صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: وایرلس 70 متری

نام حقيقي: جوادی

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81

وایرلس 70 متری

سلام
    من یه خط adsl دارم که هنوز براش مودم تهیه نکردم
    ولی می خوام مودمی تهیه کنم تا فاصله ی 50 تا 70 متری ، توسط وایر لس لپ تاپ قابل دریافت باشه

می خوام کمترین هزینه را داشته باشد

مودم خاصی را می شناسید که این قابلیت را ساپورت کنه؟
    نیاز هست غیر از مودم از وسیله ی دیگه ای استفاده کنم؟

ممنون

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دوست عزیز اگر ساختمون خاصی ، مانع خاصی نداری این فاصله به راحتی با یه مودم وایرلس tp-link قابل پوشش هست. اما از اونجایی که معمولا داخل ساختمون هستید و دیوار و در و تخته و پنجره فلزی و از این چیزها داره تا حدودی میاد پایین این قدرت. اما خودم با یه tp-link فاصله 60 متری رو از پشت 2 تا دیوار کچی گرفتم. ( قیمتش هم فکر کنم حدود 100 تومن بشه واست )

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر ساختمون خاصی ، مانع خاصی نداری این فاصله به راحتی با یه مودم وایرلس tp-link قابل پوشش هست. اما از اونجایی که معمولا داخل ساختمون هستید و دیوار و در و تخته و پنجره فلزی و از این چیزها داره تا حدودی میاد پایین این قدرت. اما خودم با یه tp-link فاصله 60 متری رو از پشت 2 تا دیوار کچی گرفتم. ( قیمتش هم فکر کنم حدود 100 تومن بشه واست )
    ممنون
    اتفاقا من هم مانع زیادی تو مسیر مدارم
    ولی حالا که دارم یه مبلغی را پرداخت میکنم چه مودمی بگیرم که بهتر از این باشه حالا یه مبلغی بیشتر یا کمتر قابل بحث است
    اگه دوستان هم کمک کنند ممنون میشم

نام حقيقي: حسام الدین عزیزی

عضو عادی
    نوشته
    128
    سپاسگزاری شده
    50
    سپاسگزاری کرده
    32
    تو بازار فراوونه .البته اين وايرلسها ضرر داره

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    میتونی از تجهیزات خود tp-link انواع outdoor هم استفاده کنی . نمونه مشابه نانو استیشن هست. خود نانو استیشن 2 یا ام 2 هم میتونی استفاده کنی. قدرت بیشتری داره. اما بحث دیگه قدرت ارسال کارت شبکه سیستم هات هم هست. اون ها هم باید به اندازی کافی قوی باشن که بتونن ارسال داشته باشن. نمونه های USb هست که میتونی با یه کابل usb ببریش فاصله های دورتر مثلا دم پنجره یا پشت دیوار.
    در مورد ضرر: والا نمیدونم چرا تا اسم وایرلس و بیسیم میاد همه انقدر میترسند! قدرت این وایرلس ها انقدر ضعیف هست که اگر تمام روز هم کنار سرمون روشن باشه هیچ اتفاقی نمیوفته. یعنی اصلا جذب سلول های مغز و بدن نمیشه. باید خاطر نشان کنم جذب فرکانس های موبایلی که تو جیب ، به کمر ، تو کیف میذاریم خیلی بیشتر از وایرلس های خونگی هست. اگر خیلی نگران سلامت هستیم بهتره موبایلمون رو دیگه استفاده نکنیم. ( البته از موبایل دیگران نمیشه فرار کرد ، یا حتی امواج دکل های BTS که حتی توی حموم هر خونه ای راه پیدا کرده - منظور اینه که همه جا موبایل ها آنتن میدن یعنی امواج دکل به همه جا رسوخ میکنه - )

