صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 27

موضوع: توان رادیو ها و مقایسه با دستگاه مایکروویو Feller Mw360

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4

توان رادیو ها و مقایسه با دستگاه مایکروویو Feller Mw360

دستگاه مایکروویو MW360 وسیله ای ست برای گرم کردن و پخت غذا که اگر این مدل در منازل ما نباشد از یکی دیگر از برند ها کمو بیش در منازل ما جای گرفته است، توان خروجی این دستگاه 1450 وات می باشد، معادل 31.6 دسیبل
    این دستگاه قادر هستش ظرف مدت 10 دقیقه به حدی یک لیتر آب رو جوش بیاورد که بخار ایجاد شده در ان با فشار آب را به طرفین پرتاب کند تا خود را آزاد کند.

حالا این توان را با تجهیزات استفاده شده توسط وایرلس کاران آماتور مقایسه می نماییم.
    به فرض دستگاه جدید میکروتیک که مدل آن QRT-2 است :
    توان این دستگاه 35 دسیبل است ، یعنی اگر بدون آنتن هم روشن شود از توان خروجی یک دستگاه مایکروویو خانگی توان بیشتری دارد.
    آنتن این دستگاه 17 دسیبل است و چندین برابر توان یک دستگاه مایکروویو که آنتن آن 2 دسیبل می باشد ، است.
    خب حالا توان خروجی این رادیو به قول دوستان پر قدرت چقدره ؟
    35db + 17db = 52db
    52 دسیبل ، برای چه فضایی ؟
    برای شعاع یک کیلومتری ؟
    توان این رادیو معادل 159 وات (158.489میلی وات) است ، آنتنی که برروی این رادیو قرار دارد یک فاجعه است، انتشار این توان در محدوده زیاد موجب برد کم ان می شود و واقعا مرگ تدریجی افرادی ست که در کنار این دستگاه تردد دارند و صراحتا اعلام می کنم استفاده کننده های این دستگاه ها اگر ازین فاجعه بی اطلاع باشند که واقعا برای افراد در معرض تابش این لینک قرار می گیرند متاسفم و اگر هم بدانند که ...

مغز انسان
    60 درصد کل حجم مغز را سلول‌های سفید و 40 درصد آن را سلول‌های خاکستری تشکیل می‌دهند.
    عناصر تشکیل دهنده مغز عبارت است از77% تا 78% آب، %10 تا 12% چربی، 8% پروتئین، %2 ماده ارگانیک، 1% کلی هیدرات و 1% املاح.
    اگر چه وزن مغز در حدود 2% کل وزن بدن می باشد اما 20% خون و 20% اکسیژن بدن را مصرف می نماید.
    سلول های کنترل کننده دست، دهان و زبان بخش بیشتری از مغز را به نسبت دیگر اعضای بدن اشغال کرده است که مبین اهمیت تکلم و استفاده از دست می باشد.
    مغز آدمی در هر ثانیه یک سلول عصبی خود را از دست می دهد. محاسبات انجام شده نشان می دهد که هر انسان در یک سال حدود یک گرم سلول مغزی خود را از دست می دهد.

خب با این شرایط چه اتفاقی برای مغز انسان پیش میاد ؟
    آیا رشد سرطان و مرگ و میر دنیای امروز به خاطر بی مبالاتی ما انسان ها نیست ؟
    اگر به این فکر کنیم که ما و خانواده مان نیز در معرض این امواج هستیم شاید سنجیده تر تصمیم بگیریم.

