نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 1سپاس

موضوع: کمک در مورد دو تا سناریو ساده

نام حقيقي: محسن

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

کمک در مورد دو تا سناریو ساده

سلام
    خسته نباشید
    دوستان من برای شبکه کردن یه اداره نیاز به کمکتون دارم ممنون میشم استادان عزیز راهتماییم کنن .
    من بر حسب نیاز میخوام اداره رو به 2 قسمت تقسیم کنم . یه قسمت میشه امور مالی یه قسمت هم میشه بقیه واحد ها حالا من 2تا سناریو رو توضیح میدم شما کمکم کنید

سناریو اموز مالی :
    این واحد یه نرم افزار مالی داره که سرورش روی سرور نصب میه و نسخه کلاینت هم روی کلاینت ها . 5 تا کلاینت هم بیشتر نداره . من میخوام یه مودم روتر tplink 8961 براشون بزارم و از کارت شبکه های بی سیم dual band استفاده کنم ( میخوام از باند 5 گیگاهرتز استفاده کنم) . مشکل من اینه که بعضی وقتا نیازه که بعضی کاربران از خونه یا جاهای دیگه هم بتونن از نرم افزار مالی استفاده کن به این ترتیب نیازه که اینترنت با ip valid داشته باشیم و سرور ip valid داشته باشه . حالا سوال من اینه که چطوری میتونم مودو روتر رو تنظیم کنم که سرور رو ip valid بده و کلاینت ها رو ip داخلی ؟ متوجه منظورم میشید؟ سرور حتما باید ip valid داشته باشه تا کاربران خارج از شبکه داخلی هم بتونن از نرم افزار استفاده کنن . سناریویی که الان استفاده می کنن اینه که مودم adsl با کابل به کارت شبکه سرور وصل شده و اون یکی کارت شبکه سرور به یه سوئیچ وصله و بقیه کاربرا هم به این سوئیچ وصل شده. من نمیخوام از این سناریو استفاده کنم چون میخوام کابل ها و سوئیج و چیزای اضافی رو حذف کنم و یه شبکه تمیز و با کلاس راه بندازم

سناریو دوم :
    توی این سناریو مشکلی ندارم فقط میخوام ببینم کاری که میخوام بکنم خوب هست یا نه . کلاینت ها حدود 70 نفر هستن . من میخوام باز هم از همون مودم روتز tplink 8961 استفاده کنم . از طریق کابل اون رو به access point سقفی level one wap-6102 وصل کنم توی طبقه همکف بعدش هم از طریق wds اکسس پوینت دوم که همین مدل هست و توی طبقه اول قرار داره رو به اکسس پوینت طبقه همکف وصل کنم . آیا wds خیلی از قابلیت وایرلس کم میکنه ؟ متراژ هر طبقه حدود 100 متر هست حدودا .
    راستی توی این سناریو میخوام از باند 2.4 استفاده کنم چون امور مالی تو دل بقیه واحد هاست و میخوام از اختلال جلوگیری کنم . آیا این کار کاملا اختلال رو از بین میبره؟

ممنون میشم از دوستان اگر راه حل بهتر یا قطعات بهتری سراغ دارن بهم بگن
    پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    در مورد dynamic dns یه تحقیقی بکن شاید بدون IP valid هم کارتون راه بیفته، در مورد سناریوی وایرلس هم پیشنهاد من اینه که فقط یک شبکه وایرلس راه بندازین. کاربرای پر سرعت چه مالی، چه اداری ... به باند 5 گیگاهرتز متصل شن. و کاربرای کندتر به باند 2.4 .
    برای جدا کردن شبکه هم یا از dyncamic vlan استفاده کنید یا برای هر بخش یک VAP بریج شده به vlan خودشون راه بندازین.
    برای امنیت بیشتر authentication هم از radius استفاده کنید که radius هم میتونین با domain سازگار کنید که همه یوزر پسوردها یکپارچه شن
    ضمنا" در سناریوی wds سرعت در هر Hop نصف میشه، اگر نیاز به پهنای باند دارین تا جایی که ممکنه استفاده نکن

