافتی X باشه پهنای باند Y رو خواهی داشت ، حالا اگه سیگنال شما پایین تر ازون هم بیاد پهنای باند همونی هستش که در اطلاعات کاتالوگ منتشر شده ، اما یه مشکل دیگه هم هست ، ارتباط ما به صورت دوطرفه ست ، زمانی که توان بالا می ره باز انتشار امواج موجب افزایش نویز و کاهش پهنای باند می شود. برخی دیگر از موارد مشکل ساز این افزایش به مشخصه های آنتن برمی گردد. به طور مثال گزینه port to port isolation

arash3400، nahvi18 و hamedahdi سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط fazanasa نمایش پست ها
    راستی آنتنی که براش گذاشتید چی بوده؟
    البته من الان یه جایی دارم از این 912 استفاده می کنم تو فاصله 10 کیلو متری دید بسیار عالی داره -60 همدیگرو میبینن (آنتن روبروش یه رادیو 433 با کارت xr5 و
    آنتن پارابولیک هست) ccq tx/rx: 100/95 rx/tx 54m/54m نشون میده 6 مگ هم روش اینترنت دارم ولی سرعت ارسالم تو پیک مصرف از 3 بیشتر نمیشه همه یوزرام صداشون در اومده.
    دوست عزیز من از یک دیش 34 دی بی استفاده کردم .البته هر دو طرف تجهیزات یکسان بود شما
    یک xr5 گذاشتید که اگر اشتباه نکنم فقط 802.11 سری A رو پشتیبانی میکنه که نهایتا 54 مگابیت میتونید بگیرید
    شما هر دور سر لینکتون رو rb912 کنید با یک دیش مثلا 23 یا 28 دی بی بعد نتیجه رو مشاهده کنید
    اگر برای isp استفاده میکنید میتونید سمت خودتون این رادیو رو به همراه سکتور 5 گیگاهرتز دوال یا انتن فلت دوال استفاده
    کنید و سمت گیرنده بر حسب نیاز از sxt 5 lite یا sxt 5hpnd یا در مسافت های زیاد از sextant استفاده کنید

n,sj ucdc

- - - ادامه - - -

ببین اگه دقت کرده باشی در دیتا شیت رادیو ها قید شده که اگه سیگنال دریافتی X باشه پهنای باند Y رو خواهی داشت ، حالا اگه سیگنال شما پایین تر ازون هم بیاد پهنای باند همونی هستش که در اطلاعات کاتالوگ منتشر شده ، اما یه مشکل دیگه هم هست ، ارتباط ما به صورت دوطرفه ست ، زمانی که توان بالا می ره باز انتشار امواج موجب افزایش نویز و کاهش پهنای باند می شود. برخی دیگر از موارد مشکل ساز این افزایش به مشخصه های آنتن برمی گردد. به طور مثال گزینه port to port isolation
    خیلی خوشحالم که یواش یواش داریم میریم به سمت بحث علمی و پایه ایی . فقط اگر ممکنه مهندس جان
    کمی از تجربیاتتون رو هم در اختیار دوستان قرار بدید مثلا اینکه به عنوان مثال یکجا از یک رادیو و انتن خاص استفاده
    گردید و نتیجه رضایت امیز نبوده و به جاش یک رادیو دیگه گذاشتید که نتیجه بهتر شده . و یا اینکه شما معمولا کجا
    از لینک های ماکروویو استفاده می کنید .
    راستی من در اخر متوجه نشدم که برتری رادیوهای یوبیکویتی مثل همین راکت که میفرمایید نسبت به میکروتیک چیه؟
    یعنی شما هر دفعه گفتید این راکت بهتره و میکروتیک به گر پاشم نمیرسه اما براش دلیلبی بیان نکردید . اگر براتون امکانش
    هست این مورد رو هم برای من و دوستان تشریح کنید
    با تشکر

