نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط gallaxy67
  • 1 توسط 1qaz2wsx

موضوع: درخواست راهنمایی جهت انتخاب مدل و راه اندازی شبکه بیسیم برای دانشگاه با استفاده از Access point

نام حقيقي: victor

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2

درخواست راهنمایی جهت انتخاب مدل و راه اندازی شبکه بیسیم برای دانشگاه با استفاده از Access point

با سلام و احترام خدمت اساتید

بنده از کارشناسان فناوری یک موسسه دانشگاهی هستم
    می خوام شبکه بیسیم را راه اندازی کنم (البته برای به اشتراگ گذاری اینترنت برای دانشجویان و اساتید)
    اما اطلاعات کافی ندارم

قبلا فقط تجربه راه اندازی یک شبکه access point ساده داشتم

اما درخواستی که از اساتید دارم اینه که

یک مدل اکسس پوینت + تجهیزات جانبی دیگری که نیاز است معرفی کنند که حداقل ویژگی های زیر را داشته باشد

1- قابلیت توسعه در ادامه داشته باشد
    2- پهنای باند حداقل 50mb
    3- قابلیت تعریف دانشجویان براساس شماره دانشجوی و کد ملی(کاربر) + البته بجز پسورد wp2
    4- اعمال محدودیت در استفاده اینترنت مثلا هر دانشجو 10mb در روز

البته می دونم نیاز به نقشه ساختمان هم هست، اما فعلا هدف این نیست که کل محوطه آنتن بده
    و به همبن علت می خوام بعدا قابلبت توسعه داشته باشه
    ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دوست عزیز سلام
    در مورد قابلیت 1 : تقریبا هر برندی که توی بازار هست از تکنولوژی WDS پشتیبانی میکنه پس نگران این موضوع نباشی.
    قابلیت 2: سرعت 50mb برای شبکه وایرلس اون هم باند 2.4 به نظر یه خورده ( همش یه خورده ) فیلم های علمی تخیلی هست. با وایرلس 2.4 تو بهترین شرایط بتونید 20 یا 25 بگیرید اما خب میتونید پهنای باند رو روی 40 مگاهرتز بذارید تا سرعت بهتری داشته باشید اما خودش با یه سری کارت های شبکه سمت یوزر مشکل داره.
    قابلیت 3: این چیزی که شما میخوایید نیاز به یه نرم افزار اکانتینگ داره و خود رادیو به تنهایی این کار رو نمیکنه!
    قابلیت 4 : هم دقیقا همین موضوع هست و باز هم خود رادیو نمیتونه بگه که فلان آدم که الان وصل شده همش 10 مگ دانلود کنه بعدش قطع بشه. اما میتونه سرعت اون آدم رو خودش محدود کنه!
    در کل من اگر بخوام همچین کاری رو راه بندازم از تجهیزات 2.4 UBNT یا میکروتیک استفاده میکنم.
    UBNT از این جهت که سریع کانفیگ میشه و به سرعت به بهره برداری میرسه و همه چیزش با خودش همراه هست ( آنتن و پاور و رادیو. یه یونیت کامل هست )
    میکروتیک از این جهت که قابلیت توسعه سخت افزاری زیادی داره ، میتونید هر نوع آنتنی که میخوایید بهش وصل کنید ( بسته به نیازتون ) ، نرم افزار فوق العاده قوی داره ، مدیریت کاربرانش خیلی قوی هست و از همه مهمتر اینکه به شدت پرکار و با دوام.
    برای راه انداختن یه اکسس پوینت میکروتیک فکر کنم حدود 600 تومن هزینه لازم داشه باشی و برای راه انداختن اکسس پوینت UBNt حدود 300

victor_prg سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    routerboard ubnt
    kirkwood
    pcengines alix