نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 16سپاس
  • 4 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط hirkaniaa
  • 1 توسط hirkaniaa
  • 2 توسط iamexpert
  • 2 توسط shahein2
  • 1 توسط shahin97
  • 3 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط shahein2

موضوع: چگونه 20 نقطه در سطح شهر را شیکه کنیم؟

نام حقيقي: shahin

عضو عادی
    نوشته
    171
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    184

چگونه 20 نقطه در سطح شهر را شیکه کنیم؟

سلام

برای ایجاد یک شبکه بین چند سازمان با فواصل مختلف، و ارتفاع های مختلف چند سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.

توضیحات:
    پهنای باند مورد نظر: حداقل 10Mb
    حداکثر فاصله: 6 کیلومتر
    حداقل فاصله: 200 متر
    حداکثر اختلاف ارتفاع: 100 متر
    فقط کافیه همه سازمان ها به هر شکلی(مستقیم یا غیر مستقیم) به هم متصل باشن. یعنی ارتباط یک به یک(مش) بین همه سازمان ها الزامی نیست.
    *همه سازمان ها بهتره به یه جا (سازمان مرکزی) وصل بشن ولی به دلیل وجود کوه) نیازه برخی سازمان ها با واسطه سازمان های دیگه به هم وصل بشن.

سوالات:
    1. درخت پهنای باند رو کاهش میده؟ اگه آره، چقدر؟
    2. بهترین نرم افزار برای شبیه سازی شبکه وایرلس با این شرایط چیه؟ (ویژوال باشه)
    3. برای فواصل زیر اگه بخواییم ptp باشه چه تجهیزاتی رو پیشنهاد می کنید؟(فاصله ها به متر)
      1. 100-500
      2. 500-1000
      3. 1000-2000
      4. 2000-4000
      5. 4000-6000

4. بهترین روش برای تنظیم دقیق زاویه access point ها یا آنتن ها چیه؟(ساده و کارا)
    5. برای توضیح آخر که با * شروع شده مشکلی نیست؟
    6. با توجه به اینکه بیشتر ارتباط ها بین 1000 تا 4000 متر هستن، به نظرتون متوسط هزینه تجهیزات هر نقطه چقدر درمیاد؟ (تجهیزات نسبتا مرغوب باشه ). اگه شرکت ها بخوان انجام بدن چقدر میگیرین؟ (هر نقطه یعنی اکسس پویینت و دکل و ....)

ببخشید زیاد پرسیدم. پیشاپیش ممنون.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام دوست عزيز . ورودتون رو خوش آمد مي گم . لطفا براي آشنايي بيشتر با كاري كه ميخواهيد انجام بديد سعي كنيد تاپيك هاي تالار وايرلس رو به دقت بخونيد تا يه مقدار ديد بازتري به موضوع داشته باشيد .

DaNi_84، hirkaniaa، iamexpert و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Amir

عضو عادی
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahin97 نمایش پست ها
    سلام

برای ایجاد یک شبکه بین چند سازمان با فواصل مختلف، و ارتفاع های مختلف چند سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.

توضیحات:
    پهنای باند مورد نظر: حداقل 10Mb
    حداکثر فاصله: 6 کیلومتر
    حداقل فاصله: 200 متر
    حداکثر اختلاف ارتفاع: 100 متر
    فقط کافیه همه سازمان ها به هر شکلی(مستقیم یا غیر مستقیم) به هم متصل باشن. یعنی ارتباط یک به یک(مش) بین همه سازمان ها الزامی نیست.
    *همه سازمان ها بهتره به یه جا (سازمان مرکزی) وصل بشن ولی به دلیل وجود کوه) نیازه برخی سازمان ها با واسطه سازمان های دیگه به هم وصل بشن.

سوالات:
    1. درخت پهنای باند رو کاهش میده؟ اگه آره، چقدر؟
    2. بهترین نرم افزار برای شبیه سازی شبکه وایرلس با این شرایط چیه؟ (ویژوال باشه)
    3. برای فواصل زیر اگه بخواییم ptp باشه چه تجهیزاتی رو پیشنهاد می کنید؟(فاصله ها به متر)
      1. 100-500
      2. 500-1000
      3. 1000-2000
      4. 2000-4000
      5. 4000-6000

4. بهترین روش برای تنظیم دقیق زاویه access point ها یا آنتن ها چیه؟(ساده و کارا)
    5. برای توضیح آخر که با * شروع شده مشکلی نیست؟
    6. با توجه به اینکه بیشتر ارتباط ها بین 1000 تا 4000 متر هستن، به نظرتون متوسط هزینه تجهیزات هر نقطه چقدر درمیاد؟ (تجهیزات نسبتا مرغوب باشه ). اگه شرکت ها بخوان انجام بدن چقدر میگیرین؟ (هر نقطه یعنی اکسس پویینت و دکل و ....)

