صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 28 از مجموع 28

موضوع: پیشنهاد برای ایجاد یک شبکه بیسیم

نام حقيقي: N/A

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    213
    خوب پس شما میگید که اگر از 2 تا A-2Hn بخوایم استفاده کنیم باز یه طرف بصورت AP در نمیاد ، یعنی مثل AP-Bridge که رادیوهای TP-LINK پشتیبانی میکنن قابل استفاده نیست ؟

یه مقدار داستان سخت شد چون کسی که این حالت رو پیشنهاد داد مثل خودتون اطلاعات خوبی در زمینه ی شبکه داره و گفت هر 2 این رادیوها میتونن تو مد AP-Bridge فعالیت کنن !
    در مورد وضعیت سوله ها هم میشه گفت اصلا محصول فلزی در کار نیست در اصل خمیر بازی ، قوطی و قاب های پلاستیکی سوله هارو پر کردن ، فقط خود سوله ها دیوارها آجر هستش ، سقف فلز به همراه عایق صدا و حرارت که فک میکنم آلومینیوم هم داخلش هست.

نام حقيقي: حميدرضا ف

عضو عادی
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط Supra نمایش پست ها
    خوب پس شما میگید که اگر از 2 تا A-2Hn بخوایم استفاده کنیم باز یه طرف بصورت AP در نمیاد ، یعنی مثل AP-Bridge که رادیوهای TP-LINK پشتیبانی میکنن قابل استفاده نیست ؟

یه مقدار داستان سخت شد چون کسی که این حالت رو پیشنهاد داد مثل خودتون اطلاعات خوبی در زمینه ی شبکه داره و گفت هر 2 این رادیوها میتونن تو مد AP-Bridge فعالیت کنن !
    در مورد وضعیت سوله ها هم میشه گفت اصلا محصول فلزی در کار نیست در اصل خمیر بازی ، قوطی و قاب های پلاستیکی سوله هارو پر کردن ، فقط خود سوله ها دیوارها آجر هستش ، سقف فلز به همراه عایق صدا و حرارت که فک میکنم آلومینیوم هم داخلش هست.
    بله
    این مد بیسیم میکروتیک

AP bridge در لایسنس 4 فعال است . برای ارتباط باید یک طرف bridge و طرف دیگر station ست شود .وقتی مود طرف کلاینت station باشه دیگه نمی تونید دستگاهی رو بهش کانکت کنید.
    برای ارتباط بین اینها شما باید از خروجی شبکه ارتباطی رو با یک اکسس پوند دیگه برقرار کنید و دستگاه های داخل سوله را به آن اکسس پونت مرتبط کنید.
    شما وقتی در یک محیط صنعتی اقدام به راه اندازی شبکه بیسیم میکنید اولن نکته مهم فضای این محیطه
    وقتی دارید رادیو ها را خارج از سوله برای دید مستقیم به هم و تا جایی که من دیدم با سقف فلزی بکار رفته در ساختمان آن قرار میدید شکست امواج زیاد خواهد بود.
    بهترین راه حل بنظرم همان بود که عرض کردم استفاده از اکسس پونت در هر سوله و ایجاد ارتباط بوسیله کابل در این فاصله کم (50 متر ) البته نوع اکسس پونت ها هم بسته به مساحت و فضای داخلی سوله متفاوت است . بهتر اگز فضای آلوده دارید از سری های صنعتی استفاده کنید

ویرایش توسط knightsolo : 2013-08-17 در ساعت 11:30 PM
    Supra سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    95
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    17
    سلام دوست عزيز
    با اطلاعات محدود من اين گزينه ها به ذهنم ميرسه

1- بهترين گزينه براي شما با فاصله 25 متري ارتباط فيزيكي با كابل شبكه است از هر طيق ممكن
    2- در صورت مقدور نبودن گزينه اول استفاده از nano stiation m2 يا استفاده از nano stiation m5 در اين فاصله اين انتن به خوبي كار ميكنه
    3- در صورت نياز به پهناي باند بالا آنتن ها در خارج از سوله نصب شوند