-javad- سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    میتونی از تجهیزات خود tp-link انواع outdoor هم استفاده کنی . نمونه مشابه نانو استیشن هست. خود نانو استیشن 2 یا ام 2 هم میتونی استفاده کنی. قدرت بیشتری داره. اما بحث دیگه قدرت ارسال کارت شبکه سیستم هات هم هست. اون ها هم باید به اندازی کافی قوی باشن که بتونن ارسال داشته باشن. نمونه های USb هست که میتونی با یه کابل usb ببریش فاصله های دورتر مثلا دم پنجره یا پشت دیوار.
    در مورد ضرر: والا نمیدونم چرا تا اسم وایرلس و بیسیم میاد همه انقدر میترسند! قدرت این وایرلس ها انقدر ضعیف هست که اگر تمام روز هم کنار سرمون روشن باشه هیچ اتفاقی نمیوفته. یعنی اصلا جذب سلول های مغز و بدن نمیشه. باید خاطر نشان کنم جذب فرکانس های موبایلی که تو جیب ، به کمر ، تو کیف میذاریم خیلی بیشتر از وایرلس های خونگی هست. اگر خیلی نگران سلامت هستیم بهتره موبایلمون رو دیگه استفاده نکنیم. ( البته از موبایل دیگران نمیشه فرار کرد ، یا حتی امواج دکل های BTS که حتی توی حموم هر خونه ای راه پیدا کرده - منظور اینه که همه جا موبایل ها آنتن میدن یعنی امواج دکل به همه جا رسوخ میکنه - )
    می خوام تا جایکه ممکن هست از یه مودم یکپارچه استفاده کنم تا هزینه ها کمتر بشه مودم قوی چی رو پبشنهاد می کنید؟

وگرنه فکر کنم برای مودم های نانو یا tplink های outdoor باید غلاوه بر اینکه یه مودم می خوام باید یه رادیو سمت مودم و یه رادیو هم سمت کامپیوتر بزارم
    یعنی به 3 تا device مجزا نیز دارم
    درست متوجه شدم؟؟

یه سوال دیگه برای رادیو های نانو یا tplink های outdoor حتما باید دو طرف رادیو نصب بشه یا اینکه اگر فاصله زیاد نباشه میشه فقط یه طرف نصب بشه؟

ممنون میشم به سه سوال بالا جواب بدید
    ممنون

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    ببین اگر اینها رو بخوای استفاده کنی باید یه مودم معمولی ADSL هم بذاری کنارش که تو رو به خط تلفن وصل کنه.
    دوما اینکه نه ، 3 تا دستگاه نمیخوای ، فقط یه مودم معمولی ADSL یه نانو یا tplink و برای لبتاپ که هیچی نمیخوای خودش وصل میشه و برای کامپیوتر معمولی یه کارت شبکه وایرلس
    برای فاصله 50 60 متر نیازی به 2 تا رادیو نیست ، اگر یه طرف کارت وایرلس داشته باشه حل میشه

moj14mja سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    ببین اگر اینها رو بخوای استفاده کنی باید یه مودم معمولی ADSL هم بذاری کنارش که تو رو به خط تلفن وصل کنه.
    دوما اینکه نه ، 3 تا دستگاه نمیخوای ، فقط یه مودم معمولی ADSL یه نانو یا tplink و برای لبتاپ که هیچی نمیخوای خودش وصل میشه و برای کامپیوتر معمولی یه کارت شبکه وایرلس
    برای فاصله 50 60 متر نیازی به 2 تا رادیو نیست ، اگر یه طرف کارت وایرلس داشته باشه حل میشه
    حالا اگه بخوام برا پوشش 50 متر فقط از یه مودم وایرلس استفاده کنم و یعنی در هیچ طرف از رادیو استفاده نکنم
    چه مدلی ازچه مودمی وایرلسی را پیشنهاد می کنید؟
    طبیتا رادیویی نیاز دارم که بیشترین گین آنتن و بیشترین توان را داشته باشه
    چه مدلی بیشترین توان و گین را دارد به نظر شما؟
    چه مارک و چه مدل؟

ممنون

نام حقيقي: امیرحسین فتوحی

عضو عادی شناسه تصویری Star-x
    نوشته
    743
    سپاسگزاری شده
    347
    سپاسگزاری کرده
    198
    Zyxel-P-650HW هم خوبه. کانفیگش سادست.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    راستش بچه های خودمون از tplink 9501 استفاده میکنند و خیلی راضی هستند. مودم وایرلس ADSL هست.
    من خودم شخصا از برند tplink خوشم میاد چون کمترین مشکل رو باهاشون داشتم. اما اگر بتونی ASUS پیدا کنی که خیلی از این ها هم بهتر هست. لینکسیس هم والا چندجا دیدم ، اما راضی نبودم از کاراییش ، ( خیلی تعجب میکردم با اینکه زیر نظر سیسکو هست )

