صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: آنتن یا USB Adapter یا ...

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96

آنتن یا USB Adapter یا ...

سلام به همه

دوستان من تا به حال با USB Adaptor ها کار نکرده ام . برادرم طبقه چهارم هست و من اول . خوب سیگنال نمی گیره(طبیعی هست) . اول دنبال یک راه حل خوب برای افزایش قدرت سیگنال در سمت فرستنده(مودم خودم ) بودم که خوب به نتیجه خاصی نرسیدم . حالا نظر شما رو می خواستم که ببینم پیشنهادتون در مورد دو راه حل پایینی کدام هست :

1. برای برادرم یک Wireless USB Adapter بخریم . نمیدونم تاثیری داره یا نه . چون از قدرت دریافت سیگنال این دیوایس اطلاع ندارم و تجربه نداشتم .
    2. آنتن مودم خودم رو عوض کنم .

تقریبا با 50-60 تومن میشه هر دو راه رو انجام داد اما من هدف کیفیت بهتر هست . البته می خواستم بین چهار طبقه رو کابل بکشم (از خارج ساختمان) اما به نظرم خوب نیست چون در اون حالت فقط در یک محل ثابت می تونه کامپیوتر رو به کابل متصل کنه و اینترنت بگیره که این خودش کلی محدودیت ایجاد می کنه .

منتظر نظرات هستم . اصلا این یه سناریو حلش کنید با راه حل بهینه ! :دی

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دوست عزیز این USB ها فرقی با کارت های دیگه ندارند ، قدرت و توانشون هم بسته با مارک ، مدل و نوع استفاده فرق میکنه .
    بهترین گزینه در این حالت استفاده از کابل هست که خب میتونید مودمتون رو منتقل کنید یه جایی وسط راه تا هم شما سیگنال داشته باشید هم برادرتون طبقه چهارم.
    در مورد افزایش قدرت مودم هم تاثیری نداره ، شاید شما بتونید سیگنال خیلی خوبی به سمت برادرتون بفرستید اما باید اون هم بتونه سیگنال خوبی برای شما بفرسته پس باید هر دو طرف تقویت بشن.
    با این هزینه که شما گفتید بهترین راه حل اینه که کابل بکشی و اون سمت یه اکسس پوینت ارزون قیمت 30 40 تومنی بذاری اینجوری برادرت هم میتونه توی خونش هرجا رفت وصل بشه ، شما هم که پاییون توی خونت مودم رو داری

jamai و bluray سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: فرهاد حامد

خواننده شناسه تصویری farhadham
    نوشته
    319
    سپاسگزاری شده
    197
    سپاسگزاری کرده
    159
    EnGenius مدل کارت شبکه وایرلس قدرتمند داره که میتونی گیر بیاری. خوبم جواب میده.

bluray سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    دوست عزیز این USB ها فرقی با کارت های دیگه ندارند ، قدرت و توانشون هم بسته با مارک ، مدل و نوع استفاده فرق میکنه .
    بهترین گزینه در این حالت استفاده از کابل هست که خب میتونید مودمتون رو منتقل کنید یه جایی وسط راه تا هم شما سیگنال داشته باشید هم برادرتون طبقه چهارم.
    در مورد افزایش قدرت مودم هم تاثیری نداره ، شاید شما بتونید سیگنال خیلی خوبی به سمت برادرتون بفرستید اما باید اون هم بتونه سیگنال خوبی برای شما بفرسته پس باید هر دو طرف تقویت بشن.
    با این هزینه که شما گفتید بهترین راه حل اینه که کابل بکشی و اون سمت یه اکسس پوینت ارزون قیمت 30 40 تومنی بذاری اینجوری برادرت هم میتونه توی خونش هرجا رفت وصل بشه ، شما هم که پاییون توی خونت مودم رو داری
    سلام
    مرسی که جواب دادید . این مودم روتر های داخل بازار پاک AP رو از ذهنم برده بود ! اما دیوایسی که فقط AP باشه چی سراغ دارید که ارزون باشه ؟ فقط یه Ethernet ورودی داشته باشه و Wireless سرویس بده ! که هزینه کمتر باشه . در واقعه باید این اکسس پوینت خودش به مودم من وصل بشه و یه سری تنظیمات روی AP . که فکر کنم باید روی مد خاصی قرار بگیره !
    در خصوص مدل و تنظیمات راهنمایی بفرمایید ممنون میشم .

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    والا مدل خاصی به ذهنم نمیرسه ، اما یه سر به بازار بزندید حتما مدل های متنوعی پیدا میکنید ، هزینه اش هم فکر نکنم بیشتر از 30 40 تومن بشه. تقریبا همینی هست که گفتید ، یه پورت شبکه داره به صورت AP bridge هست. تنظیمات پیچیده ای نداره ، فقط باید براش یه SSID و security تعیین ، همین .
    ( کابل شبکه از مودمت بکش تا خونه برادرت ، اونجا بزن به پورت این AP و خلاص. البته اگر 4 طبقه میخوای کابرل شبکه بکشی یه 15 متری کابل میبره که اونم یه 30 تومنی هزینه میذاره رو دستت، حتما کابل رو داخل لوله خرطومی مقاوم رد کن که از آفتاب در امان باشه ، چون احتمال میدم کابل ارزون بخوای استفاده کنی ، بعد کتر از یک سال کل روکش اصلی و روکش رشته هاش جلو آفتاب ترک میخوره و میشکنه و کابلت رو باید بندازی دور )

ویرایش توسط gallaxy67 : 2013-03-06 در ساعت 12:42 AM

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    بهترین راه اینه که برای برادرت یک tl-wr741nd (چهارتا لن با وایرلس حدود 100 تومن ) بخری از کابل لن مودمت یه کابل بدی به لن تی پی لینک برادرت، تنظیم خاصی هم نداره. اینجوری هم با وایرلس به هم وصل میشین هم اگه pc یا تلویزیون lcd یا ... بود هم میتونه از 3تا پورت باقیمونده با کابل استفاده کنه

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    بچه ها مکانیسم عملکرد این اکسس پوینت که قرار هست از مودم خودم بهش کابل بکشم رو تشریح می فرمائید ؟

در مرحله اول مودم من به این AP هم مثل یک کلاین یک IP اختصاص میده ! درست ؟ خوب این خودش چطور می خواد به دیوایس های متعددی که قرار هست بهش کانکت بشن IP بده ؟ اصلا این کار رو می کنه ؟ یا نه ! مثلا اگر مودم من بهش 192.168.1.10 رو بده اون هم همین IP رو برای دیوایس های متصل شده در نظر می گیره و با NAT کارش رو پیش می برده ؟
    در واقع می خوام مکانیسم عملکرد AP که فقط یک IP بهش اختصاص دادیم رو بدونم ! (ببخشید شد یک دنیا سوال)

بعد چند تا سوال دیگه »
    1.بهترین مرکز برای خرید ابزار شبکه کجاست ؟ که تخصصی به این امر اشتغال داشته باشند . (از کابل بگیر تا داکت و تولز و رک و سوئیچ و روتر و .... ) :دی . پاساژ ایران و رضا و پایتخت خیلی درهم بر هم هست و مخصوص این امور نیست . گفتم شاید جایی باشه که کارش همین باشه فقط .

2. پس اگر دیوایسی که خرید می کنم فقط AP باشه مشکلی نیست دیگه ؟ یعنی Single Task باشه (فقط AP) .

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    مودم adsl با ip 192.168.1.1 که dhcp هم روی اونه و وایرلس هم داره و کار nat رو انجام میده.

device دوم wr741 رو روش IP بزارید 192.168.1.2 و dhcp رو غیرفعال کنید،وایرلس رو بزارین روی حالت اکسس پوینت ssid رو یکی بزارین، کانال رو متفاوت از کانال مودم بزار، توی تنظیمات امنیتی وایرلس رو هم بزارین روی wpa2 aes+ccmp، و یه کابل از لن مودم به لن روتر بزنید.

- - - Updated - - -

در مورد اینکه از کجا خرید بکنی هم توی اینترنت search کن بهترین قیمتا اونجاست

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluray نمایش پست ها
    بچه ها مکانیسم عملکرد این اکسس پوینت که قرار هست از مودم خودم بهش کابل بکشم رو تشریح می فرمائید ؟

در مرحله اول مودم من به این AP هم مثل یک کلاین یک IP اختصاص میده ! درست ؟ خوب این خودش چطور می خواد به دیوایس های متعددی که قرار هست بهش کانکت بشن IP بده ؟ اصلا این کار رو می کنه ؟ یا نه ! مثلا اگر مودم من بهش 192.168.1.10 رو بده اون هم همین IP رو برای دیوایس های متصل شده در نظر می گیره و با NAT کارش رو پیش می برده ؟
    در واقع می خوام مکانیسم عملکرد AP که فقط یک IP بهش اختصاص دادیم رو بدونم ! (ببخشید شد یک دنیا سوال)

بعد چند تا سوال دیگه »
    1.بهترین مرکز برای خرید ابزار شبکه کجاست ؟ که تخصصی به این امر اشتغال داشته باشند . (از کابل بگیر تا داکت و تولز و رک و سوئیچ و روتر و .... ) :دی . پاساژ ایران و رضا و پایتخت خیلی درهم بر هم هست و مخصوص این امور نیست . گفتم شاید جایی باشه که کارش همین باشه فقط .

2. پس اگر دیوایسی که خرید می کنم فقط AP باشه مشکلی نیست دیگه ؟ یعنی Single Task باشه (فقط AP) .
    مکانیزمش خیلی ساده است ، اگر AP که میخری فقط bridge باشه که کارت راحته ، کابل رو میزنی بهش ، یه SSID ( هرچی دلت خواست میتونی بدی ) بهش میدی و تنظیمات امنیتی براش ایجاد میکنی. کاری کهمیکنه اینه که از طریق پورت اترنت خودش تو رو به مودم پایینی وصل میکنه ، و تو انگار متسقیم به مودم پایینی وصل هستی.
    اگر هم هر دو مود bridge و router رو ساپورت کنه که بعید میدونم با هزینه 30 40 تومن پیدا کنی ، باید اون رو تو مود بریج تنظیم کنی ( البته با مود روتر هم میشه که نمیخوام دردسرت بدم و گیجت کنم الان ) و بقیه مراحل هم مثل بالا هست. ( من خودم چند وقت قبل یه جا دیدم اگر اشتباه نکنم مارکش engenius بود ، یه کابل شبکه میخورد ، وایرلس داشت و فقط بریج خالی بود ، طرف میگفت 20 تومن خریده )
    جنسش رو پیدا کن ، مشکلی توی تنظیمات داشتی بازم بپرس اینجا واسه همین راه افتاده
    برای خرید ابزار شبکه بهترین جایی که توی تهران گیر میاد چهار راه جمهوری هست ، پاساژ های توکل ، امجد تا حدودی ( راستش الان شک کردم اسم پاساژ توکل چی بود ، نمیدونم پاساژ توکل بود یا بزرگمهر خلاصه برو جمهوری ، به سمت میدون فکر کنم پاساژ دوم بعد علاالدین باشه ، هرچی بخوای داره ، از سیر تا پیاز شبکه ، گنده های شبکه ایران اونجان )

ویرایش توسط gallaxy67 : 2013-03-06 در ساعت 08:22 PM

نام حقيقي: فرهاد حامد

خواننده شناسه تصویری farhadham
    نوشته
    319
    سپاسگزاری شده
    197
    سپاسگزاری کرده
    159
    میتونید linksys 1000 بخرین. فقط اکسس پوینت هست و آنتن دهی خوبی داره.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadham نمایش پست ها
    فرهاد جان این مدلی که گفتی یه روتر کامل هست ، بعید میدونم زیر150 تومن گیرش بیاد این رو
    E1000 Support | Linksys Wi-Fi Router

ویرایش توسط gallaxy67 : 2013-03-06 در ساعت 10:46 PM

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    مکانیزمش خیلی ساده است ، اگر AP که میخری فقط bridge باشه که کارت راحته ، کابل رو میزنی بهش ، یه SSID ( هرچی دلت خواست میتونی بدی ) بهش میدی و تنظیمات امنیتی براش ایجاد میکنی. کاری کهمیکنه اینه که از طریق پورت اترنت خودش تو رو به مودم پایینی وصل میکنه ، و تو انگار متسقیم به مودم پایینی وصل هستی.
    اگر هم هر دو مود bridge و router رو ساپورت کنه که بعید میدونم با هزینه 30 40 تومن پیدا کنی ، باید اون رو تو مود بریج تنظیم کنی ( البته با مود روتر هم میشه که نمیخوام دردسرت بدم و گیجت کنم الان ) و بقیه مراحل هم مثل بالا هست. ( من خودم چند وقت قبل یه جا دیدم اگر اشتباه نکنم مارکش engenius بود ، یه کابل شبکه میخورد ، وایرلس داشت و فقط بریج خالی بود ، طرف میگفت 20 تومن خریده )
    جنسش رو پیدا کن ، مشکلی توی تنظیمات داشتی بازم بپرس اینجا واسه همین راه افتاده
    برای خرید ابزار شبکه بهترین جایی که توی تهران گیر میاد چهار راه جمهوری هست ، پاساژ های توکل ، امجد تا حدودی ( راستش الان شک کردم اسم پاساژ توکل چی بود ، نمیدونم پاساژ توکل بود یا بزرگمهر خلاصه برو جمهوری ، به سمت میدون فکر کنم پاساژ دوم بعد علاالدین باشه ، هرچی بخوای داره ، از سیر تا پیاز شبکه ، گنده های شبکه ایران اونجان )
    سلام
    خیلی ممنون
    والا سوالم اینجوری توضیح میدم که من خیلی کنجکاوم ! هرچی هم بلدم از همین خاصیتی هست که دارم !!! خاصیت؟؟؟؟؟
    دوست دارم مکانیسم کار AP رو بدونم. فکر کنم اینجوری باشه . اگر غلط بود شما بفرمائید :

1. اکسس پویت با کابل به مودم وصل میشه .
    2. یوزر به اکسس پوینت وصل میشه و اکسس پوینت با مودم مراوده می کنه و یک Ip برای کاربر می گیره .
    3. کاربر های دیگه هم به همین طریق صاحب IP می شوند و اکسس پوینت روی مد Bridge قرار می گیره که واقعا مثل پل این وسط کار کنه !! حالا اگر بره روی مد Router رو خیلی خوشحال میشم بهم بگید . فکر کنم خودش اون موقع IP می گیره و کلاینت های طبقه بالا باید DG خودشون رو برابر اکسس پوینت قرار بدن !!!

حالا شما بگید !!

امجد و توکل رو بلدم ! جالبه . پاساژ امجد قدیم ندیما فقط کار تجهیزات الکترونیک می کردند !
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadham نمایش پست ها
    تشکر دوست عزیز . ولی من می خوام با حداقل هزینه حداکثر کیفیت رو بگیرم ! جیب خالی و پز عالی ! :دی

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دقیقا همین هست. روتر خودش یه gateway میگیره ، بعد میاد اینترنت رو nat میکنه برای کاربران خودش ، خودش بهشون ای پی میده ، gateway کاربران طبقه بالا هم میشه همون اکسس پوینت پایین ، در واقع اونها مودم پایین رو نمیبینن ( اما میبینن البته با یه روت ، یعنی اگر اونها آی پی مودم پایین رو پینگ کنند اون رو میتونن ببینن اما باید gateway خودشون رو روی اکسس پوینت بالایی قرار بدند تا بتونن مودم پایین رو ببینند ) در واقع توی روت کردن باید 2 تا سابنت جدا داشته باشی یعنی فرض کن مودم پایین آی پی 192.168.1.1 داره ، در این صورت باید آی پی کلاینت های بالا مثلا 192.168.2.0/24 باشه ، ( گیج نشو این یعنی یه کلاس ای پی ) شکل زیر رو نگاه کن.

jamai و bluray سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    gateway کاربران طبقه بالا هم میشه همون اکسس پوینت پایین
    درستش این هست ، دیگه نتونستم پست رو ویرایش کنم :
    gateway کاربران طبقه بالا هم میشه همون اکسس پوینت بالا

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    درستش این هست ، دیگه نتونستم پست رو ویرایش کنم :
    gateway کاربران طبقه بالا هم میشه همون اکسس پوینت بالا
    درود به شرفت . گرفتم ! بله موضوع مورد بحث ما هم عکس دومی هست(زیری) . عکس بالایی که جای خودش . خیلی هم آقایی علی آقا .

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

افزايش قدرت مودم usb

تفاوت USB Adapter با روتر

USB adapter یا

کار usb adapter چیست

http:forum.persiannetworks.comf77t57756.html

برچسب برای این موضوع