نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 12سپاس
  • 1 توسط shn1343
  • 3 توسط wawinfo
  • 1 توسط shn1343
  • 1 توسط shn1343
  • 2 توسط wawinfo
  • 1 توسط shn1343
  • 2 توسط mozafar_sa
  • 1 توسط shn1343

موضوع: روش تنظیم نمودن روتر dir-615

نام حقيقي: علی نیازی

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3

روش تنظیم نمودن روتر dir-615

خسته نباشید
    با سلام

بنده یک روتر وایرلس dlink مدل dir615 دارم و یک مودم adsl از نوع tpink دارم که طبق تنظیمات گفته شده در manual تنظیمات لازم را انجام داده ام ارتباط اینترنت کامپیوتر از طریق پورت lan روتر بخوبی انجام می شود لازم به ذکر است روتر گفته شده را بوسیله کابل شبکه به مودم
    adsl با مارک tplink وصل کرده ام مشکل بنده در باز نشدن صفحه در موبایل متصل به وایرلس روتر می باشد موبایل از طریق و ارد نمودن wep key
    وصل می شود ولی صفحه اینترنتی باز نمی شود اگر امکان دارد توضیح کامل در ارتباط با تنظیمات وایرلس مودم و روتر فوق بدهید

روتری که اسم بردم فقط ورودی شبکه دارد و ورودی خط تلفن ندارد که بتوانم به عنوان مودم وایرلس از ان استفاده کنم
    مودم من که از نوع tplink است با یک کابل شبکه به ورودی اینترنت روتر وصل است و از یکی از چهار خروجی شبکه به کامپیوتر متصل می باشد طبق تنظیمات انجام شده ارتباط اینترنت کامپیوتر برقرار است ولی روتر وایرلس فقط کانکشن ایجاد کرده که با اعمال رمز موبایل من که اندرویدی (نئو) می باشد به ان کانکت می شود ولی صفحه باز نمی شود در محل کار با یک کانکشن وایرلس (با اعمال ای پی استاتیک و رمز ورودی مبوطه )مشکل باز شدن صفحه در موبایل ندارم
    با تشکر از شما منتظر پاسخ شما هستم

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سعید

عضو عادی شناسه تصویری wawinfo
    نوشته
    153
    سپاسگزاری شده
    91
    سپاسگزاری کرده
    30
    برای اتصال هر نوع روتر وایرلسی به هر نوع نوع مودم ADSL باید این مراحل رو انجام داد:
    1. در قسمت تنظیمات WAN روتر، نوع آدرس IP را روی Dynamic (یا DHCP) قرار دهید تا روتر به محض اتصال به مودم IP دریافت نماید. البته باید DHCP مودم فعال باشد. در غیر اینصورت یک IP دستی در رنج IP های مودم روی WAN تنظیم نمایید و Gateway و DNS را هم حتما آدرس مودم قرار دهید.
    2. IP روتر را ( در قسمت LAN) روی Subnet دیگری غیر از شبکه مودم قرار دهید. مثلا اگر IP مودم 192.168.1.1 بود IP روتر را روی 192.168.0.1 قرار دهید.
    3. SSID روتر را به نام دلخواه تنظیم و برای آن یک رمز بگذارید.
    4. کابل خروجی شبکه مودم را به پورت WAN (معمولا آبی رنگ) متصل نمایید.
    5. DHCP روتر را نیز فعال کنید (در قسمت LAN)

arash3400، alisc و shn1343 سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3
    باسلام به دوست عزیز
    با تشکر از شما موارد را انجام می دهم و اگر مشکل حل نشد مجددا مزاحم شما خواهم شد

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3
    باسلام خدمت اقا سعید گرامی
    همانطور که فرموده بودبد در تنظیمات wan روتر (در منو روتر با عبارت:internet ) ادرس ip روی حالت dynamic است و وقتی مودم به روتر وصل می شود ارتباط برقرار شده و کامپیوتر متصل به خروجی lan روتر بعد از راه اندازی مودم و اتصال ان به پورت adsl مخابرات ارتباط اینترنت را در اختیار کامپیوتر قرار می دهد
    ip مورد استفاده در مودم جهت تنظیمات ان 192.168.1.1 می باشد و رنج ip مورد استفاده در روتر 192.168.0.100 تا 192.168.0.199 است فرمودید gate way و dns را مطابق ip مودم قرار دهم طبق عکسهای ارسالی در پیغام بنده محل دقیق را لطفا مشخص نمایید ssid روتر را در بخش تنظیمات وایرلس نیز تنظیم شده و کابل خروجی مودم به ورودی اینترنت روتر وصل است همانطو که عرض کردم کامپیوتر مشکل باز کردن صفحه اینترنتی ندارد ولی وقتی با موبایل یا انتن وایرلس اکسترنال کامپیوتر دیگری را از طریق وایرلس به روتر کانکت می کنم پس از اعمال رمز مربوطه وصل می شود ولی صفحه باز نمی شود با توجه به اینکه dhcp روتر فعال است ایا دادن ip به کامپیوتر متصل از طریق وایرلس اتوماتیک است یاباید دستی ip داد من هر دو حالت را چک کردم ولی نتیجه نگرفتم
    با تشکر از توجه شما لطفا طبق منو موجود در عکسها راهنمایی لازم را مبذول نمایید

Download router_problem.rar

نام حقيقي: سعید

عضو عادی شناسه تصویری wawinfo
    نوشته
    153
    سپاسگزاری شده
    91
    سپاسگزاری کرده
    30
    دوست عزیز اگه روی پورت های کابلی روتر اینترنت داری باید روی وایرلس روتر هم اینترنت داشته باشی. چک کنید که dhcp روتر فعال باشه تو قسمت lan. اگه دستی. Ip دادی به کارت شبکه حتما gateway و dns هم تنظیم کنید به آدرس روتر. من در خدمتم اگه سوالی بود

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk 2

arash3400 و shn1343 سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3
    با سلام خدمت اقا سعید
    پیرو صحبت جنابعای با توجه به اینکه ip دستی که به کارت شبکه دادم 192.168.0.2 می باشد که هم رنج ip مورد استفاده در اتصال کامپوتر به روتر است اتصال برقرار می باشد ولی یک علامت زرد رنگ مثلث روی کانکشن در تولبار پایین سمت راست موجود است من چه gateway و dns را در این رنج وارد کنم لطفا توضیح بیشتری اگر امکان دارد بدهید
    با تشکر از شما

نام حقيقي: M.Moradi

عضو عادی . شناسه تصویری mozafar_sa
    نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    آقااااااااااااا صبر کن ببینم
    اول کامل جواب منو بده
    یکی یکی
    1- کانکشن اینترنت رو توی مودم ساختی یا توی روتر ؟؟
    2-کابل مودم رو به لن یا اینترنت روتر زدی ؟؟؟؟؟؟؟ این خیلی مهمه

حالا این کارا رو انجام بده
    1- کانکشن رو توی مودم بساز
    2- دی اچ سی پی و NAT توی مودم حتما فعال باشه
    3- میری توی روتر Dlink و میزاریش روی اکسس پوینت و دی اچ سی پی رو خاموش میکنی
    4- کابل مودم رو باید بزنی به لن روتر
    (اگر خواستی کانکشن رو توی روتر بسازی باید کابل مودم بخوره به اینترنت !!!!! - که ما قراره توی مودم بسازیم پس با پورت اینترنت روتر کاری نداریم ..... )

arash3400 و shn1343 سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3
    با سلام خدمت دوست گرامی اقای مرادی
    کانکشن در مودم ساخته شده است
    کابل مودم را به لن روتر وصل کرده ام ( از دوستانم پرسیده ام گفته اند این مدل از روتر در استفاده از ورودی اینترنت درست کار نمیکند مگر این که روتر آپدیت شود)
    موارد اول ودوم را در مودم انجام داده ام مورد 3 نیز dhcp نیز فعال نمی باشد ولی نمی دانم کجا اکسس پوینت را خاموش کنم
    باتوجه به موارد فوق از طریق lan می توانم اینترنت داشته باشم ولی از طریق وایر لس نمی توانم
    آیا در کامپیوتر دیگری که از طریق وایر لس وصل شده آیا IPبه صورت اتو ماتیک است یا باید دستی اعمال شود IP خود روتر 192.168.0.1 می باشد آیا امکان دارد
    اطلاعات کامل مثلgateway - dns - mask را برایم ارسال کنید
    باتشکر از شما دوست عزیز

نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    نقل قول نوشته اصلی توسط shn1343 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوست گرامی اقای مرادی
    کانکشن در مودم ساخته شده است
    کابل مودم را به لن روتر وصل کرده ام ( از دوستانم پرسیده ام گفته اند این مدل از روتر در استفاده از ورودی اینترنت درست کار نمیکند مگر این که روتر آپدیت شود)
    موارد اول ودوم را در مودم انجام داده ام مورد 3 نیز dhcp نیز فعال نمی باشد ولی نمی دانم کجا اکسس پوینت را خاموش کنم
    باتوجه به موارد فوق از طریق lan می توانم اینترنت داشته باشم ولی از طریق وایر لس نمی توانم
    آیا در کامپیوتر دیگری که از طریق وایر لس وصل شده آیا IPبه صورت اتو ماتیک است یا باید دستی اعمال شود IP خود روتر 192.168.0.1 می باشد آیا امکان دارد
    اطلاعات کامل مثلgateway - dns - mask را برایم ارسال کنید
    باتشکر از شما دوست عزیز
    سلام
    اونایی که گفتن توی این مدل کار نمیکنه و آپدیت بشه سخت در اشتباهن - بخاطر اون دلیلی که گفتم - اگر به پورت اینترنت کابل وصل کنی یعنی داری از قسمت روتر615 استفاده میکنی و حتما باید کانکشن رو توی روتر بسازی و به اصطلاح روتره کانکشن رو برقرار کنه
    اما اگر اینترنت کانکت شده میخای بهش بدی باید بزنیش توی پورت لن
    DHCP باید توی قسمت لن یا نتورک باشه دیگه
    شما مودم و روتر رو توی یک رنج آی پی قرار بده
    برو به کارت شبکه آی پی بده
    مثلا
    192.168.1.101
    255.255.255.0
    192.168.1.1 آی پی مودم !!!!!
    4.2.2.2 دی ان اس
    8.8.8.8 " " " " "
    توی این حالت باید اینترنت بیاد دیگه
    اون سیستم که با وایرلس وصل میشی اینترنت داری ؟؟ اگر داری و توی یک سیستم دیگه نداری برو توی مودم و گزینه NAT رو فعال کن !!!
    مودم تی پی لینک میشه : اینترفیس ستاپ - > اینترنت - ااینجا روی Enable باشه

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3
    سلام دوست عزیز جناب اقای مرادی
    در اولین فرصت چک می کنم و نتیجه را به اطلاع شما می رسانم
    باز از اینکه محبت کردید ممنون هستم

mozafar_sa سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3
    سلام خسته نباشید موارد ذکر شده را انجام دادم و مشکل حل شد
    سوال دیگری برایم مطرح است انتی ویروس کامپیوتر بنده avast است و تا زمانی که فایروال ان فعال باشد جهت ارتبط وایرلس مشکل بوجود می اورد و امکان باز کردن صفحه وجود ندارد و باید ان را غیرفعال کنم چگونه می توان در انتی ویروس استفاده از روتر را مجاز تنظیم کرد که نیاز به غیر فعال نمودن فایروال نباشد

نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    آوست کار نکردم
    اما در کل :
    میری توی تنظیمات آنتی ویروس
    قسمت نتورک و غیر فعال میکنی و یا یه جایی که مربوط به اینکامینگ و ترافیک شبکه باشه ........

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3
    مجددا سلام
    در نوشته های قبلی عرض کردم مشکل حل شده ولی به این صورت در محل دیگری تست کردم و کار کرد
    کامپیوتری دارم که از طریق انتن وایرلس اکسترنال که به پورتusb وصل شده به اینترنت وصل است و دارای ip دستی به شرح زیر می باشد
    192.168.1.50
    255.255.255.0
    192.168.1.1
    80.75.0.2
    8.8.8.8
    من روتر را از پورت لن به کامپیوتر فوق وصل کردم و وقتی فایروال انتی ویروس را غیر فعال کردم از طریق وایرلس براحتی با موبایل کانکت شده و صفحه باز شد
    طبق پیغامهای قبلی شما در این حالت کانکشن در کامپیوتر انجام شده و سرویس اینترنت از طریق شبکه به روتر می رسد و روتر به صورت وایرلس توزیع انجام می دهد پس چرا وقتی که من روتر را به مودم وصل می کنم و طبق تنظیمات خود مودم کانکشن را انجام می دهد پس از اتصال مودم به پورت لن باز مشکل وجود دارد و صفحه در موبایل یا کامپیوتر دیگری که از طریق وایرلس وصل است باز نمی شود کجا کارم ایراد دارد ببخشید کمی طولانی شد و من مزاحم شما شدم منتظر راهنمایی شما هستم

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات روتر وایرلس

تنظیمات روتر

تنظیم روتر

چرا موبایل به اینترنت وصل نمی شود

تنظیم روتر وایرلس

تنظیمات dir-615

روتر وایرلسhttp:forum.persiannetworks.comf77t58772.htmlمراحل تنظیم روترچرا گوشی به اینترنت وصل نمی شودچرا به شبکه وایرلس وصل نمی شودنحوه تنظیم روتر وایرلسنحوه کانفینگ روتر dlinkنحوه تنظیم 192.168.1.1تنظیمات wan مودمچرا کامپیوتر به اینترنت وصل نمی شودراهنما تنظیمات مودم adsl dlink برای فعال کردن ایپی استاتیک بر روی یک ایپی مشخصتنظیم مودم دی لینک dir 615اکسس پوینت با کابل وصل نمی شودچراصفحه تنظیمات مودم tplinkبازنمیشود تنظیم روتر dlink 615طریق وصل روترنصب روترdir-615 روتر وایرلس مدل DIR-615طریقه وصل کردن روتر به مودم

برچسب برای این موضوع