dodvaod و judon3t سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: it

عضو عادی
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    654
    سلام.با تمام احترامی که برای دانش شما قایلم؛به نظر میرسه بهتر بود برای این دوستمون مشخص میکردید که outdoorرو حتما خارج از محیط داخلی خانه استفاده کنه و برای داخل خانه(اگر بخواد مودم ویا هر وسیله تقویت سیگنال رو داخل بذاره)حتما و حتما از تجهیزاتindoorاستفاده کنه.حالا دلیل نمیشه که چون تلفن همراه ضررش بیشتره ما کار اشتباه انجام بدیم.به یاد حرف استاد خوبم که یکی از بزرگان شبکه تو کشوره(اسمشو به احترام قوانین انجمن نمیتونم ببرم)ایشان میگه هر وقت جایی میره که تجهیزات outdoorرا برای گرفتن آنتن قویتر و شبکه بهتر در داخل نصب میکنند اگر میلیونها تومان هم سود داشته باشد تو اون محیط پا نمیذارند.شرمنده طولانی شد ولی خب بحث جون آدمهاست .موفق باشید

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دوست عزیز میتونید تفاوت outdoor و indoor رو برای من شرح بدید؟
    یه نانو لوکو 2 دارم با توان 500 میلی وات ، یه مودم tp-link هم دارم با توان 400 میلی وات. خب چه چیزی مشخص میکنه که اون لوکو توی خونه ضرر داره اما اون مودم tplink نه؟!
    بحث کار اشتباه نیست ، بحث اینه که واقعا هر گردی گردو نیست. مثلا امواج مایکروویو تو چند ثانیه میتونه همه آب بدن رو تبخیر کنه اما موج رادیو Fm هیچ تاثیری روی هیچ سلول بدن نداره. جفتشون از یه جنس هستند و جفتشون هم از یه قانون امواج الکترومغناطیسی پیروی میکنند. بحث رو بهتره از جنبه علمی بررسی کنیم. دوستم گفتم ، استادم گفت و از فلانی شنیدم دلیل نشد. من رشته ام تجربی هست ، ریاضی خوندم دبیرستان و علاقه بسیار زیادی به علوم پزشکی و کامپیوتر هم دارم. چیزی که شما میگید فقط یه نگرانی اشتباه هست که از زمان اومدن اولین موبایل ها تو ذهن مردم جا افتاده و تا الان هم ادامه پیدا کرده جوری که وقتی اسم تجهیزات بیسیم میاد مردم وحشت میکنن نکنه سرطان بگیرن!!!
    خودم شاهد هستم که همسایه های یکی از مشتری هام بعد 6 ماه که آنتن ایرانسل روی آپارتمانش نصب کرد اومدن بهش میگن عقیم شدن!!!!!
    دیگه خداییش موندن اونجا چی بگم به این بنده خدا...
    به هر حال ممنون از اینکه باز هم پیگیر سلامتی این دوستمون هستید.

