نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 3سپاس
  • 2 توسط alisc
  • 1 توسط mmahmoodi

موضوع: برای تنظیم مودم tp-link tdw8951 برای گرفتن اینترنت و پخش وایرلس مشکل دارم

نام حقيقي: رسول اکبری

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    3

برای تنظیم مودم tp-link tdw8951 برای گرفتن اینترنت و پخش وایرلس مشکل دارم

با سلام من یه مودم tp link wd 8951 گرفتم و میخوام از اینترنت وایرلس ازش استفاده کنم وارد تنظیمات میشم و در سربرگ اینترفیس و گزینه lan و بعد ip رو تغییر میدم و بعد DHCP رو غیر فعال میکنم و بعد روی گزینه SSID اسم رو انتخاب میکنم و بعد پسورد رو انتخاب میکنم و کلمه عبور رو مشخص میکنم و SAVE و بعد کابل اینترنت رو به یکی از پورتها و از پورت دیگر هم به LAN سیستم وصل میکنم ولی رو سیستم پیج باز نمیکنه و با گوشی هم پیدا میکنه ولی متصل نمیشه . میشه راهنمایی کنید لطفا بگید مشکل از کجاست

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    سلام
    ابتدا ورودتون رو به انجمن خوش آمد میگم .

مشکل از کانفیگ مودمتون هست ، مودم رو به صورت زیر کانفیگ کنید :

راهنمای تنظیم سریع:
    1. آدرس IP پیش فرض این مودم 192.168.1.1 و Subnet Mask آن 255.255.255.0 است. این مقادیر قابل تغییر است اما در این راهنما ما از مقادیر پیش فرض جهت تنظیم استفاده می کنیم. تنظمات IP کارت شبکه متصل شده را برای اتصال صحیح تنظیم کنید، اگر از نحوه این کار اطلاع ندارید به لینک زیر مراجعه کنید راهنمای تنظیم کارت شبکه کامپیوتر برای اتصال به مودم
    2. تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس مودم را در مرورگر خود وارد کنید:
    3. بعد از چند لحظه پنجره جدیدی باز شده که از شما Username و Password مودم را درخواست می نماید این مقادیر بصورت پیش فرض admin و admin (بصورت حروف کوچک) است. آنها را وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.
    توجه:
    الف. این Username و Password را با Username و Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.
    ب. اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید. 1. بعد از ورود موفق به صفحه تنظمیات مودم، روی Quick Start کلیک کرده و سپس دکمه Next را بزنید.

روی Next کلیک کنید.
    2. منطقه زمانی تهران را از لیست انتخاب کرده و Next را کلیک کنید.

3. در این صفحه گزینه PPPoE/PPPoA را انتخاب و دکمه Next را کلیک کنید.

4. در این صفحه اطلاعات (Username و Password) مربوط به سرویس اینترنتی را که خریداری کرده اید در فیلد های Username و Password و مقادیر VPI و VCI را در فیلد های مربوطه وارد کنید، آیتم Connection Type را روی PPPoE LLC رها کرده و روی دکمه Next کلیک کنید. مقادیر VPI و VCI برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران 0 و 35 برای اکثر سرویس دهنده ها و 0 و 59 برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید.
    5. سپس نوبت تنظیمات وایرلس شماست. در این صفحه اگر می خواهید وایرلس مودم شما فعال باشد در مقابل گزینه Access Point آیتم Activated را انتخاب کنید. در قسمت SSID نامی را برای شبکه بیسیم خود برگزینید و در قسمت Broadcast SSID آیتم Yes را انتخاب کنید. اکنون یک کار مهم دیگر باقی مانده که آن تنظیم رمز روی وایرلس آن است تا تنها افراد مجاز قابلیت استفاده از وایرلس این مودم را داشته باشند.
    6. برای این کار در قسمت Authentication Type از لیست موجود می توانید انواع سیستم های رمز گذاری وایرلس را انتخاب کنید. در این قسمت به صورت پیش فرض رمزگذاری وایرلس مودم غیر فعال است (Disabled انتخاب شده است) برای فعال کردن آن یکی از گزینه های WEP یا WPA/WPA2 یا WPA-PSK/WPA2-PSK را انتخاب کنید. (صفحه فوق به صورت شکل زیر تغییر خواهد کرد) بهترین و مناسب ترین آن گزینه WPA-PSK/WPA2-PSK است. آنرا انتخاب کنید تا آیتم های مربوطه ظاهر گردند، سپس در قسمت Pre-Shared Key یک رمز بین 8 تا 63 کارکتری وارد کنید (این رمز را برای مواقعی که با دستگاه های وایرلس مانند نوت بوک به مودم متصل میشوید به خاطر داشته باشد) و پس رو دکمه Next پایین صفحه کلیک کنید.
    تنظیمات مودم به پایان رسیده است. روی Next کلیک کنید.

