نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 1سپاس

موضوع: راهنمایی برای ایجاد ارتباط اینترنت به صورت بی سیم

hsk
    hsk آنلاین نیست.
    نام حقيقي: س

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

راهنمایی برای ایجاد ارتباط اینترنت به صورت بی سیم

سلام دوستان

با اندکی جستجو برای پیدا کردن سایت که در زمینه شبکه تخصصی باشه ، اینجا رو پیدا کردم . خیلی امید دارم که به نتیجه برسم
    خلاصه میگم
    این نقشه شبکه منه

روی یک مودم دی لینک که وایرلس داره ، اینترنت داریم . این اینترنت توسط یک اکسس پوینت(ap) گرفته میشه و برای ساختمان ما فرستاده میشه . ما توی ساختمان خودمون کلاینت ها رو با یک مودم شبکه linksys به صورت وایرلس شبکه کردیم .

حالا دو تا مشکل دارم :
    1- ap چطور اینترنت رو از مودم دی لینک میگیره . منظورم اینه که تنظیماتشون چطوریه؟
    2- چطوری مودم شبکه linksys می تونه اینترنت رو از ap بگیره و روی کلاینت ها شیر کنه . تنظیمات چطوریه؟

کلی سعی کردم ولی از اونجا که اطلاعات کافی نبود به نتیجه نرسیدم .
    لطفا راهنمایی کنید که واقعا گیج شدم .
    ممنونم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سینا ساحلی

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    روی مودم دی لینک که اینرنت دارید به صورت وایرلس اینترنت رو میخواهید بفرستید به سمت اکسس پوینت دی لینک یا به صورت کابلی؟
    شما باید از تکنولوژی wds استفاده کنید اما خوب چون wds از قدرت سیگنال دهی اکسس پوینت اتون برای مقصد یعنی لینک سیس میکاهد به نظرم شما انتقال اینترنت به اکسس پوینت دی لینک رو به صورت کابلی انجام بدید سپس اکسس پوینت دی لینک رو روی مد اکسس پوینت و اکسس پوینت لینک سیس رو روی مد بریدج بزارید تا بریدج بشه به اکسس پوینت دی لینک
    همان طور که گفتم از تکنولوژی wds هم میتونید استفاده کنید اما مستلزم این هست که اکسس پوینت دی لینک و لینک سیس بتونه همدیگر رو ساپورت کنند چون wds معمولا کلا بین اکسس پوینت های هم برند هم دردسر زیاد داره چه برسه به اکسس پوینت های متفاوت ولی اگر هر دو اکسس پوینت این قابلیت رو داشته باشند و ساپورت کنند میشه روش حساب کرد

hsk سپاسگزاری کرده است.

hsk
    hsk آنلاین نیست.
    نام حقيقي: س

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط sinaxex نمایش پست ها
    روی مودم دی لینک که اینرنت دارید به صورت وایرلس اینترنت رو میخواهید بفرستید به سمت اکسس پوینت دی لینک یا به صورت کابلی؟شما باید از تکنولوژی wds استفاده کنید اما خوب چون wds از قدرت سیگنال دهی اکسس پوینت اتون برای مقصد یعنی لینک سیس میکاهد به نظرم شما انتقال اینترنت به اکسس پوینت دی لینک رو به صورت کابلی انجام بدید سپس اکسس پوینت دی لینک رو روی مد اکسس پوینت و اکسس پوینت لینک سیس رو روی مد بریدج بزارید تا بریدج بشه به اکسس پوینت دی لینکهمان طور که گفتم از تکنولوژی wds هم میتونید استفاده کنید اما مستلزم این هست که اکسس پوینت دی لینک و لینک سیس بتونه همدیگر رو ساپورت کنند چون wds معمولا کلا بین اکسس پوینت های هم برند هم دردسر زیاد داره چه برسه به اکسس پوینت های متفاوت ولی اگر هر دو اکسس پوینت این قابلیت رو داشته باشند و ساپورت کنند میشه روش حساب کرد
    ممنونم دوست عزیز

مودم اینترنت به صورت وایرلس اینترنت رو میفرسته روی اکسس پوینت (که نمی دونم چطوری ولی قبلا توسط یه مهندس کامپیوتر اکسس پوینت طوری کانفیگ شده که به صورت بی سیم با مودم اینترنت در ارتباطه) و اونم به صورت بیسیم میفرسته برای لینک سیس
    حالا می خوام بدونم همین که من لینک سیس رو بذارم روی حالت بریدج ، تمومه؟ یعنی خودش می تونه اینترنت رو از کسس پوینت بگیره و بین کلاینت ها به اشتراک بذاره؟

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsk نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز

مودم اینترنت به صورت وایرلس اینترنت رو میفرسته روی اکسس پوینت (که نمی دونم چطوری ولی قبلا توسط یه مهندس کامپیوتر اکسس پوینت طوری کانفیگ شده که به صورت بی سیم با مودم اینترنت در ارتباطه) و اونم به صورت بیسیم میفرسته برای لینک سیس
    حالا می خوام بدونم همین که من لینک سیس رو بذارم روی حالت بریدج ، تمومه؟ یعنی خودش می تونه اینترنت رو از کسس پوینت بگیره و بین کلاینت ها به اشتراک بذاره؟
    اولن باید بدونین مدل لینکسیس شما چیه و چه امکاناتی داره از طرفی اگر بخواهید از wds استفاده کنید باید مطمئن شید چیپ ست اکسس پوینتای دی لینکتون broadcom باشه چون لینکسیس از برادکام استفاده میکنه و برای ایجاد wds باید چیپ ست ها از یک کارخونه باشن

p-a
    p-a آنلاین نیست.
    نام حقيقي: pouya

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

سوال

سلام مودم من لینکسیس wag120nمی باشدو موقع خرید به من گفتند که 80متر بردبیسیم دارد ولی برد ان برام15متر بیشتر نیست لطفاتنظیمات افزایش برد را برام توضیح دهید وبرام لطفا ایمیل کنید ضمناسرعت اینترنت من256 نا محدودشرکت مخابرات است حداکثر دانلود من25کیلو میباشد اگر تنظیماتی برای افزایش سرعت دانلود هست برام توضیح دهید موقع خرید فروشنده در تنظیمات مودم یک گزینه عددی بود که اون را 1390 قرار داد

نام حقيقي: amir

عضو عادی
    نوشته
    264
    سپاسگزاری شده
    169
    سپاسگزاری کرده
    10
    سلام دوست عزیز یکی از مشکلات دوستان در استفاده از اینترنت مخابرات همینه زمانی که به شما اینترنت با سرعت 128 میده می بینی سرعت دانلود رو 20 یا حتی برای 256 برای همین اول از مخابرات شهرتون بپرس چون اینترنتی که مخابرات به شما میده حالت share داره یعنی اینترنت 128 رو حداقل به 10 نفر داده dedicate نیست

نام حقيقي: Jemitter

عضو عادی شناسه تصویری jemitter
    نوشته
    148
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    47
    دوست عزیز چه ربطی به share یا didicate بودن داره؟
    مثلا شما تصور میکنی اینترنت از یک شرکت خصوصی میگیری ماهی 15 تومن didicate به شما میدن؟؟؟؟؟؟؟
    سرعت دانلود در واقع باید همین باشه چون این سرعتی که به شما اعلام میکنند مثلا 128Kbps بر حسب کیلو بیت بر ثانیه هست ولی اون سرعتی که شما در حال دانلود میبینی بر حسب KB/s (کیلو بایت بر ثانیه) هست پس در نتیجه سرعت شما 128Kbps / 8 = 16 میشود.
    حالا میای میبینی شرکت های خصوصی سرعتشون از مخابرات بیشتره به خاطر سیاست های کاری شرکته که میان سرعت شما رو شناور میزارن یا Cache server راه میندازن یا .......
    موفق باشید

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط p-a نمایش پست ها
    سلام مودم من لینکسیس wag120nمی باشدو موقع خرید به من گفتند که 80متر بردبیسیم دارد ولی برد ان برام15متر بیشتر نیست لطفاتنظیمات افزایش برد را برام توضیح دهید وبرام لطفا ایمیل کنید ضمناسرعت اینترنت من256 نا محدودشرکت مخابرات است حداکثر دانلود من25کیلو میباشد اگر تنظیماتی برای افزایش سرعت دانلود هست برام توضیح دهید موقع خرید فروشنده در تنظیمات مودم یک گزینه عددی بود که اون را 1390 قرار داد
    دوست عزیز شما هم لطفا اول در انجمن جستجو نمایید اگر به نتیجه ای نرسیدید برای مطرح کردن سوال خود یک موضوع جدید ایجاد کنید

کلمات کلیدی در جستجوها:

کانفیگ کردن مودم broadkam

گذاشتن پسورد روی مودم وایرلس broadkam

تنظیمات مودم broadkam

تنظیمات مودم وایرلس broadkam

کانفیگ مودم وایرلس broadkam

تکنولوژی wds

شبکه کردن یک ساختمان

تنظیم مودم وایرلس broadkam

نحوه ایجاد وایرلس برای ارتباط مودم به اینترنت

آموزش رمز گذاری روی مودم broadkam

اتصال مودم وایرلس به اکسس پوینت