نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 14سپاس
  • 1 توسط mirbod
  • 1 توسط DaNi_84
  • 1 توسط mirbod
  • 1 توسط DaNi_84
  • 3 توسط maaziyar
  • 3 توسط 1qaz2wsx
  • 2 توسط maaziyar
  • 1 توسط 1qaz2wsx
  • 1 توسط DaNi_84

موضوع: طراحی شبکه وایرلس

نام حقيقي: M

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    27

طراحی شبکه وایرلس

با سلام
    در مورد خرید و مشخضات تجهیزات برای شبکه ای با مشخصات زیر از تمام دوستانی که میتونن کمک و راهنمای کنن و بتونن یه طرح اولیه به من بدن ممنون میشم .
    یه ساختمان ده طبقه که هر طبقه حدود 300 متره
    امکان جابجایی لپ تابهای باشه و بتونن اونارو جابجا کنن طوری که از شبکه فعلی خارج نشه ( حتی اگه از طبقه ده بره به طبقه اول هنوز توی شبکه باشه )
    ترجیحا از سیسکو یا برندهای معتبر استفاده شه
    محدود قیمت و یا تعداد تجهیزات ملاک نیست .

ممنون میشم اگه تجیهزات یا قسمتی از طرحی که قبلا انجام دادین و برام بگین
    تو این طرح نقطه مهم اون استفاده از حالت Mobility هست که باید پیاده سازی بشه

ب

ahmadrezan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    به نظر من این درست نیست که شما بدون اطلاعات طراحی یا نصب همچین شبکه ای رو بگیرید و فقط به امید کمک دوستان در این انجمن باشید.
    کار رو به کسی بدید که قبلا تجربه اینجور پروژه ها رو داشته خیلی بهتره. یا حداقل خودتون شروع کنید و در حین انجام کار نکات رو از دوستان انجمن بپرسید.
    طراحی این شبکه کار ارزانی نیست و درست نیست شما بابت اطلاعات بقیه پول بگیرید (البته امیدوارم اینطوری نباشه)

mohamad-23 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    27
    ممنون از نکته ای که گفتین و یقینا اینطوری نیست
    در واقع شاید شما درست متوجه نشده باشین
    من دنبال مدل دستگاهی هستم که قابلیت Mobility را داشته باشه و فقط میخوام دوستانی که کار کردن این AP رو بهم معرفی کنن
    البته تنوع زیاد هست بیشتر میخوام بدونم که الان توی بازار چه برندها و مدل های موجوده
    فقط همین

ahmadrezan سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    قابلیت Roaming با طراحی درست انجام میشه. با همپوشانی 20% اکسس پوینتها شما میتونید Roaming داشته باشید

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    27
    درسته اما در کنار اون AP باید از پروتکلهای مثل Mobility mesh استفاده کنن و یا قابلیت بک هال و داشته باشن .
    یکی از برندهای که میشه برای اون استفاده کرد Mikrotik 411AH هستش .
    از دوستانی که کار کردن و وافعا میتونن نظر خوبی بهم بدن ممنون میشم راهنمایی کن .
    من مشکلی توی طراحی یا کار ندارم فقط دنبال نظر دوستان در مورد برند یا مدل دستگاه خاصی هستم که قبلا کار کرده باشن و توی این پروژه خاص مشکلی نداشته باشه .
    بازم ممنون میشم

نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    Mesh قضیش با Roaming فرق میکنه
    میکروتیک خوبه Linksys هم همینطور

mirbod سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط DaNi_84 نمایش پست ها
    قابلیت Roaming با طراحی درست انجام میشه. با همپوشانی 20% اکسس پوینتها شما میتونید Roaming داشته باشید
    ؟؟؟؟
    شما برای استفاده از roaming باید از استاندارد802.11R استفاده کنید تا جواب بگیرید چجوری با همپوشانی 20% این کار رو انجام می دید؟
    شما برای سوئیچ روی رادیو ها مدت زمان 350 میلی ثانیه دارید که در صورت گذاشتنencryption شما تا مدت زمان 1000 میلی ثانیه delay دارید که همین موجب اختلالاتی در سرویس های که نیاز به استفاده از زمان حقیقی دارد به وجود می اید
    در ایران این تجهیزات بسیار کم یاب یا در صورت وجود نا کارامد هستند
    در مواردی که شما رو این استاندارد کار نمیکنید مش می تونه جواب گو باشه اما کافی نیست و در صورت استفاده از مش نیاز به تجهیزات کار امد دارید چون هر apجواب گو ی این نوع طراحی نیست

