صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 21

موضوع: شبکه کردن دو نانواستیشن در میکروتک

نام حقيقي: مسلم مواساتيان

تازه وارد شناسه تصویری moslem25
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7

شبکه کردن دو نانواستیشن در میکروتک

من تو محل کارم و خونه از اینترنت وایرلس استفاده میکنم ( نانو استیشن m5 )
    که اینترنت رو هم از یه ISP میگیرم . به isp درخواست دادم تا دوتا نانو من رو شبکه کنه که بتونم اطلاعاتمو بین دو pcشیر کنم

متاسفانه مسئول isp بلد نیست قراره من روش انجام دادنشو بهش بدم منم که بلد نیستم
    شما کمک کنید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Amir

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    31
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام
    از شبکه و زیرساخت isp که سرویس گرفتین اطلاع دارید ؟
    سیسکو
    میکروتیک
    اکانتینگ
    ....

نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7
    سیستم اکانت که IBSNG هست
    سرور میکروتک

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    سیستم اکانت که IBSNG هست
    سرور میکروتک

یک سوال بپرسم اما خواهشا مسخره نکنید چون تازه کارم
    منم دیدم یک ISP برای برای اینترنت وایرلسش از میکروتیک و IBSNG استفاده کرده آیا لزوما برای مدیریت اکانت های خانگی باید از ویندوز سرور یا لینوکس سرور استفاده کنه ؟

نام حقيقي: Omid Naghdi

عضو عادی شناسه تصویری G4chB0y
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    64
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط moslem25 نمایش پست ها
    من تو محل کارم و خونه از اینترنت وایرلس استفاده میکنم ( نانو استیشن m5 )
    که اینترنت رو هم از یه ISP میگیرم . به isp درخواست دادم تا دوتا نانو من رو شبکه کنه که بتونم اطلاعاتمو بین دو pcشیر کنم

متاسفانه مسئول isp بلد نیست قراره من روش انجام دادنشو بهش بدم منم که بلد نیستم
    شما کمک کنید
    شما با این لینک وایرلس خدمات ADSL گرفتین یا سرویس اختصاصی ؟؟
    اگر که ADSL باشه همچین کاری نمیتونن واست انجام بدن . اگر سرویس اختصاصی داشته باشین میتونن واستون Vlan راه بندازن .
    البته با اطلاعات کمی که دارم این جواب رو انتخاب کردم .

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir 2010a نمایش پست ها
    یک سوال بپرسم اما خواهشا مسخره نکنید چون تازه کارم
    منم دیدم یک ISP برای برای اینترنت وایرلسش از میکروتیک و IBSNG استفاده کرده آیا لزوما برای مدیریت اکانت های خانگی باید از ویندوز سرور یا لینوکس سرور استفاده کنه ؟
    سلام .
    IBSng یک برنامه مدیریت کاربر است در ابعاد گسترده (تعداد کاربر های بالای بخاطر هزینه پشتیبانی واسه مراکز کوچیک نمی ارزه. اگر بتونن از پس هزینه بر بیان انتخاب خوبیه)
    میکروتیک هم واسه مدیریت شبکشون پشت روتر ها میزارن (هزینه پایین و کارایی بالا نصبت به مدل های مشابه)
    ویندوز سرور یا لینوکس رو واسه نصب برنامه های مدیریتی و مانیتورینگ و ... نصب میکنند .
    واسه یوزر های خانگی با مودم روتر ها هم میشه کاربر ها رو مدیریت کرد .
    هر قدر سازمان بزرگتر باشه مدیر شبکه برای باز بودن دستش توی مدیریت بهتر از تجهیزات و ابزار های بهتر استفاده میکنه

نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7
    adsl نیست وایرلسه
    همون دیگه من فکر میکنم باید یه vlan بسازه و یه اکسس پوینت مجازی تا من بتونم از هر دو نانو به اون اکسس پوینت وصل بشم ( البته فکر میکنم اینجوری باشه )
    موضوع اینه که ایشون نمیتونه vlan بسازه و همچنین نمیتونه اکسس پوینت مجازی راه اندازی کنه

نام حقيقي: Omid Naghdi

عضو عادی شناسه تصویری G4chB0y
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    64
    اکسس پونت مجازی چیه !!!؟
    ممنون میشم اگر توضیح بدین در موردش