ویرایش توسط 1qaz2wsx : 2012-07-26 در ساعت 03:29 PM

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx نمایش پست ها
    در مورد dynamic dns یه تحقیقی بکن شاید بدون IP valid هم کارتون راه بیفته، در مورد سناریوی وایرلس هم پیشنهاد من اینه که فقط یک شبکه وایرلس راه بندازین. کاربرای پر سرعت چه مالی، چه اداری ... به باند 5 گیگاهرتز متصل شن. و کاربرای کندتر به باند 2.4 .
    برای جدا کردن شبکه هم یا از dyncamic vlan استفاده کنید یا برای هر بخش یک VAP بریج شده به vlan خودشون راه بندازین.
    برای امنیت بیشتر authentication هم از radius استفاده کنید که radius هم میتونین با domain سازگار کنید که همه یوزر پسوردها یکپارچه شن
    ضمنا" در سناریوی wds سرعت در هر Hop نصف میشه، اگر نیاز به پهنای باند دارین تا جایی که ممکنه استفاده نکن
    دوست عزیزم ممنون از پاسخی که دادی . متاسفانه نمیخوام از ddns استفاده کنم و میخوام از بهترین حالت که همون ip valid هست استفاده کنم.
    بنا به دلایلی باید امور مالی از سایر واحدها جدا باشه واسه همین میخوام 2 تا شبکه داشته باشم .

نام حقيقي: M.Moradi

عضو عادی . شناسه تصویری mozafar_sa
    نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    سوالتو خوندم 2 بار ببین درست متوجه سوالت شدمه یا نه

شما آی پی ولید توی مودم ست میشه و یا به عبارتی هر وقت مودم بصورت اتوماتیک کانکت شد فقط یک آی پی آی اس پی بهش میده
    یوزر و پس توی مودم ذخیره بشه

برای کامیوتر هاتون بیایید آی پی دستی بدید و dhcp رو از مودم غیر فعال کنید

مثلا :
    مودم شما 192.168.1.1
    آی پی دستی سرور شما 192.168.1.10
    آی پی دستی کامپیوتر شماره 1 192.168.1.11
    آی پی دستی کامپیوتر شماره 2 192.168.1.12
    //////////////////
    آی پی دستی کامپیوتر شماره 100 192.168.1.101

بعد از این شما میخای از راه دور به کامپیوتر سرور که 192.168.1.10 هست ریموت بشید درسته ؟؟؟
    میرید توی مودم و آی پی 192.168.1.10 رو با پورت مناسب فوروارد میکنید
    هر کی آی پی ولید + پورت مورد نظر رو بزنه به سرور وصل میشه

---------
    نکته :
    حتی میشه همه مثلا 100 تا کامپیوتر رو از بیرون ریموت کرد
    به این صورت که برای هر کدوم یک پورت اختصاص میدید و توی مودم اینجور فوروارد میکنی :
    استارت آی پی 192.168.1.10 و عند آی پی 192.168.1.101
    استارت پورت مثلا 1024 و عند پورت 1125
    از بیرون هم به هر کدوم که خواستی وصل شی همون آی پی ولید رو میزنی + پورت مورد نظر

اگه منظورت این نبود ببخشید
    من سوالتو اینطور متوجه شدم

نام حقيقي: M

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    27
    سناریوی که شما برای حالت اول دارین به نظر من خوب نیست
    اصلا خوب نیست سروری مثل سرور مالی که از نظر سازمان خیلی مهه هست و شما مستقیم به اینترنت وصل میکنید
    بهتره از یه سرور دیگه در کنار سرور مالیتون برای استفاده و اجازه دادن از پهنای باند اینترنت استفاده کنید و روی اون سروری مثل TMG نصب کنید
    نیمدونم مشکل سخت افزار دارین یا نه و یا اینکه سخت افزار الانی که دارین استفاده میکنین چیه اما اگه قصد هزینه کردن تو شرکت نیست و هزینه نمیکن و سرور مالی الان هم مشخصاتش خوبه میشه از مجازی سازی استفاده کرد و یه سرور هاتون و بصورت مجازی به دو قسمت تقسیم کرد و روی یکیشون سرور مالی قرار داد و روی یکی دیگه TMG , ......
    در کل سنارویوی شماره یک و اصلا سناریوی خوبی نیست و در اینده امکان مشکل ساز بودن و داره

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط mozafar_sa نمایش پست ها
    سوالتو خوندم 2 بار ببین درست متوجه سوالت شدمه یا نه

شما آی پی ولید توی مودم ست میشه و یا به عبارتی هر وقت مودم بصورت اتوماتیک کانکت شد فقط یک آی پی آی اس پی بهش میده
    یوزر و پس توی مودم ذخیره بشه