ویرایش توسط maaziyar : 2012-04-29 در ساعت 07:21 PM
    mirbod، f14f21 و ahmadrezan سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    چه مقدار پهنای باند به ازای هر کاربر ؟ اینکه میگین حین رومینگ قطعی مواجه نشه ینی چقد؟ ( بالای 50 میلی ثانیه در وویس مثلا" تاخیره ) ؟ از چه امنیتی میخواین استفاده کنین ؟
    تجهیزات سیسکو این قابلیت رو میده ولی باید در هر دو سمت از این تجهیزات استفاده شه،
    شبکه های Adhoc mesh مثل wing , bmx و batman هستن ولی هیچ کدوم مشخصا روی این مساله رومینگ کار نکردن و همیشه در نوشته ها از کلمه حداقل استفاده میکنن! بنابراین بسته به خیلی مسائل ممکنه نتایج مختلفی گرفته شه ...
    SMesh رو ببینین برای meraki و ADI و wrt54g یک سلوشن خیلی خوب داده ولی فقط برای وویس بدرد میخوره
    802.11r رو فراموش کنید!
    من خودم در حال حاضر دارم روی 802.1x preauthentication کار میکنم چون ویندوز پشتیبانی میکنه ازش، ولی نتیجه قطعی هنوز نگرفتم.

mirbod، maaziyar و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط mirbod نمایش پست ها
    با سلام
    در مورد خرید و مشخضات تجهیزات برای شبکه ای با مشخصات زیر از تمام دوستانی که میتونن کمک و راهنمای کنن و بتونن یه طرح اولیه به من بدن ممنون میشم .
    یه ساختمان ده طبقه که هر طبقه حدود 300 متره
    امکان جابجایی لپ تابهای باشه و بتونن اونارو جابجا کنن طوری که از شبکه فعلی خارج نشه ( حتی اگه از طبقه ده بره به طبقه اول هنوز توی شبکه باشه )
    ترجیحا از سیسکو یا برندهای معتبر استفاده شه
    محدود قیمت و یا تعداد تجهیزات ملاک نیست .

ممنون میشم اگه تجیهزات یا قسمتی از طرحی که قبلا انجام دادین و برام بگین
    تو این طرح نقطه مهم اون استفاده از حالت Mobility هست که باید پیاده سازی بشه

ب
    در طراحی این گونه شبکه ها شما با محدودیت های بسیاری از قبیل تجهیزات و فناوری مواجه هستید در صورت طراحی شما باید با تجهیزاتی که در این زمینه پیشرو هستند کار کنید که قیمت های فوق العاده سرسام اوری داره
    در استاندارد802.11R شما در ایران از همه نظر ضعف دارید
    طراحی این شبکه بسیار پیچیده و بسیار سنگین می باشد
    به طور کلی شما با سنگین ترین و پیچیده ترین مبحث وایرلس طرف هستید با تجهیزات موجود به نتیجه ای نمی رسید ، اگر برسی با شبکه بسیار نا پایدار طرفید

دانش و فن آوری این نوع شبکه به صورت انحصاری می باشد

mirbod و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    27
    از تمام دوستانی که راهنمای کردن ممنونم .
    یه سری مقاله دارم میخونم در مورد اینکه با مش و یا WDS میشه این سناریو و پیاده سازی کرد که نمیدونم تا چه حد امکان پذیر هست .
    اگه از دوستان کسی هست که این دو موضوع یعنی مش و WDS رو کمی باز کنه خیلی ممنون میشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx نمایش پست ها
    چه مقدار پهنای باند به ازای هر کاربر ؟ اینکه میگین حین رومینگ قطعی مواجه نشه ینی چقد؟ ( بالای 50 میلی ثانیه در وویس مثلا" تاخیره ) ؟ از چه امنیتی میخواین استفاده کنین ؟
    تجهیزات سیسکو این قابلیت رو میده ولی باید در هر دو سمت از این تجهیزات استفاده شه،
    شبکه های Adhoc mesh مثل wing , bmx و batman هستن ولی هیچ کدوم مشخصا روی این مساله رومینگ کار نکردن و همیشه در نوشته ها از کلمه حداقل استفاده میکنن! بنابراین بسته به خیلی مسائل ممکنه نتایج مختلفی گرفته شه ...
    SMesh رو ببینین برای meraki و ADI و wrt54g یک سلوشن خیلی خوب داده ولی فقط برای وویس بدرد میخوره
    802.11r رو فراموش کنید!
    من خودم در حال حاضر دارم روی 802.1x preauthentication کار میکنم چون ویندوز پشتیبانی میکنه ازش، ولی نتیجه قطعی هنوز نگرفتم.
    از توضیحاتون ممنون
    `پهنای باندی که الان توی هر شبکه انتظار میره حداقل 100 هستش و منم برای این شبکه همین و در نظر گرفتم. و منظور از رومینگ هم در حد ویس نیست بلکه اکه یه کاربری لپ تابشو مثلا از طبقه اول به 5 برد قطعی نداشته باشه و بتونه از شبکه استفاده کن و اصولا توی این شبکه و توی محیط بسته یه ساختمون انتظار رومینگی مثل تلفن یا موبایل نیست بلکه فقط جابجای وسایلی مثل موبایل و یا لپ تاب هستش

