صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 21

موضوع: یک سوال در مورد فرق بین رادیوها

نام حقيقي: hossein

خواننده شناسه تصویری hoseyn3562
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    2

یک سوال در مورد فرق بین رادیوها

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    مهندس یکی یکی میپرسیدی
    اینا اکثرا توی توان خروجی رادیو و نوع انتن و شکل سیگنال با هم متفاوتن
    بفرمایید توی چه زمینه ایی می خواید استفاده کنید تا بشه راهنمایتون کرد

نام حقيقي: مهدی غفاری

عضو عادی شناسه تصویری netnetnet
    نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    199
    سپاسگزاری کرده
    93
    دوست عزیر فکر میکنم این سئوالات با یه سرچ ساده جواب داره!!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoseyn3562 نمایش پست ها

سلام دوستان خواستم خیلی مختصر بفهمم در مورد اینها که چه فرقی با هم دارن میدونم زیاده بعد اموزش کانفیگ اینا رو هم من پیدا نکردم شرمنده ممنون میشم کمکم کنین
    - - - ادامه - - -

دوست عزیر فکر میکنم این سئوالات با یه سرچ ساده جواب داره!!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoseyn3562 نمایش پست ها

سلام دوستان خواستم خیلی مختصر بفهمم در مورد اینها که چه فرقی با هم دارن میدونم زیاده بعد اموزش کانفیگ اینا رو هم من پیدا نکردم شرمنده ممنون میشم کمکم کنین

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    استاد نحوی عزیز من هم یک پرسش در مورد این انتها بپرسم میخواستم بدونم همه این انتنها همزمام هم میتونن دیتا ارسال کنن و وهم دریافت کنن؟

انتنی هست که فقط دریافت کننده یا فقط ارسال کننده دیتا باشه؟

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    بله رادیویی هست که فقط ارسال و یا دریافت کنه مثل فرستنده رادیو یا دستگاه رادیو
    ولی در WLAN تمام رادیوها هم فرستنده و هم گیرنده هستند

hexman سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    ببینید اکثر رادیو هایی مثلا میکروتیک sxt دارای انتن و رادیو دوال هستند که می تونید طوری تنظیم کنید که یکی از انتن ها بفرسته
    یکی هم دریافت کنه و یا اصلا می تونید دوتا رادیو مثل نانو استیشن نصب کنبد و هر دو طرف یک میکروتیک بذارید و تنظیم کنید که
    یکی بفرسته و یکی بگیره .
    بفرمایید دقیقا می خواید چی کار کنید تا من راهنمایتون کنم

hexman سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط DaNi_84 نمایش پست ها
    بله رادیویی هست که فقط ارسال و یا دریافت کنه مثل فرستنده رادیو یا دستگاه رادیو
    ولی در WLAN تمام رادیوها هم فرستنده و هم گیرنده هستند
    طبق csma/ca هیچ فریمی قبل از تاییدیه دریافت ارسال نخواهد شد. این یعنی وقتی ارسال می شه هیچ دریافتی انجام نمی شه، اما به این معنی نیستش که شما این اتفاق رو حس کنید بلکه زمان این روند به شکلیه که تنها از لحاظ تئوری قابل لمس هستش مگر اینکه بخواهید به صورت حرفه ای کار کنید و از کمترین نوسان دستگاهتون بیشترین بازده رو دریافت کنید ، که در این صورت زمانی که لینک بارگزاری می شه افت 10 الی 15 در صدی پهنای باند در هر 100 مگ مشهود هستش

Carrier sense multiple access with collision avoidance - Wikipedia, the free encyclopedia

mehrzadmo، Star-x و amirreza59 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    ببینید من انگار منظورمو نتونستم خوب برسونم ببینید توی رادیو میکروتیک شما یک تب HT دارید که توی sxt ها دارای دوتا Chainهستش
    که هر چین معرف یکی از 2 انتن میکروتیک هستش شما میتونید با قرار دادن تیک RX , TX رادیو رو به گونه ایی تنظیم کنید که از طریق چین
    یک فقط ارسال کنه توی سمت مقابل هم می کید چین یک فقط دریافت کنه و برای چین دو هم بر عکس این عمل اتفال میفته

ولی سناریوی پیشنهادی بنده این است که مثلا شما دوتا sxt سمت اول و دوتا SXT سمت دوم نصب میکنید و در هر سمت یک روتر برد قرار می دهید
    و دوتا sxt رو میبرید توی روتر برد و طوری تنظیم می کنید که یکی از sxt ها فقط ارسال کنه و یکی دیگه هم فقط دریافت کنه اینطوری میشه در حالت
    تئوری به پهنای باند 600 مگابیت دسترسی داشت

