نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط azadfalah
  • 1 توسط Zahmatkesh
  • 2 توسط azadfalah

موضوع: راه اندازی اینترنت وایرلس در سطح شهری کوچک

نام حقيقي: He3am

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    20

راه اندازی اینترنت وایرلس در سطح شهری کوچک

سلام.
    تو شهر خیلی کوچیک ما با جمعیت 5هزار نفر فقط یه شرکت از مرکز شهرستان اینترنت ADSL ارائه میده. قصد تاسیس یه شرکت دارم که اینترنت وایرلس ارائه بدم.

****اتفاقا خیلی خیلی از مطالب رو هم تو این سایت هم تو اینترنت خوندم و میدونم خیلی رو این مسئله بحث شده.****

ولی چیزی که من دیدم تو شهر گراش 4 تا شرکت وایرلس مشغول کارند و اتفاقا رو باند 2.4 هم اینترنت ارائه میدن. چجوری میشه یه شهر بزرگی مثل گراش با 4تا دکل کل شهر رو پوشش میده! برای شهر کوچک ما که هیچگونه ساختمان 2طبقه دیگه ای یا وایرلس دیگه ای نیست و اتفاقا شعاعی که باید اینترنت ارائه داده بشه خیلی کمه این کار شدنی نیست؟

و برای شروع من باید با چه شرکتی (اگه جنوب کشور فارس یا هرمزگان باشه خیلی بهتر) صحبت کنم؟

این عکس گوگل ارث شهر ما:

اینم امروز از تو شهر گراش که رد میشدم از گوشی اسکرین شات گرفتم. با میکروتیک باید یوزر پسورد وارد بشه!

اگه دقت کنین فرکانس هم 2.4 زده شده. البته رو فرکانس 5 هم بود ولی فقط 2 تا

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط Hesam4388 : 2013-11-27 در ساعت 08:31 PM

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    20
    دوستان کسی راهکاری نداره؟ من میخوام هزینه 20-30 میلیونی بذارم. این سرمایه رو از طریق جه شرکتی باید بیارم تو این کار؟
    کلا اساس این کار چیه؟ (هر کسب و کاری فوت و فن خودشو داره. اینارو از کی بپرسم؟) اگه آموزش کاربردی باشه براش هزینه هم میپردازم

نام حقيقي: √√√√√

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    ببخشید من متوجه نشدم شما برای تهیه اینترنت مشورت میخوای یا بهترین نقطه ها برای قرار دادن آنتن ؟!

میخوای با چی وصل شن به شبکه وایرلست ؟ لپتاب . گوشی ؟ یا کارت وایرلس اکسترنال یا نانو .. ؟

Hesam4388 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    20
    دوست عزیز من کلا میخوام بدونم چجوری باید شروع کنم اساس کار چجوریه. لوازم و دستگاهها رو از کجا تهیه کنم و ....
    مشخصا میخوام با موبایل و لپ تاپ وصل بشن چون باند2.4 منظورمه و تو عکس هم مشخصه.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    Netronics Net Point Pro N

Hanif سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: √√√√√

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    برادرانه بهتون میگم .

اول یکم روش فکر کنید من خودم رو میگم خیلی وقت ها شده جو وایرلس آدمو میگیره آدم بدون در نظر گرفتن سودش

میاد یه کاری میکنه که بعدش پشیمون میشه . الان 50 ملیون بزاری بانک ماهی 1 تومن بهت سود میده واقعا آیا 50 ملیون هزینه تو شبکه وایرلس برای شهرتون این مقدار سود رو میده ؟ تازه برای یک ملیون کار هم نمیکنیی

ولی از کجا شروع کنیم .

