نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 6سپاس
  • 1 توسط gallaxy67
  • 2 توسط gallaxy67
  • 1 توسط mozafar_sa
  • 2 توسط gallaxy67

موضوع: سند خوب اما رسیو کم در میکروتیک 433

نام حقيقي: M.Moradi

عضو عادی . شناسه تصویری mozafar_sa
    نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87

سند خوب اما رسیو کم در میکروتیک 433

سلام
    یه لینک 8 کیلومتری هست که هر 2 سمت رادیو 433 ای اچ و دیش کنبوتونگ 29.5 دی بی هست
    دید مستقیم محیا شده
    کابل جنس خوب استفاده شده
    اما با کلی ور رفتن به کانالها و ... (بخاطر آلودگی فرکانسی) تونستم بین 15 الی 23 مگابایت سند داشته باشم اما رسیو 1 مگابایته
    یعنی سند بین 120 الی 180 مگابیت و رسیو ماکزیمم تا 8 مگابیت میره
    دلیل چی میتونه باشه ؟ تعجبم از اینه که پورت 433 صد مگابیته اما بیش از 100 داره رد میکنه بدون برنامه با خود ویندوز 7
    حالا مشکل اینجاسن که رسیو خیلی کمه
    مشکل از چیه ؟ خیلی با کانالها و فرکانسها بازی کردم بد تر شد اما بهتر نشد
    از سوپر چانل هم استفاده کردم اما خوب نشد
    همه پرتوکل ها هم استفاده کردم
    RSTP هم فعال هست
    ممنون از دوستان

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دوست عزیز اون طرفی که send بد داره مشکل شما هست. باید با اون رادیو کار کنید. مشکل میتونه از کارت شما باشه. کارت رو تعویض کنید ببینید مشکلتون حل میشه یا نه. من خودم یه لینک داشتم که سیگنال خیلی فوق العاده میدید اما وصل نمیشد. کاشف به عمل اومد که کارتم مشکل داره و توان ارسال نداره. مثل یه رادیو FM فقط دریافت میکرد.
    بعید میدونم این چیزی که شما میگید مشکل نرم افزاری باشه.
    از تب registration سیگنال و CCQ ارتباط رو ببینید که برای دو طرف چطور هست.

mozafar_sa سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    دوست عزیز اون طرفی که send بد داره مشکل شما هست. باید با اون رادیو کار کنید. مشکل میتونه از کارت شما باشه. کارت رو تعویض کنید ببینید مشکلتون حل میشه یا نه. من خودم یه لینک داشتم که سیگنال خیلی فوق العاده میدید اما وصل نمیشد. کاشف به عمل اومد که کارتم مشکل داره و توان ارسال نداره. مثل یه رادیو FM فقط دریافت میکرد.
    بعید میدونم این چیزی که شما میگید مشکل نرم افزاری باشه.
    از تب registration سیگنال و CCQ ارتباط رو ببینید که برای دو طرف چطور هست.

حرف شما هم میتونه صحیح باشه
    اما فعلا اصلا ارزش نداره 39 متر دکل رو برم بالا و باکس رو بیارم پایین و کارت رو عوض کنم و دوباره ببندم
    اگر کارت مشکل داره پس هم توی سند هم رسیو مشکلی باشه
    فکر میکنم بخاطر آلودگی فرکانسی باشه
    حالا نرم افزاری کار میکنم اگر نشد بعد میرم بالا

یه چیزه دیگه
    توی وایرلس فرکانس فقط چند مورد هست که مشکی پر زنگ (بولد) نوشته مثل 5810 - 5830 و چندتای دیگر
    اگر روی اون کمرنگ ها بزارم استیشن نمیتونه پیداش کنه دلیلش چیه ؟؟؟؟؟؟؟

یه لینک دیگه هم دارم با نانو ام5 همین مشکل رو داره
    سیگنال 54- هست اما اسپید تست نهایتا توی 40 مگاهرتز و خلوت ترین کانال تا 30مگابیت میره (سند و رسیو)
    سند و رسیو رو جدا بگیرم یکیشون 25 مگابینه یکیشون 5 حالا یادم نیست دقیق سند بیشتر یا رسیو

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    در مورد مشکل کارت بهت گفتم که ، برای دریافت نیازی به قدرت زیادی نیست چون وقتی سیگنال تا اونجا رسیده یعنی مشکلی نیست. برای فرستادنش هست که مشکل داره. یه مثال میزنم:
    فکر کن یه طرف یه خیابون یه چراغ نورافکن هست یه طرف دیگه یه شمع کوچیک. خب معلوم نور نروافکن از طرف شمع خوب دیده میشه چون نور افکن شدت نور زیادی داره اما از سمت نور افکن وقتی شمع رو نگاه کنی چون شدت نورش خیلی کمه به زور میتونی ببینیش. فاصله ات همونه اما فقط شمع قدرت پرتاب نور تا اون فاصله رو نداره.
    اونهایی که پررنگ شده فرکانس های مجاز هست که میتونی استفاده کنی. باید هر دو طرف scan list یکسان داشته باشن که بتونن هر فرکانسی که میذاری رو ببینن.
    هر scan list ای هم قبول نیست. باید از گزینه frequency mode بذاری روی super channel بعد میتونی هر scan list که بخوای ایجاد کنی. معمولا من مییذارم روی 6000-5000
    اگر با نانو هم این مشکل رو داری ممکن هست مشکل تفاوت ارتفاع داشته باشی. باید سعی کنی جوری آنت ها رو میزون کنی که اولا در راستای عمودی آنتن با هم موازی باشن دوما تا میتونی خط سیر فیدر آنتن هات رو بر هم منطبق کنی. ببین شاید نیاز باشه سر یکی از آنت ها ( آنتنی که ارتفاع بالاتری دار ) رو پایین بیاری و سر اون یکی رو بالا ببری. این مشکل میتونه از قرار گرفتن آنتن در جبهه های فرعی آنتن دیگه ایجاد شده باشه. تصویر زیر رو ببین شاید متوجه منظورم بشی

krallking و sherpo سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    مرسی علی جان
    اون نانو ها روبروی هم هستن و فاصلشون 110 متره فقط
    نمیدونم مشکل از چیه

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    برادر من یه جای کارت واقعا لنگ میزنه. فاصله 110 متر برای نانو اونم این سیگنال یعنی فاجعه!!!!!
    من توی فاصله 200 متر تازه از پشت نانو سیگنال 65 دارم اونم یه ساختمون نصفه جلوی سیگنالم هست. پهنای باند 11 مگابیت هم بهم میده تا 14 هم ازش کار کشیدم.
    output power رو ببر بالا. توی همون تب wireless زیر گزینه های فرکانس هست. یه دکمه لغزنده داره که چپ و راست میره. برای نانو فکر کنم تا 27 بتونی ببریش

نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    برادر من یه جای کارت واقعا لنگ میزنه. فاصله 110 متر برای نانو اونم این سیگنال یعنی فاجعه!!!!!
    من توی فاصله 200 متر تازه از پشت نانو سیگنال 65 دارم اونم یه ساختمون نصفه جلوی سیگنالم هست. پهنای باند 11 مگابیت هم بهم میده تا 14 هم ازش کار کشیدم.
    output power رو ببر بالا. توی همون تب wireless زیر گزینه های فرکانس هست. یه دکمه لغزنده داره که چپ و راست میره. برای نانو فکر کنم تا 27 بتونی ببریش
    سلام
    میدونم عزیزم
    الان نگاه کردم جلوی کار منم یه ساختمون نیمه ساز هست
    نانو ام هست
    40 مگابیت میده
    60 هم بده خوبه اما نمیده
    output power هم دستکاری کردم بین 12 الی 20 خوب جواب میده اما بیشتر نه
    وقتی فاصله کم باشه باید output power رو هم کم کنیم چون هر چی مقدار output power بیشتر باشه امواج تیز تر میشن که برای فاصله های طولانی بهتره و به کار میاد

1 ساله بصورت None Stop داره کار میکنه و تصویر 20 تا دوربین + ویپ + اینترنت + حضور و غیاب تحت شبکه و ... رو ارسال میکنه
    ( البته فقط از 8 صبح تا 8 شب 12 ساعت مدام بار روشه )
    من فکر میکنم نانو ها ضعیف شدن

حالا جدیدا آقا اومد گفت میخام هلو شبکه هم بندازم روش ! دیگه اوضاعش بد شد و همه چی به هم خورد
    هلو خودش سنگینه تحت SQL هم هست ........

