صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 19

موضوع: ارتباط دو ساختمان

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96

ارتباط دو ساختمان

سلام به همه

داشتم یه پلن IP برای شرکت می نوشتم و می کشیدم که یه چیزی ذهنم رو درگیر کرد . ارتباط بین دو تا ساختمان ! یکی سر کوچه و یکی ته کوچه.
    Design فعلی که تمام سرویس ها رو متمرکز کرده در ساختمان مرکزی و ساختمان دوم سرویس گیرنده است . حالا منم می خوام رو همین روال برم جلو . یعنی از DHCP , DNS بگیر تا فایل سرور فعلا در نظر دارم همین سمت باشه . همه این موارد به کنار . برام مهم هست که ارتباط بین دو ساختمان صددرصد همیشه برقرار باشه و ممکن هم هست بنا به هر دلیلی لازم باشه تا در کنار امور بلادرنگی که انجام میشه لازم بدونم تا از این بستر فایل ترانسفر کنم یا اصلا از WDS استفاده کنم . برای همین می خوام ارتباز این بین بالای 500MB پیهنای باند ثابت نیاز دارم . دقیقا درست خوندید . حالا پیشنهاد بدید . من واقعا از تجهیزات رادیو چیز زیادی نمیدونم برای همین فکر کردم از شما کمک بگیرم . ضمنا ساختار کابلی شرکت رو هم هرجا راه نده از Etherchannel سعی می کنم استفاده کنم ! یعنی می خوام بدونید که هم حجم دیتا ترانسفر بالاست و هم سرعت و کیفیت برام خیلی مهمه . به هر صورت هر ساختمان حدود 150 تا یوزر داره و 4-5 طبقه است .

- - - ادامه - - -

یه نکته دیگه دیزاین فعلی باعث شده که اسختمان دوم از بستر ساختمان اول استفاده کنه . نرم افزار تحت وب خیلی مهمی هم داریم که اون هم خیلی مهم هست .
    پس شد نرم افزار ، اینترنت و فایل ترانسفر بلادرنگ که هر سه حیاطی هستند . اینترنت برای ما فقط ابزار سرگرمی نیست !

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    والا تجهیزات مایکرویو رو خودم تا الان استفاده نکردم اما فکر کنم بتونه این پهنای باند رو ساپورت کنه ، یا میتونی روی چندتا لینک همزمان وایرلس لودبالانسینگ راه بندازی ، از نظر هزینه نمیدونم چطور مقایسه میشه ، اما فکر کنم لودبالانسینگ برات بهتر باشه چطور که اگر یکی از لینک هات بخوابه فقط بخشی از پهنای باندت رو از دست میدی نه همه اش رو .
    راجع به این etherchannel میگی منظورت چیه؟ من چیزهایی که خوندم هم باز با کابل درگیر بود منظورت رو نفهمیدم اینکه گفتی هرجا کابل راه نده etherchannel استفاده میکنم !

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    منظورم اينه که اگر داخل ساختمانچتجهيزات گيگابيتى نباشه يا بنا به ديزاين لازم به بيش از 100 مگ باشه از اترچنل استفاده مىکنم. يعنى بندل کردن چندتا پورت با هم

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk HD

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    مشکل هزینه ندارید ؟ با مخابرات مکاتبه کنید یک لینک اختصاصی فیبر نوری بین دو محل ایجاد کنند/کنید.

در صورت عدم امکان برقراری لینک فیبر نوری؛ میتونید از AirFiber محصول شرکت یوبی کیوتی هم استفاده کنید که این سرعت رو بخوبی پوشش میده. (airFiber | Ubiquiti Networks, Inc.)

راهکار های ارزان قیمت تری هم هستند که از نظر Stability یا باید روی آنها مطالعه بیشتری داشت یا اکثرا در همان مراحل اول تئوری، رد میشوند. از جمله برقراری چند لینک و LoadBalancing.

kavehashoori، mehrzadmo و greatcyrus سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    ایر فایبر تز خوبی بود .قیمتش رو میدونید ؟ در صورت موافقت باید دو تا تهیه بشه .

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    Laser
    One Gigabit Peer Seconds
    بدون نیاز به مجوز فرکانسی

mehrzadmo، greatcyrus، siana_vnd و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zahmatkesh نمایش پست ها
    Laser
    One Gigabit Peer Seconds
    بدون نیاز به مجوز فرکانسی
    حاجی میشه توضیح بیشتر بدی؟ نمونه خاص معرفی کنی و حدود قیمت بدی

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    مشکل هزینه ندارید ؟ با مخابرات مکاتبه کنید یک لینک اختصاصی فیبر نوری بین دو محل ایجاد کنند/کنید.

در صورت عدم امکان برقراری لینک فیبر نوری؛ میتونید از AirFiber محصول شرکت یوبی کیوتی هم استفاده کنید که این سرعت رو بخوبی پوشش میده. (airFiber | Ubiquiti Networks, Inc.)