برای کامیوتر هاتون بیایید آی پی دستی بدید و dhcp رو از مودم غیر فعال کنید

مثلا :
    مودم شما 192.168.1.1
    آی پی دستی سرور شما 192.168.1.10
    آی پی دستی کامپیوتر شماره 1 192.168.1.11
    آی پی دستی کامپیوتر شماره 2 192.168.1.12
    //////////////////
    آی پی دستی کامپیوتر شماره 100 192.168.1.101

بعد از این شما میخای از راه دور به کامپیوتر سرور که 192.168.1.10 هست ریموت بشید درسته ؟؟؟
    میرید توی مودم و آی پی 192.168.1.10 رو با پورت مناسب فوروارد میکنید
    هر کی آی پی ولید + پورت مورد نظر رو بزنه به سرور وصل میشه

---------
    نکته :
    حتی میشه همه مثلا 100 تا کامپیوتر رو از بیرون ریموت کرد
    به این صورت که برای هر کدوم یک پورت اختصاص میدید و توی مودم اینجور فوروارد میکنی :
    استارت آی پی 192.168.1.10 و عند آی پی 192.168.1.101
    استارت پورت مثلا 1024 و عند پورت 1125
    از بیرون هم به هر کدوم که خواستی وصل شی همون آی پی ولید رو میزنی + پورت مورد نظر

اگه منظورت این نبود ببخشید
    من سوالتو اینطور متوجه شدم
    دوست عزیز ما بخشی از سوال من رو اشتباه متوجه شدین . من نمیخوام به صورت ریموت به سرور وصل بشم . کلاینتی که از خونش میخواد با نرم افزار مالی کار کنه باید Ip سرور توی config برنامش ست شده باشه و این Ip حتما باید ولید باشه وگرنه نمیشه از خارج از شبکه داخلی بهش کانکت شد . به عبارتی نباید private ip باشه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mirbod نمایش پست ها
    سناریوی که شما برای حالت اول دارین به نظر من خوب نیست
    اصلا خوب نیست سروری مثل سرور مالی که از نظر سازمان خیلی مهه هست و شما مستقیم به اینترنت وصل میکنید
    بهتره از یه سرور دیگه در کنار سرور مالیتون برای استفاده و اجازه دادن از پهنای باند اینترنت استفاده کنید و روی اون سروری مثل TMG نصب کنید
    نیمدونم مشکل سخت افزار دارین یا نه و یا اینکه سخت افزار الانی که دارین استفاده میکنین چیه اما اگه قصد هزینه کردن تو شرکت نیست و هزینه نمیکن و سرور مالی الان هم مشخصاتش خوبه میشه از مجازی سازی استفاده کرد و یه سرور هاتون و بصورت مجازی به دو قسمت تقسیم کرد و روی یکیشون سرور مالی قرار داد و روی یکی دیگه TMG , ......
    در کل سنارویوی شماره یک و اصلا سناریوی خوبی نیست و در اینده امکان مشکل ساز بودن و داره
    دوست عزیز سرور مالی به خاطر امنیت از بقیه واحد ها جدا نشده بلکه بخاطر نیاز به سرعت بالا و کلا درخواست خودشون اینکار انجام شده چون بحث امنیت مطرح نیست و سرور حاوی هیچ اطلاعات ینیست چون اطلاعات بر روی سرور مرکزی در جایی دیگه نگهداری میشن . از بابت خرید مشکلی نیست ولی برای این سناریو نمیخوام اینقدر پیچیدش کنم و امنیت رو ببرم بالا. تنها سوال من اینه که چجوری مودم adsl میتونه به سرور ip valid ذثیث و به کلاینتها private ip

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوستان من یه سوال و شاید هم راه حل جدید به ذهنم رسید . من میتونم بگم سرور از خود مودم adsl که valid ip داره ip بگیره و کلاینت ها از access point درسته؟خوب در این حالت سرور از مودم valid ip میگیره؟

نام حقيقي: وحید

عضو عادی
    نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    80
    سپاسگزاری کرده
    13
    شما اگر به سرورتون ip valid بدید و بقیه کلاینت ها ip invalid بگیرن. شما مشکلت میاد توی شرکت که کسانی که داخل شرکت هستن دسترسی به سرور شما ندارن. واسه همین. بهتره که 2تا کارت شبکه برای سرور بزارید. یکی برای range ip های داخل شرکت و یکی هم برای اینترنت. برای اینترنتی هم که اگر میخواید ip valid روی کارت شبکه سرور ست بشه. باید مودم رو bridge کنید و به سرور وصلش کنین و از طریق broadband وصل شید به اینترنت.