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط nahvi18 نمایش پست ها
    ببینید من انگار منظورمو نتونستم خوب برسونم ببینید توی رادیو میکروتیک شما یک تب HT دارید که توی sxt ها دارای دوتا Chainهستش
    که هر چین معرف یکی از 2 انتن میکروتیک هستش شما میتونید با قرار دادن تیک RX , TX رادیو رو به گونه ایی تنظیم کنید که از طریق چین
    یک فقط ارسال کنه توی سمت مقابل هم می کید چین یک فقط دریافت کنه و برای چین دو هم بر عکس این عمل اتفال میفته

ولی سناریوی پیشنهادی بنده این است که مثلا شما دوتا sxt سمت اول و دوتا SXT سمت دوم نصب میکنید و در هر سمت یک روتر برد قرار می دهید
    و دوتا sxt رو میبرید توی روتر برد و طوری تنظیم می کنید که یکی از sxt ها فقط ارسال کنه و یکی دیگه هم فقط دریافت کنه اینطوری میشه در حالت
    دوست عزیز
    سیستم Nstream dual نیز از استاندارد 802.11 تبعیت می کند ، و در زمان دسترسی و اتقال دیتا ابتدا باید مشخصات کانکشن را در پکتی پاسخ دهد که این یعنی باید برمبنای استانداردی باشه تا مانع وجود تصادم بشه

Star-x سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413

عزیزم رادیو مورد نظر شما به صورت half duplex کار میکنه نه full duplex
    البته رادیوهایی هست که فول کار کنه البته با قیمت هایی به مراتب بالا تر

Zahmatkesh سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    من نمیدونم چرا نمیتونم منظورمو بفهمونم بحث بنده اصلا روی مباحث وایرلس و پروتکل های وایرلس نیست
    شما فرض کنید که دوتا کابل شبکه بین دوتا روتر کشیدید و یکیش رو به گونه ایی تنظیم می کنید که فقط
    ارسال کنه و یکی رو به گونه ایی تنظیم می کنید که فقط دریافت کنه . این موضوع هیچ شباهتی به بحث
    لود بالانسینگ و باندینگ نداره

در ضمن nstream dual به هیج وجه شبیه این روش که من ذکر کردم عمل نمیکنه و حتی به به پهنای باند
    روشی که من ذکر کردم نمیرسه . همونطور که میدونید ما توی روش nstream dual از استاندارد 80.11n
    نمیتونیم استفاده کنیم و فقط از 802.11a می تونیم استفاده کنیم که نهایت rate ما در حالت تئوری به
    2 تا 54 مگابیت میرسه و فاصبه زیادی تا 600 مگابیت دار

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    من نمیدونم چرا نمیتونم منظورمو بفهمونم بحث بنده اصلا روی مباحث وایرلس و پروتکل های وایرلس نیست
    شما فرض کنید که دوتا کابل شبکه بین دوتا روتر کشیدید و یکیش رو به گونه ایی تنظیم می کنید که فقط
    ارسال کنه و یکی رو به گونه ایی تنظیم می کنید که فقط دریافت کنه . این موضوع هیچ شباهتی به بحث
    لود بالانسینگ و باندینگ نداره

در ضمن nstream dual به هیج وجه شبیه این روش که من ذکر کردم عمل نمیکنه و حتی به به پهنای باند
    روشی که من ذکر کردم نمیرسه . همونطور که میدونید ما توی روش nstream dual از استاندارد 80.11n
    نمیتونیم استفاده کنیم و فقط از 802.11a می تونیم استفاده کنیم که نهایت rate ما در حالت تئوری به
    2 تا 54 مگابیت میرسه و فاصبه زیادی تا 600 مگابیت دار
    شما تعریفت از استاندارد 802.11n چیه ؟
    زمانی که chain تغییر می کنه چه اتفاقی میوفته ؟
    حالا در روش شما می شه از 802.11 استفاده کرد ؟ (کی گفته در nstream dual نمی شه از سری N بهره برد ؟)

