نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 1سپاس

موضوع: دلیل قطعی های مکرر شبکه

نام حقيقي: حسین

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

دلیل قطعی های مکرر شبکه

با سلام
    محل کار من دارای 2 طبقه هست و هر طبقه دارای 2 راهرو
    توی هر راهرو از یک اکسس پوینت میکروتیک روی حالت بریج استفاده شده که این چهار اکسس پوینت به یک روتر میکروتیک 1000 متصل هستند و DHCP سرورمون همین روتر است. تعداد کلاینت ها حدود 70 تا هست که توی حالت workgroup کار میکنند.

حالا مشکلی که داریم اینه که در طول روز معمولا پیش میاد که یکی از اکسس پوینت ها قطع میشه! بعضی وقتها با یکبار ریستارت کردنش مشکل حل میشه (حالت خوب). توی مواقع دیگه هر 20-30 دقیقه یا 2-3 ساعتی یکبار همین مشکل پیش میاد.

این قضیه مختص یک اکسس پوینت نبوده و برای هر4تای اونها ممکنه پیش بیاد
    دربعضی موارد هم 2-3 تا اکسس پوینت با هم از کار میافتن و حسابی کارهارو به هم میریزه

کانفیلیکت ip ها را هم چک کردم. راستش نمی دونم مشکل از کجاست. منتظر راهنمایی دوستان محترم هستم. امیدوارم با راهنماییتون مشکلم حل بشه

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: vahid

عضو عادی شناسه تصویری farahani84
    نوشته
    90
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    4
    دوست من ، سنارویو وایرلس ، اونم از نوع میکروتیک اصلا مناسب ساختاری که گفتین نیست .
    ولی به نظر من شبکتون پر از برودکست و Netflow هست ، آنتی ویروس هاتون رو چک کنید ، سیستم های آلوده رو از شبکه خارج کنید ، ببینید تاثیری داره یا نه.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اپ تایم سی پی یو یوزیج رم و ... توی روتر ها زیر نظر داشته باشید .بعد کدوم مدل از میکروتیک رو دارید استفاده می کنید ؟ چند تا کاربر بهش وصل هستند ؟

ویرایش توسط mehrzadmo : 2013-02-16 در ساعت 09:12 AM

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    بعضی روزها (خیلی کم) شبکه اصلا قطعی نداره و یا حداکثر یکبار قطع میشه و اوضاع و سرعت خیلی خوب هست. تمام سیستم ها را از لحاظ ویروسی چک کردم و تقریبا تو 2-3 ماه اخیر ویندوز همه را نصب و آنتی ویروس روشون نصب کردم. آنتی ویروس همه هم آپدیت هست.

منظورتون روتر اصلی هست؟ روش نوشته میکروتیک روتربرد 1000
    لطفا احتمالات شایع اولیه را به همراه راه حل بگید تا یکی یکی چک کنم. من خیلی هم توی شبکه وارد نیستم. تشکر

ویرایش توسط hussainp : 2013-02-16 در ساعت 09:36 AM

نام حقيقي: مهدی کرباسیان

عضو عادی شناسه تصویری endevb
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    دوست عزيز من فكر مي كنم كه مشكل اصلي شما مربوط به آلودگي فركانسي 2.4 هستش. كاري كه بايد انجام بديد براي بهتر شدن اينه كه اولا كانال هيچ كدوم از اكسس پوينتهاتون يكي نباشه و با هم فرق كنه . معمولا بعضي كارتها 11 كانال و بعضي 13 كانال دارندكه بايد كانالها با هم فرق كنند اونهم چند كانال ، دوما اسكن كنيد و ببينيد چه كانالهايي اطراف اون اكسس پوينت ضعيفتر هستش و روي همون كانال كار كنيد. سوما توان راديوتون رو پايين بياريد همون 100 ميلي وات يا 20 دي بي كافيه . بالا بردن توان راديو هم باعث مشكل ميشه . البته آنتن قويتر هم بگذايد خوبه ولي مساله شما اينجا هنگ كردن راديو است كه با اين موارد انشاله حل ميشه

HigH_VoL سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    مطالب گفته شده را بررسی میکنم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط endevb نمایش پست ها
    دوست عزيز من فكر مي كنم كه مشكل اصلي شما مربوط به آلودگي فركانسي 2.4 هستش. كاري كه بايد انجام بديد براي بهتر شدن اينه كه اولا كانال هيچ كدوم از اكسس پوينتهاتون يكي نباشه و با هم فرق كنه . معمولا بعضي كارتها 11 كانال و بعضي 13 كانال دارندكه بايد كانالها با هم فرق كنند اونهم چند كانال ، دوما اسكن كنيد و ببينيد چه كانالهايي اطراف اون اكسس پوينت ضعيفتر هستش و روي همون كانال كار كنيد. سوما توان راديوتون رو پايين بياريد همون 100 ميلي وات يا 20 دي بي كافيه . بالا بردن توان راديو هم باعث مشكل ميشه . البته آنتن قويتر هم بگذايد خوبه ولي مساله شما اينجا هنگ كردن راديو است كه با اين موارد انشاله حل ميشه
    مشکل میتونه از تنظیم نبودن mtu باشه؟ یکی از دوستان گفت شاید از mtu باشه

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با تشکر از راهنمایی همه دوستان، مشکلم حل شد
    کارهایی که انجام دادم:
    تعویض ویندوز تک تک کلاینتها و نصب آنتی ویروس آپدیت Nod32
    آپدیت Firmware مربوط به اکسس پوینت ها به آخرین ورژن

به نظر خودم مشکل از ویروس بود، چون تقریبا همه سیستم ها سرویس شدن و فقط چندتاشون مونده بود بازهم قطعی داشتم. وقتی که چندتا کامپیوتر خاص را که تقریبا ویروسی بودند سرویس کردم، ناگهان قطعی شبکه ام به صفر میل کرد!
    الان خیلی دقت می کنم که سرور آنتی ویروسم آپدیت باشه
    بازهم ممنونم

کلمات کلیدی در جستجوها:

علت قطع و وصل شدن کانالهای کارتی

قطع و وصل شدن کانالهای کارتی

قطع شدن کانالهای کارتی

قطع شدن شبکه های کارتی

قطع و وصل شدن کانالهای کارتی و پولی

علت قطعی کانالهای کارتی

قطع شدن کانال های کارتی

مشکل قطعی شبکهمشکل قطع و وصل شدن کانالهای کارتیدلیل قطع کانالهای کارتی قطع و وصل شدن کانال های کارتیعلت قطع شدن مکرر کانال گولدعلت قطعی اکسس پوینتعلت قطعی های وایرلسعلت قطع شدن کانال های کارتیعلت هنگ كردن workgroup قطع و وصل شدن شبکه های کارتیعلت قط شدن کانالهای کارتی رسیوراسکار200کانفیلیکتعلل قطع شدن کانالهای کارتیعلت قطع و وصل شدن کانالهای کارتی جهت هاتبردفعال شدن کانالهای کارتی در ساعتی خاصعلت قطع و وصل شدن شبکه در میکروتیکقطعی در میکروتیکجلوگيري از قطع شدن مكرر كانالهاي كارتي

برچسب برای این موضوع