نام حقيقي: نینجا (سرباز متخصص)

عضو عادی شناسه تصویری mizogomo
    نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenp910 نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    دوستان من برای شبکه کردن یه اداره نیاز به کمکتون دارم ممنون میشم استادان عزیز راهتماییم کنن .
    من بر حسب نیاز میخوام اداره رو به 2 قسمت تقسیم کنم . یه قسمت میشه امور مالی یه قسمت هم میشه بقیه واحد ها حالا من 2تا سناریو رو توضیح میدم شما کمکم کنید

سناریو اموز مالی :
    این واحد یه نرم افزار مالی داره که سرورش روی سرور نصب میه و نسخه کلاینت هم روی کلاینت ها . 5 تا کلاینت هم بیشتر نداره . من میخوام یه مودم روتر tplink 8961 براشون بزارم و از کارت شبکه های بی سیم dual band استفاده کنم ( میخوام از باند 5 گیگاهرتز استفاده کنم) . مشکل من اینه که بعضی وقتا نیازه که بعضی کاربران از خونه یا جاهای دیگه هم بتونن از نرم افزار مالی استفاده کن به این ترتیب نیازه که اینترنت با ip valid داشته باشیم و سرور ip valid داشته باشه . حالا سوال من اینه که چطوری میتونم مودو روتر رو تنظیم کنم که سرور رو ip valid بده و کلاینت ها رو ip داخلی ؟ متوجه منظورم میشید؟ سرور حتما باید ip valid داشته باشه تا کاربران خارج از شبکه داخلی هم بتونن از نرم افزار استفاده کنن . سناریویی که الان استفاده می کنن اینه که مودم adsl با کابل به کارت شبکه سرور وصل شده و اون یکی کارت شبکه سرور به یه سوئیچ وصله و بقیه کاربرا هم به این سوئیچ وصل شده. من نمیخوام از این سناریو استفاده کنم چون میخوام کابل ها و سوئیج و چیزای اضافی رو حذف کنم و یه شبکه تمیز و با کلاس راه بندازم

سناریو دوم :
    توی این سناریو مشکلی ندارم فقط میخوام ببینم کاری که میخوام بکنم خوب هست یا نه . کلاینت ها حدود 70 نفر هستن . من میخوام باز هم از همون مودم روتز tplink 8961 استفاده کنم . از طریق کابل اون رو به access point سقفی level one wap-6102 وصل کنم توی طبقه همکف بعدش هم از طریق wds اکسس پوینت دوم که همین مدل هست و توی طبقه اول قرار داره رو به اکسس پوینت طبقه همکف وصل کنم . آیا wds خیلی از قابلیت وایرلس کم میکنه ؟ متراژ هر طبقه حدود 100 متر هست حدودا .
    راستی توی این سناریو میخوام از باند 2.4 استفاده کنم چون امور مالی تو دل بقیه واحد هاست و میخوام از اختلال جلوگیری کنم . آیا این کار کاملا اختلال رو از بین میبره؟

ممنون میشم از دوستان اگر راه حل بهتر یا قطعات بهتری سراغ دارن بهم بگن
    پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم
    سلام دوست من

شما نیاز به یک روتر خوب داری از سری قدیمی سیسکو 1600 واسه روتینگ و nat ترجمه ای پی های داخلیت استفاده کن

اگر هم نمیخوای زیاد خرج کنی یک سرور میکروتیک راه بنداز و تنظیمات nat و ............ واسه امنیتت هم یک فایروال قدرتمند با سیستم عامل لینوکس راه اندازی کن تا تمام درخواستهای نرم افزار حسابداریت از این فیلتر رد و بررسی بشه

کاری داشتی با من تماس بگیر کمکت کنم

ویرایش توسط mizogomo : 2012-07-27 در ساعت 02:23 PM

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط vaahiid نمایش پست ها
    شما اگر به سرورتون ip valid بدید و بقیه کلاینت ها ip invalid بگیرن. شما مشکلت میاد توی شرکت که کسانی که داخل شرکت هستن دسترسی به سرور شما ندارن. واسه همین. بهتره که 2تا کارت شبکه برای سرور بزارید. یکی برای range ip های داخل شرکت و یکی هم برای اینترنت. برای اینترنتی هم که اگر میخواید ip valid روی کارت شبکه سرور ست بشه. باید مودم رو bridge کنید و به سرور وصلش کنین و از طریق broadband وصل شید به اینترنت.
    دوست عزیز کلاینت ها اصلا نیازی ندارن که به سرور وصل بشن فقط کافیه بتونن از valid ip سرور ping داشته باشن همین