arash3400 و hexman سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    دوست عزیز من از یک دیش 34 دی بی استفاده کردم .البته هر دو طرف تجهیزات یکسان بود شما
    یک xr5 گذاشتید که اگر اشتباه نکنم فقط 802.11 سری A رو پشتیبانی میکنه که نهایتا 54 مگابیت میتونید بگیرید
    شما هر دور سر لینکتون رو rb912 کنید با یک دیش مثلا 23 یا 28 دی بی بعد نتیجه رو مشاهده کنید
    اگر برای isp استفاده میکنید میتونید سمت خودتون این رادیو رو به همراه سکتور 5 گیگاهرتز دوال یا انتن فلت دوال استفاده
    کنید و سمت گیرنده بر حسب نیاز از sxt 5 lite یا sxt 5hpnd یا در مسافت های زیاد از sextant استفاده کنید

n,sj ucdc

- - - ادامه - - -

خیلی خوشحالم که یواش یواش داریم میریم به سمت بحث علمی و پایه ایی . فقط اگر ممکنه مهندس جان
    کمی از تجربیاتتون رو هم در اختیار دوستان قرار بدید مثلا اینکه به عنوان مثال یکجا از یک رادیو و انتن خاص استفاده
    گردید و نتیجه رضایت امیز نبوده و به جاش یک رادیو دیگه گذاشتید که نتیجه بهتر شده . و یا اینکه شما معمولا کجا
    از لینک های ماکروویو استفاده می کنید .
    راستی من در اخر متوجه نشدم که برتری رادیوهای یوبیکویتی مثل همین راکت که میفرمایید نسبت به میکروتیک چیه؟
    یعنی شما هر دفعه گفتید این راکت بهتره و میکروتیک به گر پاشم نمیرسه اما براش دلیلبی بیان نکردید . اگر براتون امکانش
    هست این مورد رو هم برای من و دوستان تشریح کنید
    با تشکر
    بنده هم خوشحالم که در برخورد شما تغییراتی می بینم و امیدوارم این روند همچنان ادامه یابد تا بیش از پیش به سمت مباحث تخصصی و نه تجربی پیش بریم.

در مورد سوال شما ، بنده در پست هشتم جواب شما رو دادم.
    مجموعه ما به موجب نوع فعالیت تحقیقات و مطالعات خوبی درباره اکثر تجهیزات داشته و داره ، ما حتی پاپ سایت تست با کلیه تجهیزات آزمایشگاهی رو برای انجام این عملیات ها داریم و بنا به نوع تست و شرایط گزارش تهیه می کنیم و این گزارشات بنا به تغییرات محصول تولیدی در بازه یک ساله تکرار می شود.
    در مورد رکت ویا هر رادیو دیگری باید اول تمام خط کش ها مقیاس های مقایسه ای یکی شده باشند تا این مقایسه معنا دار شود. "اینکه من بگم لینک زدم 40 مگ و مشکلی نداره " کاملا غیر تخصصی ست پس لطفا این انتظار رو نداشته باش.
    اما از منظر الکترونیک و طراحی برد ، عملکرد تجهیزات SOHO UBNT بهتر از میکروتیک بوده است.

زمانی که ما از فرکانس بالاتری استفاده می کنیم برای اینکه کوچک ترین مشکلی در مدار موجب مشکلات اساسی (مالی و جانی) می شود ساخت این تجهیزات به مراتب مشکل تر می باشد از طرفی برای تطبیق با استاندارد ها در این عرصه هرچه خلاقانه تر بروی تجهیزات ظاهر شوند مسلما هزینه نیروی انسانی بیشتر و متریال ان پیچیده تر است.

در شرکتهای سازنده تجهیزات این متریال انحصاری هر شرکت است که حرف اول را می زند و بابت اون متریال هزینه های بالایی دریافت می شود. دقیقا به همین دلیل است که یک سری تولید کنندگان ادعا دارند که باید پکیج لینک به صورت کامل از ایشان خریداری شود تا راندمان اصلی خود را نشان دهد ، فرق اصلی میکروتیک با نترونیکس ، اینفینت ، ردلاین وغیره در تکنولوژی ساخت دستگاه است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

فروش رادیو مایکروویو 120 گیگاهرتز

بالا بردن سرعت در میکروتیک با کش

قویترین رادیو

http:forum.persiannetworks.comf77t64334.html

بهترین رادیوهای موجود در بازار

رادیو میکروتیک برای مسافت طولانی

ارتباط رادیویی مسافت طولانی

افزایش برد رادیو ميكروتيك

مقایسه انواع رادیوهای وایرلس از نظر برد مسافت