نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 1سپاس

موضوع: راهنمای خرید

نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5

راهنمای خرید

دوستان سلام
    ببخشید من خیلی سواد شبکه ام پایینه ولی چون اساتید فن اینجا زیادند مجبور شدم اینجا تاپیک بزنم.
    من میخواستم یک چیزی بخرم برای وایرلس که توی کل ساختمون دو طبقه مون جواب بده در ضمن سرعتش هم خیلی بالا باشه که بشه باهاش اچ دی دید و اینترنت رو هم شیر کنه و اینکه توی اون اتاق آخری هم سرعتش خیلی بالا باشه و آنتن دهیش خیلی قوی باشه.
    اگه هم توضیح در مورد آنتن دهی وای فای وبرد اون یک چیزی بگید یا لینکی معرفی کنید که مثلا پشت کارتون مودم چی مینویسه که من بفهمم چقدر تقریبا مودمش برد داره ممنون میشم.
    اگه جای اشتباه تاپیک زدم ببخشید.
    با تشکر از اساتید اینجا.
    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط Moahammad_ نمایش پست ها
    دوستان سلام
    ببخشید من خیلی سواد شبکه ام پایینه ولی چون اساتید فن اینجا زیادند مجبور شدم اینجا تاپیک بزنم.
    من میخواستم یک چیزی بخرم برای وایرلس که توی کل ساختمون دو طبقه مون جواب بده در ضمن سرعتش هم خیلی بالا باشه که بشه باهاش اچ دی دید و اینترنت رو هم شیر کنه و اینکه توی اون اتاق آخری هم سرعتش خیلی بالا باشه و آنتن دهیش خیلی قوی باشه.
    اگه هم توضیح در مورد آنتن دهی وای فای وبرد اون یک چیزی بگید یا لینکی معرفی کنید که مثلا پشت کارتون مودم چی مینویسه که من بفهمم چقدر تقریبا مودمش برد داره ممنون میشم.
    اگه جای اشتباه تاپیک زدم ببخشید.
    با تشکر .
    دوستان سلام خودم تحقیق کردم. منتهی امر، برای یک ساختمون دو طبقه با برد پنجاع متر و به صورت سی صد وشصت درجه و عبور سیگنال از پنج، شش تا دیوار چند دی بی ام نیرو لازم هست.
    سوال دوم اینکه این مودم هایی که قابلیت عوض کردن آنتن رو دارند میشه یک آنتن رو 5 dbm گذاشت و اون یکی رو 8 ،مشکلی پیدا نمیکنند یا اینکه یه آنتن رو طبقه پاین ودیگری رو طبقه بالا بزاریم.
    با تشکر.

نام حقيقي: سام

خواننده
    نوشته
    313
    سپاسگزاری شده
    60
    سپاسگزاری کرده
    205
    دوستان سلام خودم تحقیق کردم. منتهی امر، برای یک ساختمون دو طبقه با برد پنجاع متر و به صورت سی صد وشصت درجه و عبور سیگنال از پنج، شش تا دیوار چند دی بی ام نیرو لازم هست.
    سوال دوم اینکه این مودم هایی که قابلیت عوض کردن آنتن رو دارند میشه یک آنتن رو 5 dbm گذاشت و اون یکی رو 8 ،مشکلی پیدا نمیکنند یا اینکه یه آنتن رو طبقه پاین ودیگری رو طبقه بالا بزاریم.
    با تشکر.

دوست من
    فکر کنم اگر در هر طبقه یک اکسس پوینت نصب کنی مشکلی نباشه . اما نوع اکسس پوینت من tp-link را پیشنهاد میکنم مدلش را میتونی از تو سایتش پیدا کنی

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    میشه که دوتا آنتن باdbm متفاوت روی مودم نصب کنم.یکیش طبقه بالا باشه اون یکی دیگه هم طبقه پایین.

نام حقيقي: سام

خواننده
    نوشته
    313
    سپاسگزاری شده
    60
    سپاسگزاری کرده
    205
    میشه که دوتا آنتن باdbm متفاوت روی مودم نصب کنم.یکیش طبقه بالا باشه اون یکی دیگه هم طبقه پایین.

احتمالا میشه . فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه

خواننده شناسه تصویری miskoolak
    نوشته
    237
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    21
    میزان پاور و آنتن دهی به نوع مصالح ، قطر دیوارها و مساحت تحت پوشش و ... بستگی داره. یه مساله دیگه هم هست شما اومدی AP و آنتن خیلی قوی گذاشتی تا سیگنال به کلاینت برسه! فکر این رو هم باید بکنی که کلاینتت هم قدرت اینو داشته باشه تا سیگنالشو به AP برسونه.
    در نهایت من پیشنهاد میکنم اگر مساحت زیاده دوتا AP بزاری ساختمان را به سه قسمت تقسیم کن یکی رو در 1/3 چپ و اونیکی رو در 1/3 راست ساختمان قرار بده.