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    قراره من روش انجام دادنشو
    ساده تین راهش که نیازی به هیچ چیزی نداره اینه که ای اس پی دو تا ای پی ولید بهتون بده و از این طریق کار کنید . یا اگر هر دو محل از یه جا سرویس می گیره بهتون دو تا ای پی استاتیک اینولید بده و شما کارتو انجام بدید . البته روش دوم برای ای اس پی و آنتن هاش سر بار داره . و احتمالا انجام نده براتون ! و روش سوم هم اینه که بی خیال ای اس پی بشید و دو تا نانو بین خودتون و محل کارتون بزنید . که مساله مسافت و دید و ...

آیا لزوما برای مدیریت اکانت های خانگی باید از ویندوز سرور یا لینوکس سرور استفاده کنه ؟
    اگر منظورتون از اکانت خانگی همون اینترنت و ای اس پیه ، بسته به سیاست و روشیه که اون شرکت اتخاذ می کنه .
    اکسس پونت مجازی چی
    vitrual AP یا اکسس پوینت های مجازی یه قابلیت توی بعضی از اکسس پوینت هاست مثل میکروتیک که به شما اجازه میده همزمان دو تا ssid روی دیوایس تعریف کنید و برای هر کدوم یه تنظیمات و سیاست امنیتی متفاوت در نظر بگیرید . مثلا اکسس پوینت اول از فلان پول ای پی بگیره و بعدی از یه پول دیگه .
    با multi ssid هم که توی دیوایس های ساده تر مثل مودم های ای دی اس ال می بینید متفاوته !

moslem25 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    ساده تین راهش که نیازی به هیچ چیزی نداره اینه که ای اس پی دو تا ای پی ولید بهتون بده و از این طریق کار کنید . یا اگر هر دو محل از یه جا سرویس می گیره بهتون دو تا ای پی استاتیک اینولید بده و شما کارتو انجام بدید . البته روش دوم برای ای اس پی و آنتن هاش سر بار داره . و احتمالا انجام نده براتون ! و روش سوم هم اینه که بی خیال ای اس پی بشید و دو تا نانو بین خودتون و محل کارتون بزنید . که مساله مسافت و دید و ...

اگر منظورتون از اکانت خانگی همون اینترنت و ای اس پیه ، بسته به سیاست و روشیه که اون شرکت اتخاذ می کنه .

vitrual AP یا اکسس پوینت های مجازی یه قابلیت توی بعضی از اکسس پوینت هاست مثل میکروتیک که به شما اجازه میده همزمان دو تا ssid روی دیوایس تعریف کنید و برای هر کدوم یه تنظیمات و سیاست امنیتی متفاوت در نظر بگیرید . مثلا اکسس پوینت اول از فلان پول ای پی بگیره و بعدی از یه پول دیگه .
    با multi ssid هم که توی دیوایس های ساده تر مثل مودم های ای دی اس ال می بینید متفاوته !
    دادن ip ولید هزینه ماهانه داره که نمی صرفه ، من فکر میکنم باید بشه با vlan و vitrual AP اینکار رو انجام داد. من این روش رو مخوام

نام حقيقي: MECCNA

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    ISP سرویس دهنده از چه تجهیزی استفاده میکنه که سرویس رو روی نانو بهتوان میده .(منظور اینه که روتر مورد استفاده چیه ؟ میکروتیکه یا سیسکو و یا ... ) اینو بپرس تا بهتون بگم چکار کنید. در ضمن این مطل رو هم بپرس آیا رنج IP نانوهات باهم متفاوته یا نه
    موفق باشید

نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7
    از روتر میکروتیک استفاده میکنه ، اگه منظورت ip های ست شده روی روتر منه(که خودم دادم) آره تو یه رنج هستند ولی اگه منظورت ip هایی است که با کانکت شدن به isp به هر نانو اختصاص میده فکر کنم تو یه رنج باشن و کلاس A

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    که نمی صرفه
    برادر جان محبت کنید جواب رو دقیق بخونید !!!
    یا اگر هر دو محل از یه جا سرویس می گیره بهتون دو تا ای پی استاتیک اینولید بده و شما کارتو انجام بدید .
    و اگر از یک محل سرویس نمی گیرید هیچ کدوم از این راه حل ها جز ای پی پابلیک استاتیک به کارتون نمی آد .
    من فکر میکنم باید بشه با vlan و vitrual AP اینکار رو انجام داد.
    ویچرال ap ربطی به کار شما نداره ! و وی لن هم برای سرویس دهنده کلی دردسر درست می کنه و فکر نمی کنم براتون انجام بده !