amin-net سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    اولا اینکه میگی فکر کنم نانو ضعیف شده یعنی چی؟ مگه اسب خریدی که پیر بشه؟ من خودم الان یه نانو دارم داره سه سال شبانه روز کار میکنه بدون یه آخ!
    اگر نانو M داری تنظیماتش آنتنش رو دستکاری کن. vertical horizontal یا تنظیمات rate algorithm رو تغییر بده.
    هلو تحت شبکه هم من خودم اتفاقه خونه دارم و دارم ازش استفاده میکنم. هر نوبت query که انجام میده نهایت چیزی حدود 150 کیلو بایت تا 200 کیلوبایت پهنای باند میگیره. چرا فکر میکنید یه چیزی تحت sql باشه یعنی ترافیک بیشتر؟ شما یه گزارش فاکتور بخوای برای هلو بگیری نهایتش 2 مگ فایل رو جابجا کنی. تازه اون هم اگر تعداد زیادی فاکتور رو بخوای گزارش بگیری.

نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    اولا اینکه میگی فکر کنم نانو ضعیف شده یعنی چی؟ مگه اسب خریدی که پیر بشه؟ من خودم الان یه نانو دارم داره سه سال شبانه روز کار میکنه بدون یه آخ!
    اگر نانو M داری تنظیماتش آنتنش رو دستکاری کن. vertical horizontal یا تنظیمات rate algorithm رو تغییر بده.
    هلو تحت شبکه هم من خودم اتفاقه خونه دارم و دارم ازش استفاده میکنم. هر نوبت query که انجام میده نهایت چیزی حدود 150 کیلو بایت تا 200 کیلوبایت پهنای باند میگیره. چرا فکر میکنید یه چیزی تحت sql باشه یعنی ترافیک بیشتر؟ شما یه گزارش فاکتور بخوای برای هلو بگیری نهایتش 2 مگ فایل رو جابجا کنی. تازه اون هم اگر تعداد زیادی فاکتور رو بخوای گزارش بگیری.
    1- سلام
    2- سری ام که vertical horizontal نداره مثل معمولی ها برادر اگر هم داره من نمیبینمش
    3- فاکتور های این آقا توی 1 سال رسیده 28500 فقره !!
    4- امروز کلی بهش ور رفتم ...... نهایتا سند و سیو تا 34 مگابیت رسید و هر دو مساوی بودن 17 مگابین سند و 17 رسیو
    والا شنیدم زیر بار نان استاپ بعد از یه مدت توان اصلی خودشو از دست میده
    طرف با هزینه کردن مشکلی نداره
    فقط تضمین میخاد که سرعت انتقال خوب باشه و البته خودش چند ساله با هلو کار میکنه میدونه که حجم فاکتور ها توی گزارش گیری و .... تاثیر داره
    فقط میگه اینی که الان 34 مگابیته بیشتر بشه اگر 100 بشه که بهتر
    البته این اسپید تستی که توی منو خود نان هست فکر میکنم میاد سرعت بین WLAN رو میگیره
    اما با این سیگنال خوب و همه چی ردیف چرا 34 مگابیت ؟؟
    اونقدر هم توی نانو آشنایی دارم
    من چند تا لینک بلند و حتی 7 کیلومتر با نانو زدم
    ممنون که پیگیری میکنی
    شب خوش

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    2- سری ام که vertical horizontal نداره مثل معمولی ها برادر اگر هم داره من نمیبینمش
    این سری mimo هست و به صورت پیش فرض هر دو فعالند .

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    اوه حق با توست. من با نانو معمولی استباه گرفته بودوم ( آخه ما میگیم نانو ام5 و نانو 5 ، شما گفتی نانو ام باعث شد به اشتباه بیوفتم ، ببخشید )
    دوست عزیز در مورد هلو خیالت رو راحت کنم من خودم توی خونه دارم روی یه لینک با سیگنال 75 و CCQ 60 استفاده میکنم ولی آخ نمیگه و سرعت خوبی داره ، فاکتور های منم همین حدود هست اما هر دفعه گزارش گیری که تمام فاکتورها رو نمیخواد بیاره!!!
    سرعت 100 مگ رو که روی نانو نمیتونی بگیری ، اون هم پهنای باند 20 مگاهرتز! ببریش روی 40 مگاهرتز شاید بتونی نردیک بشی.
    CCQ نانو ها چند هست؟ باید حدود 80 یا بالاتر باشه
    میتونی لینک دومی بذاری براش و ترافیک هلو و کارهای دیگه شبکه اش رو از لینک دوربین ها جدا کنی.
    اما من جایی ندیدم ( حتی تجربی ) که نانو زیر بار بعد مدتی افت کیفیت داشته باشه . من خودم الان 3 سال یه نانو روی دکلم دارم و حدود 20 تا یوزر مستقیم و 25 تا با یه لینک دیگه بهش وصل هستند. یه نانو بریج هم 2 سال هست برای یه معدنی بستم و داره دوربین شبکه رو باهاش انتقال میده به اون یکی دفترش و هنوز هیچ مشکلی نداشته ( البته این بریج چندباری نیاز به کانفینگ داشته نمیدونم چش میشه ریست میشه اما افت سرعت نداشته - واقعا نانو بریج چیز مزخرفی هست به من باشه فقط نانو ام 5 - )