7. روی Closed کلیک کنید.

در این مرحله پس از چند لحظه چراغ Internet مودم روشن میشود که نشاندهنده اتصال صحیح به اینترنت است. در غیر اینصورت یک بار مودم خود را خاموش و روشن کنید و حدود 2 دقیقه منظر بمانید. اگر مشکل دوباره ادامه داشت مجددا مراحل بالا را با دقت تکرار کنید.

منبع : آموزش تنظیم مودم TP-LINK TD-W8951N

- - - Updated - - -

فقط یادتون باشه در مرحله 6 یک پسوورد برای وایرلس تعریف کنید که فقط خودتون بتونید به اون کانکت بشید !

در ضمن اول مودم رو ریست کنید بعد کانفیگ بالا رو انجام بدید . ( نیازی هم نیست DHCP و . . . رو غیر فعال کنید ! تنظیمات پیشفرض صحیح است )

SAMANEH_E و ejdeha سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    3
    با سلام . ممنون خوشحال هستم در جمع شما هستم .

من این تا اینجا با این روش پیش رفتم ولی بهتر شد ولی متاسفانه هنوز صفحه باز نمیکنه

بهتر وایرلس رو روی گوشی پیدا میکنه و به شبکه متصل هست ولی صفحه باز نمیکنه ولی چند نکته وجود داره

برای وصل شدن بخاطر اینکه ip روی انتن وایرلس من 192.168.1.1 ست بود وارد مودم نمیشد و وارد انتن میشد وباید از کایل رو از مودم جدا میکردم و بعد
    وصل مودم میشدم ایا این روش اشکال داره و موقع کانفیگ کابل به مودم وصل باشه ؟

نکته بعد هم اینکه من وایرلس دارم و من همون یوزر و پسووردی که رو انتن هست رو داخل مودم وارد کردم

و نکته اخر هم این بود که رنج شماره ای که گفته شده بود از isp بپرسم من همون پیشفرض گذاشتم

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    دوست عزیز یک سوال :
    چراغ DSL شما ثایت میشه ؟ چراغ Internet روشن میشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ejdeha نمایش پست ها
    برای وصل شدن بخاطر اینکه ip روی انتن وایرلس من 192.168.1.1 ست بود وارد مودم نمیشد و وارد انتن میشد وباید از کایل رو از مودم جدا میکردم و بعد
    وصل مودم میشدم ایا این روش اشکال داره و موقع کانفیگ کابل به مودم وصل باشه ؟
    درسته ! الان یعنی شما یک رادیو دارید با IP = 192.168.1.1 و یک مودم دارید IP = 192.168.1.1 ؟

نکته بعد هم اینکه من وایرلس دارم و من همون یوزر و پسووردی که رو انتن هست رو داخل مودم وارد کردم
    نه !!!! اون یوزرنیم و پسوورد ، یوزرنیم و پسووردی هست که شرکت ISP بهشما میده ! ( مظنورم ADSL هست ! ) اصلا شما ADSL دارید ؟
    من فکر کنم شما ADSL ندارید و قصد دارید اون اینترنت رادیو رو بیارید بدید به مودم و از طریق مودم شیر کنید ؟ ( یعنی میخواهید از مودم به عنوان اکسزپوینت استفاده کنید ؟ )

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    دوست عزیز یک سوال :
    چراغ DSL شما ثایت میشه ؟ چراغ Internet روشن میشه ؟

درسته ! الان یعنی شما یک رادیو دارید با IP = 192.168.1.1 و یک مودم دارید IP = 192.168.1.1 ؟

نه !!!! اون یوزرنیم و پسوورد ، یوزرنیم و پسووردی هست که شرکت ISP بهشما میده ! ( مظنورم ADSL هست ! ) اصلا شما ADSL دارید ؟
    من فکر کنم شما ADSL ندارید و قصد دارید اون اینترنت رادیو رو بیارید بدید به مودم و از طریق مودم شیر کنید ؟ ( یعنی میخواهید از مودم به عنوان اکسزپوینت استفاده کنید ؟ )
    نه من adsl ندارم . بله درست میگید میخوام از رادیو بیارم بدم به مودم و اکسس پوینت استفاده کنم

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نمیدونم میشه یا نه ! باید تست کنید !