ببخشید زیاد پرسیدم. پیشاپیش ممنون.

از تجهیزات UBNT سری 5.8 استفاده کن
    واسه این پهنای باند مشکلی نداره
    تمام اون فواصل رو پوشش میده

ولی میدونید که وایرلس اما و اگر زیاد داره
    حتما یه site surgy نیاز داری

shahin97 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    171
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    184
    نقل قول نوشته اصلی توسط hirkaniaa نمایش پست ها
    از تجهیزات UBNT سری 5.8 استفاده کن
    واسه این پهنای باند مشکلی نداره
    تمام اون فواصل رو پوشش میده

ولی میدونید که وایرلس اما و اگر زیاد داره
    حتما یه site surgy نیاز داری
    سلام
    ممنون از پاسختون
    5.8 منظورتون 5.8GHz هست دیگه؟
    site surgy چیه؟ مشاور؟

ممنون میشم بقیه سوالا رو هم پاسخ بدین.

نام حقيقي: Amir

عضو عادی
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    51
    1ـ بستگی داره به اینکه درخت چه فاصله ای از دو نقطه شما داشته باشه
    2ـ نمی دونم
    3ـ همون UBNT 5.8GHz مثلا Bullet M5 با آنتن پارابولیک بگیری نه پیگتل میخواد و نه دوباره کاری داره و یه سر بولت N type هستش که مستقیم پیچ میشه پشت آنتن که افت در پیگتیل رو هم نداری ، من تا 5km رو با 90 درصد سیگنال زدم
    4ـ منظورتون رو از زاویه متوجه نشدم (جهت یا زاویه عمودی؟؟؟)
    5ـ فقط باید فکر پهنای باند رو بکنی چون به این شکل بعضی لینکهات مجبورن برای اینکه به نقطه اصلی برسن از پهنای باند یه لینک دیگه استفاده کنن (مصرفت رو باید محاسبه کنی)
    6ـ دکل رو قیمت ندارم ولی شما باید یک رادیو UBNT Bullet M5 با یه آنتن Kenbotong Parabulic TDJ-5800SPL9 که توانش 30db هست رو برای هر نقطه در نظر بگیری

shahin97 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    171
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    184
    نقل قول نوشته اصلی توسط hirkaniaa نمایش پست ها
    1ـ بستگی داره به اینکه درخت چه فاصله ای از دو نقطه شما داشته باشه
    2ـ نمی دونم
    3ـ همون UBNT 5.8GHz مثلا Bullet M5 با آنتن پارابولیک بگیری نه پیگتل میخواد و نه دوباره کاری داره و یه سر بولت N type هستش که مستقیم پیچ میشه پشت آنتن که افت در پیگتیل رو هم نداری ، من تا 5km رو با 90 درصد سیگنال زدم
    4ـ منظورتون رو از زاویه متوجه نشدم (جهت یا زاویه عمودی؟؟؟)
    5ـ فقط باید فکر پهنای باند رو بکنی چون به این شکل بعضی لینکهات مجبورن برای اینکه به نقطه اصلی برسن از پهنای باند یه لینک دیگه استفاده کنن (مصرفت رو باید محاسبه کنی)
    6ـ دکل رو قیمت ندارم ولی شما باید یک رادیو UBNT Bullet M5 با یه آنتن Kenbotong Parabulic TDJ-5800SPL9 که توانش 30db هست رو برای هر نقطه در نظر بگیری
    ممنون از راهنماییتون.
    1- فاصله نزدیک به یک آنتن مثلا فاصله 5 متری تا 20 متری
    3- اگه سرعت بالاتر بخوام چی پیشنهاد میدین؟ ubnt بهتره یا mikrotik؟ در دراز مدت ubnt مدلی که گفتید مشکلی نداره؟ با توجه به اینکه اکثر فاصله های من بین 2تا3 کیلومتر هست، اینا زیاد نیست؟ (البته زیاد ایرادی نیست، کم نباشه.)
    4- منظورم اینه که آنتن ها دقیق در دید هم باشن. یعنی مستقیم به هم نگاه کنن تا بالاترین کیفیت رو بگیرم.
    5-برای مسیر یابی بین این اکسس پویینت ها چی؟
    ----------
    سوالات جدید:
    برای هر سازمان: من هر access point به عنوان کلاینت رو میدم به یه روتر و روتر رو میدم به یه سوییچ. برای هر سازمان default gateway در روتر را ip همون access point سازمان قرار میدم؟؟
    . حالا از acceess pointی که میخوام به عنوان بریج استفاده کنم باید به چه شکل عمل کنم؟ فقط خروجیشو بدم به یه access point دیگه کافیه؟
    ببخشید خودم هم یکم قاطی کردم.

اگه لینکی چیزی هست راجع به اینکه چطور یه تعداد زیر شبکه رو شبکه کنیم ممنونم.

نام حقيقي: مجتبی

عضو عادی
    نوشته
    70
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز . ورودتون رو خوش آمد مي گم . لطفا براي آشنايي بيشتر با كاري كه ميخواهيد انجام بديد سعي كنيد تاپيك هاي تالار وايرلس رو به دقت بخونيد تا يه مقدار ديد بازتري به موضوع داشته باشيد .
    سلام دوست من
    با توجه به سوالاتی که پرسیدید احتمالا توی این زمینه تجربه قبلی ندارید به شما توصیه می کنم اگر می خواهید این پروژه را انجام بدهید برای بار اول حتما با یک شرکت که در این زمینه تخصصی کار میکنه مشاوره کنید و ترجیحا اجرا را هم بدهید به متخصص این کار. در حین اجرای این پروژه حتما اطلاعات و تجربه خوبی برای کارهای بعدی بدست میاورید.
    با توجه به محل سکونت شما(Router) اگر یک سرچ بزنید میتونید شرکتهایی که توی این زمینه کار می کنند پیدا کنید.
    در مورد نرم افزار محاسبه لینک وایرلس به صورت Visual بعضی از برندها دارند ولی خروجی آنها هم با محصولات خودشون هست که البه راهنمای خوبی برای انتخاب مدل رادیو و نوع و گین آنتن میتونه باشه.
    در ضمن در خصوص زاویه و اختلاف ارتفاع و همچنین موانع بین راه مانند ساختمان تپه و یا .... و همچنن آلودگی فرکانسی هم باید همانطور که دوستان هم گفتند یک Site Survey انجام بدهید.
    و صد البته گرفتن مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی (Regulatory)

موفق باشید.

hirkaniaa و shahin97 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    171
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    184
    نقل قول نوشته اصلی توسط iamexpert نمایش پست ها
    سلام دوست من
    با توجه به سوالاتی که پرسیدید احتمالا توی این زمینه تجربه قبلی ندارید به شما توصیه می کنم اگر می خواهید این پروژه را انجام بدهید برای بار اول حتما با یک شرکت که در این زمینه تخصصی کار میکنه مشاوره کنید و ترجیحا اجرا را هم بدهید به متخصص این کار. در حین اجرای این پروژه حتما اطلاعات و تجربه خوبی برای کارهای بعدی بدست میاورید.
    با توجه به محل سکونت شما(Router) اگر یک سرچ بزنید میتونید شرکتهایی که توی این زمینه کار می کنند پیدا کنید.
    در مورد نرم افزار محاسبه لینک وایرلس به صورت Visual بعضی از برندها دارند ولی خروجی آنها هم با محصولات خودشون هست که البه راهنمای خوبی برای انتخاب مدل رادیو و نوع و گین آنتن میتونه باشه.
    در ضمن در خصوص زاویه و اختلاف ارتفاع و همچنین موانع بین راه مانند ساختمان تپه و یا .... و همچنن آلودگی فرکانسی هم باید همانطور که دوستان هم گفتند یک Site Survey انجام بدهید.
    و صد البته گرفتن مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی (Regulatory)

موفق باشید.
    ممنون از تذکراتون.
    بله ، حتما مشاوره میگیرم، ولی قبل از اون میخوام اطلاعاتم یکم بره بالا که حداقل با زمینه بهتری بتونم با مشاورا صحبت کنم و تا حدودی بفهمم چی میگن و کلاه نره سرم.
    محاسبه نه، شبیه ساز اگه باشه. مثل ns2 که بیشتر برای شبکه های سیمی به کار میره. من یه چیزی مثل opnet modeler wireless suite باشه.
    مجوز رو من باید بگیرم یا سازمان ها؟