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط miskoolak نمایش پست ها
    میزان پاور و آنتن دهی به نوع مصالح ، قطر دیوارها و مساحت تحت پوشش و ... بستگی داره. یه مساله دیگه هم هست شما اومدی AP و آنتن خیلی قوی گذاشتی تا سیگنال به کلاینت برسه! فکر این رو هم باید بکنی که کلاینتت هم قدرت اینو داشته باشه تا سیگنالشو به AP برسونه.
    در نهایت من پیشنهاد میکنم اگر مساحت زیاده دوتا AP بزاری ساختمان را به سه قسمت تقسیم کن یکی رو در 1/3 چپ و اونیکی رو در 1/3 راست ساختمان قرار بده.
    به جای دو تا AP میتونم آنتن رو دو تا کنم و یکیشو بزارم طبقه بالا.
    با تشکر.

نام حقيقي: ابراهیم دشتی

عضو عادی شناسه تصویری infoboy
    نوشته
    51
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    7
    لطفا

مساحت فضایی رو که می خواین پوشش بدید
    نوع ساختومن
    حداکثر پهنای باند مورد نیاز
    تعداد کاربران همزمان

مشخص کنید.

کلا بی سیم Indoor به راحتی قابل محاسبه نیست.

این مشخصات رو ارسال کنید امیدوارم که بتونیم کمک کنیم.

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط infoboy نمایش پست ها
    لطفا

مساحت فضایی رو که می خواین پوشش بدید
    نوع ساختومن
    حداکثر پهنای باند مورد نیاز
    تعداد کاربران همزمان

مشخص کنید.

کلا بی سیم Indoor به راحتی قابل محاسبه نیست.

این مشخصات رو ارسال کنید امیدوارم که بتونیم کمک کنیم.
    اولا خیلی با حالید که به ما بی سواد این جور حال میدید و وقت میذارید، دمت گرم.
    مساحت که حدود 100 متر هست. امواج وای فای بایستی چهار تا دیوار معمولی درنوردد تا به هدف خودش برسه. در ضمن باید اون کامپیوتر هم بتونه امواجش رو به روتر برسونه.
    کلا سه تا یوزر هست که بعضی وقتها موبایلی، چیزی هم زیاد میشه.البته این برای بی سیم هست برای سیم دارها که دو تا داءما وصل هست که باید به مودم وصل باشه.سرعت وای فای هم میخواستم 300 باشه.
    با تشکر از اینکه انقدر حوصله میکنید.

ویرایش توسط Moahammad_ : 2013-01-20 در ساعت 12:18 AM

نام حقيقي: ميثم

عضو عادی
    نوشته
    364
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    49
    با سلام.
    دوست من براي سرعت 300 مگابيت كلا از فكر واي فاي بيا بيرون. من تا حالا بيشترين سرعتي كه تونستم با واي فاي جواب بگيرم 100 مگابيت بوده كه در اون همه شرايط ايده آل بودند. كلا سرعت ارتباط وايرلس بسيار متغيره و اعدادي كه توليد كننده ها روشون مانور ميدن اكثرا تئوريكه و در عمل حتي نميتوني نزديك اون اعداد هم بشي.

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط smeysamhen نمایش پست ها
    با سلام.
    دوست من براي سرعت 300 مگابيت كلا از فكر واي فاي بيا بيرون. من تا حالا بيشترين سرعتي كه تونستم با واي فاي جواب بگيرم 100 مگابيت بوده كه در اون همه شرايط ايده آل بودند. كلا سرعت ارتباط وايرلس بسيار متغيره و اعدادي كه توليد كننده ها روشون مانور ميدن اكثرا تئوريكه و در عمل حتي نميتوني نزديك اون اعداد هم بشي.
    شما با کامپیوتر امتحان کردید یا موبایل چون من خودم ندیدم اما شنیدم در شرایط ایده آل میشه که تا 290 تا برسونید البته با هارد سرعت بالا.

نوشته
    51
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    7
    اولا خیلی با حالید که به ما بی سواد این جور حال میدید و وقت میذارید، دمت گرم.
    مساحت که حدود 100 متر هست. امواج وای فای بایستی چهار تا دیوار معمولی درنوردد تا به هدف خودش برسه. در ضمن باید اون کامپیوتر هم بتونه امواجش رو به روتر برسونه.
    کلا سه تا یوزر هست که بعضی وقتها موبایلی، چیزی هم زیاد میشه.البته این برای بی سیم هست برای سیم دارها که دو تا داءما وصل هست که باید به مودم وصل باشه.سرعت وای فای هم میخواستم 300 باشه.
    با تشکر از اینکه انقدر حوصله میکنید.

این 100 متر فضای شما مستطیل شکله؟ مربع ؟

برای داشتن پهنای باند بیشتر از 100Mbps باید آنتنی تهیه کنید که اولا اگر قرار روی ترافیک ترکینک انجام بده، پردازنده مناسب با ترافیک داشته باشه ولی اگر فقط به عنوان پل تو شبکه قرار بگیره فقط مهم اینکه اینترفیس 1Gbps داشته باشه و توان کارت وایرلس و آنتنی که قرار روش نصب بشه متناسب با متریال و مساحت فضا باشه.

شما چقدر پهنای باند لازم دارید؟ چرا دوستمون به 300Mbps اشاره کردن؟ شما برای مصرفی که اشاره کردید یک پهنای باند حدود 100Mbps هم کفایت می کنه.
    برای کار شما می تونید ( در صورت مربع بودن فضا و عدم قرار گیری کاربران در گوشه مربع ) از PicoStation M2 Hp استفاده کنید و یا یه روتربرد میکروتیک با کارت 2,4Ghz ( که به شما امکانات کنترلی زیادی رو هم می ده ) استفاده کنید.

اگه سوالی راجعبه مشخصات روتربرد و کارت داشتید در خدمتم.

Moahammad_ سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط infoboy نمایش پست ها
    این 100 متر فضای شما مستطیل شکله؟ مربع ؟

برای داشتن پهنای باند بیشتر از 100Mbps باید آنتنی تهیه کنید که اولا اگر قرار روی ترافیک ترکینک انجام بده، پردازنده مناسب با ترافیک داشته باشه ولی اگر فقط به عنوان پل تو شبکه قرار بگیره فقط مهم اینکه اینترفیس 1Gbps داشته باشه و توان کارت وایرلس و آنتنی که قرار روش نصب بشه متناسب با متریال و مساحت فضا باشه.

شما چقدر پهنای باند لازم دارید؟ چرا دوستمون به 300Mbps اشاره کردن؟ شما برای مصرفی که اشاره کردید یک پهنای باند حدود 100Mbps هم کفایت می کنه.
    برای کار شما می تونید ( در صورت مربع بودن فضا و عدم قرار گیری کاربران در گوشه مربع ) از PicoStation M2 Hp استفاده کنید و یا یه روتربرد میکروتیک با کارت 2,4Ghz ( که به شما امکانات کنترلی زیادی رو هم می ده ) استفاده کنید.

اگه سوالی راجعبه مشخصات روتربرد و کارت داشتید در خدمتم.
    خیلی باحالید.
    اما سوال من اینه که اگه یک روتر با آنتن اکسترنال بخرم میتونم آنتنش رو عوض کنم وآنتن رو طبقه بالا بزارم (خود مودم طبقه پایینه) ؟ و اینکه یک آنتنش 3dbm بزارم و اون یکی دیگه 5dbm ، مشکلی پیش نمیاد ؟

نوشته
    51
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    7
    خیلی باحالید.
    اما سوال من اینه که اگه یک روتر با آنتن اکسترنال بخرم میتونم آنتنش رو عوض کنم وآنتن رو طبقه بالا بزارم (خود مودم طبقه پایینه) ؟ و اینکه یک آنتنش 3dbm بزارم و اون یکی دیگه 5dbm ، مشکلی پیش نمیاد ؟

منظور شما چه روتری هست؟

اگه منظورتون اینکه یه روتربرد با 2تا کارت وایرلس بزاری.:
    1- مشکلی برای آنتن های متفاوت ندارید.
    2- فاصله آنتن تار روتر خیلی نمی تونه زیاد باشه، شما باید برای این مسئله رجوع کنید به کتاب CWNA.

نام حقيقي: آزاده

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    بنظرم دو تا اکسس پوینت استفاده کن تو هر طبقه یکی و بهتره 2 آنتنه بگیری و مارک Tplinlk که سیگنال رو بهتر پخش کنه اگه کارت شبکه هاتم از همون مارک Tplnki بگیری بهتره اما ترجیحا usb نگیر
    موفق باشی

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع