سلام به همه
من دو هفته پیش بعد از کلی تحقیق و پرس و جو یک مودم Dlink 2730u خریدم. مودم قبلیم Tenda معمولی بود که به مدت 2 سال شبانه روز روشن بود و اصلا مشکلی پیدا نکرد و من خیلی ازش راضی بودم.
اما از وقتی که Dlink رو جایگزینش کردم به دوتا مشکل برخوردم: اینم بگم که من از مخابرات سرویس میگیرم.
1- اولیش اینه که وقتی ساعت 1 شب و 6 صبح که آی پی مودم عوض میشه و به حالت شبانه و روزانه سوئیچ می کنه، مودمم نمیتونه آی پی بگیره و تا زمانی که یکبار خاموش روشن نکنی ساعتها بدون آی پی میمونه، شاید توی این دو هفته، 3 بار تونست اتوماتیک کانکت بشه، در صورتی که با مودم قبلی همچین مشکلی نداشتم.
2- دومین مشکلم مربوط به روتر این مودم میشه که وقتی سیستم خونه رو با لپ تاپ، شبکه میکنم بدون مشکل کار میکنه اما بعضی وقتها قاطی میکنه و نمیتونه کامپیوترها رو که توی شبکه است، شناسایی کنه و به پوشه های به اشتراک گذاشته شده نمیشه دسترسی داشت. اما بعد از ده دقیقه دوباره همه چیز درست میشه. با مودم قبلی همچین مشکلی نداشتم.
یک چیزه دیگه هم میخواستم بپرسم ، اونم اینه که با توجه به اینکه چیپست این مودم از سری N هست و نرخ تبادل اطلاعات 150mbps بر ثانیه، اما بر روی local connection که کلیک میکنم نوشته 65mbps .
و وقتی میخام بین کامپیوتر و لپ تاپ فایل ردوبدل کنم حداکثر با سرعت 6 مگابایت بر ثانیه انتقال میده. میخواستم ببینم طبیعیه یا باید بیشتر باشه؟
خیلی ممنون از راهنمایی شما.