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    213
    نقل قول نوشته اصلی توسط knightsolo نمایش پست ها
    بله
    این مد بیسیم میکروتیک

AP bridge در لایسنس 4 فعال است . برای ارتباط باید یک طرف bridge و طرف دیگر station ست شود .وقتی مود طرف کلاینت station باشه دیگه نمی تونید دستگاهی رو بهش کانکت کنید.
    برای ارتباط بین اینها شما باید از خروجی شبکه ارتباطی رو با یک اکسس پوند دیگه برقرار کنید و دستگاه های داخل سوله را به آن اکسس پونت مرتبط کنید.
    شما وقتی در یک محیط صنعتی اقدام به راه اندازی شبکه بیسیم میکنید اولن نکته مهم فضای این محیطه
    وقتی دارید رادیو ها را خارج از سوله برای دید مستقیم به هم و تا جایی که من دیدم با سقف فلزی بکار رفته در ساختمان آن قرار میدید شکست امواج زیاد خواهد بود.
    بهترین راه حل بنظرم همان بود که عرض کردم استفاده از اکسس پونت در هر سوله و ایجاد ارتباط بوسیله کابل در این فاصله کم (50 متر ) البته نوع اکسس پونت ها هم بسته به مساحت و فضای داخلی سوله متفاوت است . بهتر اگز فضای آلوده دارید از سری های صنعتی استفاده کنید
    ممنون
    من پیگیری کردم مثکه بصورت WDS این چیزی که ما مد نظرمون هستش رو این رادیوها قابل استفاده هستش این لینک رو بخونید کامل توضیح داده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط feri_banamak نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    با اطلاعات محدود من اين گزينه ها به ذهنم ميرسه

1- بهترين گزينه براي شما با فاصله 25 متري ارتباط فيزيكي با كابل شبكه است از هر طيق ممكن
    2- در صورت مقدور نبودن گزينه اول استفاده از nano stiation m2 يا استفاده از nano stiation m5 در اين فاصله اين انتن به خوبي كار ميكنه
    3- در صورت نياز به پهناي باند بالا آنتن ها در خارج از سوله نصب شوند
    همونطور که قبلا هم گفتم متاسفانه امکان کابل کشی نیست.
    رادیو های پیشنهادی انتخاب خوبی هستن (مخصوصا از نظر هزینه) ولی مشکل اینجاس که ما میخوایم رادیوها بعد از ارتباط با همدیگه هر کدوم به تنهایی مثل یه AP قابلیت سرویس دهی به سیستم های هر سوله رو داشته باشن که متاسفانه این رادیو ها برای مورد دوم توانایی زیادی ندارن به نوعی پوشش خوبی رو ایجاد نمیکنن.

ویرایش توسط Supra : 2013-08-18 در ساعت 12:04 PM
    knightsolo سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    6
    ممنون
    من پیگیری کردم مثکه بصورت WDS این چیزی که ما مد نظرمون هستش رو این رادیوها قابل استفاده هستش این لینک رو بخونید کامل توضیح داده.
    بنده هم عرض کردم در صورتی که لایسنس 4 برروی روتر برد شما باشه میتونی روی مد AP Bridge ست کنید.
    در غیر این صورت باید در مد های Bridge و Station ست بشن.
    نکته ای که من عرض کردم از اول این بود که محل قرار گیری آنت برای شما مشکل اساسی خواهد بود.
    اگر در حالت outdoor باشید با توجه به ساختمان ها حتما پهنای باند کمی را خواهید داشت. بخاطر شکست و افت سیگنال و نهایتا نقاط کور بوجود می آید.
    اگر بصورت indoor نصب کنید هم ، پهنای باند بین دو رادیو کم خواهد شد.
    دوست عزیز نوع آنت که شما برای رادیو های میکروتیک انتخاب میکنید هم در ارسال سیگنال تاثیر مهمی داره ولی با افزایش قدرت خروجی (که در میکروتیک براحتی امکان پذیره) و در رادیو های GrooveA 52HPn تا 27dBm شما فضای زیادی رو آلوده خواهید کرد ر حالی که خروجی شبکه این رادیو 100mb است ولی فکر نمی کنم بیشتر از 65mb پهنای باند داشته باشید (150mb در 802.11n)
    اگر خواستید با id hamidreza_fasihi@yahoo.com تماس بگیر تا بهتر راهنمایی کنم

ویرایش توسط knightsolo : 2013-08-18 در ساعت 04:26 PM

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    213
    با توجه به توضیحات کلی دوستان قرار بر این شد که از سوله شماره 1 یه کابل بکشیم تا سوله ی 2 و همین رادیو رو به همراه یه آنتن 15db حالا از TP-LINK یا Kenbotong تو ارتفاع پایینتر و تو مرکز سوله (فضای باز میشه) نصبش کنیم تا پوشش مناسبی رو برای محوطه ی سوله ایجاد کنه (برای سوله ی شماره ی 1 هم باز یه کابل از سوئیچ تا همین مدل رادیو بکشیم) فک میکنم بهترین حالت باشه حالا این وضعیت جدید رو تائید میکنید ؟ (منظور مناسب بودن رادیوها و همینطور آنتن 15db)

عضو عادی
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    6
    بله این بهترین روش و کم هزینه ترین خواهد بود من دوباره متذکر میشم که فضای داخل سوله (وجود قبار و یا بخار ، کابل های برق ، لوله های آب گرم و ، دیوار های کاذب و..) در میزان پهنای باند زوایای مختلف سوله موثر خواهد بود. با یک آنتن 15DBi omni در مرکز سوله (در شرایط عادی )شما پوشش تا 2000 متر را خواهید داشت. در صورتی که بخواهید میتوانید در رادیو میکروتیک میزان power آنتن را کنترل کنید . تا از آلودگی فضای بیشتر از نیازتون جلو گیری کنید.
    درضمن نوع کانکتور رادیو و آنتن را فراموش نکنید اگر لازم شد از مبدل میتونی استفاده کنید . موفق باشد.

RezaN0 و Supra سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    213
    نقل قول نوشته اصلی توسط knightsolo نمایش پست ها
    بله این بهترین روش و کم هزینه ترین خواهد بود من دوباره متذکر میشم که فضای داخل سوله (وجود قبار و یا بخار ، کابل های برق ، لوله های آب گرم و ، دیوار های کاذب و..) در میزان پهنای باند زوایای مختلف سوله موثر خواهد بود. با یک آنتن 15DBi omni در مرکز سوله (در شرایط عادی )شما پوشش تا 2000 متر را خواهید داشت. در صورتی که بخواهید میتوانید در رادیو میکروتیک میزان power آنتن را کنترل کنید . تا از آلودگی فضای بیشتر از نیازتون جلو گیری کنید.
    درضمن نوع کانکتور رادیو و آنتن را فراموش نکنید اگر لازم شد از مبدل میتونی استفاده کنید . موفق باشد.
    ممنون
    در اخر اگر ممکنه یه آموزش مختصر یا لینکی در مورد آموزش راه اندازی این رادیو ها هم بذارید (مربوط به حالت AP) تا یه آشنایی کلی با نحوه ی راه اندازی داشته باشیم.
    فقط ما یه روتر Mikrotik تو مدار داریم که تمام تنظیمات کاربرها برای سرعت و محدودیت استفاده رو داخلش اعمال کردیم حالا اگر نیاز هست تنظیم خاصی هم تو رادیوها در این مورد اعمال بشه لطفا بگید.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    با تشکر از راهنمایی دوستان
    حالا جای دیگه یکی از دوستان پیشنهاد استفاده از 2 رادیو Mikrotik Groove A-2Hn به همراه 2 آنتن 15 یا 12db از TP-LINK رو دادن و گفته شده بهترین حالت ممکن رو ایجاد میکنه حالا اگه این افزایش هزینه رو در نظر نگیریم شما این وضعیت جدید رو تائید میکنید ؟
    اینطور که متوجه شدم امکانات و کلا وضعیت خوبی رو در اختیار میذاره فقط یه مقدار تنظیماتش پیچیده تر هستش ، حالا اگه این سخت افزارها تائید میشه همینا رو خریداری و استفاده کنیم.
    در آخر نیاز به یه لینک 60 کیلومتری هم هست بین یکی از کارخونه ها با دفتر اصلی که با وجود دکل دید خیلی خوبی بینشون برقرار هست ، ما به حداقل 100Mbps پهنای باند نیاز داریم حالا با توجه به این فاصله و پهنای باند با چقدر هزینه میشه این لینک رو برقرار کرد ؟ (اگه نیاز به زدن یه تاپیک دیگه هست لطفا بگید که اونجا ادامه بدیم)
    منطقی نیست برای 25 متر فاصله از آنتن 15 یا 12 دی بی استفاده کنید

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    213
    این برای زمانی بود که میخواستیم هم هر 2 آنتن با هم در ارتباط باشن و هم جداگانه امواج رو برای هر سوله پخش کنن ، در آخر به این نتیجه رسیدیم که برای هر AP یه کابل بکشیم و رادیو هارو تو ارتفاع پایینتر و تو مرکز سوله ها قرار بدیم که در آخر احتمالا از یه آنتن 12db استفاده میکنیم چون محوطه سوله ها متراژ بالایی داره.(چه از نظر محیط و چه از نظر طول و عرض)

نام حقيقي: جعفر توانا

عضو عادی شناسه تصویری ICT-M
    نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    bebakhshid man keyboard farsi nadaram :
    baraye Linke 60Km :
    ubnt airfiber
    man akharin gheymatesh nazdik be 6 dashtam ke ta 1000Mb/ps ham mitoone pahnaye band behet bede.

va ama morede wireless 2.4
    RB751-2HnD
    ba annten ke barash mitooni bezari ye gozineye khoobiye va mitoonid az rah-hal haye MikroTik jahate Internet Split kardan estfade konid

عضو عادی
    نوشته
    95
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    17
    دوست عزيز راديوهاي كه گفتم قابليت stiation wds دارن و ميتونن همزمان دريافت و ارسال كنند

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    213
    نقل قول نوشته اصلی توسط ICT-M نمایش پست ها
    bebakhshid man keyboard farsi nadaram :
    baraye Linke 60Km :
    ubnt airfiber
    man akharin gheymatesh nazdik be 6 dashtam ke ta 1000Mb/ps ham mitoone pahnaye band behet bede.

va ama morede wireless 2.4
    RB751-2HnD
    ba annten ke barash mitooni bezari ye gozineye khoobiye va mitoonid az rah-hal haye MikroTik jahate Internet Split kardan estfade konid
    ممنون
    airFiber مشخصات خیلی خوبی داره ولی نهایت مثکه 13Km رو پشتیبانی میکنه حالا تو فواصل بیشتر چقدر میتونه Throughput بده متاسفانه چیزی مشخص نیست !
    در مورد AP هم به این نتیجه رسیدیم که از 2 تا A-2Hn یا A-52HPn به همراه آنتن 12db استفاده کنیم حالا اگه توانشون بیش از حد بود از طریق تنظیمات خروجی آنت هارو ضعیفتر کنیم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط feri_banamak نمایش پست ها
    دوست عزيز راديوهاي كه گفتم قابليت stiation wds دارن و ميتونن همزمان دريافت و ارسال كنند
    نه منظورم این بود که توانایی زیادی از نظر پوشش نداره به نوعی ضعیفه.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

150mbps یعنی چی

150mbpsیعنی

تنظیم wds رادیو میکروتیک

راه اندازی یک شبکه groove

بهترین نوع ارتباط بیسیم در رادیو میکروتیک برای ptp

سرعت 150mbpsیعنی چی؟

طریقه کنترل کردن دوربین با نانو استیشن m5

adsl 150mbps یعنی چه

بالا بردن کیفیت ارتباط میکروتیک ptp

وجود مانع در راه اندازی 7510n