جدیدترین اکسس پوینت میکروتیک

لازم به ذکر است که اگر بیم انتن کم تر از 9 درجه باشد این خود خطر این انرژی را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

متاسفم

موضوعات مشابه:
    DaNi_84، 3hsan، netnetnet و 7 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    با تشکر از پست مفید شما جناب زحمتکش فقط من یک قسمتش رو متوجه نشدم
    شما میفرمایید که یک دستگاه ماکرو ویو خانگی توانش 1450 وات هستش ( تاکید بنده روی کلمه وات هستش )
    و این رادیوی میکروتیک که به تازگی وارد بازار شده حدودا 3200 میلی وات هستش
    نحوه محاسبات به چه صورت هستش که توان 3200 میلی وات از 1450 وات بیشتر میشه
    این سوال صرفا جهت کسب معلومات خودم هستش

یک سوال دیگه اگر ما یک اکسس پوینت داشته باشیم و در فاصله 2 متری با یک لب تاب بهش
    متص بشیم سیگنال در بهترین حالت همیشه منفی هستش مثلا 30-
    ایا این عدد تا 52db که از سر انتن تششع میشه فاصله خیلی زیادی نداره . ایا نباید فاکتور path loss
    رو هم توی محاسبات در نظر گرفت

ویرایش توسط nahvi18 : 2014-03-12 در ساعت 06:17 PM
    netnetnet، 131sx و hamedahdi سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط nahvi18 نمایش پست ها
    با تشکر از پست مفید شما جناب زحمتکش فقط من یک قسمتش رو متوجه نشدم
    شما میفرمایید که یک دستگاه ماکرو ویو خانگی توانش 1450 وات هستش ( تاکید بنده روی کلمه وات هستش )
    و این رادیوی میکروتیک که به تازگی وارد بازار شده حدودا 3200 میلی وات هستش
    نحوه محاسبات به چه صورت هستش که توان 3200 میلی وات از 1450 وات بیشتر میشه
    این سوال صرفا جهت کسب معلومات خودم هستش

یک سوال دیگه اگر ما یک اکسس پوینت داشته باشیم و در فاصله 2 متری با یک لب تاب بهش
    متص بشیم سیگنال در بهترین حالت همیشه منفی هستش مثلا 30-
    ایا این عدد تا 52db که از سر انتن تششع میشه فاصله خیلی زیادی نداره . ایا نباید فاکتور path loss
    رو هم توی محاسبات در نظر گرفت
    خواهش می کنم دوست عزیز
    در مورد سوال شما باید خدمتتون عرض کنم که من این دو رو در تساوی قرار ندادم ، بلکه خواسته بنده ازین مقایسه ارائه قالبی برای درک میزان توان بوده است.
    این مثال صرفا برای درک عملی واحد توان یا تشعشی دسیبل است.

در مورد سوال دوم شما
    در فیزیک دوران دبیرستان و یا فیزیک هالیدی جلد سوم (الکترومغناطیس) امده است که :
    سطحی بیشترین توان را از یک تابش الکترومغناطیس جذب می نماید که به صورت عمود بر سطح امواج قرار گیرد ، یعنی اگر این زاویه تغییر کند دریافتی نیز کاهش میابد.
    این خود گویای این مطلب است که هرچه سطح مقطع انتن گسترده تر باشد دریافت سیگنال بیشتر خواهد بود.
    از طرفی آنتن لپ تاپ شما 5-3 دسیبل می باشد، یعنی در مقابل انتنی که سطح مقطع چندین برابری دارد هیچ است.

تذکر
    شما اگر دو آنتن با سطح مقطع مشابه در مقابل هم قرار دهید با اینکه رادیو شما آسیب می بیند اما به دلیل ایجاد میدان الکترومغناطیس انتن شما در حد توان می توان ان را جذب نماید و تنها اگر دو رادیو را به صورت مستقیم به هم متصل کنید می توانید مشابه توانی را داشته باشید ، فلذا زمانی که انتن (مصرف کننده) در مداری قرار می گیرد بخشی از توان بر اثر این امپدانس تبدیل به انرژی حرارتی شده و در محیط ازاد می شود.

و بر طبق استاندارد به دلیل این افت توان در گیرنده ، از ان به عنوان حساسیت توانی و به صورت منفی یاد می شود.

netnetnet، 131sx، nahvi18 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    توان این دستگاه 35 دسیبل است ، یعنی اگر بدون آنتن هم روشن شود از توان خروجی یک دستگاه مایکروویو خانگی توان بیشتری دارد.
    شما فرمودید توان این رادیو از یک دستگاه ماکروویو خانگی بیشتر است . این چطور میتونه امکان پذیر باشه
    یعنی میفرمایید که 3.5 وات از 1450 وات بیشتره ؟ فکر کنم این مقایسه کمی اشتباه باشه و نتیجه گیری هم که
    از این مقایسه انجام شده صحیح نیست
    ممنون که پاسخ سوال بنده را دادید . من جواب سوالمو گرفتم
    با تشکر

131sx سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: حامد عهدی

عضو عادی شناسه تصویری hamedahdi
    نوشته
    105
    سپاسگزاری شده
    67
    سپاسگزاری کرده
    76
    توان رادیو ها و مقایسه با دستگاه مایکروویو Feller Mw360 اصلا مقایسه صحیحی نیست

امواج ماکروویو فرکانسشون بسیار بالاتره و حتی اگر توان رادیوی بیسیمی به توان 1450 وات برسه نمیتونه برات غذا بپزه.
    لامپ 1000 وات هم داریم امواج نوری( 3000 گیگا هرتز) متصاعد میکنه
    منظورم اینه که در مورد ضرر داشتن امواج باید دانشمندان بگن و من دانشمند نیستم .

nahvi18 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    به نظر بنده هم مقایسه صحیحی نبود

البته من هم میپذیرم که ضررش از رادیوهای دیگه بیشتره و در مورد داشتن ضرر با اقای زحمتکش موافقم
    اما باور کنید تجهیزات بیسیمی وجود داره که الان استفاده میشه و به مراتب خیلی خیلی از این ضررش
    بیشتر مثل امواج شبکه موبایل و خیلی چیزهای دیگه که گفتنش اینجا صحیح نیست

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedahdi نمایش پست ها

امواج ماکروویو فرکانسشون بسیار بالاتره و حتی اگر توان رادیوی بیسیمی به توان 1450 وات برسه نمیتونه برات غذا بپزه.
    دانشمند کیست ؟ کسی که تا ابد درس بخواند ؟
    کسی که مترصد پژوهش در یک شاخه علمی باشد. ما اول از همه باید روحیه فعالیت گروهی را درخود پرورش دهیم تا سپس به یک محقق چیره دست تبدیل شویم و بنا به تحصیلات و تخصصمان در ان حوزه به مرتبه دانشمندی نائل آییم.

زمانی که یه دانش آموز برگه سفید نقاشی رو با خط کش مدرج می کنه ، قصدش از این کار قیاس بین خط کش و کاغذ سفید نیست بلکه خط کش رو پیمانه ای قرار می ده برای درک اندازه ها.

زمانیکه به ما می گن آب رو در ظرفی یک لیتری بریزیم مقصودشان قیاس بین آب و ظرف نیست بلکه ظرف را پیمانه ای می دانند برای اندازه گیری آن مدار از آب.

زمانیکه من برای شما یه لامپ رو با امواج رادیویی مقایسه می کنم قصدم اثبات درستی و اشتباهی نظریه علمی نیست بلکه می خواهم متوجه تان کنم که شما هم می تونید با زندگی اطرافیانتون بازی کنید و حتی سلامتی را از انها سلب کنید. قصدم این نیست که بگم شما نمی فهمید و تنها من می فهمم بلکه می خوام نشان دهم که طرز فکر غلط چه تاثیری بر روی محیط پیرامون ما دارد.

البته این موضوع به دلیل عجله در تایپ دچار کژ تابی ست و انچه مقصود بنده بود به درستی توسط دوستان براشت نشد و این نقص این نگارش بود و در اولین فرصت انرا ویرایش و در سایت یا وبلاگ شخصیم قرار خواهم داد.

نوشته
    105
    سپاسگزاری شده
    67
    سپاسگزاری کرده
    76

با عرض پوزش نوشته های بالا رو تکذیب میکنم امواج ماکروفر 2.4 گیگاهرتز هست و میشه با رادیو های وایرلس مقایسه کرد. تحقیقات فراوانی انجام دادم این امواج ضرر هم دارن برای بدن.

حالا اگه اجازه میدین و پوزش منو پذیرفتین اجازه میخوام منم این دو رو باهم مقایسه کنم.
    مقایسه این دو مثل مقایسه شعله ی یک کبریت و شعله یک پالایشگاه است یعنی هر دو شون دست آدمو میسوزونن اما از اونجایی که توان حرارتی پالایشگاه زیاده میشه از چند متری حرارت رو احساس کرد اما در چند سانتی متری چوب کبریت حرارات رو احساس نمیکنیم. و نیز یک قضیه دیگر هم هست در دستگاه ماکروفر تمرکز انرژی صورت میگیرد. فرض کنید همان میزان نور خورشید که به دست میتابد و چیزی نمیشود همان میزان با ذره بین تمرکز یابد باعث سوزش میشود.
    یعنی نباید از امواج بیسیم بترسیم چون قرار نیست که با کله بریم تو اکسس پوینت و طی تحقیقاتم با این نتیجه رسیدم که فاصله خیلی فاکتور مهمی در از بین رفتن توان منبع انتشار هست (مثلا توان یک منبع حرارتی مثل پالایشگاه) و رابطه لگاریتمی داره.(با دو برابر شدن فاصله توانی که میرسه 10 ها برابر کمتر میشه)
    یعنی مگنت ماکروفر آشپزخانه نمیتونه از فاصله مثلا 2 متری غذا بپزه.

طیف نور مرئی هم فرکانسش 10 به توان 15 هرتز (10000 ترا هرتز )هست که اونم اشتباهی گفتم با عرض پوزش
    قصد من هم آموختن و یاد گرفتن هست.ببخشید سرتون رو درد آوردم ولی آخرش با این جنگ و جدال ها منم دانشمند میشم

kima، netnetnet، 131sx و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    با عرض پوزش نوشته های بالا رو تکذیب میکنم امواج ماکروفر 2.4 گیگاهرتز هست و میشه با رادیو های وایرلس مقایسه کرد. تحقیقات فراوانی انجام دادم این امواج ضرر هم دارن برای بدن.

از فرکانس های متفاوتی استفاده می کنه ، اما ما بحثمون این نیست (این مدلی که من مثال زدم 1T هستش)

Microwave oven - Wikipedia, the free encyclopedia

منم نگفتم که اگه در چنین محیطی مشغول باشی درجا تبخیر می شی.
    کاری که این فرکانس و توان انجام می ده اینه که ملکولهای مایعات رو وادار به جنبش می کنه و این جنبش به انريی حرارتی تبدیل می شه. در نتیجه این تاثیرات حرارت ایجاد شده موجب گرم شدن غذا و غیره می شود به همین دلیل هرچه مایعات موجود در ماده بیشتر باشد این تاثیر سریع تر رخ می دهد.
    ازطرفی من اومدم گفتم که هیچ چیزی بهتر از مغز آدم درون مایکروویو نمی پزد ، یعنی اینکه مغز انسان پر آب است

1- قابل ذکر است که حدود 70-60 درصد یک سلول را آب تشکیل داده است.

2- بنده هم نگفتم سریعا مایع مخاطی مغز تبخیر شده ، بلکه از مرگ تدریجی صحبت به میان آوردم.

3- طبق استاندارد مقدار تشعشع خارج شده از دستگاه مایکروویو اگر کمتر از 5 میلی وات در هر 5 سانتی متر متشر می شود برای انسان مضر نخواهد بود ، اما آیا توانی که ما از WIFI خونگی مون داریم کمتر ازین عدد هستش ؟

4- تحریک سلول ها و سرطانی شدن آنها چطور رخ می دهد ؟

استانداردی که برائ میزان فاصله از مایکروویو در نظر گرفته شده حداقل آن به اندازه طول یک دست است (تقریبا 1متر ) اما در بعضی جاها این اندازه را 2 تا 5/2 متر در نظر می گیرند البته این فواصل در زمانی که دستگاه روشن است باید رعایت شود . ممکن است شخصی در مقابل اشعه قرار داشته باشد و 5 الی 10 سال طول بکشد که عقیم شود اما شخص دیگری ممکن است در معرض اشعه و نشت بالایی قرار بگیرد و در یک مدت کوتاه سریعا عقیم شود. میزان استانداردی که برای نشت در نظر گرفته میشود واحدی به نام میلی وات بر سانتی متر مربع یا وات بر مربع برای سنجش نشت در نظر گرفته شده است. Mili WATT /cm2

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    با تشکر از مقالات مفید کلیه دوستان
    خوشبختانه این رادیو میکروتیک به دلیل اینکه در باند ۲ کار می کنه بعید میدونم خواهان زیادی داخل ایران داشته باشه و جایی بتونه باز کنه برای خودش و متاسفانه بازار پر هست از این دستگاه های با توان بالا

Zahmatkesh و 131sx سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    105
    سپاسگزاری شده
    67
    سپاسگزاری کرده
    76
    متاسفانه امواج رادیویی روی بدن تاثیر دارند اما اینکه چه میکنند باید منتظر ماند و دید یعنی نسل ما موش آزمایشگاهی آیندگان است شاید سالم زندگی مان به پایان برسد شاید نه و در آینده از فداکاری ما در راه علم تجلیل کنند.
    به هر حال هر کس نمیخواد موش آزمایشگاهی باشه باید یه شبکه توری (پشه بند) به این شکل هستش# از جنس آلومینیوم تو دیوار ها و سقف خونه اش تعبیه کنه
    این سیم توری مثلا در این ابعاد (هر ضلع مربع 12 سانتی متر) مانع ورود امواج پایین تر از 2.4 میشه و در ضلع 6 سانتی متر مانع ورود امواج تا 5 گیگاهرتز میشه یعنی یا جذب میکنه(باید به زمین اتصال بدیم) یا بازتاب میده .

131sx و nahvi18 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط kima نمایش پست ها
    با تشکر از مقالات مفید کلیه دوستان
    خوشبختانه این رادیو میکروتیک به دلیل اینکه در باند ۲ کار می کنه بعید میدونم خواهان زیادی داخل ایران داشته باشه و جایی بتونه باز کنه برای خودش و متاسفانه بازار پر هست از این دستگاه های با توان بالا
    البته این رادیو یک مدل مشابه هم داره به نام QRT5 که دقیقا همین مشخصات رو داره و توی فرکانس 5.8 کار میکنه اما هنوز وارد بازار نشده
    و به زودی وارد بازار میشه و به زودی روتر بردشم تولید میشه که برای لینک های پوینت تو پوینت مناسبه

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    البته دوستان خیلی هم سخت نگیرید
    اگر الان که از درب خونه رفتیم بیرون یه موتوری واسه گرفتن موبایلمون چاقوشو تا ته توی شکممون نکرد
    اگر به سر کوچه که رسیدیم یه ماشین کنترل از دستش در نرفت و با اسفالت کف خیابون همسطحمون نکرد
    اگر سیل و زلزله و هزار بلایایی طبیعی هم جون سالم به در بردیم هزار درد و مرض که داخل هوای آلوده کلان شهر ها هست و پارازیت های خیلی قوی ماهواره ای و انواع مریضی های ناشی از کود و سم زیادی که به مواد کشاورزی می زنن و اب های الوده به سرب و جیوه و اینا خودش کلی مشکل ایجاد می کنه که دیگه بینش قدرت فرکانس زیاد مهم نباشه
    ۳۰-۴۰ سال زندگی کردیم ۱۰-۲۰ سال دیگه هم همینجوری بگذره خوبه

mohsenhvac، 131sx، nahvi18 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    منم میخواستم همینو بگم اما کیمیا بهتر بیان کرد . ایا تا حالا به رادار های نظامی فکر کردید. من دیدم وقتی روشن بود یک گربه از کنارش رد شد
    و خشک شد.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

قدرت انتن QRT-2

رادیو qrt 2

توان رادیو

توان مایکروویو خانگی

QRT-5 برد مفید آنتن میکروتیک

باچند دسیبل توان ورودی 1000 وات توان خروجی داریم

قوانین فیزیک در دستگاه مایکروویو

مقایسه اکسس پوینت

انتن جدید میکروتیک 3.5 وات