نام حقيقي: aa

خواننده شناسه تصویری shahein2
    نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    دوستان ببخشن من وسط بحث به این مورد اشاره می کنم.
    مهرزادجان؛
    اول اینکه اینگون پاسخ دادن خلاف مقررات تالاره.
    دوم هر کسی سوال خاص خودشو داره ،خود من یک چنین سوالی رو مطرح کردم اما با هم فرق دارن!!!
    سوم اینکه نقش پویای و تکامل کجا میره ، شاید توی همین سوال مطلبی پیدا بشه که هیچ جای تالار گفته نشده.

لطفا راهنمایی بکنبد و حداقل در انتها به رفرنس سایت با قرار دادن اون اشاره کنید و... .

متشکرم و از شما پوزش می خوام اگر با صراحت صحبت کردم .
    موفق باشید.

Gustavo و shahin97 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    متشکرم و از شما پوزش می خوام اگر با صراحت صحبت کردم .
    اتفاقا خيلي خوشحال ميشم اگر جايي رفتار من رو اشتباه ديديد گوشزد كنيد . و ازتون تشكر مي كنم . اما به دلايل زير با انتقادتون مخالفم :

مهرزادجان؛
    اول اینکه اینگون پاسخ دادن خلاف مقررات تالاره.
    دوم هر کسی سوال خاص خودشو داره ،خود من یک چنین سوالی رو مطرح کردم اما با هم فرق دارن!!!
    سوم اینکه نقش پویای و تکامل کجا میره ، شاید توی همین سوال مطلبی پیدا بشه که هیچ جای تالار گفته نشده.
    اول : خلاف قوانين نيست !‌‌ فكر كنم تنها قانوني كه به اين نوع جواب دادن اشاره مي كنه اين باشه :
    در پاسخ به کاربران به هیج وجه به گفتن این جمله بسنده نکنید که: "قبلا در این مورد بحث شده و در انجمن موجود است". اگر فکر می کنید پرسشی قبلا مطرح شده و پاسخ داده شده است، حتما لینک به آن مطلب را قرار دهید.
    و اگر قوانين رو باز بخونيد مي بينيد از اين نظر پست دوستمون كلي قانون شكن محسوب ميشه ! اما چرا من اشاره به تاپيك خاصي نكردم ؟ چون مشكل ايشون بيشتر آشنايي نداشتن با ماحث شبكه وايرلس هست و هيچ تاپيكي به تنهايي جوابگوي ايشون نيست . ايشون اگر مقداري از زماني رو كه در اين تاپيك صرف كردند صرف بررسي تاپيك هاي قديمي مي كردند مي تونستند به ديد جامع تري نسبت به قضيه دست پيدا كنند . بعد توي سوال ايشون حداقل ده سوال مطرح شده كه هر كدوم يه تاپيك جدا گونه رو مي طلبه ! و ...
    همچنان معتقدم اگر به جاي ادامه اين تاپيك ايشون يه مقدار مطالعه كنند زود تر به نتيجه برسند .
    * 10 سوال !؟ شيش تا كه بيشتر نبود ؟‌‌ فكر مي كنم چند تا سوال مخفي هم توي توضيحاتشون و ... هست !

دوم . كي گفته فرق دارند ؟ درسته سوالات و ... با هم متفاوتند اما اصول كه تفاوتي نداره ! شما تو اول دبستان هم 2+2 رو چهار جواب مي دي تا آخر دبيرستان هم وضع به همين منواله . اگر اصول و دلايل رو درك كنيد مي بينيد همه اينها به يه چيز ختم مي شه .
    اگر همچنان به عقيده خود مصر هستيد دوست داريد مي تونيم همون تاپيك شما رو بعنوان مثال با اين تاپيك مقايسه كنيم !
    اين اتفاقا يكي از دلايل اينگونه پاسخ ها هستند !!!! نگاه كنيد قرار نيست ما 100 تاپيك مشابه رو جواب بديم كه شايد توي يه تاپيك يه نكته تازه باشه ! فكر كن شما يا من بعنوان يه تازه وارد بخواهيم از اون تاپيك ها استفاه كنيم چي ميشه ؟ بهتر نيست بجاي اتلاف وقت گرانبهاي دوستان با سوالات تكراري با چند سوال هوشمندانه هم به خودمون لطف كنيم هم به اون دوستان ؟

باز هم از انتقادتون تشكر مي كنم .

- - - Updated - - -

يادآوري وبلاگ آقاي گنجي و پست جالبشون در مورد " چگونه هوشمندانه سوال بپرسيم " خالي از لطف نيست .

عضو عادی
    نوشته
    171
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    184
    سعي كنيد تاپيك هاي تالار وايرلس رو به دقت بخونيد تا يه مقدار ديد بازتري به موضوع داشته باشيد .
    چون مشكل ايشون بيشتر آشنايي نداشتن با ماحث شبكه وايرلس هست و هيچ تاپيكي به تنهايي جوابگوي ايشون نيست .
    سلام.
    اگه با مباحث شبکه وایرلس آشنایی داشتم که اینجوری سوال نمیپرسیدم.
    خوب معلومه باید مطالعه کنم. باید مشاوره کنم. واسه همین توی این انجمن هستم. چون میخوام مطالعه کنم، سوال بپرسم و مشاوره بگیرم.
    برم پیش این بقال سر کوچه بهش بگم "مقاومت یه سازه فلزی چجور حساب میشه؟" برمیگرده میگه برو مطالعه کن. ولی نمیتونه بگه چی بخون. چی سرچ کن و ... هر چند سوال تکراری و ....
    من وارد این تالار شدم که اینا رو بدونم. وارد تالار شدم که با مباحث شبکه وایرلس آشنا بشم.

ايشون اگر مقداري از زماني رو كه در اين تاپيك صرف كردند صرف بررسي تاپيك هاي قديمي مي كردند مي تونستند به ديد جامع تري نسبت به قضيه دست پيدا كنند .
    همچنان معتقدم اگر به جاي ادامه اين تاپيك ايشون يه مقدار مطالعه كنند زود تر به نتيجه برسند .
    بنده در 3 روز اخیر کل وقتم رو صرف این کار کردم.(مطالعه انجمن ها و کتاب و ...) و ادامه میدم. شما میدونید من "مقدار زمان"ی که صرف این تاپیک کردم مطالعه نکردم؟ یکی که از صفر چیزی به گستردگی شبکه رو شروع میکنه، یه دفعه با کوهی مواجه میشه که هیچ راهی برای صعود نمیبینه. انجمن ها برای نشون دادن راه ها هستن. (وگرنه میدونم برای بالا بردن از کوه نیستن. خودم باید بالا برم.)

بهتر نيست بجاي اتلاف وقت گرانبهاي دوستان با سوالات تكراري با چند سوال هوشمندانه هم به خودمون لطف كنيم هم به اون دوستان ؟
    دوست محترم!(؟)،
    شما از زبان من یک سوال هوشمندانه بپرسید ببینم سوال هوشمندانه چه جوریه؟

سوال در اینجور جاها (اینجور انجمن ها) سطح بندی داره. (مبتدی، متوسط، حرفه ای و ...) . سوالات من مبتدی هستن. انتظار هم ندارم کسی که داره CCIE درس میده بیاد جواب سوالای منو بده. هر چند خوشحال میشم. ولی حتی اگه یه فرد مبتدی که فقط جواب سوالام رو بدونه، جواب بده، یه دنیا ممنونم.

shahein2 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست عزيز ، قصد ورود مجدد به اين بحث رو ندارم ! متاسفانه خود اين بحث هم تكراريه ! اما احساس كردم ممكنه حمل بر بي ادبي بشه ... من قصد جسارت نداشتم فقط به انتقاد اين دوستمون پاسخ دادم .

سلام.
    اگه با مباحث شبکه وایرلس آشنایی داشتم که اینجوری سوال نمیپرسیدم.
    خوب معلومه باید مطالعه کنم. باید مشاوره کنم. واسه همین توی این انجمن هستم. چون میخوام مطالعه کنم، سوال بپرسم و مشاوره بگیرم.
    برم پیش این بقال سر کوچه بهش بگم "مقاومت یه سازه فلزی چجور حساب میشه؟" برمیگرده میگه برو مطالعه کن. ولی نمیتونه بگه چی بخون. چی سرچ کن و ... هر چند سوال تکراری و ....
    من وارد این تالار شدم که اینا رو بدونم. وارد تالار شدم که با مباحث شبکه وایرلس آشنا بشم.
    دوست من هدف انجمن آموزش از پايه نيست ! بلكه حل مشكله ! تازه برخلاف اين موضوع توي اين انجمن مقالات بسيار بسيار خوبي براي شروع وجود داره ! و اميدوارم شما از ما انتظار نداشته باشيد نقش موتور جستجو رو براتون بازي كنيم ! من خواهش كردم موارد داخل تالار وايرلس رو مطالعه كنيد كه متاسفانه فكر نمي كنم حتي توجهي به اين موضوع كرده باشيد . تاپيك آقاي زحمت كش بسيار تاپيك گرانبهاييه كه شايد براي شروع شما يه مقدار سنگين باشه ! بعد در چندين مرحله توي تاپيك هاي متفاوت دوستان متخصص اقدام به تشريح نحوه بررسي محيط براي يك شبكه وايرلس و نحوه انتخاب دستگاه و توضيح پارامتر ها ي مربوطه كردند ! حالا شما اگر راهي جز مطالعه مي شناسيد براي يادگيري بنده خوشحال ميشم بشنوم !

بنده در 3 روز اخیر کل وقتم رو صرف این کار کردم.
    بسيار خوشحالم كه اينو ميشنوم و اميدوارم ادامه بديد . اما انتظار مي ره بعد از اين مدت نحوه پرسيدن سوالاتتون يه مقدار عوض بشه .

انجمن ها برای نشون دادن راه ها هستن.
    والا من سعي خودمو كردم حداقل ...

شما از زبان من یک سوال هوشمندانه بپرسید ببینم سوال هوشمندانه چه جوریه؟
    هوشمندانه سوال پرسيدن چندان ربطي به سطح نداره ، در اين مورد هم استاد گرانقدر آقاي گنجي مطلب بسيار ارزشمندي رو ترجمه كردند كه توي وبلاگشون هست كه توي پست قبل بهش اشاره كردم و باز متاسفانه شما اينو دقت نكرديد !!!

چگونه سوالات خود را در یک تالار گفتگو مطرح کنیم (نسخه مختصر و مفید) - وبلاگ های تخصصی - Persian Networks

چگونه هوشمندانه سوال کنیم (نسخه کامل) - وبلاگ های تخصصی - Persian Networks

اين بحث رو از طرف خودم خاتمه يافته تلقي مي كنم و اميدوارم دوستان احيانا از جواب ندادن بنده به ساير پست هايي كه در اين راستا هستند ناراحت نشوند .
    پايدار باشيد

Zahmatkesh، shahein2 و shahin97 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: aa

خواننده شناسه تصویری shahein2
    نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200

Icon1

فقط به انتقاد اين دوستمون پاسخ دادم .
    مهرزاد جان
    شما از دوستان خوب و همکار های بودی که به مشکلات مختلف من توی تایپکهای مختلف جواب دادی و با روحیه تعاملی شما در اون جاها آشنا شدم و از شما سپاسگزارم.من کی باشم که انتقاد کنم اون از استادهای خوبم مثل شما .
    من نظر شخصیم رو گفتم و تنها از این جهت بود که توی این لوپ که میبنی نیفتیم که افتادیم. همین . ایشونم مواردی رو که من در ذهن داشتم که خواستار دادن پاسخ به ایشون و سایر موارد مشابه بود رو گفتند ؛ پس در این گونه شرایط اگر چنین ذهنیت که شما فرمودید باشه،گاهی پاسخ ندیم بهتر از اینه که ایجوریا پاسخ بدیم که بشه این!!
    شاید عدم پاسخ ما همون محرکی بشه که شما فرمودید مثل تلاش مطالعه منابع و.... .

درستی و صحت گفته هامون رو به نظر سایر بازدید کننده و همکاری تالار می زارم با سپاس ها و کامنتهای که می ذارن.

موفق باشید
    دوست دار قلبی شما
    شاهین
    یا علی

ویرایش توسط shahein2 : 2012-10-13 در ساعت 11:47 AM
    mehrzadmo و shahin97 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

چگونه یک شهر را شبکه کنیم

چطور شبکه کنیم یک شهر را

چگونه مسافت اکسس پونت را محاسبه کنیم

برنامه محاسبه لینک وایرلس

چگونه زیرشبکه یک شبکه رامحاسبه کنیم

ns2 بهتره یا opnet

چگونه ‏access point ‎رافعال کنم

چگونه وایرلس در opnet را فعال کنیم

]چطوری یک ساختمان راشبکه کنیم

نقطه و سطح

نرم افزار محاسبه لینک وایرلس