judon3t سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: it

عضو عادی
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    654
    دوست عزیز میتونید تفاوت outdoor و indoor رو برای من شرح بدید؟
    یه نانو لوکو 2 دارم با توان 500 میلی وات ، یه مودم tp-link هم دارم با توان 400 میلی وات. خب چه چیزی مشخص میکنه که اون لوکو توی خونه ضرر داره اما اون مودم tplink نه؟!
    بحث کار اشتباه نیست ، بحث اینه که واقعا هر گردی گردو نیست. مثلا امواج مایکروویو تو چند ثانیه میتونه همه آب بدن رو تبخیر کنه اما موج رادیو Fm هیچ تاثیری روی هیچ سلول بدن نداره. جفتشون از یه جنس هستند و جفتشون هم از یه قانون امواج الکترومغناطیسی پیروی میکنند. بحث رو بهتره از جنبه علمی بررسی کنیم. دوستم گفتم ، استادم گفت و از فلانی شنیدم دلیل نشد. من رشته ام تجربی هست ، ریاضی خوندم دبیرستان و علاقه بسیار زیادی به علوم پزشکی و کامپیوتر هم دارم. چیزی که شما میگید فقط یه نگرانی اشتباه هست که از زمان اومدن اولین موبایل ها تو ذهن مردم جا افتاده و تا الان هم ادامه پیدا کرده جوری که وقتی اسم تجهیزات بیسیم میاد مردم وحشت میکنن نکنه سرطان بگیرن!!!
    خودم شاهد هستم که همسایه های یکی از مشتری هام بعد 6 ماه که آنتن ایرانسل روی آپارتمانش نصب کرد اومدن بهش میگن عقیم شدن!!!!!
    دیگه خداییش موندن اونجا چی بگم به این بنده خدا...
    به هر حال ممنون از اینکه باز هم پیگیر سلامتی این دوستمون هستید.
    سلام.ممنون از پیگیری و پاسختون.به هر حال بهتره یک تحقیق جامعی تو این موارد انجام بشه و اگه مطلبی علمی پیدا کردیم بذاریم تو همین تایپک تا همه استفاده کنند.شاید گاهی اوقات بعضی مسایل زیادی بزرگ نشان داده بشوند ولی در هر صورت تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.در مورد آنتن ایرانسل و همراه اول حتما استانداردهایی وجود داره ولی اینکه عمل میشه یا نه و اینکه ضررش چقدره به نظرم اطلاع رسانی دقیقتری باید از طرف مخابرات انجام بشه.اگر مدرکی بر بی ضرری این امواج دارید خوشحال میشم اینجا بذارید تا بیخودی نترسیم.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    Wireless Health - Are Wireless Signals A Health Hazard?
    WHO | Electromagnetic fields and public health
    http://www.up2www.com/uploads/1362287501491.zip
    توی 2 تا لینک اول بحث علمی کرده اما پرتو های وایرلس 2.4 رو تقریبا بی ضرر دونسته. در مورد موبایل هم اظهار نظر قطعی نکرده چون تحقیقاتی که انجام شده خیلی نتایج ضد و نقیض داشته.
    لینک سوم هم یه فایل پی دی اف هست که یه مقایسه ای انجام داده و توش توضیح داده که خطر وایرلس های 2.4 چجوری هست و کمی ذهن مردمی که انقدر نگران هستند رو باز میکنه. البته مورد سوم مال یه شرکت تجاری هست و خب هیچ بغالی نمیگه ماست من ترشه!!!! ولی دلایلش علمی و محکمه پسنده

judon3t و -javad- سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    هرچند بحث به بیراهه رفت ولی به بد جایی هم نرفت

نگاه کنید
    امواج زمانی می تونند مضر باشند که توانی انرژی که به بدن می رسه زیاد باشه
    حالا در این توان دو عامل مهم است
    عامل اول توانی که رادیو تولید می کنه
    عامل دوم میزان گین آنتن که میتونه انرژی رو متمرکز تر ارسال کنه یعنی هرچی گین آنتن بیشتر باشه میزان بیشتری از توان تولید شده در رادیو را یه سمت هدف می رساند
    حالا اگه توان رادیو زیاد باشد و آنتن هم دارای گین بالایی باشد خب پس ضرر به هدف که همون بدن انسان باشد ، وارد می شود

ولی در کل
    قانون ثابت شده ای برای میزان توان مضر برای بدن ثابت نشده
    ولی یک مرجع جهانی به نام ITU هست که بر اساس شواهد و تحقیقات فقط گفته که مثلا تا توان 1 وات برای بدن ضرر نداره

ولی چیزی که برای رادیو های outdoorمرسوم هست و من هم بیشتر دیدم توان دارای 400 تا 600 میلی وات هست یا همون حدود 25dbmاست که می گن مضر نیست و تو اکثر رادیو های میکروتیک و ubnt همین رنج هستند

نهایتا
    امواج مضر هست
    حتی امواج fm که با توان پایین به بدن میرسه، ولی میزان ضرر متفاوت هست و گاهی قابل چشم پوشی

هنوز هم اثبات نشده که ضرر نداره فقط گفته شده که برای این توان یا آن توان هنوز بیماری دیده نشده!!!

یک بار سر کلاس مغناطیس پیشرفته از استادم پرسیدم که واقعا امواج ضرر داره یا نه ؟جوابش کولاک بود
    گفت: امواج ضرر داره ولی من که نونم از همین امواج در میاد باید طوری وانمود کنم که ضرر نداره

این یه واقعیت هست

judon3t و -javad- سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

آنتن ایرانسل چند متر است

افزایش قدرت سیگنال مودم وایرلس زايكسل

indoor یعنی چی؟

indoorیعنی چی

ضرر دستگاه مودم tp link

رادیو وایرلس پشت پنجره

بالا رفتن از دکل وایرلس

بالا بردن توان مودم tp link