راهکار های ارزان قیمت تری هم هستند که از نظر Stability یا باید روی آنها مطالعه بیشتری داشت یا اکثرا در همان مراحل اول تئوری، رد میشوند. از جمله برقراری چند لینک و LoadBalancing.
    محمد جان خیلی جالب بود رفتم تو سایتش خوندم . در مورد هزینه راه اندازی اون هم اطلاعاتی داری داداش

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluray نمایش پست ها
    ایر فایبر تز خوبی بود .قیمتش رو میدونید ؟ در صورت موافقت باید دو تا تهیه بشه .
    تز نمیشه اسمش رو گذاشت، یه تکنولوژی واقعا عجیبه؛ خودم تا حالا کار نکردم اما دیدم یکی دوجا که دوستان کار کردن. قیمت هر آنتن رو یکی از دوستان که کار میکنن و معرف حضور همه دوستان هم هستن 1821دلار زدن معادل 6،100،000 تومان. شما یه جفتش رو نیاز داری که در میاد 12،200،000.

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    خیلی سولوشن جالبیه اما به نظرم جدیده و خیلی کم ازش استفاده شده مخصوصا در ایران کاشکی میشد جایی که استفاده کرده رو میرفتیم میدیدیم و ااز نزدیک باهاش آشنا میشدیم .

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط kavehashoori نمایش پست ها
    خیلی سولوشن جالبیه اما به نظرم جدیده و خیلی کم ازش استفاده شده مخصوصا در ایران کاشکی میشد جایی که استفاده کرده رو میرفتیم میدیدیم و ااز نزدیک باهاش آشنا میشدیم .
    ارتباطشون بر میکرو ثانیه هست به همین خاطر شما میتونی ترافیک بالایی رو هندل کنی، در مسافت بالا نمی شه به کار برد، به علت بازه فرکانسی شرایط محیط روشون تاثیر بیشتری نسبت به وایرلس میزاره، تکنولوژی جدیدی هم نیست قدیمیه اما چون ایران تازه فهمیده که جاهایی نیاز به رد کردن پهنای باند زیادی داره اومده رو بورس، قبلاً که تو مخابراتا این فیبر اپیدمی نشده بود همه رو این سلوشن استفاده میکردن و چون تو ایران هم همه گیر نشده به علت اینه که استفاده از فرکانس های ماکرو ویو نیاز به مجوز جداگانه داره
    ایر فایبر هم تازه اومده رو کار و مثل تمام محصولات یو بی کیو تی که تو ایران به علت ارزونی و کانفیگ اسان و راندمان خوب نسبت به پول پرداختی، کم کم داره گزینه اول میشه تو بازار ماکرو ویو و گر نه تجهیزات حرفه ای هم وجود داره که به راحتی بالای 2 گیگ در ثانیه رو تو این مسافت کم میده

ویرایش توسط maaziyar : 2013-08-24 در ساعت 12:54 PM
    mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    داخل سایتش نوشته تا 13 کیلومترو بیشتر رو پوشش میده

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط kavehashoori نمایش پست ها
    داخل سایتش نوشته تا 13 کیلومترو بیشتر رو پوشش میده
    13 کیلومتر در واحد ارتباطات مسافت بالا حساب نمی شه

kavehashoori سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهدی نادری

عضو عادی
    نوشته
    303
    سپاسگزاری شده
    242
    سپاسگزاری کرده
    10
    داشتم یه پلن IP برای شرکت می نوشتم و می کشیدم که یه چیزی ذهنم رو درگیر کرد . ارتباط بین دو تا ساختمان ! یکی سر کوچه و یکی ته کوچه.
    Design فعلی که تمام سرویس ها رو متمرکز کرده در ساختمان مرکزی و ساختمان دوم سرویس گیرنده است . حالا منم می خوام رو همین روال برم جلو . یعنی از DHCP , DNS بگیر تا فایل سرور فعلا در نظر دارم همین سمت باشه . همه این موارد به کنار . برام مهم هست که ارتباط بین دو ساختمان صددرصد همیشه برقرار باشه و ممکن هم هست بنا به هر دلیلی لازم باشه تا در کنار امور بلادرنگی که انجام میشه لازم بدونم تا از این بستر فایل ترانسفر کنم یا اصلا از WDS استفاده کنم . برای همین می خوام ارتباز این بین بالای 500MB پیهنای باند ثابت نیاز دارم
    500 مگابیت پهنای باند ؟!!!!1 میخوای با این پهنای باند میخوای چکار ایرفایبر شرکت یوبی هر کدوم بالای 6500 برات آب میخوره که یک لینک میشه حدود 13 تومن و پهنای باند 1.3 گیگابیت رو تا مسافت 13 کیلومتر (تو کاتالوگش نوشته ولی خوب این دزر شرایط آزمایشگاهی هستش شما دو سه کیلومتری ازش کم کن بعدا به دردسر نیفتی!!!!) فقط همانطور که دوست عزیز گفتش منم فکر میکنم نیاز به مجوز و گذز از فهت خوان رستم داره

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    این بنده خدا میخواد 2 تا ساختمان و که سر و ته کوچه هستن به هم وصل کنه حلا با 500 مگابیت !!!!!! فاصله خیلی کمه چیزی مقرون به صرفه تر براش ندارید ؟

greatcyrus سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع