نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط armineh
  • 1 توسط gallaxy67
  • 1 توسط farhadham
  • 1 توسط gallaxy67
  • 1 توسط gallaxy67

موضوع: تجهیزات مورد نیاز لینک 100 متری بدون مانع و دید باز ؟

نام حقيقي: جعفر توانا

عضو عادی شناسه تصویری ICT-M
    نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147

تجهیزات مورد نیاز لینک 100 متری بدون مانع و دید باز ؟

میکروتیک برام اولویت برتر دارد، 200Mbتروپوت ازش می خوام.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سینا

تازه وارد
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    0
    میکروتیک که 200m تروبوت نداره - حداکثر 54 در بهترین حالت بهت میده

ICT-M سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    پیشنهادات مختلفی میشه داشت. شما میتونی از تجهیزات مایکرویو استفاده کنی که تضمین پهنای باند باشه اما به قولی برای شخم زدن باغچه از تراکتور استفاده نمیکنن. اما اگر واقعا 200 مگابیت میخوای بهترین پیشنهاد همینه. ( ولی هزینه فضایی )
    اما نانو استیشن m5 خیلی خوب جواب میده ، پر کار ، سبک ، نصب راحت . من خودم برای فاصله 300 متری 2تا دفترمون ازش تا 170 گرفتم ، البته فول داپلکس . شرایط هم اینه که دیده خیلی بازی نداره پشت یه پنجره است نانو.
    میکروتیک هم گزینه بسیار خوبی هست، من خودم شخصا از میکروتیک حمایت میکنم اما برای این فاصله هیچ فرقی بین میکروتیک و نانو برات محسوس نخواهد بود.
    راستی پهنای باند نانو رو روی 40 مگاهرتز گذاشتم که این نتیجه رو گرفتم

نام حقيقي: فرهاد حامد

خواننده شناسه تصویری farhadham
    نوشته
    319
    سپاسگزاری شده
    197
    سپاسگزاری کرده
    159
    یه لینک Loco M5 استفاده کن جواب کارتو میده راحت.

نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    تشکر از همه دوستان ، ولی می خوام یکم هم محیط Manage داشته باشم ، الان خودمم دوتا لینک M5 دارم و یک لینک AirGrid که از هر دوتاشون دارم 9 الی 10 MBps میگیرم و خیلی خوبه ! ، البته میشه هم گفت مثلاً از یک M5 استفاده کنم بعد سر راهش از یک RB751 استفاده کنم ! ولی اینجوری یک ناهماهنگی هایی پیش می آد که در مواقع ترابل شوت کردن ، باید به یک دستگاه دیگر هم شک کرد ، در واقع به نظر خودم هرچه منسجم تر باشه بهتر هست و اینکه برای هر دوتا لینک فکر کنم تا 3-4تومن بتونم هزینه کنم ، حالا از اینا بگذریم نظر خودم روی یک RB433-AH با mini PCI R52Hn و یک آنتن کنبوتونگ TDJ-5758P6A بود برای AP ولی باز Station هنوز تصمیمی راجع بهش نگرفتم ! البته در حال حاضر یک SXT-5Hnd هم موجود دارم ولی نمیدونم بتونه این تروپوت بهم بده یا نه !!!

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دوست عزیز فرقی بین Ap و station وجود نداره ، همون قدر که برای ارسال اهمیت قائلی باید برای دریافت هم اهمیت بذاری. اگر از استیشین ضعیف استفاده کنی مشکل ارسال اطلاعات خواهی داشت. چون توان استیشن در مقایسه با AP کمتر خواهد بود و لینکت لینک متقارنی ننخواهد بود.
    اما در مورد بورد 433ah گزینه خیلی خوبی انتخاب کردی ، اما کارتت اصلا گزینه خوبی نیست ، من از این کارت خودم 2 جا استفاده کردم ، اولا که پهنای باند 40 مگاهرتز رو ساپورت نمیکنه ، دوما از 4 تای که من گرفتم 2 تاش به مشکل خورد.
    بهترین گزینه برای این بورد میتونم xr5 رو بهت پیشنهاد بدم ، محشر ، با پهنای باند 40 مگاهرتز تروپوت خیلی خوبی بهت میده.
    در مورد تروبلشوت و از این چیزها ، واقعا به چه مشکلی میتونی بر بخوری که انقدر عیب یابیش سخت باشه؟ پس این بیچاره های ISP دیگه کلا تعطیل کنند دیگه ؟ ( شوخی بود ، صرفا اینکه نگران نباشی ، روتربرد 750 هم خیلی خوب کارتون رو راه میندازه ، با هزینه کمتری هم راه میندازه ، )
    در مورد آنتن هم اگر به جای پارابولیک از دیش استفده کنید خیلی بهتر هست. اما با توجه به اینکه گفتید همش 100 متر!!! به نظرم هزینه اضافی میکنید. ( اگر امکان دارید کابل بکشید حتی با کلی زیرابی رفتن و دم اینو اون دیدن به نظر من خیلی بهتر هست )

نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    اول بزارین که از دوستمون آقا علیرضا تشکر کنیم و احالا بریم سر این موضوع که :
    1- از چه آنتنی برای R52Hn استفاده کردین ؟ (دوال پل بود؟)
    2- اینکه گفته 300تا بهتون میده ، بعید میدونم توی کانال 40MHz کار نکنه !
    3-XR5 حالا طبق اطلاعاتی که موجود هست فکر کنم 802.11a باشه که نهایتاً بتونه 54Mbps بهم بده ولی R52Hn سری Nهست.

من فقط نمیدونم چه آنتنی بگیرم که دوتا پیگتل بخوره !

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    ببخشید ، حق با شماست ، پهنای باند 40 مگاهرتز رو هم ساپورت میکنه.
    http://routerboard.com/pdf/202/R52Hn.pdf
    ظاهرا 2تا کابل پیگتیل هم میخوره ، بخاطر جواب نامناسب پست قبلی عذرخواهی منو قبول کن.
    ( فکر کنم من توی تنظیماتش دچار مشکل شدم که نتونستم 40 مگاهرتز رو بگیرم ، ) اما خرابی این کارت برام خیلی زیاد بوده ، تا الان بیشتر از 20 تا xr5 استفاده کردم که فقط یه دونه مشکل خورد پس فرستادم.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    من فقط نمیدونم چه آنتنی بگیرم که دوتا پیگتل بخوره !
    خیلی سادس مهندس ! می تونی دو تا آنتن معمولی بزاری یا صرفا به فروشنده بگو آنتن دوال پولار میخوام !
    البته برای صد متر نانو -استیشن یا بریج - بگیر . یا اگر میکروتیک میخوایی sxt - sextant رو بگیر . هزینه ات خیلی خیلی کمتره میشه .

نام حقيقي: mohamadreza vaezi

خواننده
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    به نظر من میتونی از آنتن وای لینک استفاده کنی که دوال هستش در مورد رادیو هم باید بگم که من با اینفینت 750مگ پهنای باند جابه جا کردم فقط قیمتش بالاست ولی مطمئن باش که تا 7سال نیازی به رفع اشکال نداره چون اصلا خراب نمیشه

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط m1363 نمایش پست ها
    به نظر من میتونی از آنتن وای لینک استفاده کنی که دوال هستش در مورد رادیو هم باید بگم که من با اینفینت 750مگ پهنای باند جابه جا کردم فقط قیمتش بالاست ولی مطمئن باش که تا 7سال نیازی به رفع اشکال نداره چون اصلا خراب نمیشه
    با کدوم مدل یا اگه میتونی پارت نامبرشو بگو لطفاً؟ کدوم لایسنس رو داشتی؟

نام حقيقي: mohamadreza vaezi

خواننده
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    با کدوم مدل یا اگه میتونی پارت نامبرشو بگو لطفاً؟ کدوم لایسنس رو داشتی؟
    مدل r5000omeمیتونی از سایت اینفینت ببینی Broadband Wireless Access Solutions - Wireless Point-to-Point Backhauls and Wireless Multipoint Networks

نام حقيقي: محسن حسینی

تازه وارد
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Throughput

نقل قول نوشته اصلی توسط m1363 نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامی دوستان.
    2 تا نکته رو در مورد تجهیزات Infinet باید عنوان کنم: اول اینکه گرفتن Throughput با نرخ انتقال 750 Mb واقعا" امکان پذیر نیست و در بهترین حالت این تجهیزات با بهره گیری از آنتهای Dual pol (flat) Mars با Gain 28db و beamwidth 7 to 10 degree و با بهره گیری از رنج فرکانسی 3.4-3.7 GHz به میزان 270Mb می باشد که این موضوع از سوی نمایندگی این شرکت در ایران نیز مورد تائید بوده و شخصا با این شرکت در پروژه های مختلفی در سطح استان تهران همکاری کردم. دوم اینکه این تجهیزات گران قیمت بوده و با رنج قیمتی که دارند می توان تجهیزاتی مشابه با کیفیتی بهتر از برند های معروفتر تهیه کرد. این رادیوها با License های 40mb 80mb و 150 و 300mb ارائه می شوند و در بهترین حالت می توانند با Modulation type QAM64 5/6 کار کنند.
    در مورد Stable بودن هم باید بگم که درصد بالایی داره اما با توجه به آلودگی فرکانسی موجود در شهر و استان تهران این رادیوها نیز هر از گاهی دچار تداخل فرکانسی می شوند اما به Spectrum scanner قوی که داره می شه براحتی فرکانسی مناسب را برای رادیو پیدا کرد.
    در مورد سوال دوستمون برای ارائه Solution برای مسافت 100 متر چند تا سوال دارم:

بودجه شما چقدر است؟
    آیا می توانید از 2 تا لینک بجای یک لینک استفاده کنید با خیر؟
    برای این فاصله از تجهیزات متنوعی می توان بهره برد که تمامی آنها نیاز به دانستن نیاز شما و میزان بودجه شما داره.
    آیا واقعا 200mb تروپوت Real لازم دارید روی لینک؟ نوع ترافیک انتقالی شما چه خواهد بود؟ آیا Packet per second رادیو هم برای شما مهم هست؟
    با تشکر

ویرایش توسط rootshell : 2013-03-24 در ساعت 03:58 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

رادیو نانو استیشنm5 میتوان بجای اکسس پوینت استفاده کرد

رادیو airgridمجوز میخواهد

مانع بر سر راه آنتن Airgrid

rb751 persiannetworks.com

آنتن وایلینک

throughput در میکروتیک forum.persiannetworks.com

tdj-5758p6a

نظر راجع به انتن air gride m5

دو 100 متر بدون مانع