1. برید اول IP مودم رو عوض کنید و بزارید مثلا 192.168.1.2 ( تا با رادیو در یک رنج باشن )
    2. DHCP مودم رو طوری تنظیم کنید که آی پی 192.168.1.1 رو به عنوان Gateway بده به یوزر ( یعنی همون IP رادیو )
    3. داخل تنظیمات سکوریتی وایرلس یک رمز قرار بدید از نوع WPA2
    4. راستی DNS هم بصورت دستی ست کنید مثلا 8.8.8.8 و 8.8.4.4
    5. حالا رادیو رو وصل کنید به مودم

سپس یوزر رو کانکت کنید ببینید اینترنت میگیره یا نه ؟
    اگر نتونستید DHCP رو تنظیم کنید بصورت دستی به یوزر IP زیر رو بدید :

IP = 192.168.1.10
    Subnet = 255.255.255.0
    Gateway = 192.168.1.1
    DNS = 8.8.8.8
    DNS = 8.8.4.4

- - - Updated - - -

خبر بدید جواب گرفتید یا نه ؟

نام حقيقي: mehdi

عضو عادی شناسه تصویری mmahmoodi
    نوشته
    332
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    92
    سلام
    با این توضیحات شما تداخل ip دارید احتمالا. ip اکسس چوین رو یک چیزی به غیر از 192.168.1.1 بزارید مثلا 192.168.1.10 بزارید

ejdeha سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    3
    نمیدونم میشه یا نه ! باید تست کنید !

1. برید اول IP مودم رو عوض کنید و بزارید مثلا 192.168.1.2 ( تا با رادیو در یک رنج باشن )
    2. DHCP مودم رو طوری تنظیم کنید که آی پی 192.168.1.1 رو به عنوان Gateway بده به یوزر ( یعنی همون IP رادیو )
    3. داخل تنظیمات سکوریتی وایرلس یک رمز قرار بدید از نوع WPA2
    4. راستی DNS هم بصورت دستی ست کنید مثلا 8.8.8.8 و 8.8.4.4
    5. حالا رادیو رو وصل کنید به مودم

سپس یوزر رو کانکت کنید ببینید اینترنت میگیره یا نه ؟
    اگر نتونستید DHCP رو تنظیم کنید بصورت دستی به یوزر IP زیر رو بدید :

IP = 192.168.1.10
    Subnet = 255.255.255.0
    Gateway = 192.168.1.1
    DNS = 8.8.8.8
    DNS = 8.8.4.4

- - - Updated - - -

خبر بدید جواب گرفتید یا نه ؟
    من با تفاصیر این شکلی تنظم کردم
    مودم رو با کابل خودش به سیستم وصل کردم و ای پی 192.168.1.1 رو زدم و پسوورد admin رو زدم و وارد مودم شدم و بعد از سربرگ interface setup گزینه lan رو زدم و ip رو به 192.168.1.10 تغییر دادم و DHCP رو غیرفعال کردم و در سربرگ وایرلس تنظیمات امنیتی فعال کردم و SAVE رو زدم و خارج شدم
    و کابل اینترنت رادیو رو به مودم وصل کردم و یه روشن و خاموش ولی پیج باز نمیکنه و .....

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mmahmoodi نمایش پست ها
    سلام
    با این توضیحات شما تداخل ip دارید احتمالا. ip اکسس چوین رو یک چیزی به غیر از 192.168.1.1 بزارید مثلا 192.168.1.10 بزارید
    ای پی مودم هم به 192.168.1.10 تغییر دادم ولی باز مشکل حل نشد .

نوشته
    332
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    92
    یک ping 4.2.2.4 -t رو بگیر اینجا بزارید . و یک tracert 4.2.2.4 رو هم اینجا بزارید . شاید مشکل از dns یا route باشه .

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    3
    یک ping 4.2.2.4 -t رو بگیر اینجا بزارید . و یک tracert 4.2.2.4 رو هم اینجا بزارید . شاید مشکل از dns یا route باشه .
    هر دو رو امتحان کردم ولی request داد

دوست عزیز فقط یه نکته دیگه هم هست اونم اینکه این مشکل وقتی هست که من poe انتن رو حذف میکنم یعنی اگه کابل انتن رو به poe و از lan به مودم وصل کنم هم سیستم جواب میده هم وایرلس پخش میکنه و اگه کابل انتن اینترنت رو مستقیم به مودم وصل کنم مشکل پیدا میکنه

نوشته
    332
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    92
    گت وی کلاینت ها رو چی ست کردی ؟ ببینید از داخل خود مودم قسمت diagnostic وارد قسمت ping بشید بعد ip 4.2.2.4 رو ping کنید چی خروجی میده ؟ ببینید میتونید رادیو رو از مودم ویا کلاینت ها ping کنید؟

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    هر دو رو امتحان کردم ولی request داد

دوست عزیز فقط یه نکته دیگه هم هست اونم اینکه این مشکل وقتی هست که من poe انتن رو حذف میکنم یعنی اگه کابل انتن رو به poe و از lan به مودم وصل کنم هم سیستم جواب میده هم وایرلس پخش میکنه و اگه کابل انتن اینترنت رو مستقیم به مودم وصل کنم مشکل پیدا میکنه
    یعنی وقتی POE نمیزنید مودم از رادیو اینترنت میگیره وشیر میکنه !!! آخه نمیشه که ! بدون POE مگه رادیو روشن میشه !

دوست عزیز کانشکن روی رادیو ست شده ؟ ( منظورم اینه که وقتی رادیو رو وصل می کنید به سیستم کانکشن میزنید ؟ یا بدون کانشکت اینترنت میاد داخل سیستم ؟ )

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    3
    یعنی وقتی POE نمیزنید مودم از رادیو اینترنت میگیره وشیر میکنه !!! آخه نمیشه که ! بدون POE مگه رادیو روشن میشه !

دوست عزیز کانشکن روی رادیو ست شده ؟ ( منظورم اینه که وقتی رادیو رو وصل می کنید به سیستم کانکشن میزنید ؟ یا بدون کانشکت اینترنت میاد داخل سیستم ؟ )
    ممنون که یاری رسوندید . نه کانکشن رو سیستم نیست به طور اتوماتیک هست البته اشکال اصلی ست بودن اپی مودم و رادیو بود که با عوض کردن ای پی حل شد و اشکال دیگه فک کنم مقصر خودم بودم بین راه poe رو حذف کرده بودم میخواستم بدون poe این کار رو انجام بدم

- - - Updated - - -

گت وی کلاینت ها رو چی ست کردی ؟ ببینید از داخل خود مودم قسمت diagnostic وارد قسمت ping بشید بعد ip 4.2.2.4 رو ping کنید چی خروجی میده ؟ ببینید میتونید رادیو رو از مودم ویا کلاینت ها ping کنید؟
    ممنون از راهنمایتون ای پی رو به 192.168.1.10 تغییر دادم الان مشکل حل شده ولی در هیچ صورت ping رو انجام نمیداد و ریکوست میداد

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    ممنون از راهنمایتون ای پی رو به 192.168.1.10 تغییر دادم الان مشکل حل شده ولی در هیچ صورت ping رو انجام نمیداد و ریکوست میداد
    یعنی الان IP مودم رو به 192.168.1.10 تغییر دادید درست شد ؟
    الان داره به عنوان اکسزپوینت عمل میکنه ؟

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    3
    یعنی الان IP مودم رو به 192.168.1.10 تغییر دادید درست شد ؟
    الان داره به عنوان اکسزپوینت عمل میکنه ؟
    بله ای پی مودم که عوض کردم و البته نمیدونستم دقیق poe باید باشه یا خذف بشه فکر کردم کابل مستقیم وصل مودم باید باشه . دیگه poe رو هم وصل کردم ولی ابتدا وصل نشد و با عوض کردن ای پی مودم مشکل الان الحمدالله حل شده و جواب میده . بازم ممنون

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات مودم وایرلس 8951 tp link

کانفیگ مودم tp link 8951

مشکل کانفیگ مودم tp link

کانفیگ مودم تی پی لینک 8951

تنظیم مودم tp-link 8951

آموزش کانفیگ مودم tp-link 8951

کانفیگ مودم 8951

مشکل wireless مودم های tp link

کانفیگ مودم 8951 tp linkنصب مودم tp link 8951http:forum.persiannetworks.comf77t58382.htmlآموزش نصب مودم وایرلس tp-link 8951آموزش نصب مودم وایرلس 8951 tp-linkTP-LINK 8951 اموزش کامفینگ نصب مودم تی پی لینک 8951کانفیگ مودم tp link برای پارس آنلاینکانفیگ مودم tp link 8951ndتنظیمات مودم تی پی لینک 8951تنظیم مودم وایرلس tp-link 8951راهنمای نصب مودم تی پی لینک 8951تنظیم مودم 8951مودم 8951تنظیم مودم 8951 tp-linkراهنمای نصب مودم 8951تنظیم مودم w8951

برچسب برای این موضوع