نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط qaderi
  • 1 توسط qaderi
  • 1 توسط shahani

موضوع: تبديل مودم ADSL Tplink TD-W8901G به اكسس پوينت

نام حقيقي: علی عزیزی

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

تبديل مودم ADSL Tplink TD-W8901G به اكسس پوينت

با سلام من يك مودم اي دي اس ال بي سيم Tplink TD-W8901G خونه دارم اوردم سركار
    حالا شبكه داخلي شركت كابلي كه به سيستم وصله داراي اينترنته يعني بدون اكانتينگ (يوزر پسورد)
    حالا مي خوام همون كابل رو به مودم وصل كنم و از واي فايش براي گوشي استفاده كنم
    رنج شبكه داخلي شركت 192.168.160.120 (مثلا اين سيستم منه) گيت وي شركت هم 192.168.160.1 هستش
    حالا من تو تنظيمات لن مودم آي پيشو كردم 192.168.160.243 اي آي پي تو شبكه برا چبزي ست نشده ،DHCP مودم هم غير فعال كردم
    و تنظيمات وايرلسشم تنظيم كردم گوشي بهش وصل ميشه اما اينترنت نداره،خواستم DHCP مودم رو فعال كنم كه شايد ايراد ازون باشه كه اصلا نميشد آي پي داد.
    آيا تنظيمات ديگري هم داره كه من انجام ندادم؟؟؟!!

لطفا راهنمايي كنيد با تشكر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: عرفان قادری

عضو عادی
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    6
    سلام.تنظیمات وای فای گوشیت رو نگاه کن ببین چه آی پی گرفته.به صورت دستی به وای فای گوشیت آی پی تو همین رنج بده . gateway گوشیت رو هم آی پی 192.168.160.1 بده.
    یه نکته مهم دیگه که داشت یادم میرفت اینه که باید شما اینترنت رو روی سیستم به اشتراک بگذاری

ویرایش توسط qaderi : 2017-09-02 در ساعت 02:41 PM
    ghorbat سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط qaderi نمایش پست ها
    سلام.تنظیمات وای فای گوشیت رو نگاه کن ببین چه آی پی گرفته.به صورت دستی به وای فای گوشیت آی پی تو همین رنج بده . gateway گوشیت رو هم آی پی 192.168.160.1 بده.
    یه نکته مهم دیگه که داشت یادم میرفت اینه که باید شما اینترنت رو روی سیستم به اشتراک بگذاری
    رو سيستم چرا به اشتراك بزارم من كابل شبكه از سوئيچ شركت زدم تو مودم ديگه كاري به سيستم ندارم!!

نام حقيقي: عرفان قادری

عضو عادی
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    6
    عذر خواهی میکنم من سوال شما رو اشتباه متوجه شدم.کاملا حق با شماست به سیستم ربط نداره .ولی شما نتیجه چک آی پی گوشیتون رو نفرمودید؟

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    اگه مودمتون بخش مک فیلترینگ فعال داره میبایست خاموش بشه .
    اگه بخش مربوط به وایرلس ایزولیشن داره و فعاله باید خاموش بشه .
    در صورت امکان از یک پورت lan دیگه مودمتون در زمانی که به سویچ شرکت متصل هست ، یک کابل بگیرید و به کامپیوتر درحال کار بزنید ببینید همچنان اینترنت برقرار هست یا خیر.
    اطمینان پیدا کنید که آدرسی که به مودم دادین 192.168.160.243 در جای دیگه ای در شبکه اشغال نشده و مورد استفاده نبوده باشد.

وقتی بطور اتوماتیک گوشی به مودم وصل میشه در صورتی که عملیات آدرس دهی با خاموش بودن DHCP مودم به درستی انجام بشه موبایل شما باید دارای آدرس ip در رنج شبکه باشه و گت وی اون نیز مانند دیگر دستگاه های کابلی دریافت شده باشه.

اگر تمامی این موارد به درستی مورد بررسی قرار گرفته است و مودم یا اکسس پوینت شما مشغول به کار هست ولی اینترنت ندارید ؛ احتمال بسیار زیادی دارد که کانفیگ انجام شده در شرکت برای ارائه اینترنت به نوعی باشد که بر اساس مک آدرس و یا آدرس ip دستگاه ها به آنها سرویس اینترنت ارائه دهد و به نوعی قبل از اهراز هویت اینترنت به دستگاهی داده نشود ، برای همین نیاز است که از مدیر و طراح شبکه شرکت درخواست کنید که این موارد رو بررسی کند و مشکل شما را حل نماید.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    ممنون از جواباتون ای پی گوشی رو دستی کردم در رنج شبکه محل کار درست شد
    روسیستم محل کار کارت شبکه وایرلس داشتم که شیر میکردم ولی زیاد جالب نبود با هات اسپات.
    ولی با مودم چیز دیگه ایی
    مرسی

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع