نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط maaziyar
  • 1 توسط Zahmatkesh
  • 1 توسط Zahmatkesh

موضوع: انشعاب از یک کابل برای دو طبقه ؟ ؟ ؟

نام حقيقي: قاسم

عضو عادی شناسه تصویری ghm1988
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    5

انشعاب از یک کابل برای دو طبقه ؟ ؟ ؟

مدیران محترم توجه نمایند منظور از ارتباط احتمالا ماهواره ؛ ارتباطات مجاز و همینطور هدف اصلی از این سوال جنبه علمی آن (اثر امپدانس بروی خطوط انتقال) می باشد.
    ------------------------------------------

دوستان عزیز برق کش خانه ما که به رحمت خدا هم رفته؛ یک سیم ماهواره در پشت بام قرار داده و آن را به دو طبقه انشعاب داده است!
    (دو طبقه موازی هستند و هردو با یک سیم به پشت بام انتقال یافته اند)

سوال اول من این هست که مگر میشه هردو طبقه با احتمالا یک ‌آنتن استفاده مشترک نمایند؟(امپدانس ها روی هم اثر نمیذارند یا تداخل پیش نمی آید؟)

و سوال مهمتر من (ضروری) اینکه طبقه دوم از انشعاب خود موقتا استفاده نمی کند و طبیعتا به صورت امپدانس باز در پریز دیوار رها شده است.
    این اتصال کابل اضافه که سر آن امپدانس باز است کیفیت کابل را برای طبقه دیگر کم نمیکند؟(سیم طبقه دو شاید چهار پنج متر باشد) یا اینکه مجبور شم برای افزایش کیفیت و سرعت اطلاعات یه سیم جدا برای طبقه خودم بکشم و به کامپیوتر متصل کنم؟

ویرایش توسط ghm1988 : 2012-05-23 در ساعت 11:54 AM

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghm1988 نمایش پست ها
    مدیران محترم توجه نمایند منظور از ارتباط احتمالا ماهواره ؛ ارتباطات مجاز و همینطور هدف اصلی از این سوال جنبه علمی آن (اثر امپدانس بروی خطوط انتقال) می باشد.
    ------------------------------------------

دوستان عزیز برق کش خانه ما که به رحمت خدا هم رفته؛ یک سیم ماهواره در پشت بام قرار داده و آن را به دو طبقه انشعاب داده است!
    (دو طبقه موازی هستند و هردو با یک سیم به پشت بام انتقال یافته اند)

سوال اول من این هست که مگر میشه هردو طبقه با احتمالا یک ‌آنتن استفاده مشترک نمایند؟(امپدانس ها روی هم اثر نمیذارند یا تداخل پیش نمی آید؟)

و سوال مهمتر من (ضروری) اینکه طبقه دوم از انشعاب خود موقتا استفاده نمی کند و طبیعتا به صورت امپدانس باز در پریز دیوار رها شده است.
    این اتصال کابل اضافه که سر آن امپدانس باز است کیفیت کابل را برای طبقه دیگر کم نمیکند؟(سیم طبقه دو شاید چهار پنج متر باشد) یا اینکه مجبور شم برای افزایش کیفیت و سرعت اطلاعات یه سیم جدا برای طبقه خودم بکشم و به کامپیوتر متصل کنم؟
    آقای زحمتکش کارتون دارن

ab2reza136 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    آقای زحمتکش کارتون دارن
    زحمت کش؟

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    اگر از LNA استفاده شود دو سیم به موازات هم استفاده می شوند طوری که گویی به دو LNB وصل شده اند.
    اگر LNB به ریسیور شماره یک وصل باشد برای اتصال ریسیور دوم می توان از رابط Ant Out ریسیور اول استفاده کرد.

اما اگر منظور از طرح این مطلب ایجاد گره در کابل بین LNB و ریسیور باشد ، باید خدمتتون عرض کنم که موجب ایجاد نویز شدید و ضعف سیگنال بیس می شود که در این صورت به ریسیورها آسیب می رسد. (شاید در بلند مدت)

تطبیق امپدانس در شبکه کابلی برای جو گیری از تضعیف سیگنال امری ضروری ست.

ghm1988 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    اگر از LNA استفاده شود دو سیم به موازات هم استفاده می شوند طوری که گویی به دو LNB وصل شده اند.
    اگر LNB به ریسیور شماره یک وصل باشد برای اتصال ریسیور دوم می توان از رابط Ant Out ریسیور اول استفاده کرد.
    اما اگر منظور از طرح این مطلب ایجاد گره در کابل بین LNB و ریسیور باشد ، باید خدمتتون عرض کنم که موجب ایجاد نویز شدید و ضعف سیگنال بیس می شود که در این صورت به ریسیورها آسیب می رسد. (شاید در بلند مدت).
    دو کابل رو در جعبه تقسیم با هم موازی کرده و تبدیل به یک کابل شده و به سمت پشت بوم رفته..

نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    تطبیق امپدانس در شبکه کابلی برای جو گیری از تضعیف سیگنال امری ضروری ست.
    یعنی اگر سر دیگر کابل طبقه دوم در خانه بلا استفاده و آزاد باشد باز هم کیفیت کابل طبقه اول به پشت بام را کم میکند؟

مثل اینکه کابلی از طبقه اول به نقطه پشت بوم رفته
    و یکی اومده یه کابل از وسطش متصل کرده به طبقه دوم برده ولی این سر بلا استفاده و آزاد باشه ..چون اونا اصلا ازش استفاده ای ندارن..باز اتصالش کیفیت رو برای طبقه اول کم میکنه؟

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    دو کابل رو در جعبه تقسیم با هم موازی کرده و تبدیل به یک کابل شده و به سمت پشت بوم رفته..
    یعنی اگر سر دیگر کابل طبقه دوم در خانه بلا استفاده و آزاد باشد باز هم کیفیت کابل طبقه اول به پشت بام را کم میکند؟
    درباره این موضوع کلمه موازی بی معناست.
    منظورتون رو متوجه شدم ، در چنین حالتی باید پسماند کابل و یا توانی که توسط مقاومت کابل مصرف می شود محاسبه و بر توان کل افزوده شود ، در غیر این صورت با افت سیگنال مواجه خواهید شد. در کل اون کابل هم مقاومت داره هم القا داره ووو . یعنی یک مصرف کننده محسوب می شه که متناسب با توان خروجی ریسیور ، این مصرف کننده ، جز محسوب نمی شه.

itpirooz سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

اتصال دو رسیور به یک دیش

نحوه اتصال دو رسیور به یک دیش

استفاده از یک دیش برای دو رسیور

تبدیل یک به دو شبکه

استفاده از یک lnb برای دو رسیور

استفاده از یک ال ان بی برای دو رسیور

دو رسیور با یک دیشاتصال دو تلویزیون به یک رسیورتبدیل lnbال ان بی دو خروجیدو خروجی از یک رسیوروصل کردن دو رسیور به یک دیشیک دیش و دو رسیوراتصال یک کابل به دو رسیوریک دیش برای دو رسیوراستفاده دو رسیور از یک دیشانشعاب از کابل شبکهاتصال دو رسیوراتصال یک lnb به دو رسیوروصل کردن دو رسیور به همنحوه اتصال دو رسیورنحوه اتصال دو رسیور به یک ال ان بیاستفاده 2 رسیور از یک lnbطریقه اتصال دو رسیور به یک lnbنحوه استفاده از یک دیش برای دو رسیور

برچسب برای این موضوع