خوب شبکه وایرلس کارش چیه اینترنت رو از یک مرکز میگیره و پخش میکنه . در نتیجه اولین چیزی که شما نیاز داری اینترنت باید زنگ بزنی به isp های دیگه

برای مثال بگی 1 مگ چند میدین من مخوام نتتون رو این جا پخش کنم و از این حرفا .. بعد میرسیم به بحث فروش همین نت خوب ببینید فکر کنید یک مگ رو به

شما 300 بدن شما 100% باید oversell کنی یعنی بیشتر از اینترنت خریداری شده بفروشی یعنی اگر 300 خریدی حد اقل رو یک مگ باید 100 تومن سود کنی

دروسته ؟ این جوری بگم بهت اگر بگیم شما رو این یک مگ 5 تا 512 با ترافیک 10 گیگ بفروشی قیمتت باید چقدر باشه تا 100 تومن هم سود کنی ؟

آیا قیمت ما از شرکت های دیگه پایین تره ؟

ویرایش توسط azadfalah : 2013-11-30 در ساعت 09:15 PM
    mehrzadmo و Hesam4388 سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    20
    حق با شماست دوست عزیز ولی این نکات هم مدنظر بگیرین الان اگه بخوام از شرکت گرون فروش منطقه مون یه اینترنت 2مگ نامحدود بگیرم روزی 7500 پولش میشه تو شهرمون رقیب هم ندارم مخصوصا رو باند 2.4 موبایل و لپ تاپ که اصلا رقیبی وجود نداره. الان شما نرخ اینترنت وایرلس رو نگاه کنین در سایت ها. واسه 2 گیگ 128 ماهانه 10هزار میگیرن که البته قیمت خوبیه بنظر من.
    احتمال میدم کاربرهایی که تو شهر ما نیاز به اینترنت وایرلس دارن چیزی حدود 300 نفر باشن به بالا که به این تعداد باید اونایی که وسط ماه حجم تموم میکنن هم افزود. و یه نکته اینکه چون فعلا رقیبی نیست میشه یه جوری قیمت گذاری کرد که جوابگوی هزینه ها باشه. شرکت adsl مرکز شهرستان ه حسابی گرون فروشه!

- - - ادامه - - -

دوستان لطفا اگه میشه راهنمایی کنین از کجا شروع کنم و همین راهنمایی ها و راهکارها رو از کی بگیرم؟ ممنونم

نام حقيقي: مدیر شبکه

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    24
    بابت این مسئله اگر جدی هستید و حدود 10 تا 12 میلیون هم توان هزینه دارید می توانید بر روی کسب و کارش حساب باز کنید. در ضمن هر کسبی باید کننده آن باشید اینکه بقیه بیایند تمام کارهایتان را راست و ریست کنند منطقی نیست به هر ترتیب دفعه اول واسه راه اندازی می تونید از کمک بقیه بهره ببرید و لی بعد از آن باید بتونید خودتون شبکتون رو منیج کنید.

نام حقيقي: مازیار

عضو عادی
    نوشته
    93
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    13
    سلام دوستان
    1 سوال
    من 1 لینک میخوام بزنم 32 کیلومتر و به 1 روستا اینترنت بدم . شعاع این روستا 1.5 کیلومتر بصورت دست بالا البته. میخوام 433 بزارم و روش 2 تا کارت بزارم 1 کارت xr5 واسه برقراری لینک و 1 آلفا 1 وات واسه اینکه اونجا اینترنت رو پخش کنه . وانجا واسه پخش کردن میخواستم آنتن آمنی بزارم . حالا سوالم اینه که آنتن امنی چند دی بی نیاز هست و واسه گیرنده سمت یوزر چی بزارم ؟؟؟؟؟

نام حقيقي: مازیار

عضو عادی
    نوشته
    93
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    13
    UPPPP

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    UPPPP
    دوست عزیز برای دریافت پاسخ سریعتر ابتدا یه جستجو بفرمایید اگر به نتیجه نرسیدید اونوقت یه تاپیک مجزا برای سوالتون ایجاد کنید .

کلمات کلیدی در جستجوها:

وایرلس گراش

اینترنت وایرلس شهری

بخش اردگراش

ایجاد شبکه وایرلس (adsl( در سطح شهر

راه اندازی اینترنت وایفا با میکروتیک

راه اندازی انترنت شهری

وایرلس در سطح شهر

راه انداختن اینترنت وایلرس شهری

راه انداختن اینترنت وایرلرس شهری

دکل اینترنت وایرلس

اردگراش