ویرایش توسط mirbod : 2012-04-29 در ساعت 10:20 PM

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    پهنای باندی که الان توی هر شبکه انتظار میره حداقل 100 هستش و منم برای این شبکه همین و در نظر گرفتم.
    فکرش هم نکنید ! کافیه یک کاربر روی یک اکسس پوینت از تجهیزات قدیمی g استفاده کند، سرعت برای تمام کاربران اون اکسس پوینت همینقدر میاد پایین. همچنین روی باند 2.4 با پهنای باند عرض 40 مگاهرتز اکثر موبایل ها و لب تاپ ها به مشکل های عجیب غریب میخورن.

اگر واقعا" به این پهنای باند نیاز دارید از وایرلس های دو رادیو استفاده کنید که بتونید یک شبکه پرسرعت روی باند 5Ghz و یک شبکه عمومی روی 2.4ghz داشته باشین و همچنین سیم کشی برای هر اکسس پوینت در این شرایط الزامی میشه مگر اینکه یک backbone قوی وایرلس هم ایجاد کنید.

از تمام دوستانی که راهنمای کردن ممنونم .
    یه سری مقاله دارم میخونم در مورد اینکه با مش و یا WDS میشه این سناریو و پیاده سازی کرد که نمیدونم تا چه حد امکان پذیر هست .
    اگه از دوستان کسی هست که این دو موضوع یعنی مش و WDS رو کمی باز کنه خیلی ممنون میشم .منظور از رومینگ هم در حد ویس نیست بلکه اکه یه کاربری لپ تابشو مثلا از طبقه اول به 5 برد قطعی نداشته باشه و بتونه از شبکه استفاده کن و اصولا توی این شبکه و توی محیط بسته یه ساختمون انتظار رومینگی مثل تلفن یا موبایل نیست بلکه فقط جابجای وسایلی مثل موبایل و یا لپ تاب هستش
    خب مشکل حل شد! شما نیازی به مش یا wds ندارین همه اکسس پوینت ها رو در حالت AP بزارید با یک ssid مشترک و جوری اکسس پوینت هارو بچینید که هر اکسس پوینت نهایتا با 3 اکسس پوینت هم پوشانی داشته باشد و هر کدام را در کانالهای مختلف بچینید که مشکل تداخل ایجاد نشود . خود وایرلس در لحظه تصمیم میگیرد که به کدام اکسس پوینت وصل شود

نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    ؟؟؟؟
    شما برای استفاده از roaming باید از استاندارد802.11R استفاده کنید تا جواب بگیرید چجوری با همپوشانی 20% این کار رو انجام می دید؟
    شما برای سوئیچ روی رادیو ها مدت زمان 350 میلی ثانیه دارید که در صورت گذاشتنencryption شما تا مدت زمان 1000 میلی ثانیه delay دارید که همین موجب اختلالاتی در سرویس های که نیاز به استفاده از زمان حقیقی دارد به وجود می اید
    در ایران این تجهیزات بسیار کم یاب یا در صورت وجود نا کارامد هستند
    در مواردی که شما رو این استاندارد کار نمیکنید مش می تونه جواب گو باشه اما کافی نیست و در صورت استفاده از مش نیاز به تجهیزات کار امد دارید چون هر apجواب گو ی این نوع طراحی نیست
    علاوه بر Protocol های مورد نیاز برای این کار، باید 20% همپوشانی برای اکسس پوینتها در نظر گرفته بشه

و توصیه میشه که همه تجهیزات رو از یک برند تهیه کنید

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    27
    ممنون از جوابهای خوبتون
    با WDS یا Mobility Mesh چه سناریوی میشه پیاده سازی کرد ؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

طراحی شبکه وایرلس

رومینگ وایرلس

طرح شبکه وایرلسسناریو طراحی شبکه طرح شبکه وایرلس ساختمانطراحي شبكه وايرلستفاوت کانال ها در شبکه وایرلسطراحی شبکه بسیار بزرگ وایرلسپروژه طراحی شبکه وایرلسپیاده سازی roamin با استفاده از wdsرومینگ کردن وایرلستجهیزات موجود در وایرلسایجاد وایرلس رومینگرومینگ در وایرلس طراحی شبکه وایرلسوایرلس رومینگطراحی شبکه wirelessطراحی شبکه وایرلس سیسکو در ایرانطراحی شبکه وایلسرومینگ وایرلس چیست؟کانال های بری وایرلس رومینگطرح شبکه وايرلسشبکه وایرلسرومینگ شبکه های وایرلسطراحي يك شبكه وايرلس

برچسب برای این موضوع