نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 6سپاس
  • 3 توسط Zahmatkesh
  • 1 توسط Zahmatkesh
  • 1 توسط Zahmatkesh
  • 1 توسط ab2reza136

موضوع: تفاوت در استفاده از فرکانسها 5.1 الی 5.8

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223

تفاوت در استفاده از فرکانسها 5.1 الی 5.8

سلام.ابتداییه ولی تا حالا بهش فکر و تحقیق در موردش نکردم
    فرکانس کاری 5.8 که از 5.1 اگه اشتباه نکنم شروع میشه تا 5.8
    خب تفاوت در استفاده در این رنج ها چی هست؟
    مثلا اگه من رادیو های AP رو بذارم تو رنج فرکانسی 5500 - 5600 -5700 تا 5800 چه تفاوتی در امر سرویس دهی برای کلاینت داره از نظر کیفی کمی یا هر چیزی که ننوشتم تا اینکه تو رنج 5200 تا 5400 استفاده بشن.کلا منظورم اینه که هرچی فکانس رادیو رو به سمت 5.8 ببری تفاوتش در همه امور بخصوص سرویس اینترنت چیه تا اینکه بذاری تو رنج 5200 تا 5400 ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: عبدالرضا بختیاری

تازه وارد
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

تفاوت فرکانسها

نقل قول نوشته اصلی توسط 3hsan نمایش پست ها
    سلام.ابتداییه ولی تا حالا بهش فکر و تحقیق در موردش نکردم
    فرکانس کاری 5.8 که از 5.1 اگه اشتباه نکنم شروع میشه تا 5.8
    خب تفاوت در استفاده در این رنج ها چی هست؟
    مثلا اگه من رادیو های AP رو بذارم تو رنج فرکانسی 5500 - 5600 -5700 تا 5800 چه تفاوتی در امر سرویس دهی برای کلاینت داره از نظر کیفی کمی یا هر چیزی که ننوشتم تا اینکه تو رنج 5200 تا 5400 استفاده بشن.کلا منظورم اینه که هرچی فکانس رادیو رو به سمت 5.8 ببری تفاوتش در همه امور بخصوص سرویس اینترنت چیه تا اینکه بذاری تو رنج 5200 تا 5400 ؟

سلام
    تا اونجایی که من می دونم بستگی به شرایط محیط از نظر نویض داره . شاید در یک محیطی 5300 خوب کار کونه و در محیط دیگری اصلا کار نکنه

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    شباهت ها و تفاوت های امواج مستقیما با فیزیک آنها در ارتباط است ، به طور مثال فرکانس 5800 نسبت به 5790 ،دارای تناوب بیشتر ، طول موج کمتر و سرعت سیر بیشتر است. از طرفی فرکانس بالا در مدولاسیون ثابت دارای پیک بار بیشتری است ، اما اگر از نظر برد فرکانسی و لحاظ کردن کیفیت بخواهیم بسنجیم ، فرکانس 5790 عملکرد بهتری خواهد داشت.

mehrzadmo، 3hsan و mahyar49 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zahmatkesh نمایش پست ها
    شباهت ها و تفاوت های امواج مستقیما با فیزیک آنها در ارتباط است ، به طور مثال فرکانس 5800 نسبت به 5790 ،دارای تناوب بیشتر ، طول موج کمتر و سرعت سیر بیشتر است. از طرفی فرکانس بالا در مدولاسیون ثابت دارای پیک بار بیشتری است ، اما اگر از نظر برد فرکانسی و لحاظ کردن کیفیت بخواهیم بسنجیم ، فرکانس 5790 عملکرد بهتری خواهد داشت.
    ممنون
    خب الان سه تاییم که سرویس وایرلس میدیم.اون دوتای دیگه فرکانساشون رو 5.6 به بالا هست.ماله من زیر 5400 بودش که کشیدم بالای 5700 همه رو.و فاصله بین دکلهای هر سه سرویس دهنده هم نهایتا 1 کیلومتر میشه.در این باره نظری دارید؟
    مهندس یه سوال خارج از گود::چرا بعد از مدتی کارت شبکه های آنبورد نمیتونه به رادیو ها کانکت کنه و connecto wan miniport میده؟
    اولش مشکلی نداره ولی بعد از مدتی این مشکل پیش میاد البته شانسیه تو 100 مشترک شاید یکی!!
    نمیدونم مربوط به تغییر فرکانسها هست یا آپدیت فریمور انجام دادن یا...
    شبکه مخابرات هم بهم خورده بود رفتم نگاش کردم به همین موضوع مشکوک شدم کارت شبکشو عوض کردم با pci همه چی درست شد
    کافینت یکی از مشترکین هم دقیقا بهمین ترتیب!!
    حالا همون رادیو رو که میخوان بهش کانکت کنن بقیه روش کار میکنن بدون مشکل!!
    البته ناگفته نمونه که همون لحظه با unboard میتونه وصل شه به رادیو ی شرکتهای دیگه!!ولی خب رادیوی من سالمه و قبلا هم با همین unboard وصل میشده بهش.
    میخواستم بدونم چرا همچین مشکلی پیش میاد؟باهاش برخورد کردید؟ از سمته رادیو هست یا فریمور مشترک یا...

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    ممنون
    خب الان سه تاییم که سرویس وایرلس میدیم.اون دوتای دیگه فرکانساشون رو 5.6 به بالا هست.ماله من زیر 5400 بودش که کشیدم بالای 5700 همه رو.و فاصله بین دکلهای هر سه سرویس دهنده هم نهایتا 1 کیلومتر میشه.در این باره نظری دارید؟
    اگه نحوه بارگذاری دکل صحیح باشه مشکلی نخواهی داشت.اینی که می شنوی فرکانس اشباه شده و غیره روی تروپوت تاثیر گذاره ، اونهم نه برای سرویسی که قراره با یه رادیو 54 مگ 512 کیلو سرویس داشته باشه

مهندس یه سوال خارج از گود::چرا بعد از مدتی کارت شبکه های آنبورد نمیتونه به رادیو ها کانکت کنه و connecto wan miniport میده؟
    اولش مشکلی نداره ولی بعد از مدتی این مشکل پیش میاد البته شانسیه تو 100 مشترک شاید یکی!!
    نمیدونم مربوط به تغییر فرکانسها هست یا آپدیت فریمور انجام دادن یا...
    شبکه مخابرات هم بهم خورده بود رفتم نگاش کردم به همین موضوع مشکوک شدم کارت شبکشو عوض کردم با pci همه چی درست شد
    کافینت یکی از مشترکین هم دقیقا بهمین ترتیب!!
    حالا همون رادیو رو که میخوان بهش کانکت کنن بقیه روش کار میکنن بدون مشکل!!
    البته ناگفته نمونه که همون لحظه با unboard میتونه وصل شه به رادیو ی شرکتهای دیگه!!ولی خب رادیوی من سالمه و قبلا هم با همین unboard وصل میشده بهش.
    میخواستم بدونم چرا همچین مشکلی پیش میاد؟باهاش برخورد کردید؟ از سمته رادیو هست یا فریمور مشترک یا...
    اگه منظورتو به دیوایس های UBNT هستش ، بله زیاد دیدم، بعضی مواقع می شه به اشکال مختلف حلش کرد.

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    اگه منظورتو به دیوایس های UBNT هستش ، بله زیاد دیدم، بعضی مواقع می شه به اشکال مختلف حلش کرد.[/QUOTE]

مثلا به چه صورت؟ چه راه هایی برای رفع این مشکل وجود داره؟ اصلا دلیل بوجود اومدن این مشکل چیه مهندس ؟

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    به طور مثال
    CPE ، رایویی رو رو که تا الان بهش کانکت بوده نمی بینه،دلیلشم در کثر مواقع ارتقا فریم ور هستش،یکی از راهکارهای حل این مشکل استفاده از فرکانسهای رنج CPE می باشد.(این سوالات مربوط به این تاپیک می شد ؟ )

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Ab2reza

خواننده
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    43
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zahmatkesh نمایش پست ها
    شباهت ها و تفاوت های امواج مستقیما با فیزیک آنها در ارتباط است ، به طور مثال فرکانس 5800 نسبت به 5790 ،دارای تناوب بیشتر ، طول موج کمتر و سرعت سیر بیشتر است. .
    جسارتی به حضرت استاد نشده باشه، اما سرعت همواره ثابت خواهد بود.

jozef سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط ab2reza136 نمایش پست ها
    جسارتی به حضرت استاد نشده باشه، اما سرعت همواره ثابت خواهد بود.
    نه عزیزم
    جسارتی نیست.

من این پستم رو در انجمن شبکه قرار دادم ، یعنی اینکه در مورد تجهیزاتی صحبت می کنیم که قراره زیر بار برن ، نوع مدولاسون و گام های مربوطه باعث کاهش برد می شوند و می توان به نوعی آن را در سرعت دخیل دانست.

کلمات کلیدی در جستجوها:

فرق کارت شبکه PCI با بقیه

رنچ فرکانسی

رنج فرکانس ها

رنج فرکانس 5.8

رنج فرکانس های 5.8 وایرلس

فرکانسها

فرکانس 5.1

رابطه برد و فرکانس

رابطه برد و کیفیت از نظر فرکانس

تفاوت فرکانس ها

برچسب برای این موضوع