mozafar_sa و judon3t سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Farhang

تازه وارد
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

همکاری

نقل قول نوشته اصلی توسط mozafar_sa نمایش پست ها
    سلام
    یه لینک 8 کیلومتری هست که هر 2 سمت رادیو 433 ای اچ و دیش کنبوتونگ 29.5 دی بی هست
    دید مستقیم محیا شده
    کابل جنس خوب استفاده شده
    اما با کلی ور رفتن به کانالها و ... (بخاطر آلودگی فرکانسی) تونستم بین 15 الی 23 مگابایت سند داشته باشم اما رسیو 1 مگابایته
    یعنی سند بین 120 الی 180 مگابیت و رسیو ماکزیمم تا 8 مگابیت میره
    دلیل چی میتونه باشه ؟ تعجبم از اینه که پورت 433 صد مگابیته اما بیش از 100 داره رد میکنه بدون برنامه با خود ویندوز 7
    حالا مشکل اینجاسن که رسیو خیلی کمه
    مشکل از چیه ؟ خیلی با کانالها و فرکانسها بازی کردم بد تر شد اما بهتر نشد
    از سوپر چانل هم استفاده کردم اما خوب نشد
    همه پرتوکل ها هم استفاده کردم
    RSTP هم فعال هست
    ممنون از دوستان
    سلام دوست عزیز
    من تو پست های قبلی دیدم شما اطلاعات خوبی در مورد نانو استیشن دارید.
    من نانو استیشن لوکو ام 5 دارم و میخواهم بدونم چطوری میشه لوگو و آرم ubnt را در صفحه تنظیمات تغییر داد.
    ورژن airos 5.3.2 می باشد، و هیچ جایی برای اعمال تغییرات ندارد. در اینترنت تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که باید از طریق sdk این کار را انجام داد. شما می تونید تو این زمینه به من کمک کنید؟
    متشکرم دوست عزیز
    farhang.mofidi@gmail.com

نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    نقل قول نوشته اصلی توسط hirkanco نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من تو پست های قبلی دیدم شما اطلاعات خوبی در مورد نانو استیشن دارید.
    من نانو استیشن لوکو ام 5 دارم و میخواهم بدونم چطوری میشه لوگو و آرم ubnt را در صفحه تنظیمات تغییر داد.
    ورژن airos 5.3.2 می باشد، و هیچ جایی برای اعمال تغییرات ندارد. در اینترنت تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که باید از طریق sdk این کار را انجام داد. شما می تونید تو این زمینه به من کمک کنید؟
    متشکرم دوست عزیز
    farhang.mofidi@gmail.com
    سلام دوست من
    راستش دیگه پیر شدم حوصله نمونده
    باید با یه برنامه نویس این سوالتو مطرح کنی
    اما من به شخصه تونستم زبان فارسی رو براش بسازم
    توی سری های معمولی میتونی لوگو رو آپلود کنی و بالای منوی اصلی میاد اما توی سری های ام ندیدم همچین چیزی
    اما شما میخای آرم و لوگو رو عوض کنی
    همون با فایل فریمور باید بشه تغییرش داد فکر کنم
    فایلشو بده برنامه نویس تا برات بازش کنه
    کاش میونستم بیشر راهنمایی کنم
    منم خیلی توی فکرم بود واسه تبلیغ اما واقعا وقت نمیشه
    شرمنده

کلمات کلیدی در جستجوها:

میکرو تیک خوب

پورت 433

پایین بودن سرعت در وایرلس میکروتیک

کم کردن سند و ریسیو

ميكروتيك433