در ضمن بحثی که شما دارید با موضوع صاحب تاپیک متفاوته، از طرفی بهتره مطالعه اجمالی در مورد این استانداردها داشته باشید، اگر هم در موضوعی دیدید که نیاز به همفکری و مشورت دارید تاپیکی ایجاد کنید تا از دانش بچه های PN بهترین بهره رو ببرید.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    تعریف بنده همون تعریف استاندارد هستش .
    بله در روش من میشه از 802.11 استفاده کرد بنده کل ترافیک ارسالی رو از یک لینک وایرلس عبور میدم و
    کل ترافیک دریافتی رو از لینک مجازای دوم
    در مورد nstream dual هم بنده تجربه شخصی و پاسخ شرکت میکروتیک رو گفتم شما توی nstream dual
    می تونید 802.11n رو استفاده کنید . اما در اصب rate شما تا 54 مگابیت بیشتر بالا نمیره این اشتباه بنده
    توی یک پروزه کردم و بعد از اینکه از شرکت میکروتیک سوال کردم این پاسخ رو دریافت کردم که در nstream dual
    نهایت rate هر stream به 54 مگابیت میرسه لطفا به تب data rate دقت فرمایید
    من معذرت می خوام که به سوالات شما پاسخ دادم که باعث شد بحث از موضوع اصلی خارج بشه .
    به هر حال بنده قصد جسارت و یا توهین نداشتم فقط خواستم کمکی کرده باشم و از اطلاعت شما استفاده کنم
    جناب مهندس

لطفا به تصویر زیر دقت کنید همانطور که مشاهده می کنید nstream از rate های بالاتر از
    54 مگابیت در ثانیه پشتیبانی نمیکنه . هم می تونید خودیتون این مسئله رو تست کنید
    و نتیجه را اعلام کنید و هم اینکه می تونید از شرکت میکروتیک سوال فرمایید

ویرایش توسط nahvi18 : 2014-02-02 در ساعت 01:30 PM

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    تعریف بنده همون تعریف استاندارد هستش .
    بله در روش من میشه از 802.11 استفاده کرد بنده کل ترافیک ارسالی رو از یک لینک وایرلس عبور میدم و
    کل ترافیک دریافتی رو از لینک مجازای دوم
    در مورد nstream dual هم بنده تجربه شخصی و پاسخ شرکت میکروتیک رو گفتم شما توی nstream dual
    می تونید 802.11n رو استفاده کنید . اما در اصب rate شما تا 54 مگابیت بیشتر بالا نمیره این اشتباه بنده
    توی یک پروزه کردم و بعد از اینکه از شرکت میکروتیک سوال کردم این پاسخ رو دریافت کردم که در nstream dual
    نهایت rate هر stream به 54 مگابیت میرسه لطفا به تب data rate دقت فرمایید
    من معذرت می خوام که به سوالات شما پاسخ دادم که باعث شد بحث از موضوع اصلی خارج بشه .
    به هر حال بنده قصد جسارت و یا توهین نداشتم فقط خواستم کمکی کرده باشم و از اطلاعت شما استفاده کنم
    جناب مهندس
    اول اینکه توهینی نشده و بی خودی جو نده

دوما
    شما وقتی از تجهیزات مناسب برای nstream dual استفاذه کنید جواب خواهید گرفت و محدودیتی در اصل استاندارد ندارید.
    در مورد طرح شما باید خدمتتون عرض کنم که تجهیزات سری n یه سری مشخصات دارن و طبق استاندارد پهنای باندشون دسته بندی می شه

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    لطفا این پس رو هم توی فروم خود میکروتیک مطالعه کنید

MikroTik RouterOS • View topic - MIMO Nstreme Dual

جناب مهندس همانطور که مشاهده میفرمایید من در این مورد هم مطالعه کردم و هم اطلاعات
    کامل دارم . باز هم منتظر پاسخ شما هستم . شاید بنده در اشتباهم و توی این پست بتونم از
    شما چیزی باد بگیرم

- - - ادامه - - -

شما نه حاضری مطالعه کنید نه تحقیق کنید و نه حاضرید از خود میکروتیک سوال کنید
    حتی گفته ها و لینک هایی که بهتون دادم رو هم قبول نمی کنید . و حتی با اینکه دارید
    تصویر موجود از برگه data rate رو شماهده می کنید باز هم حاضر نیستید این امر رو بپذیرید
    حتی حاضر نیستید یک لینک رو به این روش ببندید و نتیجه رو مشاهده کنید
    با این وجود من با شما بحثی ندارم . هر وقت دلیل و استناد اوردید بنده خوشحال میشم
    ازتون یاد بگیرم

netnetnet و mojtaba461 سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

Nstreme dual site:forum.persiannetworks.com

تنظیمات dual stream میکروتیک

برچسب برای این موضوع