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    آقا سوال شما و درخواستتون یه خورده غیر معقوله ، من که اصلا یه همچین کاری رو برای یوزرهامون نمیکنم چون واسه چی منابع شبکه خودم رو در اختیار شما بذارم مفت و مجانی؟ بعدش این ISP خیلی داره بهت حال میده. شاید هم یوزرش کمه داره بازار گرمی میکنه ( شاید !!! )
    بسته به این که توپولوژی شبکه سرویس دهنده چی باشه راه حل های مختلفی هست که خب نمیشه من دونه دونه بگم شما ببینی چی به کارت میاد. تو ساده ترین حالت اینه که هر دو نانو رو به یه آنتن روی دکل فرستنده وصل کنی و راحت با هم شبکه میشن. اگر به آنتن های مختلف وصل میکنید خب کافیه یه بریج بین اون 2 تا انتن توی شبکه خودش بسازه.
    الیته دقت داشته باشید این کار اصلا درست نیست چون وقتی منابع شما روی شبکه سرویس دهنده جابجا بشه هر کس دیگه هم میتونه اون ها رو استفاده کنه ، ( مثل من که مثلا از سرویس دهنده مثل شما اینترنت میگیرم )
    یه سری نرم افزار هم هستند که بهت قابلیت ریموت از راه دور رو میدن مثل teamviewr و vnc و از این چیزها ، اگر هزینه نمیخوای انجام بدی از این ها استفاده کن. نیاز به آی پی ولید هم ندارن اکثر این ها
    فکر کنم دیگه به همه جواب هات رسیدی

mehrzadmo و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    آقا سوال شما و درخواستتون یه خورده غیر معقوله ، من که اصلا یه همچین کاری رو برای یوزرهامون نمیکنم چون واسه چی منابع شبکه خودم رو در اختیار شما بذارم مفت و مجانی؟ بعدش این ISP خیلی داره بهت حال میده. شاید هم یوزرش کمه داره بازار گرمی میکنه ( شاید !!! )
    بسته به این که توپولوژی شبکه سرویس دهنده چی باشه راه حل های مختلفی هست که خب نمیشه من دونه دونه بگم شما ببینی چی به کارت میاد. تو ساده ترین حالت اینه که هر دو نانو رو به یه آنتن روی دکل فرستنده وصل کنی و راحت با هم شبکه میشن. اگر به آنتن های مختلف وصل میکنید خب کافیه یه بریج بین اون 2 تا انتن توی شبکه خودش بسازه.
    الیته دقت داشته باشید این کار اصلا درست نیست چون وقتی منابع شما روی شبکه سرویس دهنده جابجا بشه هر کس دیگه هم میتونه اون ها رو استفاده کنه ، ( مثل من که مثلا از سرویس دهنده مثل شما اینترنت میگیرم )
    یه سری نرم افزار هم هستند که بهت قابلیت ریموت از راه دور رو میدن مثل teamviewr و vnc و از این چیزها ، اگر هزینه نمیخوای انجام بدی از این ها استفاده کن. نیاز به آی پی ولید هم ندارن اکثر این ها
    فکر کنم دیگه به همه جواب هات رسیدی

اینکار وظیفه isp ها درقبال یوزرهاشون هست ،این isp که ازش سرویس میگیرم تو شهرمون خیلی یوزر داره و سرش شلوغه.

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط moslem25 نمایش پست ها
    اینکار وظیفه isp ها درقبال یوزرهاشون هست
    اصلا همچین فکری نکنید! یعنی شما از isp سرویس گرفتین داخل قراداد نوشته شده isp موظف است سرویس های من رو بخاطر کارهای شخصیم با هم شبکه کنه؟! اونم مفت و مجانی؟!
    اگر هم انجام بده هزینش رو دریافت میکنه

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

تعریف ssid در میکروتیک

vlan در نانو استیشن

تعریف دو ssid در میکروتیک

شبکه کردن دو نانو استیشن

فرستنده ميكرتك

برچسب برای این موضوع