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mizogomo نمایش پست ها
    سلام دوست من

شما نیاز به یک روتر خوب داری از سری قدیمی سیسکو 1600 واسه روتینگ و nat ترجمه ای پی های داخلیت استفاده کن

اگر هم نمیخوای زیاد خرج کنی یک سرور میکروتیک راه بنداز و تنظیمات nat و ............ واسه امنیتت هم یک فایروال قدرتمند با سیستم عامل لینوکس راه اندازی کن تا تمام درخواستهای نرم افزار حسابداریت از این فیلتر رد و بررسی بشه

کاری داشتی با من تماس بگیر کمکت کنم
    ممنون از راهنماییتون ولی من تا حد امکان نمیخوام سیستم پیشرفته بشه یا پیچیده به .
    چشم حتما شمارتونو میگیرم و باهاتون تماس میگیرم

نام حقيقي: وحید

عضو عادی
    نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    80
    سپاسگزاری کرده
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenp910 نمایش پست ها
    دوست عزیز کلاینت ها اصلا نیازی ندارن که به سرور وصل بشن فقط کافیه بتونن از valid ip سرور ping داشته باشن همین
    دوست عزیز خوب کلاینت های داخل شرکت بخوان ping هم بگیرن باید با سرور شما تو یک رنج باشن. مگر اینکه برن تو نت دوباره دور بزنن بیان به سرور شما وصل شن از طریق ip valid.

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط vaahiid نمایش پست ها
    دوست عزیز خوب کلاینت های داخل شرکت بخوان ping هم بگیرن باید با سرور شما تو یک رنج باشن. مگر اینکه برن تو نت دوباره دور بزنن بیان به سرور شما وصل شن از طریق ip valid.
    دوست عزیز برای valid ip نیاز نیست توی یه رنج باشن . در حال حاضر سرور valid ip داره ولی کلاینت ها private هستن و براحتی داره جواب میده

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    کسی نظره دیگه ای نداره؟

ICT-M سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: جعفر توانا

عضو عادی شناسه تصویری ICT-M
    نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    والا فکر کنم دوستان به خوبی سوال یا سناریو شما متوجه نشدن ، والا که این خیلی سناریو ساده ای هست !
    شما می خواین از شبکه External که همون Internet هست بتونن به شبکه داخلی شما که Serverتون هست Connect بشن !
    الان اکثر مودم ها قابلیت Port Forwarding برای امنیت بیشتر (عهده دار امنیت خود مودم می باشد) و IP Forwarding به خوبی Support می کنند که اسم این دو تکنولوژی کارایی آنها هم پیداست ! خب شما تنها کاری که می کنید Port مربوط به اون نرم افزار مالیتون رو از مودم به سرور داخلیتون Forward میکنید ! فقط همین !
    و اما راجع به شبکه Wirelessتون ، سناریو خودتون هم خوبه و هم یکم پیچیده اش کردین ولی به نتیجه خواهید رسید.

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات باند سرعت وایرلس

مشکل در کانفیگ tp link 8961

دو تا شبکه جدا از هم دارم میخوام این دو را یک شبکه کنم غیر از wds راهی دارم؟

سناریو استفاده از ip valid

روش دیزیبل کردن باند 5 گیگاهرتز میکروتیک

سناریو در باره vlan

وصل کردن مودم adsl به روترtplink

ipvalid روی accesspoint

سناریویی برای wds access point

سناریوهای آماده در مورد vlan

آیا میشه باید یک ip valid به اکسس پونت اینترنت داد

ست کردن ip روی سوییچ

چطوری میتونم از خونه به شرکت وصل بشم

سناریو وصل دو روتر به هم

ip دادن به access point

موضوع سناریو چی باشه بهتره

ست کردن IP بر روی پورت فایروال سخت افزاری

level one access point problem config ip wap 6102

میشه با سوئیچ دو تا سرور رو به کلاینت ها وصل کرد؟

اکسس پوینت DHCP IP Valid

سناریو access point در مد wds

برچسب برای این موضوع