نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 11سپاس
  • 2 توسط greatcyrus
  • 3 توسط alisc
  • 2 توسط knightsolo
  • 2 توسط greatcyrus
  • 1 توسط mr-ha
  • 1 توسط greatcyrus

موضوع: راهنمایی راه اندازی 5 عدد اکسس پوینت tplink

نام حقيقي: Mr-Hb

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    14

راهنمایی راه اندازی 5 عدد اکسس پوینت tplink

سلام به همه من یه راهنمایی میخوام در مورد کانفیگ 5 عدد اکسس پوینت tplink که مدلش دققیق یادم نیست،من میخوام این 5 تا اکسس پوینت و توی یه اداره نصب کنم که این اداره 30 تا کلاینت داره و باید به اتوماسیون اداریشون دسترسی داشته باشن حالا اینو هم بگم که این اداره واسه اتوماسیونشون یه سرور دارن که اون آماده ست و فقط باید بیاد تو شبکه که به این قسمت فعلا کاری ندارم،ولی سوال اینکه این اداره اینترنت پرسرعت هم داره که باید باد روی همین شبکه که قراره واسشون با 5 تا اکسس پوینت راه اندازی کنیم اینترنت هم داشته باشن و حالا دوستان اگه محبت کنن بنده رو راهنمایی کنن که نحوه کانفیگ این اکسس پوینت ها و همون مودم(اینترنت پرسرعت)به چه صورتی هست ممنون میشم.
    پیشاپیش از راهنمایی های همه دوستان ممنونم
    مدل این اکسس پوینت هارو پیدا کردم اینهtplink tl-wr740nحالا به نظرتون این مدل خوبیه واسه کاری که میخوام انجام بدم؟؟؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط mr-ha : 2013-11-21 در ساعت 06:51 PM

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    بعد اینکه این 5تا اکسس پوینت را در جای مناسب خودشوت نصب کردی از لن همه شون کابل کشی کن به یه سوییچ که سرورت هم تو اون سوییچ باشه تا سریعترین دسترسی به سرور برا کلاینتها فراهم شه..
    با توجه به اینکه پهنای باند تو اکسس پوینت share میشه و برا اینکه بدونی کلاینتها دقیقا به کدوم اکسس پوینت وصل هستند به نظر من بیا مک فیلتر کن تو اکسس پوینت و هر 6تا کلاینت رو بنداز تو یه اکسس پوینت تا ترافیک رو اکسس پوینتها تقسیم بشه به طور مساوی و رو یه یکی ترافیک نره بالا که یهو هنگ کنه خدانکرده!
    برا اینکه کلاینتها سردرگم نشن از ssid یکسان استفاده کن ...

alisc و mr-ha سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط greatcyrus نمایش پست ها
    بعد اینکه این 5تا اکسس پوینت را در جای مناسب خودشوت نصب کردی از لن همه شون کابل کشی کن به یه سوییچ که سرورت هم تو اون سوییچ باشه تا سریعترین دسترسی به سرور برا کلاینتها فراهم شه..
    با توجه به اینکه پهنای باند تو اکسس پوینت share میشه و برا اینکه بدونی کلاینتها دقیقا به کدوم اکسس پوینت وصل هستند به نظر من بیا مک فیلتر کن تو اکسس پوینت و هر 6تا کلاینت رو بنداز تو یه اکسس پوینت تا ترافیک رو اکسس پوینتها تقسیم بشه به طور مساوی و رو یه یکی ترافیک نره بالا که یهو هنگ کنه خدانکرده!
    برا اینکه کلاینتها سردرگم نشن از ssid یکسان استفاده کن ...
    از اینکه وقت گذاشتید و منو راهنمایی میکنیید ممنونم ولی اینارو تا حدودی میدونستم ولی بیشتر سوالم واسه این بود که بدونم نحوه کانفیگ این اکسس پوینتها چه صورت هست ویه سوال دیگه اگه ssid همه اکسس پوینتها رو یکی انتخاب کنم اونوقت از کجا بفهمم که سیستم به کدوم اکسس پوینت وصله ؟؟؟؟وهمچنین کانال های هر 5تا اکسس پوینت باید روی یه کانال باشه؟؟؟ودر ضمن یکی از دوستام میگفت که میتونی اکسس پوینتها رو هم وایرلس به هم وصل کنی ولی به نظر خودم همچین کاری ممکن نیست،حالا به نظرتون این مدل اکسس پیونتی که معرفی کردم واسه این کار مناسبه کم نمیاره؟؟؟؟میدونم خیلی سوال پرسیدم واقعا ممنونم

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    با سلام
    ابتدا ورودتون رو به انجمن خوش آمد میگم

ابتدا IP اکسس پوینت ها رو هم رنج با IP شبکه داخلی بدید
    روی همه اکسس پوینت ها Security Key یکسان بدید

دو راه دارید :
    1. یک اکسس پوینت رو وصل کنید به سوئیچ و روی مد AP کانفیگش کنید ( تا کل یوزرهایی که وصل میشن رو بیاره در شبکه داخلی ) ، سپس بقیه اکسس پوینت ها رو بزارید روی مد ریپیتر ( اینطوری کل بار و فشار میفته روی اکسس پوینت مرکزی )
    2. بین اکسس پوینت ها WDS بزنید ( همونی که دوستتون فرموده - اتصال وایرلس اکسس پوینت ها )

greatcyrus، radar و mr-ha سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حميدرضا ف

عضو عادی
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    با سلام
    ابتدا ورودتون رو به انجمن خوش آمد میگم

ابتدا IP اکسس پوینت ها رو هم رنج با IP شبکه داخلی بدید
    روی همه اکسس پوینت ها Security Key یکسان بدید

دو راه دارید :
    1. یک اکسس پوینت رو وصل کنید به سوئیچ و روی مد AP کانفیگش کنید ( تا کل یوزرهایی که وصل میشن رو بیاره در شبکه داخلی ) ، سپس بقیه اکسس پوینت ها رو بزارید روی مد ریپیتر ( اینطوری کل بار و فشار میفته روی اکسس پوینت مرکزی )
    2. بین اکسس پوینت ها WDS بزنید ( همونی که دوستتون فرموده - اتصال وایرلس اکسس پوینت ها )
    توضیح مناسب و خوبی دادن علی آقا
    در مورد راه اول اینکار مشکلی که داره ترافیک بیسیم شبکه را بالا میبره که با توجه به توان دستگاه شما 150MB که در حالت ارسال و یا دریافت 75MB در بهترین حالت برای یک سیستم مستقل است زیاد جالب بنظر نمی رسه .
    راه حل دوم هم زمانی کاربرد داره که شما بخواهید با چند اکسس پون چیزی مثل چتر بیسیم بخایید اجرا کنید مزیت این روش اینکه شما در هر نقطه که یکی از دستگاهها بتواند به شما سیگنال برساند و از شما دریافت کند ارتباط خواهید داشت و نیاز نیست هر بار به یکی از دستگاه ها کانکت شوید
    ولی راه حل مناسب به نظر بده همان سخن آقا کوروش است
    برای تقسیم پهنای باند بین سیستم ها و داشتن ارتباط بهتر شما باید در صورتی که محل کامپیوتر ها ثابت است بعد از قرار دادن اکسس پونت در محل مناست تعداد معینی از کامپیوتر ها را به دستگاه بیسیم متصل کنید بدلیل اینکه اکسس پوینت با توجه به درخواست ها سیستم ها پهنای باند را برای هر سیستم معین میکند بهتر سرور و اکسس پونت ها را از طریق یک سویچ و کابل به هم متصل کنید . (پون بیشترین درخواست برای مودم و سرور خواهد بود)
    برای وجود آلودگی سیگنال هم در کم کردن
    هنای باند موثره برای اینکه بتوانید فرکانسهای خالی را ببینید کافیست یکی از اکسس پونت ها را روی مد CLIENT قرارا بدید و SCAN کنید تا فرکانسهای مورد استفاده را ببینید انتخاب سیکنال ها ی متفاوت اگر بدرستی انجام شود به شما کمک خواهد کرد.
    فراموش نکیند دادن ip برای هر اکسس پونت امری ضروری است البته می توانید در رنج دیگری قرار دهید ئلی دستگاه هایی که می خواهند هم دیگر را ببیند باید در یک رنج باشند (مثل سرور و کامپیوتر ها)

greatcyrus و mr-ha سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    14
    از اینکه وقت گذاشتید و منو راهنمایی کرید ممنوم این راهنمایی های واقعا بهم کمک کرد و حالا باید وارد عمل بشم تا ببینم چه مشکلات و مسائلی پیش میاد تا دوباره اینجامطرح کنم و دوستان دوباره بنده رو راهنمایی کنن.
    ممنون از همگی

نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr-ha نمایش پست ها
    یه سوال دیگه اگه ssid همه اکسس پوینتها رو یکی انتخاب کنم اونوقت از کجا بفهمم که سیستم به کدوم اکسس پوینت وصله ؟؟؟؟
    وقتی مک کلاینت رو اد میکنی تو اکسس پوینت خب باید بدونی دیگه!! کلاینتهای نزدیک به هر اکسس پوینت باید تو همون اکسس پوینت اد بشن تا سیگنال خوبی داشته باشند.

- - - ادامه - - -

حالا بازم اگه ممکنه خودتم سردرگم شی که چی به چیه ! بیا ssid هر اکسس پوینت رو جوری اتنخاب کن که معرف مکان اون باشه
    مثلا اگه گذاشتیش تو طبقه اول و اتاق 101 اینجوری بذار ssid رو : F1-101

ویرایش توسط greatcyrus : 2013-11-22 در ساعت 10:28 AM
    alisc و mr-ha سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط greatcyrus نمایش پست ها
    وقتی مک کلاینت رو اد میکنی تو اکسس پوینت خب باید بدونی دیگه!! کلاینتهای نزدیک به هر اکسس پوینت باید تو همون اکسس گوینت اد بشن تا سیگنال خوبی داشته باشند.

- - - ادامه - - -

حالا بازم اگه ممکنه خودتم سردرگم شی که چی به چیه ! بیا ssid هر اکسس پوینت رو جوری اتنخاب کن که معرف مکان اون باشه
    مثلا اگه گذاشتیش تو طبقه اول و اتاق 101 اینجوری بذار ssid رو : F1-101
    بله متوجه شدم ممنون فکر کنم اگه ssidهای هرکدوم از اکسس پوینت ها رو متفاومت انتخاب کنم بهتر باشه و از مک فیلتر استفاده کنم بهتر باشه،حالا یه سوال دیگه که واسم پیش اومده اینکه اگه از مک فیلتر استفاده کنم بعدش بخوان یه سیستم دیگه بیاد تو شبکه باید دوباره مکش تو اکسس پوینت وارد کنم درسته؟؟؟؟یعنی سیستمی غیراز از سیستم های داخل مجموعه نمیتونه از این اکسس پوینت ها استفاده کنن؟؟؟

greatcyrus سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    بله کاملا درسته.
    اینجوری دقیقا شما میگی کی بیاد تو شبکه کی نیاد.. درسته کارت بیشتر میشه ولی مدیریتت تو شبکه بهتر میشه و خیالت هم راحته

mr-ha سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    14
    از همه تون ممنونم حالا باید وارد عمل بشم

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی اکسس پوینت tp-link

راه اندازی اکسس پوینت

تنظیم اکسس پوینت tp-link

کانفیگ اکسس پوینت tp link

کانفیگ اکسس پوینت tp-link 901nd

تنظیمات wds اکسس پوینت

نحوه کانفیگ اکسس پوینت tp-link

کانفیگ سوئیچ tp link 740کانفیگ tp-link tl-wa901ndراه اندازی اکسز پوینتر اهنمای اکسس پوینت tplink 740تنظیم دو اکسس پوینت به یکدیگر tplinkاکسس پوینت 5ssid سوئیچراهنمای خرید اکسس پوینت site:forum.persiannetworks.comکانفیگ اکسس پوینت tp link 901راه اندازي اكسس پينتنحوه راه اندازی wds وایمدم تیپیلینک اموزش راه اندازی tl-wa901ndتنظیم اکسس پوینت tp-link tl-wa901ndجای کابل ها در اکسس پوینت tp linkتنظیم اکسس پوینت tp-link با مودم tplinkکانفیگ پوینت تو پوینت tplinkتنظیمات راه اندازی اکسس پوینت tplinkطریقه نصب اکسس پوینت tp link

برچسب برای این موضوع