نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: نظرسنجی و درخواست پیشنهاد پیرامون نرم افزار جامع کنترل وایرلس 802.11

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152

نظرسنجی و درخواست پیشنهاد پیرامون نرم افزار جامع کنترل وایرلس 802.11

سلام
    داشتم فک میکردم که در حال حاضر نرم افزار wlan controller که برای small business باشه و روی دستگاه های ارزان قیمت ترِ غیر enterprise ( مثل Cisco، Meraki, Mtik ) باشه وجود نداره یا من ندیدم.
    برای اینکه منظورم رو بهتر منتقل کنم مشخصا" امکاناتی مثل بهینه سازی شبکه بی سیم به طور گسترده (Wired APs, WDS , Mesh ٌ)، بهینه سازی شبکه در مکان های عمومی و پرکاربر(Load balancing )، مدیریت Vlan، ایجاد امکانات redundancy و failover و مدیریت و بررسی وضعیت کلی شبکه بیسیم و کاربران به صورت بصری؛ از جمله امکاناتین که من فعلن در نظر گرفتم.

اول لطفا" هرگونه تجربه راجع به نرم افزارهای این شکلی که تابحال باشون کار کردین و نقاط ضعف و قوتشون رو بگین.

بعد هم اینکه باز اگر قابلیت یا امکان خاصی مدنظرتونه که فکر میکنین میتونه مفید باشه یا اگه بود کار شما خیلی راحت تر میشد رو بگین.

و در نهایت اینکه چقدر حاضرید برای یک همچین نرم افزاری هزینه کنید. ( یا اگه پروژه متن باز بود کمک مالی/فکری/develop کنید ).

با تشکر
    اشکان

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    متوجه منظورتون از اينكه Wlan Controller وجود نداره نميشم ! هر كدوم از مارك هايي كه نام برديد براي ديوايس هاشون چين نرم افزار رو طراحي كردند كه بعضا قابليت هاي جالبي هم دارند ! مثلا ميكروتيك Dude رو داره . يوبي نت هم داشت -كه اسمشو يادم نيست ! - سيسكو هم داره -كه بازم يادم نيست !-.

نرم افزار هايي كه نام بردم مي تونه يه كنترل مركزي رو براي ديوايس هاي اون مارك و بعضا حتي مارك هاي ديگه رو ، ايجاد كنه . براي اطلاعات بيشتر مي تونيد به سايت هاشون سر بزنيد .

- - - Updated - - -

متوجه منظورتون از اينكه Wlan Controller وجود نداره نميشم ! هر كدوم از مارك هايي كه نام برديد براي ديوايس هاشون چين نرم افزار رو طراحي كردند كه بعضا قابليت هاي جالبي هم دارند ! مثلا ميكروتيك Dude رو داره . يوبي نت هم داشت -كه اسمشو يادم نيست ! - سيسكو هم داره -كه بازم يادم نيست !-.

نرم افزار هايي كه نام بردم مي تونه يه كنترل مركزي رو براي ديوايس هاي اون مارك و بعضا حتي مارك هاي ديگه رو ، ايجاد كنه . براي اطلاعات بيشتر مي تونيد به سايت هاشون سر بزنيد .

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها

میدونم که وجود داره ولی تا اونجایی که من اطلاع دارم این نرم افزارها شما رو محدود به یک سری مدل خاص همون برند میکنه و حتی شاید مجبور شید از یک سری دیوایس اضافه هم برای یکپارچه سازی استفاده کنید و خب هزینه اینجور شبکه ها خیلی بالا میره و فکر میکنم از لحاظ اقتصادی خیلی فرق هست بین یک اکسس پوینت 1 میلیون تومنی یا دو-سه تا اکسس پوینت صد هزار تومنی با همون کارایی

من مشخصن بحثم روی وایرلسه داخلیه نه خود شبکه یا سخت افزار یا لینکهای PTP،

خب با این اوصاف آیا هنگام استفاده از هر کدوم از این نرم افزار ها متوجه نکته مثبت یا ضعف خاصی نشدید ؟

مثلن امکان load balancing کاربرا بین اکسس پوینتهای نزدیک به هم وجود داره، نداره، ضعف داره ...

یا مثلن شما به عنوان مسئول IT شرکت دوست دارین در صورت از کار افتادن یک اکسس پوینت به شما اس ام اس ارسال بشه
    یا مثلن بتونه با IBSng برای Authentication کار کنه ...

امیدوار دارم که میتونم منظورمو درست منتقل کنم ؟

ویرایش توسط 1qaz2wsx : 2012-07-08 در ساعت 02:13 AM

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها

- - - Updated - - -

مهندس این نرم افزار هایی که میگید بیشتر نرم افزار های مونیتورینگ هستند نرم افزار کنترلر یک مقدار پیچیده تره مثلاً میگی اقا اگه پهنای باند مصرفی این لینک ها رفت بالا 10 مگ شما shape کن رو همون 10 مگ

کلمات کلیدی در جستجوها:

نرم افزار مدیریت وایرلس

کنترل وایرلس

نرم افزار مدیریت بر کاربران اکسس پوینت

نرم افزار ایجاد اکسس پوینت

نرم افزار ایجاد اکسس پوینت Wireless

کنترل وایرلس در مکانهای عمومی

وایرلس 802.11

نرم افزار PTP LINK

نرم افزار های Load balancer شبکه

نرم افزار مدیریت پهنای باند بین دستگاه های وایرلس

dude میکروتیک