نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 9سپاس
  • 3 توسط 1qaz2wsx
  • 1 توسط sinaxex
  • 1 توسط 1qaz2wsx
  • 2 توسط Zahmatkesh
  • 2 توسط 1qaz2wsx

موضوع: راهنمایی و حل مشکل قطعی در شبکه وایرلس

نام حقيقي: کیان بیسادی

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4

راهنمایی و حل مشکل قطعی در شبکه وایرلس

دوستان گلم
    در یک انیاری شبکه وایرلس پیاده سازی شده 5 تا اکسس پوینت از نوع tp-link مدل TL-WR1043ND استفاده شده این اکسس ها با حالت WDS با هم مرتبط هستند.
    یک دستگاه پاکت پی سی با ریموت دسکتاب به یکی از سیستمهای شبکه وصل میشه تا بتونی موجودی بگیره
    سیستم عامل پاکت پی سی windwos CE و کامپیوترXP هست

مشکل از اینجاست که زمانی که ارتباط پاکت پی سی با ریموت دسکتاب برقراره وقتی از محدوده یک وارد محدوده دو میشه از حالت ریموت دسکتاپ قطع شده و دوباره باید کانکت کنه و در دسر ساز شه زمان این کانکت هم در بعضی مواقع نزدیک به یک دقیقه میشه

اول از حالت ریپپیتر استفاده کرده ولی افت شدید سرعت داشتیم با این حالت سرعت خوبه فقط مشکل این قعطی هست
    راهی وجود داره که که هنگام سویچ کردن بین این اکسس پوینت ها این قعطی بوجود نیاد؟؟؟؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    5تا اکسس پوینت برای wds زیاده یه کمی به خصوص اگه متوالی باشن همشون
    AP1 > AP2 > AP3 > AP4 > AP5 > PDA
    اگه میتونی WDS رو اینطوری بچین شاید درس شه
    AP5 < AP4 < AP1 > AP2 > AP3
    مطمئن شو همه ی اکسس پوینتا روی یک کانالن و wireless security رو روی wpa2 aes گذاشتی
    اگه از تنظیماتت مطمئن شدی و جواب نداد با یه لپتاپ امتحان کن شاید مشکل از وایرلس PDA باشه
    ببین مشکل از چندمین اکسس پوینت به وجود میاد از حالت WDS خارجشون کن کابل کشی کن بین اکسس پوینتات شاید مشکلت برطرف شه

ویرایش توسط 1qaz2wsx : 2012-05-08 در ساعت 04:46 PM
    maaziyar، mmshn_love و mohamad-23 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سینا ساحلی

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    اصلا تجهیزات وایرلس تی پی لینک برای زیر بار رفتن انقدر زیاد طراحی نشده! شما مشکل اتون این هست که تو بیس کار یعنی انتخاب ap اشتباه کردید قطعا 5 تا ap تی پی لینک به راحتی با هم wds نمیشوند و کلی فشار به رادیو ap ایش میاد

mmshn_love سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    نقل قول نوشته اصلی توسط sinaxex نمایش پست ها
    اصلا تجهیزات وایرلس تی پی لینک برای زیر بار رفتن انقدر زیاد طراحی نشده! شما مشکل اتون این هست که تو بیس کار یعنی انتخاب ap اشتباه کردید قطعا 5 تا ap تی پی لینک به راحتی با هم wds نمیشوند و کلی فشار به رادیو ap ایش میاد
    شما اشتباه میکنید این مدل اکسس پوینت سی پی یوش Atheros AR9132 هست که یه پردازنده 400Mhz ایه و 32 مگ رم داره با 8 مگابایت فلش و قابلیت vlan tagging و dot1q و ... از بهترین اکسس پوینتهای موجود در بازاره به نسبت قیمتش

mmshn_love سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx نمایش پست ها
    شما اشتباه میکنید این مدل اکسس پوینت سی پی یوش Atheros AR9132 هست که یه پردازنده 400Mhz ایه و 32 مگ رم داره با 8 مگابایت فلش و قابلیت vlan tagging و dot1q و ... از بهترین اکسس پوینتهای موجود در بازاره به نسبت قیمتش
    این چیپ ست در اکثر دستگاههای در این رده استفاده می شه ، اما یک کمپانی فضا پیما می ده بیرون که تو کابل شبکه کولاک کنه و دیگری لاک پشت می سازه که اعصاب برای اهل فن نمی ذاره

sinaxex و mmshn_love سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: کیان بیسادی

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    این شبکه رو کسی دیگه قبلا طراحی کرده فقط یه بازدید کردم 4 تا با حالت WDS به هم وصلن و یکی با کابل به هاب همه با یه SSID و یک کانال هستن البته جاهای هم نقطه کور داره بازم بررسی میکنم

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    خوب پس با این وجود که شما فکر میکنید ap که داری جز بهترین ap های بازار هست با توجه به اینکه تی پی لینک ap هاش کانفیگ سختی نداره و مثلا روتر نیست که شما توش روت بنویسی کلا همه چیز اش اماده و محیی هست با این وجود فکر میکنید مشکل چی هست؟ ap خوب شبکه درست پیکر بندی شده پس مشکل چی هست؟
    بنده حقیر شاید اطلاعات ام به اندازه استاد زحمتکش نباشه اما انقدر متوجه هستم که میدونم و میگم خدمت اتون که ap شما مناسب این کار نیست شما که میفرمایید 400 مگاهرتز پردازنده اش هست و 32 مگ رم داره خوب وقتی شبکه اتون رو wds بستی هم توان رادیو ات داره نصف میشه و هم داره فشار کامل به صورت 100 درصدی روی سی پی یو رادیو ات میاد!
    بله با توجه به قیمت این نوع دیوایس ها مناسب استفاده داخل منزل هست و wds هم بخواهند بشوند فوق اش برای 2 تا ap هست نه 5 تا! شما همین شبکه ات رو 3 تا ap رو از مدار خارج کن و بزار دو تاش کار کنه تو محیط همون دو تا بین چه جوابی میده بهت

حداقل حداقل باید شما از ap های لینکسیس استفاده کنی یا کار صحیح و تظمینی میخوای انجام بدی استفاده چند میکروتیک و پیکر بندی مش هست

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    مثلا روتر نیست که شما توش روت بنویسی کلا همه چیز اش اماده و محیی هست با این وجود فکر میکنید مشکل چی هست؟ ap خوب شبکه درست پیکر بندی شده پس مشکل چی هست؟
    چرا روتر هست و میتونی روش (توش) روت بنویسی! من در مورد سخت افزارش گفتم در مورد نرم افزارش صحبتی نکردم. فکر میکنم داریم از بحث اصلی خارج میشیم، اگه علاقه مندی میتونی پیغام خصوصی بهم بدی تا بتونم بهت رفرنسهای بیشتری بدم
    بله با توجه به قیمت این نوع دیوایس ها مناسب استفاده داخل منزل هست
    چه برای منزل چه برای محل کار (soho یا انترپرایز ) صرفه با wr941nd هست که همین مشخصات رو دقیقا" داره ( AR9132 ) و فقط سوییچش گیگابیت نیست و قابلیت VLAN tagging و dot1q نداره و یو اس بی نداره

فوق اش برای 2 تا ap هست نه 5 تا!
    نظر من هم نظر شما نزدیک تر است
    5تا اکسس پوینت برای wds زیاده یه کمی به خصوص اگه متوالی باشن همشون
    AP1 > AP2 > AP3 > AP4 > AP5 > PDA
    اگه میتونی WDS رو اینطوری بچین شاید درس شه
    AP5 < AP4 < AP1 > AP2 > AP3
    ببین مشکل از چندمین اکسس پوینت به وجود میاد از حالت WDS خارجشون کن کابل کشی کن بین اکسس پوینتات شاید مشکلت برطرف شه
    حداقل حداقل باید شما از ap های لینکسیس استفاده کنی یا کار صحیح و تظمینی میخوای انجام بدی استفاده چند میکروتیک و پیکر بندی مش هست
    این حرفی که میزنید احتمالا" به این خاطر ه که تقریبا" تمام روترهای لینکسیس broadcom هست و میدونم که wds ظاهرا" چون یک استاندارد نیست بین چیپستهای broadcom و atheros تفاوت دارن ولی هیچ ایده و نظری راجع به مقایسه نحوه عملکرد و کاراییشون ندارم

نام حقيقي: سیروس

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    10
    من هم فکر می‌کنم حق با آقای ساحلی است اصلا رادیوی تی‌پی‌لینک در این اندازه نیست که بشه برای یه همچین کارایی روش حساب کرد. تنها نکته در مورد تی‌پی‌لینک همونطور که دوستان گفتن قیمتشونه، همین و بس.
    کاش آقای بیسادی ابعاد فضای انبار رو می‌‌گفت، شاید اصلا تعداد اکسس پوینت‌ها زیاد باشه و اگه یکی دو تا شونو از مدار خارج کنه مشکلش حل بشه. یه کار دیگه هم می‌شه کرد اینه که به جای آنتن‌های امنی که رو خود رادیو‌ها هست آنتن جهت‌دار نصب کنین طوری که به صورت زیگزاگی هم رو ببینن و فضای انبار رو هم پوشش بدن.

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    چرا روتر هست و میتونی روش (توش) روت بنویسی! من در مورد سخت افزارش گفتم در مورد نرم افزارش صحبتی نکردم. فکر میکنم داریم از بحث اصلی خارج میشیم، اگه علاقه مندی میتونی پیغام خصوصی بهم بدی تا بتونم بهت رفرنسهای بیشتری بدم

چه برای منزل چه برای محل کار (soho یا انترپرایز ) صرفه با wr941nd هست که همین مشخصات رو دقیقا" داره ( AR9132 ) و فقط سوییچش گیگابیت نیست و قابلیت VLAN tagging و dot1q نداره و یو اس بی نداره

نظر من هم نظر شما نزدیک تر است

این حرفی که میزنید احتمالا" به این خاطر ه که تقریبا" تمام روترهای لینکسیس broadcom هست و میدونم که wds ظاهرا" چون یک استاندارد نیست بین چیپستهای broadcom و atheros تفاوت دارن ولی هیچ ایده و نظری راجع به مقایسه نحوه عملکرد و کاراییشون ندارم
    در ابتدا خدمت اتون عارض هستم اگر در پست قبل صحبتی شد هیچ گونه زیر سوال بردنی نبود فقط شاید لحن صحبت منظور های دیگری رو هم بیان میکرد که خوب ان شاا که این اتفاق نیوفتاده است و از کدورتی پیش نیامده باشد مهندس عزیز.
    به هر حال صحبت خاص بنده هم همین بود که اینترفیس تی پی لینک و همین طور تجهیزات وایرلس تی پی لینک بیشتر کاربرد پروژه های سنگین رو ندارد(حداقل به قول شما تو خده اینترفیس گنجانده نشده )! هر چیزی رو بهر کاری ساختند! تی پی لینک به دلایل مکررات که بار ها عنوان شده محصولی نیست که گارانتی شده پروژه های بزرگ باشند البته پروژه دوست امون زیاد بزرگ نیست اما خوب باید پذیرفت که از توان این ap ها خارج است! همین ap ها با کابل به هم وصل شوند بازده بسیار بالاتری دارند چون دیگه رومینگی اگه تو شبکه اتفاق بیوفته دیگه فشار wds بودن رو رادیو ها نیست و راحت بشه اتصال در حین جابجایی انجام بپذیره

البته بازم به قول دوست امون هنوز شمای کلی از مکانی که داره ازش صحبت میشه نداریم و تمام صحبت های ما نظر های تئوری هست در عمل باید ببینم با چی مواجهه هستیم!

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmshn_love نمایش پست ها
    سیستم عامل پاکت پی سی windwos CE هست
    وایرلس ( یا رادیو؟ ) اون پاکت پی سی باید قدیمی و از نوع g باشه و مقداری از مشکل هم همونجاس
    اول از همه بهتره که با یک لپتاپ که کارت وایرلسش ترجیحا" AHTEROS هست و از وایرلس n پشتیبانی میکنه شبکه رو تست کنید ببینید به همین مشکل بر میخورید یا که نه
    نقل قول نوشته اصلی توسط pn-sirus نمایش پست ها
    شاید اصلا تعداد اکسس پوینت‌ها زیاد باشه و اگه یکی دو تا شونو از مدار خارج کنه مشکلش حل بشه.
    اگر باز به مشکل خوردید همینطور که سیروس هم گفت توان خروجی رادیو ها رو کم کنید یا بر حسب فضای محل تعداد اکسس پوینتها رو کم کنید و فاصلشون رو از هم بیشتر کنید شاید اینقدر همپوشانی بالاست که کلاینت حین وصل شدن به اکسس پوینتها گیج شده و به سرعت از اینیکی به اونیکی و از اونیکی به اینیکی وصل میشه.
    چک کنید روی اون کانال وایرلس دیگه ای دراون حوالی نباشه
    دوباره تاکید میکنم تنظیمات اکسس پوینتها رو چک و باهم مقایسه کنید احتمال خطای انسانی همیشه هست
    نقل قول نوشته اصلی توسط pn-sirus نمایش پست ها
    اصلا رادیوی تی‌پی‌لینک در این اندازه نیست.
    در کدوم اندازه ؟ شما با چی، چیو اندازه گیری کردین
    تی پی لینک رادیو نداره، رادیوی استفاده شده در این مدل AR9103 2.4ghz 802.11bgn مال کمپانی Qualcomm‍‍ ‍ه و اگه مشکلی هست فکر میکنم به خاطر پهنای باند کم در 2.4 GHZ و خاصیت WDS هست

اینترفیس تی پی لینک و همین طور تجهیزات وایرلس تی پی لینک بیشتر کاربرد پروژه های سنگین رو ندارد(حداقل به قول شما تو خده اینترفیس گنجانده نشده )
    اگر منظورتون وب اینترفیس هست که وب اینترفیس صرفا" یک واسط کاربریه که روی یک وب سرور داخل اکسس پوینته و کار خاصی نمیکنه .
    اگر منظورتون اینترفیس رادیو یا شبکه اس که 1043ND سوییچ اترنتش REALTEK گیگابیته و رادیوش AR9103 ‍ه
    اگر منظورتون سیستم عامل و نرم افزار (میان افزار؟) TP-LINK هست بله خیلی ضعیفه ولی دلیل بر بد بودن اکسس پوینت نیست openwrt که نمرده
    باید پذیرفت که از توان این ap ها خارج است!
    چه توانی ؟
    همین ap ها با کابل به هم وصل شوند بازده بسیار بالاتری دارند چون دیگه رومینگی اگه تو شبکه اتفاق بیوفته دیگه فشار wds بودن رو رادیو ها نیست و راحت بشه اتصال در حین جابجایی انجام بپذیره
    اگر با کابل به هم وصل شن پهنای باند کلی بیشتر میشه (من حدس میزنم که کل شبکه بیشتر از 2-3 کاربر همزمان نداشته باشه) ولی زمان رومینگ میره بالا چون هر اکسس پوینت باید روی یک کانال مجزا باشه برعکس WDS که همه اکسس پوینتها روی یک کانال کار میکنند.

ویرایش توسط 1qaz2wsx : 2012-05-10 در ساعت 03:47 AM
    sinaxex و pn-sirus سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

حل مشکل قطعی وایرلس

رفع مشکل قطعی وایرلس

حل مشکل وایرلس sensation

کانال وایرلس

رفع قطعی وایرلس

قطعی مکرر وایرلس

تفاوت atheros با broadcom

مشکل قطعی وایرلس

مشکل قطعی مکرر adslقطعیwierlessمشکلات شبکه وایرلسمشكل قطعي وايرلساز بین بردن قعطی وایرلسمشکل وایرلس atherosقطعی wirelessرفع مشکلات قطعی ووایرلسمد کاری اکسزپوینت درحالت b g nرفع مشکل overlap در اکسس پوینتمشکل قطعی وایرلس تی پی لینکWDS wireless راهنماییرفع مشکل وایرلس شبکهرفع مشکل wds اکسس پوینتحل مشکل در وایرلس tp-linkفرق atheros با broadcom تنظیم wds در تی پی لینک 1043

برچسب برای این موضوع